LED ili LCD televizor

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: LED ili LCD televizor

Post od brankisha »

U subotu sam u Segedinu pazario Lg 42LF652v.
Prezadovoljan sam slikom u hd i 3d. Malo mi je zvuk njaaah. Cekam novi risiver za total tv pa da vidim pun kvalitet slike jer je sad nula. U stanu mi je d3, uzivanje na ovom tvu. I ta crna uopste nije toliko svetla ili siva, plasio sam se da je gore.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LED ili LCD televizor

Post od Azimuth »

A cena sa i bez poreza (ako si ga uzeo)? Gde u Segedinu?

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: LED ili LCD televizor

Post od brankisha »

Bruto cena je 149999 forinti, kurs 306,5. Povrat poreza ke 21% ili 100€. Plato carinu 14600. Cena u tehnomaniji 79000. Ako doplatis jos 50€ imas garanciju 5 godina.

Kupio sam ga u radnji Euronics. Imas radnji extreme digital, sajt edigital.hu. Imaju dva prodavca koji znaju srpski ali moras bar dva dana ranije da narucis da bi im stigla roba iz magacina. Kod njih cu kupiti Ups.

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: LED ili LCD televizor

Post od Nikola Vapa/CA »

Kupio sam LG 47lb671,izuzetan tv,prelepog izgleda.Kvalitet slike je odlican,zvuk osrednji,tesko je ocekivati bolji zbog konstrukcije televizora i nedostatka prostora da se smeste veci i kvalitetniji zvucnici.Smart funkcije me nisu odusevile,(spor prilikom otvaranja aplikacija,mali broj aplikacija,nedostatak memorije..).Gledajuci kod drugara,Samsung je mnogo bolji po smart opcijama.
Za drugu sobu sam se dvoumio,u blizini je racunara pa sam zeleo obican tv.Lg nisam nasao da mi se svidja,Samsung je bio preskup(u radnji gde sam ga nasao,a u drugim ga nije bilo,pa sam kupio SHARP lc49cfe5001e.Jedini koji dolazi sa pet godine garancije,vrlo kvalitetan ekran(aquos),izgledom podseca na lg ali zvukom ne zadovoljava.Srecom,uz racunar imam i kvalitetan zvucni sistem pa je nedostatak kvalitetnog zvuka anuliran.
Kontaktirao sam preprodavce koji dovoze robu iz Madjarske,ali su cene velike da bi se rizikovalo oko garancije.
Za buduce kuce savet:Kada se odlucite za velicinu tv-a,uvek kupite jos veci.Bolje je kupiti obican tv pa naknadno od njega napraviti android tv nego kupiti smart koji ne podrzava flash player i ne mozete gledati filmove uzivo,ne mozete ni instalirati pop corn ili neki drugu aplikaciju vec samo gledati program preko yutuba.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LED ili LCD televizor

Post od acamatic »

Osim YouTube opcije jel ima još nešto interesantno i pre svega korisno?

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: LED ili LCD televizor

Post od Nikola Vapa/CA »

Acamatic-Postoji i internet pregledac da nas podseti kako je bilo nekad,kada je internet bio preko dial up-a.Ucitavanje vrlo sporo a ako pokusas koristiti facebook,pored sporosti,vrlo brzo ce blokirati sa upozorenjem-nema dovoljno memorije.Internet preko tv-nuzno zlo,ako nema druge mogucnosti.Postoje i druge aplikacije,mnoge nisam ni probao jer me nisu zanimale.Povezivanje sa telefonom ide traljavo.Pokusao sam da gledam film preko tv-a sa mobilnog(Mate 7) radi probe.Svakih nekoliko sekundi slika je blokirala,dok na starijem,drugarovom, samsungu isti telefon,isti film,radi bez greske.Ne znam u cemu je fora.Moje misljenje o smart tv je negativno ,vise sam za ovu opciju( http://www.svezakucu.rs/www/gomobile/ms ... d-smart-tv).Moze se naruciti iz Kine vec od 35$.
Da napomenem i to da je 3D funkcija zanimljiva samou pocetku,izbor filmova je mali,zna da zaboli glava,tako da 3D opciju vise ne koristim.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LED ili LCD televizor

Post od Baraba »

