Kucni ljubimci

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
djordjemalisic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2014. 20:46
:: xXx
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post od djordjemalisic »

Slika

Ljudi, ne treba ici iz krajnosti u krajnost, evo recimo, moj muzijak (Staford od 35kg) je bukvalno porastao u kuci, ali, on je imao svoje mesto u hodniku, uz radijator, sa kojeg nije mrdao, naravno, desilo se poneki put da se dokopao kreveta, ali sta ima veze, par puta smo cak i zakuntali zajedno, ja iskreno ne vidim u tome nista lose.

A sta mislite, kad se vozite autobusom, recimo, pa sedite na sedistima razno raznih kola, pa u isitm tim pantalonama sednete na krevet, mislite da je to higijenski? :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kucni ljubimci

Post od Azimuth »

Paaaaaaaa ovako.
Iz humanih razloga mislim da psima i mackama nije mesto u stanu. Obozavam zivotinje, imam psa, bio mi je cak i prvu zimu u stanu iako je rotvajler, ali nikada i nikada se nije popeo na krevet, stolicu, uzimao sa stola i sl. To je nesto sto ne podnosim i ne dozvoljavam. Za ostalo, sto da ne, ali opet kazem, iz humanih razloga smatram da nisu za stan. Gledam ovog mog dzukca, on je presrecan jer ima celo dvoriste. Kad hoce da trci on trci pogotovo ako ne stignem da ga izvedem na istrcavanje. Ima punu slobodu, ima svoj boks i u njemu kucicu, ali nikada nije bio zatvoren ili ne daj Boze vezan na lancu.
Udje on u kucu kad ga pustim, ali se ne zadrzava dugo, samo prodje da vidi da li je sve na mestu i izadje odmah. U stanu vise ne moze da bude, pretoplo mu je i cim udje odmah trazi napolje.
Smatram da jeste mucenje za psa kada su u stanovima ili u manjim prostorima.

Da li bih pustio psa da spava u kuci/stanu? Da, ali nikako u krevetu.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Kucni ljubimci

Post od toda81 »

Naravno da nije ni to higijenski, ali je zivotinja direktan izvor bakterija koje skuplja svuda oko sebe
Note IV N9100 dual

djordjemalisic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2014. 20:46
:: xXx
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post od djordjemalisic »

Azimuth, zavisi od rase, kod terijera ne postoji vece srece od toga da budu 24h dnevno sa svojim gazdom, oni bukvalno obozavaju svoje vlasnike i po tome su jednistveni.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Kucni ljubimci

Post od cvoruga »

djordjemalisic, jao što je sladak :) .

toda81, dođi u Bg, jedan dan se provozaj u GSP-u, shvatićeš koliko su životinje čiste.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Kucni ljubimci

Post od toda81 »

Cvoruga, u to me niko ne moze ubediti. Koliko god ih lickali nema tu leka
Note IV N9100 dual

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Kucni ljubimci

Post od Baraba »

Slažem se sa toda81, i Azimuth. Ne postoji ni jedno opravdanje da se životinja drži u stanu. Em nije higijenski, em nju mučiš. Pitaje bilo kog doktora ili zubara šta misli o držanju životinja u stanu. Mada će vam to reći i dreser, ako je iskren, pas nije za stan.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Kucni ljubimci

Post od mb011 »

toda81 napisao: Uopste ne moze da bude normalno da se obuven ulazi u kucu i gazi po tepihu gde ostaju bakterije.
mb011, ti si smesan covek,

Ja nisam pobornik staklenog zvona, ali jednostavno zna se sta je u redu, a sta nije u redu i sta je zdravo raditi, a sta nije zdravo.

