iOS 8

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iOS 8

Post od Baraba »

Azimuth napisao: Samo da se ne smorim cekajuci pa da se vratim na android :lol:
Učini bar jedan, pogrešan korak... i prodaj meni 5s. Zainteresovan sam, i tako ti je mali ekran :oops:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 8

Post od Azimuth »

Pa gotovo sigurno cekam da ga dignem na osmicu. Taman ce otprilike tada izbaciti i poslednju turu telefona za ovu godinu pa cu prelomiti.
U sustini imam dve opcije, ako ostanem na 5s onda ga definitivno necu menjati jos barem gosinu dana, a druga opcija je da vec na jesen uzmem neki android i da se skrasim. Kako god bilo, dosadilo mi je menjanje telefona i stalno podesavanje iznova.
Ako odlucim da prodam, prvi ces saznati ;)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iOS 8

Post od Joxy »

Aaa ne Baraba, to ti nece proci, pa sta posle toga da radi covek. Ovako ja imam N3, pa ako je njemu mali ekran na 5s, racunica je jasna. :D

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: iOS 8

Post od Ceftriaxone »

Кхм, кхм, жао ми је Јоцо, али ја сам испред тебе :Р
ex ivan87

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iOS 8

Post od Joxy »

Ali ja sam se prvi javio. :P
Ili je mozda za nas vise model od 5.5 inca koji treba da izadje? :D

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iOS 8

Post od fannY »

Azimuth, a sto ne bi uzeo iphone 6? :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 8

Post od Azimuth »

Nesto mi se cini da ce mu cena biti koliko i bubregu na crnom trzistu, pa ono :D a sa druge strane, osim vece dijagonale nista spektakularno ne dobijam. Eventualno bolja kamera i to je to. Sve ce raditi identicno kao na 5s. Kad podvucem crtu, ne isplati se dodavati poprilicnu cifru za to "malo" ;)

Da se vratimo na temu. Gledao sam neke review-e, ima nekoliko vec nadjenih bagova. Osvetljenje ume da zabode, whatsapp se restartuje i sl. stvaracice.
Ako to zanemarimo, sama instalacija je moguca bez UDID-a, ali ako se uradi restart onda ode sve u materinu i jedino vracanje na 7.1.1 je moguce. Cena UDID-a je 5$ valjda. Ios8 je definitivno brzi od 7.1.1, na svakom snimku koji sam pogledao se vidi razlika.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iOS 8

Post od Joxy »

Lepo sacekas da izadje iP6 pa tada odradis update na iOS8 ako zelis, sacekas da se sve stabilizuje. U pravu si sto se tice iP5s i iP6, eventualno bolja kamera na sestici, mada slike na iP5s ove sto si bas ti postavljao u odgovarajucoj temi su odlicne, ostalo bi sve trebalo da radi isto i na 4s, 5, 5s i 6. ;)
I opet krece polemika oko tog prelaska, najbolje bi onda bilo preci sa 5s na 6s ali otom potom.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: iOS 8

Post od Ceftriaxone »

Осим ако не буде отпоран на воду и прашину, и не добије IR који азимут тако жељно ишчекује :-)
То би могло да буде корисно.
ex ivan87

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iOS 8

Post od Joxy »

Slazem se, ali sto se tice samog rada telefona to je to, mislim da nema dalje. :)

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: iOS 8

Post od Ceftriaxone »

Увек може боље.
Нпр, од реалног ка мање реалном:
1. паметни телефон са батеријом која држи као да је глуп;
2. Ксенон блиц;
3. Даље усавршавање коришћења отиска прста;
4. Откључавање аутомобила уз помоћ телефона.
Poslednja izmena od Ceftriaxone u Uto, 03. Jun 2014. 20:12, izmenjeno 1 put ukupno.
ex ivan87

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iOS 8

Post od m@c|-|oR »

Једино овој трећој ствари не видим велику примену.
У реду, сигурност и те форе, али ја то сматрам претеривањем.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: iOS 8

Post od Ceftriaxone »

Па ту сам мислио на следеће.
Неко ко има 2-3-4 картице за плаћање, углавном има исто толико пин кодова. А знам гомилу људи којима су бројеви слаба тачка.
Е ту на сцену ступају NFC и плаћање. Уместо оног броја, лепо се ауторизација изврши помоћу прста :)
Или скенирање зенице...

