Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od гари »

Pozdrav, društvo, ja samo da vas pitam za svaki slučaj kako plaćanje računa preko eBankinga ili mBankinga funkcioniše. Tek za svaki slučaj.

Sad sam prvi put probao da platim račune na ovaj način, i radio sam sve preko aplikacije na telefonu od Societe Generale banke. Međutim, nakon plaćanja, primetio sam da mi se količina novca na dinarskom tekućem računu ne smanjuje, a jedino mi se smanjivao broj uz "preostali iznos vaseg limita iznosi (...) dinara" od 50.000, pa naniže, sve kako sam plaćivao ove račune jedan po jedan. Takođe ništa od ovog plaćanja računa mi se ne pojavljuje ni među transakcijama za taj račun koje mogu da gledam u aplikaciji.

Jel to tako funkcioniše? Da stoji tako samo neko vreme, pa dok ne prođe uplata, i da mi se tek tad smanji količina novca na računu? I onda se valjda i taj "iznos mog limita" vrati na normalu, tj. tih 50.000? To je valjda neka fiksirana suma koliko maksimalno mogu da platim na ovaj način nevezano od toga koliko imam na računu - koliko sam skontao. Pod uslovom da imam dovoljno novca, naravno. :)

Očekivao sam da bi ovako možda trebala da prođe uplata odmah, ali izgleda da nije tako. :)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od Drakenzen »

Pogledaj da ti taj iznos ne stoji kao rezervisan, ja koristim Erste netbanking i radi bez greške.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od miodrage »

upravo to, imas rezervisana sredstva koja se povecavaju. Knjizenje ide radnim danima, do valjda 17h, posle toga sledeci dan.
Ja 5 godina placam racune preko eBankinga, odskora i preko mBankinga - Raiffeisenbank je u pitanju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od iLuka »

...i ja koristim sve to (preko telefona i kompa), sve radi kako treba... nekad zakasne sa knjizenjem, pogotovu Intesa (komercijalna radi bolje sve to) ali uglavnom je ok...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od гари »

Aha, onda je to to valjda. Rezervisana sredstva, a maksimalno mogu da rezervišem tih 50.000 izgleda. I sad samo da sačekam da prođe knjiženje.

Hvala na informacijama drugari. :)

DODATAK: Da, sad sam video i na sajtu SOGE Home-bank da mi stoje te četiri uplate sa statusom "obrada u toku". :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od miodrage »

гари, usput, mozes da odsetas do psolovnice svoje banke i zatrazis da ti povecaju limit. ja sam moj povecao na 150k, zbog nekih velikih transakcija koje sam imao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od гари »

Hvala na savetu, mada bolje mi je ovako. Meni su računi koje plaćam u visini do oko 15.000, i to zimi kad je viši račun za struju zbog grejanja, i još ovaj mesec valjda plaćamo ratu za TV što smo uzeli preko Box paketa. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od Baraba »

U Kom Bank počinje naplata mBank usluge od 1.1"17. Mesečna naknada 120din.

Mi Max
Poslednja izmena od Baraba u Pon, 19. Dec 2016. 18:09, izmenjeno 1 put ukupno.

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od <Milanche> »

Preći ću na ebanking, čini mi se da je paket 150 din.

Sent from my x600
Nokia Efiftyone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od гари »

Samo da kažem da je ovo kod mene bilo sve kao što ste i pretpostavili, u ponedeljak su prošle uplate.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od m@c|-|oR »

Baraba napisao:U Kom Bank počinje naplata mBank usluge od 1.1"17. Mesečna naknada 120din.

Mi Max
Potpuno nelogiòno i ekonomski neopravdano.

Sa svim ebankin e mbanking transakcijama smanjuje se potreba ya brojem ekspozitura, šalterskih službenika, papira, štampača, ...

Njima je ova usluga čista ušteda a sad još da je naplaćuju.

Lopovi!
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od гари »

Nadam se da će zbog toga ljudi da ih menjaju... Ako ne, onda je ipak ljudima svejedno 100 dinara manje ili više banci da li daju za istu stvar. Ali ne čudi me ako bi bio takav trend i generalno.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od ciklon »

@Baraba - gde si čuo/video/pročitao to da će se mbanking naplaćivati? Možeš li dostaviti link?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od Baraba »

гари, ti si šaljivdžija, sa ovim komentarima "promeniti banku zato što nema app za mrtvi WP telefon ili zbog naplaćivanja mbankig"? Tvoji komentari meni deluju nenormalno, kao da ne živiš u realnom svetu, negu u crtanom filmu i sa Ferdinandom koji želi samo da miriše cveće. Kao da je tek tako promeniti banku, tek tako otplatiti kredit, vratiti čekove, otplatiti minus, zatvoriti kartice... kao da druga banka nije u nekim drugim stvarima/održavanju skuplja. Ako hoćeš da neko zaista počne da čita tvoje komntare (zaista pročita, ne samo proleti očima kao da i ne postoji), počni da pišeš racionalno i realno. Ili bolje ništa ne piši, bolje ništa, prskoči, drži se WP dela foruma i tu reklamiraj WP, batali ostale stvari gde tvoje pisanje deluje smešno.