Zivotinje volim, trenutno zbog toga sto zivim u stanu na zalost nemam psa, ali imam morsko prase
Ja sam pričao o tvom stavu, ne tebi kao čoveku. Meni je tvoj stav smešan i zaostao, a tebe kao čoveka ne poznajem.
Svako ima pravo na svoje mišljenje, moje je dokazano u praksi, a tvoje je bazirano na stavu šta bi bilo kad bi bilo. Sigurno ima mnogo lekara koji će reći pas u stanu ne, nikako, a isto toliko onih koji će reći da apsolutno nema nikakve veće opasnosti od držanja psa u stanu. Pa milioni ljudi u svetu i kod nas žive u stanovima sa psima, pa ne vidim da je u toku neka epidemija ešerihije.
Što se tiče higijene na ulicama, a vezano za ostatke koje psi ostavljaju, tu se slažem da je narod potpuno nekulturan i da nema reda. Lično volim i vodim računa o higijeni, ali nemam opsesivno kompulsivni sindrom kada je čistoća u pitanju, niti smatram da je to dobro...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kucni ljubimci

Post od Azimuth »

djordjemalisic, svaki pas je takav. Moj rotvajler se ne odvaja od mene, doslovno. Samo bi da ga mazim, ceskam i igram se sa njim, bez prestanka 24/7. Ako ja to ne radim onda trazi novu zrtvu, ali samo u okviru porodice.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Одг: Kucni ljubimci

Post od knezevic76 »

Moj klinac je zakačio ešerihiju dok NISMO imali kućnog ljubimca.Napala mu je bubreg.Lečeno i sanirano, posle toga imamo uvek nekog kućnog ljubimca i nikad nikakav problem nismo imali.Moja žena i ja odrasli smo od malih nogu sa kućnim ljubimcima i nikad ništa.
Neke rase pasa nisu za čuvanje napolju, neki zbog građe/konstitucije a neki zbog genetskih predispozicija.

Naravno ako se pas hrani po kontejnerima veća je verovatnoća da vam može nešto preneti ali kućni, npr bišon, koji se redovno održava tj kupa, šiša, čisti protiv parazita preventivno,vakciniše i hrani premijum hranom (prosto mu nekad zavidim) ima verovatnoću da vam nešto prenese je na nivou statističke greške.

Bez da branim bilo čiji stav, dovoljno je pogledati testove i ispitivanja na netu o bakterijama čovek vs pas i videti o čemu pričam.

Uvek i svima ću preporučiti da uzmu kućnog ljubimca ako imaju uslove za to i ako su spremni na sve ono što ide sa njim.

[img]http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01 ... 3c7e0f.jpg[/img]

[img]http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01 ... b8b070.jpg[/img]

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kucni ljubimci

Post od Lobachewsky »

Najveci strah od bakterija je od neznanja koje o bakterijama ljudi imaju... Raznorazni interent portali i forumi sluze samo jos vise da sire paniku, covek kada se plasi neceg ne moze da nauci nesto novo o tome i da hoce.

Eserihija... zna se kroz sta eserihija mora da udje da bi stigla do bubrega. Kakvi kucici i macke bre.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kucni ljubimci

Post od znemanja »

Ljudi, kakve crne bakterije pominjete, zar mislite da su kućni ljubimci krivi za to?
Naravno da lutalice (psi i mačke) mogu da budu nosioci potencijalno opasnih bakteriji, ali kućni ljubimci koji se redovno i kvalitetno hrane i kojim se održava higijena ne mogu nikako da prenesu neku bakteriju svom vlasniku.

Pošto živim u BG, u stanu, imam jednu mačku, obožavam je, ima svoj krevet, ali pola noći prespava na mom krevetu. Jedino za šta žalim što ne mogu da joj obezbedim dvorište da može slobodno da trči, penje se na drveće i sl.
U kući mojih roditelja, oni žive na periferiji grada, pa shodno tome imaju ogromno dvoriše, imam 6 mačaka, 3 mačeta, jednog mešanca terijera i jazavičara i 4 šteneta, prosto je uživanje gledati ih vesele kako trče, skaču...Inače vlada potpuna hramonija između mačaka i pasa :) navikli su se jedni na druge :) Iako svi imaju svoje kućiće, obožavaju da spavaju u kući, mačke pogotovo, i ne vidim ništa loše u tome.

Od malih nogu sam odrastao sa životinjama, uz mačku sam prohodao i nikakvih zdravstvenih problema nisam imao. Naravno sve ljubimce redovno održavam, kupam ih, mačke ne kupam, ali na svakih 6 meseci vodim ih kod veterinara i stavlja im neko sredstvo protiv svih parazita tako da je opasnost od bakterija zaista minimala ili nepostojeća.

