Entry level DSLR

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Entry level DSLR

Post od Cooomi »

Zanima me koji je dobar DSLR za početnike, hteo bih da se bacim malo na neko ozbiljnije slikanje od telefona pa sam dugo razmišljao da li da uzmem Lumiu 1020 ili neki DSLR.
Gledao sam Nikon D3200 sa starter kit objektivom, deluje mi ok, al me zanima da li je neko iskusniji po tom pitanju pa da me posavetuje.. Možda da uzmem to telo a neki drugi objektiv za sve svrhe, koji bi bio za početak jedini...

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: Entry level DSLR

Post od drdekzar »

Po meni za pocetak neko polovno telo, na primer canon 550d, kit objetiv i fiksna 50mm(plastok fantastik).Nemoj bacati pare za novo.Ako vise volis nikon onda moze D3100/D3200 zavisi od budzeta

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Entry level DSLR

Post od hibiskus »

Koliko para planiraš da daš? Objektivi umeju da budu prilično skupo(ne računajući stock).
U principu koji god da uzmeš nećeš pogrešiti, Canon 1200d sa stock objektivom je malo skuplji od 1100d a donosi dosta unapređenja. Nikon 3200 je u rangu, a imaš čak i Sony za te pare sa oznakom 3000kb(tj jeftiniji je 10k).
Kad uđeš malo u foru i vidiš šta najviše slikaš, onda dokupiš objektiv

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Entry level DSLR

Post od LittlePrince »

Cooomi, Половно купујеш само ако волиш да се коцкаш, изузетно се разумеш у апарате или купујеш од проверене особе. Ако се не проналазиш овде иди на ново, ја не волим половне ствари сем ако не желим да заменим исто у року од одмах тј. купујем да испробам или премостим док не одлучим за нешто друго.

Сви ДСЛР апарати данас прве добре фотографије, питање је само колико ти од њих очекујеш, много је ту битнији објектив и у зависности од пара гледај да набавиш бољи објектив, заобиђи 18-55мм. Моја препорука ти је Никон Д3100/Д3200 са 18-105мм објективом. Касније можеш да купиш и неки прајм, ако желиш, мада многи мисле да ће чудо направити са њим јер су им други причали како је то врхунско, профи... После куповине он само скупља прашину на полици. За почетак узми 18-105мм па ћеш после видети да ли ти треба још неки објектив или не.

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: Entry level DSLR

Post od Dule87 »

Ja bas veceras idem po Nikon D3200. :D S obzirom da sam amater i da je ovo moj prvi DSLR aparat, mislim da cu biti zadovoljan. :)
Samsung Galaxy S3 I9300

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: Entry level DSLR

Post od drdekzar »

Bices sigurno, jos ako uspes uskoro da uzmes neki bolji objektiv.Za pocetak kit i vidi ako mozes neki fixni....

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Entry level DSLR

Post od acamatic »

Izbaci utiske dule, koju sliku i tako šta ide već ;)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Entry level DSLR

Post od bata bogdan »

Lepo lepo Dule87, čestitam, ko sto rekose kolege, iznesi ovde utiske, kao amater, to jest kao ja.... :)
Ja ovih dana treba da kupim samsung nx 2020 :) , mada još uvek razgledam šta bi eventualno kupio....sto god više gledam, sve se više predomisljam šta da kupim... :)
Huawei

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Entry level DSLR

Post od hibiskus »

Dule87, cestitam na nikonu ima da slika ko zmaj!
bata bogdan, fotoaparati su ti ko devojke, sto se vise premisljas teze ces je imati :D 8)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Entry level DSLR

Post od bata bogdan »

Primetio sam, ali su mi dosta značili vaši saveti , otprilike kako i sta, pa sam još malo više čitao o svemu, čisto onako radi interesa da znam kao kako i sta....
Nisam pojma imao, nisam se zanimao, ali aj sad da kazem, bar sam nesto naučio malo, od vas ovde i sa drugog foruma...mada, puno puno još treba da učim što se tiče fotoaparata a i samog slikanja....
Huawei

