Windows Phone 8S by HTC

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
lepi mille
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 14:42

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od lepi mille »

Pa nisam jos uvek odlucio ali HTC mi se cini da je bolji izbor...
Kakva je baterija, koliko drzi?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od iLuka »

baterija je u zavisnosti kako ga koristis... ali meni je mozda maaalo duze trajala nego na nekom androidu :)

pogledaj -
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=5000

radaljacp
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 19. Jun 2010. 21:17

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od radaljacp »

ljudi treba mi vasa pomoc,mozda neko ipak zna! naime telefon sam uzeo u vipu,podesio njihove parametre za mms i gprs Net funkcionise normalno a mms nemogu nikako da posaljem. sve sam probao sto mi je padalo na pamet ali nece! Da,mogu da ga primim ali ne i posaljem! nadam se pomoci,unapred hvala!

coke
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 01:10

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od coke »

Da li je neko od vas iskusio problem sa nedostatkom ugrađene memorije? Naime, nailazio sam n ažalbe korisnika kako ugrađena memorija od 4GB navodno nije dovoljna da se instaliraju raznoraznu WP8 update-i, a takove stvari se ne mogu prebaciti na SD karticu.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od iLuka »

Za parametre posalji NET na 1221 i dobices ih na telefon... Mada bi trebalo da radi i bez tih podesavanja... Za memoriju nisam siguran ali ne bi trebalo da bude malo... Odavno sam imao ovaj aparat...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od miodrage »

Evo manji review ovog uredjaja, posle par sati od kako sam ga dobio.
Uredjaj je neke prosecne velicine i tezine, tanji od 530 ili 930 ali deblji od 535. Izradjen je od gumirane plastike koa se ne klize i odlicno lezi u ruci. Ja sam dobio crno plavi uredjaj, ali su mi mnogo lepsi beli.
Prva stvar koju bih izdvojio je da je Power taster postavljen an vrh kao kod iPhona (starijih), a ne sa strane. Druga stvar je naopako postavljen MicroUSB port.
Telefon je sa nezamenljivom baterijom, i ne moze da se otvara. Jedino sto se otvara je donji deo ledja gde se ubacuju MicroSD i Sim kartica (micro).
Ekran je mogu reci prilicno dobar, boje su zasicene, osvetljenost odlicna, menjanja boje pri razlicitih uglovima gledanja postoje kad se gleda pod uglom vecim od 40 stepeni, sto u ovom rangu uredjaja nije lose. Touch odziv mi je nesto sporiji za WP uredjaj a prelazne animacije deluju nekako kao da su sa zadrskom.
Zvucnik je sa zadnje strane i prilicno je glasan, dok je vibracija vrlo jaka!
Kamera je prosecna za uredjaj iz ovog segmenta, sa blicem. Slike koje pravi nisu najkvalitetnije, ali definitivno bolje od Lumije 530, u rangu sa 535.
Osvetljenost donjih tastera je dobra, za razliku od recimo Lumije 920 ili 930 ne bodu oci svojim osvetljenjem, a vrlo se lepo i jasno vide. Hod tastera sa strane je dobar, postoji jasan klik, i prilicno su ugodni za koriscenje. Jedino ja ne mogu da se naviknem da power taster nije sa strane.
Sam uredjaj radi po meni sporije od 530 ili 535, iako WP mnogo toga pegla, osecam kako se sam sistem u ovom uredjaju muci. Instalacije koje su mi bile obavezne nakon reseta telefona su trajale znacajno duze nego na bilo kojoj Lumiji do sada, a tu ne racunam download, nego samo od momenta kad pise installing. Nisam instalirao nijednu aplikaciju na njega, zato sto sada testiram bateriju i sl. ali posto je uredjaj bio bez kartice za nekih 2.5h je izgubio 22% (nije bio u flight modu) Od momenta prebacivanja u flight mod, za 2h nije izgubio ni jedan %, WiFi je stalno ukljucen dakako.
Nazalost, koliko je meni poznato 8s nece dobiti 8.1 Uradio sam update, ali ostalo je na 8.0
S obzirom da telefon ima svega 4 Gb memorije, a ja nemam microSD karticu, nisam mogao neka veca testiranja da uradim. Uz njega sam dobio i original sluske, ali nisam testirao ni Radio ni mjuzu, ni cuveni Beats audio. Kad i ako budem, javicu.
Zakljucak: Kome treba jeftin telefon, koji ce da radi brze od svakog Androida a za cenu od max 50€, ovo je odlican izbor. Za sve ostale - zaobici u najsirem mogucem luku.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od miodrage »

Dodatak: testiranje baterije zavrseno - u cistom stand-by modu, gde sam gledao 1-2 dnevno samo koliki je procenat baterije, ona je izdrzala punih 5 dana. Ovo je neverovatan rezultat. Lumia 530 je izdrzala manje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od Coni »

Hoces li ga dignuti na Insider kad izadje?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od miodrage »

8s nije dobio, a nece ni dobiti cak ni 8.1.1, a cisto sumnjam i da ce dobiti win10. Za Insider imam Lumiu 530, a ovaj 8s ce otici za neku sitnu kintu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od Coni »

Ali može 8.1 preko preview for developers.

Odgovori