Motorola E1000 "Invalid Battery" info

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Motorola E1000 "Invalid Battery" info

Post od Igoritza »

Poz ljudi, nije me bilo dugo :) svadjao sam se sve ovo vreme sa dva moderatora na Benchmark forumu. :P

eh, imam UZASAN i iritirajuci problem sa jednom motorolom -

E1000 sa SOPSTVENOM originalnom baterijom pokazuje - Invalid Battery. poshto se ispraznila skroz, kad stavim punjach, ekran se upali, i pokaze - Unable to charge.

nashao sam bateriju BT-50 koja je pravljena za V980, i kada nju stavim, i za nju prijavi invalid battery, e a sad u chemu je caka - on troshi ono malo struje shto je fabrichki u ovoj novoj bateriji. i upaljen je, ali ni nju ne moze da puni. kada i nju istroshim verovatno ce da bude ista scena kao i sa default baterijom.


na netu o tome - Nishta. bar nishta korisno. probao sam - da ocistim pinove na bateriji, konektoru za bateriju i na punjachu. probao sam da proverim lemove na PCB-u, probao sam da stavim bilo koju bateriju koja je istog oblika (vecina tih motorola od pre 2-3 godine ima takvu) i uvek je Invalid Battery.

otishao sam kod skeptika (majstor u TC vidikovac, on je samoprozvani najbolji majstoru srbiji, a i zna dosta zaista) koji mi je rekao - oprosti se od fona. nije hteo ni da ga pogleda.

e sad - na nekom sajtu sam nashao za V3R foru, da se spoji kalajem neke dve tachke na PCB-u, i to ce navodno da ukloni "Invalid Battery" problem (koji se ispostavio jako cest na Motorolama)

jel ima iko ikakvu ideju kako da osposobim telefon da ne prijavljuje bateriju kao invalidnu, sobzirom da je u stanju da izvlachi struju iz nje ?

hvala u napred.
There is no knowledge that is not power

miodrag75
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Čet, 01. Jun 2006. 10:11

Post od miodrag75 »

Za tvoj telefon nije BT-50 vec BT-60 i mozda jednostavno nije do baterije vec do punjaca, ako je jedno i drugo ok onda mora da se prespoji test point lose je dekodiran fon.Motorolama mozes da menjas software ko carape ali baterije i punjaci moraju da budu originali :D
https://motorola-global-en-uk.custhelp. ... faqid=5142

Odgovori