ciklon, bilo je obaveštenje negde, potvrdili su na twiteru. m@c|-|oR, je lepo napisao gore, pa sa kopirao njegov tekst na twiter da ih bockam.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od m@c|-|oR »

Baraba, a autorska prava?
:D 8) :roll:
Nisi valjda kopirao sa sve onim greškama koje sam napravio?
c c c c
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od miodrage »

Baraba, veruj mi da je ništa promeniti banku ako nisi zaglibio baš gadno kod njih, ako jesi onda je svejedno.
Što se ostalog tiče, ne znam kakva je Intesa, ali ja sam sa Raiffeisen prezadovoljan. Supruga mi je u KomBank kao i ti jer policija ima tamo neke bonuse, ali što se usluga tiče slabiji su, manje efikasni, i kako čujem odlaze na doboš.
Konkretno za tu neefikasnost, obračun se vrši 3x dnevno, i to je to. Ako ja pošaljem nekome novac elektronski u recimo 11, on će isti na računu imati tek u 16h. Prosao sam već tako s ženom da su joj hitno trebale iste, prebacio sam joj sa svog računa i cvrc, nema para. Stigle posle par sati.
U mojoj banci to je instant.
Eto razloga za promenu banke, koja uzto ima Win app.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od ciklon »

Pazi, ako će naplaćivati mBanking, onda pretpostavljam da će to biti kao deo usluge, tipa "ili mBanking ili eBanking ili oba". Ja, čini mi se, po ugovoru imam za 200 kinti mesečno uračunato održavanje tekuđeg računa, zajedno za eBankingom i mBankingom (aplikacija za smartphone i SMS provera stanja i obaveštenja). Moja cura je u mrtvom Findomesticu i njoj naplaćuju 250 dinara za održavanje računa i SMS servis (provera stanja, obaveštenja o uplati i potrošnji).

Ako Komercijalna i poveća to održavanje za 100 dinara, koliko god da mi ne volim da mi se i 10 dinara uzme bez razloga, opet je to OK iz prostog razloga što raćune plaćam doma, iz fotelje, kao i sve ostalo što ima veze sa uplatom na neki račun i što ne stojim u redu u banci/pošti/poslovnici, kuvam se i leti i zimi, gušim od humanoida koji su rekli "ćao, zdravo, pozdrav" sapunu i nadrndanim šalterušama, a plus ne plaćam minimum 45 dinara proviziju po računu (u pošti je toliko) koji plaćam.

Dobro, porez plaćam u pošti, jer ovima iz uprave prihoda (barem u mom "gradu") moraš nacrtati da je e-uplatnica validna isto kao i papiranata, a da je njihova nesposobnost jedini problem.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od гари »

Baraba, ja znam kakve su banke, i načelo mi je da se nikako ne zadužujem kod bilo koga dokle god to mogu. Možeš reći da sam "balav", da se još nisam u životu suočio sa "pravim problemima", ali namera mi je da kroz život idem sigurnim koracima, a ne da ulećem u kredite, i da u slučaju gubitka posla, ili smanjenja plate, ili zbog ćefa te moje banke postanem njihov rob. A to je opasnost kod podizanja kredita - da postaneš njihov rob. Naravno, može čovek da se nađe u raznim okolnostima, ali barem kad je u pitanju kupovina nečega, onda je uvek bolje biti strpljiv.

Tako da ja mogu da biram banku i da Ferdinandom mirišim cveće.

Sam kažeš, neka daje nešto što druga ne daje i obrnuto, a ja ću odabrati šta meni odgovara, i ne vidim što ti imaš problem s tim.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od Baraba »

гари, ti po običaju teraš negu svoju PRAZNU priču. Koji sigurnim koracima postoji rešenje za stambeni kredit? Ili renoviranje stana? Gomile stvari mogu da ti navedem zbog koji se ljudi zadužuju. Ti se ponašaš kao da ti je pradeda ostavio stan na Terazijama, a deda biblioteku, neke je ovde i baba rodila, ne možemo da idemo sigurnim koracima.

ciklon, to je u starom paketu sa održavanjem računa 200din u koji je uključen eBank besplatno. Od 1.1. startuju novi paketi, sve u paketu sa mbank i eBank je 310din mesečno.

miodrage, odmah se prebacuje novac, porđe možda 5-10 min dok ne legne uplata, redovno tako uplaćujem novac. Imaš i opciju hitnog slanja novca, to je instant. Mogu da ti pošaljem broj tekućeg da mi pošalješ online novac, a ja tebi javim kada je legla uplata, ako sumnjaš :)

m@c|-|oR, a pečat :D Neće da objave komentar, pisao sam i na fejsu.
Ajde pomoć, da ih bombrdujemo na fb :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Plaćanje računa sa eBanking-om i mBanking-om

Post od гари »

Svako sam odlučuje kako će raspolagati svojim novcem. A meni niko nije ostavio stan na Terazijama, ali to ne znači da ću da trčim da podižem kredit za stan. Dobro bih razmislio, takav korak može i da te upropasti. Ko kaže i da moram da živim u stanu na kraju krajeva...

Nastavljam da mirišim cveće. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori