Covid-19

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Covid-19

Post od Martin Mystere »

LoL

Pazi kad o tome da se veruje u sve što se pročita u medijima/vidi na TV, priča neko ko veruje u tekstove (i još ih linkuje) sa wikistg...

No dobro, od nekog kome je "SNS bot" vrhunac koji može a napiše kao odgovor bilo kome se i ne očekuje da razume razliku između relevantnog teksta i u najboljem slučaju ekvivalenta žute štampe željne senzacionalizma.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Covid-19

Post od mare-ss »

Volontiranje uvek ali za dnevnicu od 100 evra :D pa nisam ti ja titov pionir da idem na radne akcije za dzabe


edit: sto se tice amerike videli smo svi slike iz amerike snimljene u italiji, mislim da ih je grin okacio :) a imas da nadjes snimke koje kace obicni ljudi, bolnice manje vise prazne kao i oni razapeti satori. pa najbolji primer ti je sajam, par hiljada kreveta za apokalipsu veka a unutra 20 alkoholicara koji se zajebavaju

i molba za nemanju da ne banuje cekicm83, malo se iznervirao

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Covid-19

Post od Martin Mystere »

Green napisao:Slika
Gde ovde eksplicitno piše da je reč o bolnici u Njujorku?

U tekstu između ostalog piše da "Njujork očajnički treba 87.000 bolničkih ležajeva", pri čemu je postavljena slika koja bi trebala da dovoljno vizuelno oslika ono "desperately" iz teksta a opet u tekstu apsolutno nigde ne piše da je slika iz neke bolnice u Njujorku, a još manje koje.

No tako to biva kada se gledaju samo slike pa se bukvalno i paušalno zaključi da slika mora da je iz Njujorške bolnice.

A vidi se jasna razlika između pismenosti i funkcionalne (ne)pismenosti kada se treba razumeti napisano.

EDIT:

Uklonite testiranje i nestaće i Sida, Ebola, Hemoragična groznica i sve ostale bolesti na svetu...

Na stranu to što ne vidim zašto bi on bio kompetentniji od tuceta onih lekara koji govore suprotno njemu.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Covid-19

Post od znemanja »

Psovke i vulgarnosti su uklonjeni, tako da je tema otključana.


cekicm83, Povedi računa, takve posovke i vulgarnosi neće biti tolerisane na forumu. Dobio si upozorenje pred ban zbog psovki i vređanja koji si uputio drugom članu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

Lepo je rekao Morpheus u "Matriksu". Mnogi su toliko bespomocno zavisni od sistema, da ce se boriti da ga zastite.

Martin Mystere, epicentri zombi apokalipse su trenutno u Njujorku, Italiji i Spaniji. Trump kaze da je licno "video" vrece sa truplima. Neki nas "ekspert" galami kako mrtve u Njujorku prenose dizalicama (voimjaoca).
Alal vera svima vama koji to sve upijate kao sundjer.

Da vam kazu da je situacija toliko ozbiljna i da ce morati napalmom spaliti citava predgradja, kako se virus ne bi dalje sirio, vi biste i to prihvatili. I logorasi su u 2. Sv. ratu trcecim korakom isli na streljanje...

cekicm83

Re: Covid-19

Post od cekicm83 »

znemanja, mislim da bi trebalo pre da reagujes na njegove nebulozne objave.SNS botovi, propaganda, ljudi umiru ali od neceg drugog, itd ne mogu da se setim vec sada sta je jos pisao toliko me isprovocirao da se i ne secam vise sta je sve pisao.Ja sam post napisao iz meni znanih razloga koje kao sto sam i napisao mogu objasniti svakom ko me pozove na odgovornost od nadleznih organa.Nisam procitao ili cuo negde vec je nesto drugo u pitanju.U postu je stajalo "shvatite ovo ozbiljno, ostanite kod kuce" ako se dobro secam, nasta je doticni odgovorio sa "evo jos Sns botova".Mislis li da je u ovom trenutku kada su i deca pocela da obolevaju pa i bebe normalno pisati tako nesto?Spominjati politicke partije u ovoj situaciji?I koga je uopste briga za politiku?Nisam clan ni jedne partije ne izlazim ni na izbore i zabole me uvo sta ce neka partija da kaze ili sta vec jer zivot mi ne zavisi od njih vec od onoga koliko se potrudim i zaradim sam.Ali jedan od clanova, sasvim normalan tip prepoznace se u ovom postu, mi je poslao poruku da je doticni, koga sam psovao, likovao i kada su Kobi i njegova kci poginuli.Tako da mi je sve jasno o kakvom profilu coveka se radi.Meni dajes upozorenje pred ban a sta sa njim???Necu se izviniti veruj mi, i dalje stojim iza svega sto sam napisao, bez obzira i na trajni ban da dobijem.I da.Ljudi shvatite ozbiljno, ne bavite se brojkama i teorijama zavera, ovaj virus je stvaran, odakle god da je potekao nije bitno, i vrlo nezgodan, i ostanite kuci.A dokrorima, sestrama,medicinskim tehnicarima, pekarima, trgovcima, volonterima i svima ostalim koji rade da bi mi imali sta da pijemo, jedemo itd. i sedimo kod kuce jedan veliki naklon i bezgranicno postovanje.Cuvajte se i Bog ce vas sacuvati.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Covid-19

