Koji film/seriju ste poslednju gledali?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Green »

Vredi, treca sezona je dosta bolja i uzbudljivija. 8)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Martin Mystere »

Ghoul - indijska mini serija od tri epizode u Netflix produkciji.

Iako svakako najslabija serija iz Netfliksa koja se u poslednje vreme pojavila, ako se zanemari da dolazi iz zemlje gde je Mala nevesta kultna i ako ne smeta indijski jezik po mom mišljenju može da se pogleda. Drugim rečima daleko je od najboljih serija ali sam takođe gledao i dosta lošijih serija, uključujući i neke od kojih sam imao baš velika očekivanja.

Btw. nema onih scena u kojima se po pet minuta svi gledaju a kamera snima sva ta lica niti ima scena sa onim njihovim plesovima...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Evindzer »

^ Ako nema pevanja i igranja na sve strane, onda neću da gledam. :D
Je li radnja bliska onoj u anime seriji sličnog naziva?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od sugarcoated_ass »

Krenuo da gledam Disenchantment. Odličan! :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Triple H »

Kakva greška što sam pogledao film Tokyo Ghoul nakon Anime serijala... Ovi 'Merkanci čak i japanski produkt nekako unište.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Martin Mystere »

@ Evi

Nope.

U suštini serija se dešava u nekoj bliskijoj ali ne tačno definisanoj budućnosti i ima neke elemente utopijske zatucanosti društva (iako je u Indiji to sasvim normalna i očekivana stvar) i pomalo na neki način podseća na Farenhajt 451 gde je učenje koje definiše vlast faktički dogma a svi koji misle drugačije se nazivaju teroristima i trpaju u isti koš sa onim koji svoje mišljenje nameću oružjem...

E sad, pošto nisam baš neki ljubitelj horora ne mogu da uporedim i izjasnim se na koji od njih radnja najviše liči ali je činjenica da serija najviše vuče na jedan od tipova horora i da ima najviše elemenata istog. I nije baš bilo mnogo scena koje bi mogle da uplaše gledaoca, naročito jer ni gluma i režija nisu bili Bog zna šta, ali opet ponavljam IMHO sasvim gledljivo...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Evindzer »

Martine, hvala za pojašnjenje. U tom slučaju, preskočiću je, ionako sam sezonski alergičan na indijske dijalekte. ;)
Triple H napisao:Kakva greška što sam pogledao film Tokyo Ghoul nakon Anime serijala...
Nisam gledao američku ekranizaciju, niti ću, a od anime sam odustao pri sredini treće sezone jer su me totalno smorili - a pogledao sam do kraja mnogo detinjastije i slabije serije od ove. Za ljubitelje anime serija - probajte Cells at Work!: pomalo dečiji pristup (na japanski način) funkciji pojedinih (posebno krvnih) ćelija u ljudskom organizmu. I pored par netačnih razrešenja situacija prilikom povreda tkiva, simpatična je i donekle edukativna za mlađe tinejdžere, recimo, a za nas matore nešto opušteno za pred spavanje. :)

Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Triple H »

Evi, moram te razočarati, ja bježim od biologije/medicine/hemije kao đavo od krsta. I u Tokyo Ghoul sam imao problema sa nekim scenama ali preživio sam. Inače imaju i Japanci dosta promašaja, ali oni to svejedno štancaju na tone, tako da se uvijek da odabrati štošta. U Japanu sve cvijeta sem Sony telefona haha.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Evindzer »

