Sta vozite?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Slazem se, ne bih ni ja americki auto vozio da mi ga poklone. Dok je recimo Fiesta fakticki evropsko vozilo. Radila ga filijala u Kelnu, kao i Focusa. A to sto ameri pljuju po evropskim vozilima je zato sto su losijeg kvaliteta i skupljeg odrzavanja nego u Evropi. Za njih se auta prave van Evrope. I sad da bi se "osvetili" razmisljaju o uvodjenju nekih carina, poreza i ostalih budalastina. Mogu samo usima da se pokriju, s obzirom kakav je njihov kvalitet. Samo neupucena budala moze da kupi neki Chevrolet, Chrysler, GM kamionet i sl.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Moram se pohvaliti koji sam baksuz bio za vikend. Da upalim auto, a ono nece da vergla. Posto je automatik, nema gurke vec odmah slep zvao i kod majstora. Riknuo anlaser, ali ne samo to vec mu pukao deo, tzv. 'njuska' i uleteo deo u menjac. Srecom sa menjacem sve ok, ali ostetio zamajac. Epilog, nov anlaser, polovan zamajac, i posto je Mercedes A klasa u pitanju svaka popravka ispod haube podrazumeva vadjenje motora... ode mi deo plate a jos je nisam ni dobio :)
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Green jedina svetla tacka je sto im je Fiat preuzeo neke marke. Iskreno ovog novog Dodge Rama bih rado vozio kao i Dodge Durango.
Fiestu sam uvek voleo. Imao sam nekoliko Fordova. Nidje veze evropski i americki.

Jbg Apolo, desava se. Samo da ti to bude jedini kvar.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Dodge Ram mozda, ali Durango je nevidjen djubar od auta. Preuzimanje, tj udruzivanje sa Fiatom nije nista znacajno promenilo kvalitet izrade. Da bas mora da se uzima americki auto (ne daj boze), jedino bi u obzir dosao neki Ford. I to polovni. Na primer Fusion Sport ili Taurus SHO. Nista SUV, nista kamioneti, mada je Edge ST stravican moram priznati.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta vozite?

Post od Behemoth »

Imaju Amerikanci kvalitetnih automobila...
.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Sta vozite?

Post od Drakenzen »

Samo da kotrlja i vozi....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Amerikanci imaju kvalitetne motore, kompletne kvalitetne automobile su imali ranije. Jednom Tesli otpadne zadnji branik nakon nekoliko stotina kilometara. Se*em se ja na takav "kvalitet". Ako vec dajem te pare, kupicu onda Lexus.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Imaju V8 i stvarno su im dobri. Mada kazu da je jedini kvalitetan V8 old school u Dodge Hellcat-u. Mada V6 motori iz Impala su isto rage.
Jednostavno tamo svi kupuju i voze kola masovno. Tako da sta god da proizvedes prodace se. Dok u Evropi moras biti dobar igrac da ti se auto prodaje.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Sta vozite?

Post od Ledjo »

Bas vidim da su promenili ideologiju sto se tice kamioneta.

Iskoci mi tako po neki klip na yt za f150/silverado, bas su daleko dogurali. Koza, veliki ekrani, led svetla itd... A meni sve u glavi Ram tamo sa pocetka 2000ih, single cab sa onim dugackim tovarnim prostorom...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Solidni su im kamioneti, ali i u njih trpaju previse elektronike. Americki kupac jeste oduvek bio razmazen, ali sto je mnogo, mnogo je.
Sto se dobrih motora tice, treba napomenuti Chevroletov 3.8 V6, koji je nepoderiv. Bio je ugradjen i u moj prethodni Holden Commodore. Punih 10 godina sam ga vozio bez jednog jedinog problema. Promenjen samo hladnjak i kocnice.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sta vozite?

Post od somi92 »

Kako bre evropska kola za americko trziste nekvalitetnija jer se prave u tipa meksiku?!


Sent from my iPhone using Tapatalk

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Sta vozite?