Post od mare-ss »

koga briga za politiku... mnogo bi lepo bilo da je tako ali nama glava zavisi od politike ako si uspeo da ukapiras to do sad. i napisao sam moje misljenje o svemu ovome, sta je problem? svaka cast grinu koji jedini kapira o cemu se radi. a sto se tice "likovanja" u vezi kobija ja sam ostavio link ka snimku crtanog filma gde se rusi helikopter sa kobijem. strasno likovanje, nema sta

cekicm83

Re: Covid-19

Post od cekicm83 »

mare-ss, mene politika ne hrani.Hrane me moja deset prsta.Oduvek bilo tako i bice.Ne zanima me nista oko politike.Ni ko je na vlasti ni ko je opozicija ni ko kakvu politiku vodi.Jedino sto mogu da ti kazem, sreca sto ja nisam na vlasti, ne bi bio policijski cas od 17 do 05 vec 24h mesec dana pa da vidim da li bi bilo obolelih.Ovo zvuci glupo ali ja bih to primenio.A taj crtani iz simpsonovih i teorije oko tajnih drustva i to da se prodas njima da dozivis slavu i po "ugovoru" sa njima umres ili pogines u 40-tim je toliko smesno da je nebulozno komentarisati.Da li su tajna drustva mu omogucila da sa pola terena pogadja kos?Verovatno su usmeravali loptu!Pogledaj kako je covek igrao i bice ti jasno.Ali tebi je sve teorija zavere.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Covid-19

Post od znemanja »

@cekicm83, ne smeš da vređaš druge članove niti da im upućuješ psovke.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Covid-19

Post od Sale_M »

Cekic ostario covek, sad ima 89 godina, brzo je napunio sa 83 na 89.

Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Covid-19

Post od cekicm83 »

znemanja, najzad si se oglasio.Moje psovke nisu na mestu naravno ali od njih se ne umire.Mnogo su benignije od iznosenja svakakvih teorija zavere i mesanja politike u ovom trenutku.Reci da je sve "propaganda" dok se ljudi bore za zivot i umiru nazalost je mnogo puta gore nego opsovati.Psovka ne ubija.A itekako sam pazio da opsujem samo njega iako mi je padalo mnogo gore na pamet.I sam znas kakve su sve srpske psovke.Ali ok tako si odlucio, da ja budem pred banom a doticni neka prosipa razne teorije dok mu se moze.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Covid-19

Post od znemanja »

@cekicm83, ne možeš nikome ni pod kojim okolnostima da upućuješ psovke na ovom forumu.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Covid-19

Post od Evindzer »

znemanja napisao:Psovke i vulgarnosti su uklonjeni, tako da je tema otključana.
E, je*iga, ne stigoh da pročitam psovačke i botovsko-političke komentare. [emoji1787][emoji1787]
Sale_M napisao:Cekic ostario covek, sad ima 89 godina, brzo je napunio sa 83 na 89.
Sedim na terasi (pijem nešto, duvanim) i čitam ovo - i vrištim od smeha. [emoji1787]
Ispod terase neka gospođa šeta dva psa, kad su me čuli, krenuli da arlauču od straha. [emoji1787]
.
.
Što se mene tiče, niko me neće čipovati dok budem živ, a posle nek' rade šta 'oće. [emoji38]
Dovoljno je što sam u poslednjih 15 godina poklonio privatnost trulom Majkrosoftu i podmuklom Guglu, ne moraju još da znaju i kad idem da se*em. [emoji16]
Poslednja izmena od Evindzer u Uto, 07. Apr 2020. 14:51, izmenjeno 4 puta ukupno.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Covid-19

Post od mare-ss »

cekicm83, Ja iznosim svoje misljenje, ne znam kakav problem ti imas sa tim? Ponasas se kao komunista. Moram da ostanem u kuci, moram da se pazim, moram ovo da shvatim ozbiljno... Pa ne moram i necu. Moj izbor. Pazi ako od obicnog gripa umre svake godine 650.000 ljudi i mladih i starih (po zvanicnoj statistici szo) a od ovog virusa nekoliko puta manje (nisam u toku trenutno sa brojkama) pa jos italijani sami kazu da su 88 posto filovane brojke, za mene to nije nista drugo nego propaganda i zastrasivanje.

