Spašavanje slobode Interneta

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Spašavanje slobode Interneta

Post od Miškoni »

Verovatno ste čuli za novi zakon koji pokušavaju da proture, ne bi bilo loše da svako raspoložen "potpiše" peticiju, ako već nije. Još par hiljada potpisa i cifra će preći milion. Info je na sajtu, dovoljno je upisati ime, e-mail i lokaciju. Iako se ovo odnosi na USA, tiče se i nas jer se dosta sajtova i servisa nalazi u Americi (pa i ovaj naš), a može se u budućnosti preliti i na druge regione.
Link:
24 hours to save the Internet!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

O čemu se tačno radi? Kakvo spašavanje interneta je u pitanju? :|

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

mezzano, sve piše na sajtu. Ukratko, nekima se ne sviđa što svako može da postavi bilo kakvu informaciju, i što tu informaciju svako može da vidi. Zbog toga bi ti isti da, po sopstvenom nahođenju, onemoguće svakoga ko im nije po volji.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Miškoni
+1
За слободу, као и увек у складу са потписом... 8)
Слобода или смрт

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Au, vi niste u toku :)


Citat sa drugog foruma, mrzi me da kucam:

Najnoviji zakon koji se sprovodi u Americi ovih momenata kako pričamo je Protect IP Act. On predstavlja zakon smišljen od strane megalomanskih korporacija - muzičkih, filmskih studija itd - sa navodnim ciljem da sprječe pirateriju. U principu, sam zakon funkcioniše ovako:

Ako vaš sajt okači bilo šta što je copyrightovano, dotična kompanija vas može tužiti zbog prekršaja. Sada to nije i ništa novo, ali same granice do kojih dolazi upotreba ovog zakona je zabrinjavajuća. Samo linkovanje, upućivanje na druge sajtove bez odobrenja, pa čak i mumljanje poznate pjesme u youtube videu postaje materijal za tužbu. Bukvalno bilo šta što ima linkove, čak i Twitter, Facebook, Youtube pa čak i forumi. Pored kršenja zakona, sam sajt bi trebao biti ugašen a kazna za lica bi bila do 5 godina zatvora.

Zakon je toliko široko napisan da omogućava ukidanje čak i kredibilnih legalnih sajtova poput Amazona, E-Baya, itd. Da ne pričamo o činjenici da opstanak sajtova često zavisi o linkovanju ka drugim sajtovima.

Naravno još nije sigurno da li će ovaj zakon da se usvoji na kraju (i ako da važio bi samo za Ameriku za sada), ali u kongresu ima veliku podršku. U slučaju da uspje - vrjeme će reći koliko će proći dok i ostale zemlje ne počnu praktikovat isto.

Evo slikoviti video da objasni situaciju:
http://www.youtube.com/watch?v=yDX8Lyl1 ... r_embedded
zakon:
http://www.hollywoodreporter.com/news/e ... ing-249649

I još malo:
http://s3.amazonaws.com/kym-assets/phot ... 1321411281

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Evo, potpisao sam i ja.
Ko su ovi sto stoje iza Avaaz sajta?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ta sloboda i širina u interpretaciji zakona ide toliko daleko da će najmanje stradati upravo piraterija, a najviše sama informacija. Evropa je trenutno kao protiv toga, ali ako prođe u Americi, pitanje je kako će se to odraziti dalje. Ne dobro, svakako.

mezzano, tjah, ko stoji iza njih? Mnogi, nama krajnje nepoznati i nebitni. Činjenica je da okupljaju ljude iz celog sveta, i da ta brojnost nešto može da promeni, ukoliko su im ciljevi zaista takvi kakvim ih predstavljaju...
http://en.wikipedia.org/wiki/Avaaz.org

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Pitao sam zbog toga sto sam malo skeptican po pitanju tih boraca koji se bore zbog "dobrobiti covecanstva i naroda", pa na kraju uvek ispadne da se bore zbog nekih svojih interesa. Normalno je da se ljudi bore za svoje interese, i to mi ne smeta, dok se njihovi interesi poklapaju sa mojima, pridruzicu se, ali mi smeta kad neko kamuflira to, i pokusava da te navede da nesto uradis u "svom interesu", a on zbog toga zgrce milione.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ljudi ako to dodje kod nas zaboravi te skidanje filomva sa neta i ostalih stvari,jer je i to jedan vid zloupotrebe autorskih prava.Zato ne zelim da poptisem,niti cu,jer sta ce mi internet ako ne mogu da skidam nista sa njega... :| :? :unsure:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Čekaj, zar nije poenta da se potpiše da se ne bi zabranilo linkovanje/skidanje? Ivane, to je i sad zabranjeno, pa niko ne haje. :D dok je sveta i veka biće i krađe. :-) (možda malo teže, al će ipak moći da se skidaju i filmovi i muzika i sve ostalo).

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ivan Cirkovic, mislim da si malko pobrkao lončiće, ne bi bilo loše da pročitaš kuda bi ovo moglo da odvede. Ako su tebi filmovi jedina briga :?, onda blago tebi... :roll:

mezzano, slažem se, i ja sam uvek skeptičan u vezi kojekakvih "neprofitnih organizacija". Ovi su možda ipak otišli korak dalje kroz ono što su do sada uspeli da urade.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Done! :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

"Potpisala" još pre nekoliko dana... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Šta mislite koliko su validni ovi naši "potpisi", jer svako zna da možemo da se, na ovaj način "potpišemo" po 100 puta?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mezzano, pa i ne znam hoće li uopšte ovo vredeti, ali ako vidim da se nešto radi na tome ne mogu da ne odreagujem, podržim, tj. "potpišem"...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ma ok. Pogotovo što taj "potpis" ne iziskuje ništa posebno. Nego, kad bi ja bio za onu drugu stranu, rekao bih "donesite mi vi potpise u kojima se vidi, na osnovu validnih dokumenata, čiji su". Ovde sam mogao da napišem da se zovem John Willkinson iz Džibutija, i moj potpis bi se računao. :)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

mezzano, tačno, mogao si. Od sada ćeš biti oslovljavan kao Ser John Willkinson od Džibutija! :lol:

Elem, od tih milion "potpisa" i klikova, neka je validno 900.000 jedinstvenih IP adresa, to ipak nosi određenu težinu. Na isti način se vode razne evidencije o posetama raznoraznim sajtovima, servisima, itd, itd. Pa, ako se to računa kao validno, može i ovo.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Амерички систем гласања на изборима се заснива на томе да можете да дођете на гласачко место и кажете да сте Пера Перић и да сте заборавили личну карту. Тражиће да дате реч да сте Пера Перић и пустиће вас да гласате. Ако је то валидно, зашто не би било и ово :wink:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Miškoni, zasto da se zadrzi samo na ser kad moze za malo para da postane lord ili cak baron od Silenda?

http://www.sealandgov.org/titles.html

:lol: :lol: :lol:

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Udarih i ja palac onde :).
psyhound, kako nadje ovo covece? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odgovori