PayPal konačno u Srbiji

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: PayPal konačno u Srbiji

Post od toda81 »

To je onda fantasticno. Reci mi samo kako ide tu kada su u pitanju porezi itd? Npr narucim tel iz Nemacke preko amazona koji kosta npr 200e i koliko bi me izasao sa svim dadzbinama dok dodje u moje ruke
Note IV N9100 dual

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od janka_88 »

To ti se ne isplati nikako. Bolje ako nekog tamo imaš da primi i pošalje busom... Ja sam bateriju platio 25eur + 20eur dostava. Inače sama baterija košta oko 50eur po drugim sajtovima. I onda su me oderali na carini naplateći porez i carinu i carinaku kontrolu još 30eur. Znači artikl od recimo 45eur me izašao 75eur sa porezima. Ovdje sve preko 25eur (i shipping koji platiš ide u carinu) ide na carinjenje. :(

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: PayPal konačno u Srbiji

Post od toda81 »

Knda se nikako ne isplati kupovati na taj nacin iz inostranstva. Meni se gazda po udio da mi kupi note, ali ja ipak ne zelim jos uvek da menjam s2, mada bih ga z anote vrlo rado zamenio jer volim ogro.ne ekrane i siguran sam da bih sa note bio prezadovoljan i to na duze staze jer sam i sa s2 prezadovoljan
Note IV N9100 dual

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od iLuka »

iskustvo jednog clana foruma isrbija.net -

Carina i PDV za pošiljke poručene preko interneta

Nisam nasla sličnu temu i sličan "problem" pa evo postavljam ovu. Naime već nekoliko godina unazad poručujem stvari sa neta, od sitnica, preko kozmetike do garderobe. Nekako sam uvek pazila da mi vrednost paketa ne pređe "dozvoljenu" vrednost koju mogu da uvezem bez plaćanja uvoznih dažbina i to je za sada prolazilo bez problema. Nekad je ta vrednost pošiljke bila €20, a sada bi trebalo da je €70 ako pošiljku šalje fizičko lice, a €50 ako pošiljku šalje pravno lice.
HTML Code:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=704310
Evo mog iskustva u poslednje dve nedelje. Porucila sam opremu za mobilni telefon u vrednosti koja ne prelazi €50 i dočekalo me je neprijatno iznenađenje. Na taj paket ukupne dažbine izašle su 2,218 din sa sledećim obrazloženjem. Oni su procenili da taj paket umesto $65 vredi $80 - 6.930,84din i na to su mi računali dažbine (693,08din carina + 1.524,78din PDV = 2.218.00din). Naravno da sam otišla na carinu da pitam u čemu je stvar i objasnili su mi da "Kinezi" pišu nerealne cene (iako imam račun koliko sam platila) i tako oni mogu da "procene" koliko roba zaista vredi i na to udare carinske dažbine, naročito ako u paketu ima više komada iste ili slične robe pretpostavlja se da je ta roba namenjena za trgovinu pa tako ako vaša pošiljka ima više od 5 sličnih artikala to im i to daje za pravo da pošiljku ocarine pod pretpostavkom da ćete vi tu robu preprodati. Takođe objasnili su mi da oni tačno znaju koliko košta poštarina npr. iz Kine (koju sam ja platila $0) i tu vrednost mogu da dodaju na ukupnu vrednost pošiljke (iako na računu jasno piše da je poštarina bila besplatna, kako kažu oni znaju da besplatna poštarina ne postoji). Ostala sam u čudu!!! Jasno je bilo da od povraćaja tog novca nema ništa te sam odustala od dalje rasprave jer na svako moje pitanje oni su imali neki ******ski odgovor kao opravdanje.

Danas mi je stigao držač za kola mobilni telefon plaćen $4,83 na koji su plaćene uvozne dažbine u vrednosti od 256 + 100 = 356din i naravno da sam opet otišla sa računom da pitam o čemu se radi. Carine za ovaj paket nije bilo, ali je plaćen PDV od 20% na njihovu proizvoljnu procenu vrednosti pošiljke od $15 (opet su na cenu dodali njihovu poštarinu iz Kine i valjda 100din što je poštar doneo paket na moju adresu, tih 100din je obračunala pošta koja je vršila dostavu na moju adresu). Na moje pitanje zašto je uopšte bilo šta naplaćeno, rečeno mi je da se od ovog meseca po nekom novom zakonu na svaku pošiljku i onu koja podeže carini i onu koja ne podleže carini plaća PDV (najčešće 20%), dakle bez obzira na vrednost pošiljke plaća se PDV.