Mnogo su veće šanse da bakterije ili bolest dobijete od rukovanja sa ljudima koji su te ruke ko zna gde stavljali nego od životinje. Lišavati sebe radosti koje životinje mogu da pruže zbog neosnovanog straha od bakterija i sl., sa moje tačke gledišta je apsurdno.

Samo da napomenem da nipošto ne podržavam zatvaranje životinja u neki maleni boks (metar sa metar gde oni ne mogu da se kreću), a da ne pominjem vezivanje za lanac, što smatram ravno krivičnom delu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Kucni ljubimci

Post od bestboy »

Имам енглеског сетера већ годинама, то није пас то је кретен. [emoji1]
Кажем тако јер је толико незлобив и доброћудан да се сваки час врати из шетње ударен, уједен, исечен...срећом никад превише озбиљно. :)
Само би се играо и јурио, отац не иде више у лов па му фали акције, а мене лов не занима. Изгледа као етиопљанин а кад неко покуша да га подигне сазна да га очи варају. [emoji1]
Слобода или смрт

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Kucni ljubimci

Post od Behemoth »

Zivotinje su cistije od ljudi,sad ako se vadite na to za neke bakterije,ja sam na treningu zaradio stafilokoku od prljavih strunjaca,krenula je da mi truli koza na laktu,to je kad se ljudi ne kupaju po par dana,onda dodju da treniraju a smrde kao stoka(da ne vredjam zivotinje)

Pa sam pio 8 vrsti antibiotika i koristio 5 razlicitih masti(jer stafilokoka nije za zezanje)
Sreca,posle nedelju dana sve me proslo.

Odrastao sam sa psima,imam 27 godina,nikad u zivotu nisam imao zdrastvetnih problema,tipa alergije,neke iritacije,a ne neke bakterije.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Kucni ljubimci

Post od toda81 »

Strasno je koliko njih bi spavalo sa kucicima i mackama.
To definitivno nije ni higijenski ni normalno.
Nikad ne mogu da budu cisti ni pas ni macka dovoljno da mogu da se setaju po stanu.
Za mene to uopste nije normalno
Note IV N9100 dual

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Kucni ljubimci

Post od Behemoth »

Ja ne bih mogao da spavam sa psom u krevetu,isto tako nemam nista protiv da pas zivi u stanu/kuci.Ja imam 3 psa,ogroman plac,ali kad zaledi napolju malog terijera pustim unutra.Ovi Rusi kad je 0 stepeni oni se kuvaju,tako da ne podnose unutra da sede.Za NG kad je napolju bilo -17 oni su spavali na golom betonu,iako imaju kucicu i letnju kuhinju u kojoj im palim sporet tek da ne bude ledeno.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Kucni ljubimci

Post od mb011 »

toda81 napisao:Strasno je koliko njih bi spavalo sa kucicima i mackama.

Za mene to uopste nije normalno
Upravo, za tebe. Za spavanje u krevetu se slažem, nisam pristalica toga, ali za suživot sa psima u stanu, to se zove civilizacijska tekovina po meni.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Kucni ljubimci

Post od toda81 »

Ocigledno ima vas za koje je to civilizacijska tekovina, ali ima i nas za koje ta "civilizacijska tekovina" nije ok, ali uzivajte vi u suzivotu sa ljubimcima u kuci, a mi cemo sa istim tim ljubimcima u dvoristu
Note IV N9100 dual

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Kucni ljubimci

Post od mb011 »

Slažem se u potpunosti, svako ima pravo na svoje mišljenje. Važno je da su životinje zadovoljne. A u oba slučaja jesu ;-)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Kucni ljubimci

Post od toda81 »

Bas tako druze. Sasvim je normalno da nemamo isto misljenje sto ne znaci da po drugim pitanjima nemamo isto misljenje ;)
Lepo kazes, najbitnije je da nasi ljubimci budu zadovoljni i uvek spremni za igru
Note IV N9100 dual

Odgovori