Covid-19

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

Mislim da je odavno pokazao da ga nije briga ni za šta osim za fotelju. Najviše njega brinu sad penzioneri da se ne razbole jer neće imati ko da glasa na izborima, a ostali snalazite se.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

cekicm83

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od cekicm83 »

Martin Mystere, ni meni nije jasno?Cemu onda vanredno stanje?!Ako roditelji moraju na posao kako decu obezbediti tj cuvati?Mada laik sam po pitanju medicine.Ali...

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Martin Mystere »

Vanredno stanje u kom vrtići ne rade ali kafane (ugostiteljski objekti) rade, pa makar i samo od 8-20h... Fuckin' unbelievable...

cekicm83

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od cekicm83 »

Martin Mystere, gresis, mnoge diskoteke, klubovi, restorani brze hrane, itd su zatvorili svoje objekte ili prilagodili radno vreme.Ostalo je zasto fabrike rade?Mada setite se vremena kada nisu ni radele?Bed i jada vladala je ovom zemljom.Mada ni sada nije mnogo bolje ali ono ranije...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Green »

Vanredno stanje zbog 46 bolesnih (po poslednjem izvestaju) od toga su 23 osobe zadrzane, a ostatak pusten na kucno lecenje?

I to vam nije sumnjivo da tu nesto smrducka? :roll:

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od mare-ss »

sad psihopata moze da uvozi mudzahedine bez problema

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Martin Mystere »

cekicm83 napisao:Martin Mystere, gresis, mnoge diskoteke, klubovi, restorani brze hrane, itd su zatvorili svoje objekte ili prilagodili radno vreme.Ostalo je zasto fabrike rade?Mada setite se vremena kada nisu ni radele?Bed i jada vladala je ovom zemljom.Mada ni sada nije mnogo bolje ali ono ranije...
Naravno da ne grešim kada sam ono rekao, govorim za odluku gradskog kriznog štaba koja se tiče Beograda...

U Beogradu gradski prevoz na subotnji režim, kafane rade od 8 do 20:

http://rs.n1info.com/Vesti/a57...revoza ... o-20h.html

Btw isti štab vodi najveći ljigavac i šarlatan Vesić tako da to ništa ne iznenađuje...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Sale_M »

Sad kazu da je i jedna beba obolela.

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Green »

Drzava Viktorija u Australiji danas takodje uvela vanredno stanje. Uskoro ce biti i na nivou cele zemlje. Vladi bas stalo do zdravlja gradjana. Ko se ne pridrzava mera, kazna za fizicka lica 20000, a za kompanije 100000 dolara. Da nije smesno bilo bi zalosno...

Ovo je definitivno jedna od najvecih prevara u istoriji civilizacije. "Virus" je samo pocetak, sta nas sve ceka.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od znemanja »

Martin Mystere napisao:Znaju li psiho i saradnici mu da ima dosta dece koja pohađaju vrtiće, kojoj oba roditelja rade a da istu nema ko da čuva i koji ne smeju da odsustvuju sa posla (bar ne u većoj meri jer rade kod privatnika) jer ako bi odsustvovali postoji velika šansa da ostanu bez tog posla!?

Kako misli da reši ili uredi rešavanje tog problema? Ili ga naravno nije briga za te "sitnice"?
Slažem se, ne znaju ni oni u šta su se upustili. Ako je vanredno stanje onda treba sve da zatvore osim prodavnica i apoteka. Nisam roditelj, ali besmisleno je ljude koji imaju mali decu i koji rade kod privatnika staviti u takvu situaciju.

Green napisao:Vanredno stanje zbog 46 bolesnih (po poslednjem izvestaju) od toga su 23 osobe zadrzane, a ostatak pusten na kucno lecenje?

