GPRS uplink a Astrasat downlink (modem Link MPX 200)

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
tetrapak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 19. Avg 2005. 14:45

GPRS uplink a Astrasat downlink (modem Link MPX 200)

Post od tetrapak »

Hello! U poslednja tri meseca koristim sateliski internet za download, a za uplink, naravno, moj stari modem 56k. Medjutim, cuo sam da je moguce ostvariti uplink preko mob telefona i tako smanjti troskove, jer GPRS skida samo po kolicini skinutih podataka...Pa me zanima da li ovo neko koristi, ja sam uspeo da povezem svoju Motorolu MPX200 na racunar, on prepoznaje fon ko modem, namestio sam podesavanja, ali logovanje stigne samo do verifiing username and password :uhuh: ...i posle, ode...neradi. Mislim da je problem u modem protokolu, koji treba setovati na GPRS protokol, ali je meni ta opcija zatamljena. Pa...ako neko zna sta i kako da radim, bicu mu zahvalan ;)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Verovatno je problem standardna boljka - treba u "Extra initialization commands" za modem da ubaciš ovo:

+cgdcont=1,"IP","gprsinternet"

:wink:

nocopy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2007. 20:37

Post od nocopy »

Isti problem,samo drugi model je u pitanju,Motorola v3x...Probao sam da ubacim kao sto je Miskoni u predhodnom postu naveo,ali nista,i dalje isti problem,logovanje stigne samo do verifiing username and password...i posle, ode...neradi.Ako neko zna sta i kako sto se podesavanja za Motorolu v3x i 064 mrezu tice,bicu mu veoma zahvalan na pomoci.... :wink: :) :D :lol:

Odgovori