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Entry level DSLR

Post od hibiskus »

opet ponavljam koji god da uzmes od predlozenih neces pogresiti, pa obavezno upustvo u ruke i uci o modovima slikanja i naravno forumi i ostala literatura itd, i taman kad pomislis da si dobar(barem tehnicki) videces da u stvari nisi ni pipnuo pravilno kadriranje.... i onda opet vezbas kadriranje i naucis iiii.... skotas da tvoje slike "ne govore"i onda opet slikas i vezbas ... i sve tako ucis nesto novo unedogled zato sto u fotografiji ima mali milion stvari

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Entry level DSLR

Post od bata bogdan »

Hvala opet , ma da, zanimacu se oko toga u slobodno vreme, pogotovo kad dodje lepše vreme, lepo na bike(bicikli) , fotoaparat i uzivanje i slikanje...
Huawei

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Entry level DSLR

Post od El Laki »

Kad dođeš do Srbije, slikaš našu prirodu pa da pokažeš švabama. Napraviš izložbu za našu dijasporu :D

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Entry level DSLR

Post od bata bogdan »

Ima šta i kod nas da se slika, a do tada, treniranje i učenje kako i sta sto se tice fotografisanja, šta ćeš kad sam amater... :)
Huawei

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Entry level DSLR

Post od kutijagreha »

Momci,znam da slikate za svoju dusu,ali kada se malo uvezbate,razmislite da tada svoj 'talenat' unovcite :-)
Svaka slika ima neku svoju ideju,i umetnicku vrednost. A to se lepo placa ;-)

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Entry level DSLR

Post od Cooomi »

Javi utiske Dule :) možeš i koju sliku ubaciti ovde :)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Entry level DSLR

Post od bata bogdan »

Hvala za savet kutijagreha, ali prvo razmišljam baš kako kazes za svoju dušu da kupim fotoaparat, pa onda i za svoju dušu da slikam, ucim i treniram, a vi ćete ovde biti svedoci mojih amaterskih slika...
Daleko sam ja od toga da naplacujem svoje (početničke amaterske) slike... :) :) :)
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Entry level DSLR

Post od bata bogdan »

Opet ja :)
Bio danas do mediamarkt, gledao fotoaparate :)
Ovako stoje stvari
Samsung nx 2000 cena 199e
Nikon 3200 cena 288e
Canon 1100 cena 249e
Koliko mi se čini , neko sniženje je , jer su preko amazon i ebay sva tri skuplja...
Da ne davim dalje, šta je najbolje od ovoga....i savet šta je najbolje da kupim :) :) :)
Pozdrav i Hvala :)
Huawei

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Entry level DSLR

Post od hibiskus »

ne da je popust nego j*** k***!
Ovako sam poceo da pisem komentar: Nikon 3200 je najbolji u ovom izboru, samo proveri da li dobijas i kit lens u paketu :), a onda reko daj da jos jednom uporedim sve. Posto imam Canon 1100d njega sam izbacio iz jednacine zato sto ima samo 720p snimanje na njemu(nema noise cancelation mikrofone itd).
Znam da cu izazvati negativnih komentara, ali ja bi opet isao na samsung.
Velicina senzora mu je ista kao na ostalim aparatima i svi imaju priblizan kvalitet slike,a ono sto ga po meni izdvaja je velicina, tj dosta je manji a ume cesto da gnjavi nosenje budze od dslr-a. Takodje wifi + nfc, ce ti lepo sesti na tablet.
A s obzirom da zivis u svabiji, neces imati problema sa pronalaskom objektiva (kad se odlucis) da kupis.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Entry level DSLR

Post od VeNoM »

ajde i ja nešto da izjavim za dnevnik
kao veliki ljubitelj sonija i vlasnik, u to vreme, odmah ispod najboljeg modela mogu ti preporučiti marku koju ne volim ni malo a to je samsung. čudo od aparata su napravili ljudi.
e sada telo i nije toliko bitno koliko je bitna optika. tako da je tu nikon u najvećoj prednosti.
ja bi išao na samsung teška srca.
kanon obožavam ali star je to model.
mada ni nikon nije ništa mladji.
sada već ima 3300...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori