HTC One X+

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

HTC One X+

Post od sugarcoated_ass »

Slika

GENERAL
2G Network - GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network - HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Announced 2012, October
Coming soon. Exp. release 2012, October

BODY
Dimensions - 134.4 x 69.9 x 8.9 mm
Weight - 135 g

DISPLAY
Type - Super LCD2 capacitive touchscreen, 16M colors
Size - 720 x 1280 pixels, 4.7 inches (~312 ppi pixel density)
Multitouch - Yes
Protection - Corning Gorilla Glass 2
HTC Sense UI v4+

SOUND
Alert types - Vibration; MP3 ringtones
Loudspeaker - Yes
3.5mm jack - Yes
Beats audio sound enhancement

MEMORY
Card slot - No
Internal - 32/64 GB storage, 1 GB RAM

DATA
GPRS - Yes
EDGE - Yes
Speed - HSDPA; HSUPA
WLAN - Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotspot
Bluetooth - Yes, v4.0 with A2DP
NFC - Yes
USB - Yes, microUSB (MHL) v2.0

CAMERA
Primary - 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash
Features - Simultaneous HD video and image recording, touch focus, geo-tagging, face detection, HDR
Video - Yes, 1080p@30fps
Secondary - Yes, 1.6 MP, 720p@30fps

FEATURES
OS - Android OS, v4.1 (Jelly Bean)
Chipset - NVIDIA Tegra 3 AP37
CPU - Quad-core 1.7 GHz
GPU - ULP GeForce
Sensors - Accelerometer, gyro, proximity, compass
Messaging - SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
Browser - HTML5
Radio - No
GPS - Yes, with A-GPS support and GLONASS
Java - No
Colors - Black
MicroSIM card support only
Active noise cancellation with dedicated mic
TV-out (via MHL A/V link)
SNS integration
Dropbox (25 GB storage)
MP4/H.263/H.264/WMV player
MP3/eAAC+/WMA/WAV player
Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk
Document viewer
Voice memo/dial/commands
Predictive text input

BATTERY
Standard battery, Li-Ion 2100 mAh
Stand-by - No official data
Talk time - No official data

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: HTC One X+

Post od Baraba »

Da sam skoro kupio HTC One X opasno bi se iznervirao, pa 5 meseci je prošlo od njegovog pojavljivanja i izbaciše naslednika :x
Dobro je da su pojačali konačno bateriju :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One X+

Post od sugarcoated_ass »

Baraba, ne znam, ali meni je ovo vec previse... mislim da nema potrebe za toliko cestim izbacivanjem novih uredjaja, tolikom sarenilu, pa i ovolikom napucavanju specifikacija. Jednostavno nema smisla... :uhuh:

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: HTC One X+

Post od hirurg »

ovo je vec zvjer...koja obecava i ako bog da opet se vracam htc makinama
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: HTC One X+

Post od Baraba »

psyhound, realno jeste, ovaj telefon će prodavati Quad-core 1.7 GHz i NVIDIA Tegra 3. Ali sam mislio da sam umesto S3 uzeo One X pre 15-tak dana, a sada za iste pare imaju naslednika. Kod samsunga znam da neće S4 pre sledeće godine februar čini mi se i to je to.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC One X+

Post od m@c|-|oR »

Moje mišljenje je da su "+" izbacili da bi ispeglali hardverske greške koje su se pojavile u HOX.
Pitam se da li su zaista stavili jači procesor, ili samo klokovali Tegru iz HOX-a (ne vidi se iz ove specifikacije)?? :shock: :wacko:
Potpuno se slažem što kaže psyhound - ne razumem razloge za ovolikim iživljavanjem sa specifikacijama... Zaista ne razumem. :blinky:
Jedino što mi se BAŠ sviđa je kapacitet baterije :D. Pa ovim mogu auto da pokrenem! 8)
Međutim, ja sam kupio HOX pre nekoliko meseci i ne žalim se. Ne vidim opravdanje za prelazak...
Baraba, ne verujem da će da košta isto, posebno ne kod nas... :(
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One X+

Post od noviandroidas »

Ovo mu dodje kao Sensation/Sensation XE. 64Gb i jaca baterija za one koji su kukali. Mada ja ne kapiram kome je malo 32Gb na telefonu... :?

Psyhound pa izivljavanje sa specifikacijama je pocelo zbog YT benchmarkova, gde zaludjenici mere da li je telefon x milisekund brzi od telefona y. Onda armija jos vecih zaludjenika pravi hype kako je y "mnogo" bolji od x. Upravo jedan od razloga zasto je S3 mnogo popularniji od One X iako nema apsolutno nikakvog razionalnog razloga za tako nesto. Cak naprotiv... Npr. quadrant bench S3~5100 score, One X~4900 i sad moz' misliti S3 ga "odvalio", S3 je "najbolji" telefon, "nema dalje"...... Zbog celog tog hypea, moraju da guraju sta se ugurati moze, jer dzabe Sense 4, dzabe dizajn kad 2 milisekunde sporije ucita web stranu i par miliona potencijalnih kupaca to vidi na YT sa komentarima kao da se radi o boks mecu. :lol:
Poslednja izmena od noviandroidas u Sre, 03. Okt 2012. 09:36, izmenjeno 1 put ukupno.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: HTC One X+

Post od Behemoth »

Za godinu dana u telefone ce ici minijaturni I7 procesori koliko vidim.
Stvarno preterivanje sa budzenjem ovih telefona.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One X+

Post od sugarcoated_ass »

noviandroidas, hahahaha! Najbolje objasnjenje! :lol:
Nemam pojma... ja sam jos uvek sasvim zadovoljan sa dual-core masinom i do sada nisam naleteo ni na jednu aplikaciju ili igricu koja mi nije radila punom brzinom, ili da sam osetio neki hardverski nedostatak pri koriscenju telefona.
Gledam bas i ovu frku oko napucavanja desktop masina radi gejminga... sad je neka normala uzimanje CPU-a sa 8 jezgara!? Mislim stvarno... Cist primer - moja masina (AMD Athlon II X4 3GHz, 4GB RAM DDR3, XFX GF8800GTX) pokrece i igrice iz 2012. sa punom grafikom i 720p rezolucijim! 8)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: HTC One X+

Post od Behemoth »

psyhound, imamo istu masinu :D samo je kod mene ddr4
Ja igram BF 3 bez ikakvih problema,sta ce nekome 8 jezgara,da mu greje sobu zimi?
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One X+

Post od sugarcoated_ass »

Behemoth, pa moguce da im i za to sluzi... malo da ustete na uglju/gasu/drvima. :lol:
Tako je bas i jedan moj poznanik nalozen na sto jace konfiguracije... i bas se nesto duvao u drudtvu kako je dao neku silnu lovu na graficku i lepo mu pustim upravo BF3. Istog momenta je zacutao! :D[/offtopic]

Komsija Gerasim
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Sub, 17. Dec 2011. 15:41
:: Mate 7
Lokacija: Nis

Re: HTC One X+

Post od Komsija Gerasim »

Iz aviona se vidi kako su ove performanse ostavili za jesen, a marta su izbacili prvi HOX. Cisto da se nesto izbaci nesto kao "novo''.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: HTC One X+

Post od lesa0208 »

Ovaj model nema poente, pritom samo klokovan takt procesora sa baterijom veceg kapaciteta koja ce ponovo da drzi kao sto drzi baterija na HOX-u, i model od 64gb i to je sve. Bice da htc nije hteo da prizna hardverske nedostatke na HOX-u pa je izbacio plus verizju koja je ispeglana.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One X+

Post od sugarcoated_ass »

lesa0208, bar da su dali jednu bateriju od cca 3000mAh pa da kazemo da je zasluzio da se zove HOX+... ovako je samo re-release vec postojeceg telefona... :dry:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: HTC One X+