Samo u americi godisnje pogine 1.5 miliona u saobracaju pa ne vidim da neko trazi obustavu saobracaja. 250.000 umre godisnje od pogresnog ili nestrucnog lecenja pa niko ne ukida zdravstvo. Pa ko zna koliko umire gladnih a zapadnjaci hranu bacaju na tone. Ja sve vreme govorim o tome da je cela ova buka maska za nesto drugo. Motaju kablove u juri njih 1000 a ovamo nasim seljacima ne daju da idu na njive i pisu im kazne, pa uvoze migrante sa sve pratnjom policije, pa i panj bi ukapirao o cemu se radi. Zar neko stvarno misli da se drzave brinu za zdravlje ljudi? Pa ajde sad prisilno zatvaranje za njihovo dobro... Ima toga ali u bajkama. A tebi niko ne brani da se zatvoris gde oces i koliko oces, 24 sata, 24 godine...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Covid-19

Post od Evindzer »

mare-ss napisao:Volontiranje uvek ali za dnevnicu od 100 evra :D
Ja bih se odmah prijavio za toliku dnevnicu. [emoji2]
Za par meseci korone nakupilo bi se dovoljno za kuću u predgrađu. [emoji16]

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Covid-19

Post od Sale_M »

Evi, druze znam da cenis moj nacin humora. [emoji16]

E ovako to rade pametni ljudi [emoji23]




[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... c97399.jpg[/img]

Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Covid-19

Post od cekicm83 »

mare-ss, to sto ne zelis da sedis kuci i postujes preporuke to jeste tvoja stvar.Ali time ugrozavas i druge.Tacno je da godisnje od gripa umre 650000 osoba.Ali trenutno je virus prisutan u vise od 200 zemalja.Nedao Bog da se u svakoj pojavi umrlih kao u Italiji npr.700 umrlih po danu.Pa izracunaj nije tesko.200 zemalja x 700x 365=51.100.000.Pa ti i dalje prodaj price o ciframa.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Covid-19

Post od brankisha »

Koliko sam cuo kod nas je testirano samo nesto vise od 7000 ljudi. Da li je stvarno potrebno zakljucati ljude ceo vikend zbog toliko smesnog uzorka. Koliko vidim, samo su albanci testirali manji broj od nas. Znaci da neko silji onu stvar, izigrava strogocu.
Ljudi treba da se disciplinuju i zastite, nevezano za razne teorije koje kruze.

Mada se i dalje ne mogu osloboditi misli da je ovo samo proba i pokazna vezba za nesto drugo ili mnogo gore. Klasicna transhumanisticka prica. Svesti ljude na brojeve i robote, ograniciti im kretanje i tra-la-la.
Samo jedan podatak, posle 9/11 broj prodatih antidepresiva u US je vrtoglavo skocio. Ljudi su bombardovani informacijama 24/7. Narod je poceo da oboljeva od svakakvih bolesti jer im je imunitet naglo opao usled prevelikog upijanja ogromne kolicine prenaduvanih i groznih informacija sa tv i radia.

Prema tome, rodjaci, samo bistre glave. Smanjite vesti na minimum. Uzivajte u zivotu i svojim bliznjima. I obavezno smanjiti zavisnost od tehnologije.

Trebalo bi uvesti lecenje od zavisnosti drustvenim mrezama. Mislim da je to trenutno najgora droga.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Covid-19

Post od mare-ss »

cekicm83, ne prodajem ja pricu o ciframa nego mediji koji prave paniku, strasno za 24 sata umrlo ovoliko i iz dana u dan samo to mozes da vidis. A kad malo bolje pogledas te brojke ispada da je to neka prosecna stopa smrtnosti i da nije medija niko ne bi ni primetio. Ljudi moraju da budu aktivni, bar setnja ako nista drugo a ti bi to nekome da zabranis?

edit:Evindzer, drugar pre par godina cistio sneg u svedskoj, dnevnica 120 evra :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

mare-ss napisao:koga briga za politiku... mnogo bi lepo bilo da je tako ali nama glava zavisi od politike ako si uspeo da ukapiras to do sad. i napisao sam moje misljenje o svemu ovome, sta je problem? svaka cast grinu koji jedini kapira o cemu se radi.
+1

Zaista ne razumem u cemu je problem ako se neko ne slaze sa zvanicnom pricom o ovom cirkusu. STA to toliko smeta? Pa je l' vi stvarno ne mozete da ukapirate koliko se izdrkavaju sa nama? Pogotovo nase izdajnicke profuknjace i imbecili. Radnuskelu uopste ne bih komentarisao, ono vise nije covek. Da neko bas onoliko siluje svoje gradjane u mozak, mislim da u proslosti nije bilo
One dve bitange od "doktora" se takmice koji ce vise gluposti da izjavi u medijima. Pratim non stop sta ljudi postavljaju i komentarisu na milion mesta. 99% njih vise ne moze da izdrzi... Ono malo otupelih i naivnih bi, da pocnu bukvalno pisati po nama, rekli: "Ju, sto sam mokar, al' dobro, proci ce i ovo".

Sama cinjenica da je ceo svet zahvacen ovim sranjem je vec sama po sebi dovoljan "okidac" da tu nesto nije kako treba. Ima masa sajtova koji redovno, svaki dan, u cifru, update-uju zarazene i zrtve. Odakle bre svima njima iste informacije? Dresiraju nas sve ko kerove i igraju po zivcima, a smeta vam nas par koji ukazujemo na jednu od najvecih prevara u istoriji. Ma vama i odgovara ovakvo stanje... jebo vas televizor.

Zaključana tema