Можда неком делује смешно, али је само питање времена кад ће ово доћи на ред.
У вези с тим је и следећа прича:
Кад сам купио Note3, добио сам и сат уз њега. Разуме се, сад сам одмах продао, тако да ме је телефон изашао баш повољно, иначе га не бих ни узео. Углавном, пре негп што сам га продао, морао сам га мало прочачкати. И тако ја показујем мојима шта све сат може, а ћале ме гледа, смеје се, и каже: Еееее, па ја сам то гледао пре ХХ година, све је то Шон Конери већ демонстрирао као Џејмс Бонд...
ex ivan87

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iOS 8

Post od Baraba »

Promene u iOS 8 koje nisu spominjane:
http://www.cultofmac.com/281934/tiny-io ... idnt-tell/

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: iOS 8

Post od vla-do »

Ceftriaxone napisao:Па ту сам мислио на следеће.
Неко ко има 2-3-4 картице за плаћање, углавном има исто толико пин кодова. А знам гомилу људи којима су бројеви слаба тачка.
Е ту на сцену ступају NFC и плаћање. Уместо оног броја, лепо се ауторизација изврши помоћу прста :)
Или скенирање зенице...
U Holandiji skoro ništa ne možete kupiti za keš. Tamo se sve plaća karticom. Bili zet i sestra pre mesec dana, pa mi pričali. Svega na par mesta su mogli da plate kešom. A ko zna koliko ima još sličnih zemalja, a i zna se da svi teže ka karticama.
m@c|-|oR, mislim da je kolega na ovu primenu mislio. :)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iOS 8

Post od m@c|-|oR »

vla-do napisao:U Holandiji skoro ništa ne možete kupiti za keš. Tamo se sve plaća karticom. Bili zet i sestra pre mesec dana, pa mi pričali. Svega na par mesta su mogli da plate kešom. A ko zna koliko ima još sličnih zemalja, a i zna se da svi teže ka karticama.
m@c|-|oR, mislim da je kolega na ovu primenu mislio. :)
Ne znam gde su tvoji bili, ali sam ja bio za Novu Godinu u Roterdamu i ravnopravno koristio nekoliko kartica i gotovinu.
:)
Ono što kolega kaže je u redu, ali mislim da to može da se rešava i jednostavnije. Autentikacija plaćanja treba da se poveže sa identifikacijom vlasnika, što je (opet - za mene) ono što se zove Overkill.
To sa skeniranjem zenice mi se čak više sviđa - em je sigurnije, em svi telefoni imaju kamere pa im ne treba novi senzor.
:D
Uopšte, čini mi se da proizvođači izmišljaju "features" telefona da bi animirali korisnike da pređu na novi uređaj, iako on u suštini ne donosi ništa novo.
Pa sami korisnici iPhone-ta su i ovde komentarisali da od iP4-4s na ovamo je sve evolucija, nikako revolucija.
Mogao bih sada da pomenem i trku sa Ghz-ima, GB-ima, rezolucijom ekrana, senzora kamere, a retko ko radi na povećanju mAh na primer.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: iOS 8

Post od Joxy »

Tacno tako, samo te brojke se i povecavaju. ;)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iOS 8

Post od Baraba »

m@c|-|oR, postoji razlika između npr. 4s i 5s, velika razlika, pokreneš pdf fajl veličine npr. 1MB i vidi koji brže učitava. U realnom radu se vidi razlika između 5 i 5s. E sad, pokretanje npr. vibera možda je isto, na 4s je to u delu sekunde, recimo brže ga pokrene od LG G2. Na 5s može mnogo više app da ostane pokrenuto, tako da gasio ne gasio telefon sve se učitava u delu sekunde, nije kao na androidu kada ugasiš fon da izbaci app iz pozadine, pa prvo pokretanje čekaj... zato se oni ne trkaju sa Ghz, GB... 4s vs LG G2, 4s brže pokrene viber (bilo da je u memoriji ili prvo pokretanje). Šta će biti kada stave 2GB ram?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iOS 8

Post od Joxy »

Pa da, optimizacija je cudo, u sesticu verovatno ide 2GB rama.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: iOS 8

Post od Ceftriaxone »

Кад ставе два гига рама, ставиће и читач мисли, па ће се апликације покретати и пре него што притиснеш било шта ;)
ex ivan87

Odgovori