Post od janka_88 »

Ovo je ono što je trebalo izaći onda kad je izašao originalni One X i onda bi mogao parirati Galaxy S3 modelu a ovako je sve to traljavo odrađeno... Jer ovaj model sigurno nema hardverske probleme kao obični One X i uz to pristojniju bateriju. To su stvari koje su nedostajale na One X da bude još konkurentniji. Ovako je već popriličan broj korisnika već pazario neki od vodećih Android modela tako da je ovaj spada u grupu nesvrstanih. :D Naravno imaće on svojih kupaca ali eto to je moje skromno mišljenje... :)

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One X+

Post od noviandroidas »

psyhound ja ozbiljno mislim da su yt review-i dosta doprineli tome. Inace konfa ti pusta nove igre sa svim efektima ali na 20fps. Imam slicnu sa malo boljom grafikom pa znam.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One X+

Post od sugarcoated_ass »

noviandroidas, nope... testirao sam sa Prototype 2 i minimalno je bilo oko 27, 28 fps u najvecoj guzvi. :P Grafika na maksimumu, ali rezolucija na 1280*720 posto razliku izmedju nje i nativne za moj monitor (1400x900) je nemoguce primetiti na 19". :)
A posto i nisam neki gejmerski manijak kome treba ne znam kako napucana grafika, ja sam miran jos 3 godine. :D

Blade Runner
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 10. Sep 2009. 19:07
:: LG G2
:: Sony Ericsson K800i

Re: HTC One X+

Post od Blade Runner »

Pozdrav svima!


Na drugoj temi sam se raspitivao za novi telefon (ali dual-sim android, navika od prošlog tel-a), ali evo, ispala je kombinacija za One X+, star 10-ak dana, 450€, sim free, original (sa 64GB memorije), full oprema i garancija od 2 godine.

Novce sam svakako štekao, kolebao se u zadnjih mesec dana po 1000 puta da li stisnuti petlju za Note II (mada bih morao preći na postpaid, uz obavezu od 2 godine) ali nikako da donesem konačnu odluku. Pa sam se popišmanio, i počeo da gledam dual-sim modele... :oops:


Da li se One X+ isplati za ove novce? To bi bio moj prvi smartphone, i zmiju bih udario pravo u glavu, čini mi se :) Hype za Samsungovim modelima me je držao neke vreme, ali izgled ovog HTC-a je stvarno premoćan...



Edit: Mir Božiiji, Hristos se rodi! Neka je nazdravlje Božić svima koji slave!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: HTC One X+

Post od bachika »

Blade Runner, ja bih ga lično garantovano uzeo :wink:
E sad dolazimo do druge stvari. Ti si na pre paid-u? Ne znam koliko poznaješ uopšte android (ili neki drugi os) ali pametan telefon bez konstantne veze sa internetom je GLUP telefon. Manje više svi korisnici na ovom forumu imaju postpaid pakete sa netom (od 500mb do 2 gb) naravno zavisi od potreba. Tako da možeš komotno da uzmeš tu opciju da ga uzmeš i preko operatera ako ti je možda povoljnije!
Raspisah se ja svašta, ali glavno je da ne okolišaš puno i da ga kupiš! 8)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Blade Runner
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 10. Sep 2009. 19:07
:: LG G2
:: Sony Ericsson K800i

Re: HTC One X+

Post od Blade Runner »

bachikap, bez brige, nisi se raspisao.
Jeste, na prepaid-u sam sa svojim brojem već 100 godina, ali sam i mimo novog telefona razmatrao prelazak na postpaid.
Ne volim ugovorna obavezivanja na godinu ili dve. Ovako ću tačno odabrati ono što mi odgovara, i što kasnije mogu promeniti ako se pojavi bolji paket, ili prebaciti broj na drugu mrežu ;)

Sutra ću pogledati telefon, i nadam se, privesti posao kraju :)

Odgovori