Samsung po meni najbolje radi sa smart opcijama.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: LED ili LCD televizor

Post od Zile995 »

Nikola Vapa/CA napisao:Kupio sam LG 47lb671,izuzetan tv,prelepog izgleda.Kvalitet slike je odlican...Smart funkcije me nisu odusevile,(spor prilikom otvaranja aplikacija,mali broj aplikacija,nedostatak memorije..)....
Samo da potvrdim sve ovo. WebOS je bas zahtevan.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LED ili LCD televizor

Post od acamatic »

@nikola hvala puno na detaljnijem postu. Nisam to iskreno znao. Jer onaj tv koji sam trebao da kupim ispalo je nešto treće i evo još nisam kupio. A ja sam sve bio ubeđen da je to na mnogo većem nivou, ta smart opcija.. Kad ono pihh, sada si me malo i odvratio od toga, tj spustio na zemlju.

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: LED ili LCD televizor

Post od Nikola Vapa/CA »

Nema na cemu,tu smo da pomazemo jedni drugima.Javi kad budes kupovao.Posmatrajaci situaciju u poslednje dve godine najbolji period za kupovinu je decembar(najvise popusta i poklona).

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LED ili LCD televizor

Post od acamatic »

Ja sam dobio preporuku ovde na forumu da uzmem LG32fv650 3D i stvarno mi se mnogo zasviđao. I planirao sam da ga uzmem, kad ono malo sutra, nešto treće ispalo i tako da još ga nisam uzeo. A sada kada si mi rekao za ovo da smart opcija nije ništa posebno, čak i nekorisno onda se debelo razmišljam šta da radim.. A iskreno ne bih uzimao neki klasik tv pa da mu dodajem onaj Android box. Tj ne znam tačno ni kako on funkcioniše i dal je uopšte dobar

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: LED ili LCD televizor

Post od brankisha »

Ja trenutno koristim samo kao obican. Posto je u dnevnoj. Kad prebacim kod mene cepam 3d i ostale gluposti.
Ova nova LF serija ima novi webOS 2.0, a stariji LB ce dobiti nadogradnju ovih dana. Smart je onako, mozda i nepotrebno, jer se dobar deo stvari placa.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: LED ili LCD televizor

Post od yocasylver »

Mogu li da se instaliraju aplikacije na smart televizorima ?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LED ili LCD televizor

Post od acamatic »

Što se aplikacija tiče mogu samp pojedine koje je proizvođač izdao u svojoj prodavnici.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: LED ili LCD televizor

Post od yocasylver »

Onda je definitivno bolja varijanta sa TV Box-om .

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LED ili LCD televizor

Post od filip11314 »

Baraba napisao:Samsung po meni najbolje radi sa smart opcijama.
+1. Imam Samsung Smart TV i Toshiba smart i Toshiba ne može da mu priđe. Dosta sporije radi, nema fleš, ne mogu da se instaliraju dodatne aplikacije.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LED ili LCD televizor

Post od filip11314 »

Je l' kupio možda neki forumaš LG 50" Smart WebOs tv? Vidim da neki moj komša drži kutiju tv-a na terasi. :D
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: LED ili LCD televizor

Post od brankisha »

Preskoci mu na terasu.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: LED ili LCD televizor

Post od bata bogdan »

Da ne bih novu temu bzvz otvarao,pitanje, da li neko ima ovakav tv?
Sony KD-55S8505 Curved, 55",UHD 4K,3D,SMART TV, ANDROID TV, Triluminos TV
Nesto sam gledao slučajno u mediamarkt.de televizore, pa mi ovaj zapao za oko, a i na sniženju je nekom i uz to se dobija još kupovni vaučer od 200e. Trenutno imam samsung led 3d tv smart tv 117cm, zadovoljan jesam, ali idu ovde praznici moguće je da bude još neko sniženje, pa se bacam u misli vredi li ovako nesto kupiti uopšte?
Zahvaljujem :)
Huawei

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LED ili LCD televizor

Post od artifex »

Mislim da nisam taj model video kod nas,a bas sam danas bio da pazarim TV za sebe u Sony-ju. Isto ta neka prica Android TV,samo sto je 43'' i uz njega uzeo i njihov sound bar. Truba dobar TV ,a da zvuk ne isprati kvalitet slike :)

Odgovori