I to vam nije sumnjivo da tu nesto smrducka? :roll:
Bez obzira da li je virusu obmana za treći svetski rat, invaziju vanzemaljaca, ljudi guštera ili šta kog. Ovaj viris je stvaran, bez obzira da li je namerno pušten ili je nešto drugo u pitanju. Pojednac najbolje što može da uradi jeste da zaštiti sebe i one koje voli. Za sve koje su pristalice zavera i sl. slobodni su da krenu u borbu sa vetrenjačama.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Green »

Ljudima izgleda stvarno odgovara ovakva situacija. Da bi se imalo o cemu kenjati u drustvu i ponavljati ono sto magicna kutija porucuje. Zbog takvih i prolaze ovakva sranja...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od miodrage »

Juce sam procitao novu teoriju zavere da Kinezi spekulisu da su im ovaj virus doneli Amerikanci preko nakoliko vojnika na svetskim vojnickim igrama koje su krajem oktobra odrzane u Kini. Ako se prisetimo novinskih clanaka, pisalo se da je nekolicina americkih vojnika hospitalizovana zbog cudne upale pluca... Ta vest je posle toga nestala sa radara...
Sto se vanrednog stanja kod nas tice, mislim da je stupidno bilo sta polemisati na tu temu... Uglavnom, iz ovoga nece izaci nista dobro.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od mare-ss »

vanredno stanje je opravdanje za nadolazecu vakcinaciju. moje misljenje da ce prvi izrael da iskoci sa nekom "vakcinom"

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Mladen7 »

Naravno da neće.
Izrael je visoko svestan realnosti.
Nisu ni pre nekoliko godina vakcinisali stanovništvo od svinjskog gripa tadašnjom vakcinom, naglašavam tadašnjom. Naprotiv zabranili su je.

Istraživaće ali će je upotrebiti samo ako budu 100% sigurni da nije štetna.

I oni i nordijci su vrlo brzo prestali s vakcinacijom od svinjskog gripa.
Jedan od članaka ,na brzinu:
https://www.blic.rs/slobodno-vreme/vest ... om/7d3gqcl

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od mare-ss »

aha zabranili za sebe ali je namecu drugima

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od гари »

Slažem se sve sa Znemanjom.

Ovo što se sprovodi obustava nastave u školama i na fakultetima je svakako dobro, iako bi trebalo više stvari zaustaviti. Evo jedan tekst i od mene, ali ne morate sve čitati. Pogledajte samo animacije i grafike.
https://www.washingtonpost.com/graphics ... simulator/

To su ilustracije koliko znači ograničavanje kretanja. Ono što ne možete da sporite je da je recimo italijanski zdravstveni sistem preopterećen. A zamolite kako bi se u takvoj situaciji poneo tek naš zdravstveni sistem koji počiva na sistemu "od*ebi koga god možeš".

Da, virus nije neki kao ebola da je smrtonosan sam po sebi, ali kod nekih izaziva komplikacije, broj tih slučajeva treba svesti na minimum kako bi zdravstveni sistem mogao svakom da pomogne malo po malo. Jer svima odjednom ne može da pomogne.

A šta stoji iza svega ovoga za pojedinca nije više ni bitno. Nek se prepucavaju Ameri i Kinezi do mile volje.

Dodatno za škole. Kažu, treba prati ruke što češće, a recimo u mojoj srednjoj školi u jednoj smeni bilo bar 14 odeljenja, tj. preko 400 đaka. Od toga oko 200 momaka, a na koje dođe samo 4 umivaonika. Pa ti peri ruke što češće.

A šta su naši mogli da urade bolje, da mogli su mnogo toga. Recimo, pored toga što rade kafići, autobusi idu radnim danima do subotnjem redu vožnje. Zar to neće stvoriti veće gužve u autobusima, šta se postiže korisno tuđe što autobusi idu ređe sem što čuvamo vozače...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Mladen7 »

mare-ss napisao:aha zabranili za sebe ali je namecu drugima
Tako je.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od brankisha »

Ne mogu da nadjem clanak. Ali sam negde procitao da smo potpisali sporazum da se vrati imovina jevreja ubijenih za vreme 2.sv. rata iako nemaju zivih naslednika.
Nista mi vise nije bilo jasno ali izgleda da nas .i. ko stigne.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od mare-ss »

to dacic potpisao i jos daju savezu jevrejskih opstina 950.000 evra godisnje kao naknadu ja ne znam ni ja sta

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Sale_M »

Ludilo, a narod kao da je cuo suprotne od onog sto se predlaze. Penzioneri po gradu svuda i pustose apoteke i prodavnice.

Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Zaključana tema