Najbezbedniji nacin koriscenja interneta na javnim kompovima

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Najbezbedniji nacin koriscenja interneta na javnim kompovima

Post od vlada1970 »

Pozdrav ljudi,

znaci treba mi savet, iliti dopuna ovog sto ja znam. Cisto iz predostroznosti.

Gospodja mi ide u sledecih par meseci na rad u par zemalja u inostranstvu, i koliko smo saznali ( brod je u pitanju ), maltene jedini nacin kako ce imati prilike da koristi internet je, na javnim kompjuterima. Morace da placa po satu bilo na brodu, bilo kad pristanu u kafeima itd.

Pa posto sam razmisljao sa ovim sto znam, na njenom gmailu i outlooku emailu smo odradili two step verification ( najobicniju Nokiu ce nositi sa sobom, cisto da moze sms-ove da prima ). Login Approvals security code smo uveli na njenom fejsu, a e-banking je valjda sam po sebi siguran, jer joj trazi u real time-u da ukuca sifru u odvojenoj aplikaciji koja iskoci. Jos joj rekoh da se uvek na javnim kompjuterima odloguje posle koriscenja, sa svih sajtova na kojima se logovala, i da to ne zaboravi nikako.

Razmisljao sam do pre par dana da je ovo extra, kad me kolega podseti na keyloggere, o kojima stvarno ne znam nista ili vrlo malo, pa rekoh da vas pitam jel ovo sto smo uradili dovoljno da moze da se kaze da ce bezbedno surfovati na kompjuterima koji su javni?

Rece mi kolega da se keyloggeri fakticki instaliraju na kompjuteru pa kad se covek loguje na tom kompu, onda oni ostavljaju zabelezen trag sa username-om i passwordom. Mada ja mislim da na kompjuterima koji su bilo na brodu, ili na javnim mestima, ne radi to niko na taj nacin.

Ako ima neko nesto da dopuni, bio bih zahvalan, cisto da se ne desi da se negde zeznemo pa ostavi trag svoj.

Hvala unapred, Vlada ;)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Najbezbedniji nacin koriscenja interneta na javnim kompo

Post od sugarcoated_ass »

Jedna od dodatnih stvari koje mogu pomoci je "incognito mode" ili "private browsing". Nista ne ostaje u history-ju i cookies se odmah brisu po iskljucivanju incognito taba/prozora. Nije mnogo, ali znaci. :)

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

Kao sto psyhound rece,vecina tih internet kafea koristi incognito mod.

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Re: Najbezbedniji nacin koriscenja interneta na javnim kompo

Post od vlada1970 »

E thanks psyhound, strava. To je to. Zaboravih na incognito mode. Hvala drugari. :wink:
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Odgovori