Post od bestboy »

Apolo
Да си купио а2 1.4тди, такве ствари се не би дешавале. [emoji14]
Слобода или смрт

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Mani me dizela i održavanja:)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta vozite?

Post od Azimuth »

Šta je sa dizelom i održavanjem? Pitam jer imam isti, prešao je 210.000km i osim redovnih servisa ništa drugo nije rađeno.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

somi92 napisao:Kako bre evropska kola za americko trziste nekvalitetnija jer se prave u tipa meksiku?!
Lepo. Kontrola kvaliteta nije na nivou. Danas je svima cilj sto brze nesto proizvesti i izbaciti na trziste. To se jedino moze s jadnom jeftinom radnom snagom, kao sto je meksicka, kineska, tajlandska, nebitno. Losi uslovi za rad, male plate u odnosu na radne sate, menadzeri i sefovi kreteni koji jedva cekaju da se dokazu tako sto ce nekog da otpuste i za najmanju sitnicu i slicno.
Radnik, recimo, nemackog pogona VW-a redovno dobija bonuse od nekoliko hiljada evra, bez obzira na ionako visoka primanja. Nikad u zivotu nisam cuo da su bonuse dobili radnici pogona u nekoj od zemalja "treceg sveta". Sa vec opisanim tretmanom bi neko ocekivao kvalitet na najvisem nivou?

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Azimuth napisao:Šta je sa dizelom i održavanjem? Pitam jer imam isti, prešao je 210.000km i osim redovnih servisa ništa drugo nije rađeno.
Mislim na generalno vece troskove odrzavanja dizel motora, kao i potencijalnih kvarova u odnosu na benzince.
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta vozite?

Post od Azimuth »

Meni je ovo prvi dizel, jeste da je 1.4tdci iz PSA grupacije, ali ga vozim punih 13 godina (nov uzet) i osim malih servisa koji su u proseku oko 5000din, imao sam jedan veliki servis (vodena pumpa, PK i šta još sve + ovo što se radi na malom) koji me je izašao oko 200€ ako se dobro sećam. Nikakvih više problema i troškova nisam imao pa zato pitam na šta se konkretno odnosi ono što si napisao. Iskreno, posle iskustva sa ovim, mislim da će mi i sledeći biti dizel, verovatno Oktavia jer daje puno za "malo" para (isto novo gledam).

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Koji su veci troskovi?
Moj stari ima punta dizela. Ima preko 400.000 i skoro 8,5 godina. Dva puta kvacilo i dva puta set lanca (veliki servis je samo spaner, ja menjam ceo set). Ostalo su sve redovne stvari tipa ulje, filteri, kocnice. I oce nekad da pojede sijalice.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Azimuth, ok nisam znao da si uzeo nov. To je već druga priča, prvi si vlasnik i prosto poznaješ auto i tada je za očekivati da imaš samo redovne servise. Sta je zeznuto kada uzimaš poslovnog dizela koji su uglavnom prevalili velike kilometraže, koje su uglavnom vraćane. U toj varijanti potencijalni kvarovi pumpa visokog pritiska, turbina, dizne, plivajući zamajac... Kolega je npr. u svog dizela JTD dao 2-3 hiljade evra na održavanje da bi ga na kraju prodao.

Što se tiče Oktavije, to ti je odličan izbor. Zaista auto ima odličan odnos ulozeno/dobijeno. Imao sam prilike da peovozam do Slovenije i nazad, varijanta da DSG menjačem i oduševio sam se.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Sta vozite?

Post od marko.jtd »

Ja vozim JTD, Lancia Lybra 2001. godiste, presao sam 102.000km za 4 godine, oko motora pipnuto nista nije. Samo veliki servis jednom i set kvacila pre 60.000km... tako da ta prica kako je neko dao 2-3 hiljade evra na popravku JTD-a, cista budalastina. JTD je mozda i najbolji dizel motor.
Najskuplji kvar na JTD je turbina - 130€ polovna, 220€ remontovana. Ceo motor sa papirima 100-120€.

Skoro sam uzeo i Alfu 156 2004. godiste, JTD...


Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk

Odgovori