Nažalost sa ovakvom politikom naplate dažbina i PDV-a na svaku pošiljku koja stigne iz inostranstva nekako nema smisla više ništa naručivati jer se na kraju bukvano se plati dupla cena proivoda koji se naručuje. Interesuju me vaša iskustva sa sličnim stvarima u skorije vreme i ako neko zna da mi kaže kako je moguće da ova država na sve ima svoje proizvoljne vrednosti koju računaju kao carinsku osnovicu i da račun koji imate uopšte kao da ne važi. Takođe ako neko zna tačnu proceduru kome se žaliti u ovakvim situacijama kada račun koji imate za određenu pošiljku kao da ništa ne važi, već je njihova procena vrednosti paketa merodavnija od računa neka napiše


:wacko: :wacko: :wacko:

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od hibiskus »

sto se tice lucinog teksta moj komentar je sledeci, od svakakve kurte i murte koja je sisla sa kojekakvih brda i zaposela mesta u drzavnoj administraciji koji apsolutno nemaju pojma sa zivotom(a kamoli sa radom), jedino sto im preostaje da pune budzet time sto ce da cede one tri kapi Marka Kraljevica iz suve drenovine. A drenovina je naravno narod.
A sto se tice ove carinske "procene", naravno da je totalna budalastina, zato sto uz paket ide racun na kome pise koliko kosta vrednost robe i koliko kosta transport, plus moze da se doda potvrda o placanju iz banke, tako da je sve ovo samo nastavak cedjenja dok ne prestane proizvoljno tumacenje zakona

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od iLuka »

...ali, neverovatan text :uhuh: :uhuh: :uhuh:

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od antec »

Ako vam se ne poklapaju cene ne preuzimajte paket! Vratice se u postu a onda lepo odete sa stampanim racunom PayPala i koljete se sa njima tamo. Ako je vrednost paketa ispod one propisane vrednosti a naplatili su vam carinu lagano mozete da se izborite da se skine carina a sa pdv-om vec teze ide. To je novi nacin za punjenje kase. Ako "Mice ubice" na salterima i dalje *eru a ne daju vam se pare bolje neka se vrati paket.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od cvoruga »

Kako da poručim ovako nešto klik?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od lesa0208 »

cvoruga, porucis preko DX.com platis sa nekom od internet kartica i za 30 dana ti stigne :)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od cvoruga »

U čemu je razlika između eBay i DX, osim što nude free shipping za Srbistan?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od lesa0208 »

cvoruga, veci izbor manje cene i free shipping .

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od artifex »

Imam nameru da kupim onaj 'pebble smartwatch' diteknto preko pebbla i zanima me da li se to isplati uzimati.Cena je 150$ ,a shipping 15$. Kako se sta carini tu ? Hvala :)

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od darkonda »

Ja cekam paket od 16 juna. Probijeni su svi rokovi i do sad je vec trebao da mi stigne! Sutra cu da sacinim jedan mail prodavcu da vidim sta se dogadja

PedjaBL
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Sre, 08. Maj 2013. 08:03
:: Note N7100
:: Note n7000
Lokacija: Banjaluka

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od PedjaBL »

Otprilike znam vec odgovor...da li zelis resend ili refund...hvala na razumjevanju moj prijatelju hahahaha

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od darkonda »

Ko ce cekati jos 40dana, a narucio silikonsku zastitu za 4$ :(

PedjaBL
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Sre, 08. Maj 2013. 08:03
:: Note N7100
:: Note n7000
Lokacija: Banjaluka

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od PedjaBL »

E to je to kod ebaya...strpljenje

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od acamatic »

Drugari jel neko narucivao ovako nesto za telefon i koliko je ovo uopste pouzdano :unsure:
KLIK

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Baraba »

Nisam u toku jer sam koristio samo PayPal. Sada vidim Skrill za online plaćanje? Da li je to bivši moneybookers? Neki info o tome?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od miodrage »

Skrill jeste bivsi Moneybookers, i lrincip rada je isti kao PayPal, jedino se provizija razlikuje
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Baraba »

Koji je povoljniji ?

Odgovori