Skočila bi im prodaja za 1 komad da su napravili XZ3 Kompakt ceo u zelenoj boji - uzeo bih ga, pa makar pola godine gulio paštetu. :D
Od anime serijala onda možeš da baciš pogled na Overlord, trenutno ide treća sezona. Podloga jeste klasična japanska fantazija, ali pristup samoj tematici je dosta originalan, i meni je vrlo fina. Trenutno ide treća sezona. Pored nje, možda ti se dopadne My Hero Academia, klasičan šonen, ali ipak vidno moderniji i ozbiljniji pristup likovima i radnji od nekad najpopularnijih Gokua i Naruta koji mi se nisu sviđali. Pored toga, ide i nešto novo zvano Black Clover, šonen fantazija, pogledao sam samo par epizoda, pa nemam definisano mišljenje, ali znam da je globalno popularna serija. I naravno, upravo se daje treća sezona Napada na titane koju redovno gledam više iz navike, jer su, bar u mojim očima, izgubili onu draž koju su imali pre 4 godine u prvoj sezoni.
Eto, toliko od mene po pitanju najpopularnijih japanskih umetničkih dostignuća. :D
PS: priča se da se sprema druga sezona Saitame, i ako bude samo upola dobra kao prva, biću oduševljen. :)
Inače, Saitamu kao da su kreirali po mom liku (i delu). :D
https://www.youtube.com/watch?v=wRAQxhDQMMY

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Green »

Boarding School - uvrnut i nadasve cudan film. Nekoliko "nestasnih" klinaca dolazi u "specijalni" internat na prevaspitavanje. Ispostavlja se da su tu na prevaru poslati od strane jednog od roditelja, jer su nepozeljni u porodici. U pocetku malko dosadan, ali kasnije postaje sve zanimljiviji.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Martin Mystere »

Valjalo bi napomenuti da je reč o hororu, čisto da ljudi znaju šta da očekuju - i za one koji vole horore i za one koji uopšte ne vole taj žanr poput mene.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Green »

Mislis na ovaj Boarding School? Pa nije bas horor, nema nista sto bi ljude uplasilo, kao recimo duhovi iz ormana, djavoli, serijske ubice sa sekirama i slicno. Vise je psiho triler, ako cemo zanrovski.

Sad upravo odgledah one Evindzere Infinity War. Samo Evi moze da voli toliku fantaziju i mesavinu svih mogucih heroja. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Evindzer »

^ Selo gori, a Evi se češlja? :D
Marvelovi filmovi su po pravilu s*anje, a ovaj je ipak manje s*anje od većine: bar su svi crkli na kraju. :D

Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Triple H »

Od Marvela sam pogledao samo Punishera, i ne mogu dočekati sljedeću sezonu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Green »

Hereditary - izuzetan horor film na temu prizivanja duhova, okultizma i satanizma. Perfektno snimljen i odglumljen, sa nekoliko uznemirujucih scena, tako da nece biti za sve ljubitelje zanra. U svakom slucaju, topla preporuka da se pogleda, jer davno nije snimljeno nista ovako (zanrovski) dobro.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Evindzer »

Džek Rajan. Prve dve epizode iznenađujuće dobre: ozbiljne, realistične i uzbudljive. Treća epizoda ravna španskoj seriji. Ne mogu Amerikanci da ne za*eru svaku seriju sa iole ozbiljnim potencijalom.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Martin Mystere »

Meni su filmovi o Džeku Rajanu sa Boldvinom i Fordom bili sasvim OK ali su sa ovim zadnjim filmom Jack Ryan: Shadow Recruit totalno zasrali...

Inače ko nije čitao Klansijev Lov na crveni oktobar, papirnato izdanje, ne zna šta su muke prilikom čitanja knjige...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Evindzer »

Ne sećam se tih starih verzija, osim ako nije ona makljaža sa narko-kartelima. A ovaj od pre par godina nisam gledao, niti imam nameru. ;)
A što se tiče serije - pogledah je do kraja i zaista je dobra. Ima par predvidivih situacija, kako se bliži kraju, ali je iznenađujuće zrela serija za današnje holivudske standarde po kojima isti lik gine po jednom u svakoj sezoni, pa ga u sledećoj čudesno oživljavaju. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Green »

UFO - briljantan student matematike raznim kalkulacijama pokusava da odgonetne pojavu misterioznog objekta, koji se ukazao iznad jednog aerodroma. Nije lose, svidece se najvise matematicarima, kao gariju na primer. :D

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Martin Mystere »

Evindzer napisao:Ne sećam se tih starih verzija, osim ako nije ona makljaža sa narko-kartelima.
The Hunt for Red October (sa Baldwinom)
Patriot Games (sa Fordom)
Clear and Present Danger (sa Fordom)
The Sum of all Fears (sa Affleckom) - isto bez veze

Odgovori