Motorola MPx200

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Odgovori
darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

mozhe da se shalje sms, na strikerovom imash onu dodatnu. meni se svidja i zbog dobrog
default file managera, na onom je uzhas .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

dejangex
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 00:28
Kontakt:

Post od dejangex »

Napravio sam mali program za kontrolisanje flip-answera, externog display-a i brisanja .cab fajla posle instalacije za WM6. Samo prekopirajte na fon i pokrenite, moze i u start meni. (Radi na ruskom romu, za ostale javite)

http://rapidshare.com/files/105169292/M ... weaker.rar

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

izashao 6.1 and na ruskom, vetj se radi na prevodjenju. ja vetj koristim neku nekompletno prevedenu test verziju. mogu samo da kazhem da mi se chini spor ali lep i funkcionalan
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

darkado,
Sa tom verzijom windowsa, jel se moze dobiti mrezasti prikaz ikona na meniju, a ne samo lista kao kod 2002.
Za laika jel komplikovano ubacivanje windowsa.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

mrezhasti prikaz je tu josh wm-a 5 .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Sta da radim.
Ne mogu da instaliram file manager, a sve sto mi je od progamama u zipu aktiviram preko njega.
Desilo se to tako sto kada sam kada sam ga instalirao, ja odstrikirao one programe koji se pokazuju na jednom od prozorcica prilikom instlacije.
I sad kada sam pokusao ponovo da instaliram file manager, ono mi istalira neke igrice kao jet pack jim i neke gluposti isto igrice.
Ja i dalje imam tu verziju file managera i na njoj nisam nista petljao, tako da ne vjerujem da je do nje.
Isto tako samo da napomenem i da dam radio soft reset.
Sta da radim.
Ovako mi je siromasan bez programa.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

nisam siguran da razumem shta pitash, koji win koristish? probaj da instalirash preko active sync-a .

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

darkado,
Ja kliknem samo na tu ikonicu gdje je program, file manager, i on krene kao sto je uvjek kretao instalaciju ali ga nema u spisku programa na telefonu.
Naravo prije toga ga povezem sa usb i aktiviram active sunc.
Ne znam da li postoje neke specijalne opcije za instalaciju preko active sunc.
Na ovaj moj nacin instalacije, on mene pita gdje zelim da instaliram ja na telefonu kliknem memorisku karticu i onda on nastavi instalaciju.
Inace koristim win 2002.

evo sam pokusao ponovo i nece.on zapocme instalaciju ali bez efekata.
inace ja sve fajlove koje imam po pitanju instalacije dijelim na one koji se instaliraju samim klikom na program, gdje on sam uz moje kliktanje yes yes odradi posao do kraja.
i one koje su zipovani i koje kopiram na karticu i kasnije ih preko file managera aktiviram i zaponem proces instalacije.
malo je laicki ali to je moja podjela.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

dobra podela. stvarno nikad nisam imao slichan problem. mozhda da probashneki drugi win .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

darkado,
posalji mi link na pp, ako naravno imas, a gdje bih mogao da skinem verziju file managera, jer mi guglanje daje sve neke sporedne rezultate.
btw, imam ona profi mail gdje ide i profi explorer, cini mi se da se tako zovu programi, ali je problem sto je zipovan a ja sam bez file managera onog motorolinog te ne znam kako da ga aktiviram.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

Od nedavno koristim 6.1 rom na engleskom i za sada sam zadovoljan. U telefonu imam SD karticu od 2GB koja je podeljena na dve particije od po 1GB. Ako nekog nesto interesuje moze da me kontaktira preko MSN-a posto nemam vremena da citam ovaj forum. 8)
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

dejangex
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 00:28
Kontakt:

Post od dejangex »

Toplo preporucujem novi WM 6.1 ROM. Lepo izgleda, 100% na engleskom i nije zatrpan crap programima. Nisam jos u potpunosti testirao tako da ne znam kakvi se problemi javljaju, ali najverovatnije je bolji od svih prethodnih WM6 ROMova.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=383687

Slika

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

Ne radi Infrared sa njim... Ali se nadam da ce ispraviti tu gresku u narednoj verziji. :dry: :unsure:
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

infrared ni i nije neshto bitan a rom je brz tako da je za svaku preporuku .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

dejangex
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 00:28
Kontakt:

Post od dejangex »

Infrared radi u third-party (tipa file manager) aplikacijama kako sam negde procitao na oficijalnom forumu

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

e ova motorola je vrh,ali sam je sad zamenio sa n73me.jedino sto me je najvise nerviralo je baterija..... sad cu mu instaliram i ovaj 6.1 a inace vec koristim onaj obican 6 i dobar.... javljam utiske uskoro.....poz za sve


i da jedina zamerka na wm6 je sto mi nije radio imenik.... nadam se da ce na ovom da radi.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Pozdrav svima,ima li neka preporuka koji je rom najbolji i najstabilniji? wm6 ili 6.1. ja sam poskidao neke,ali sam zbunjen pa nemogu ni da se odredim.trenutno imam ovaj black 6.0

Ivan_KS
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Ned, 24. Feb 2008. 20:23
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od Ivan_KS »

Jel moze da se stavi/nabudzi/prepravi neka druga baterija od nekog drugog modela Motorole sa vecim kapacitetom? I koji je kapacitet baterije na MPx200?

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

Ja sam nabudzio bateriju od nokie bl6c cisto da probam. Ostavio sam motorolinu elektroniku i samo zalemio nokia bateriju i oblepio izolirom lepo. :D
Telefon radi sa njom ali mislim da treba da se uradi hard reset da bi se resetovale i celije baterije posto mi ne drzi bas dugo. Nisam imao vremena da to uradim posto sam nabavio drugi telefon (Qtek S100 PPC) a ovaj sam dao bratu. Kasnije sam nabavio jos jednu Motorolu MPx200 prakticno novu i bas sam iznenadjen trajanjem original fabricke baterije. MPx200 rulez! :wink:
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

ja sam moju ubio overklockokm :lol: jbg..a opet kad stavis 6.1 mnogo je brate sporo to....a posebno kad instaliras malo vise aplikacija.

Odgovori