Motorola Droid/Milestone

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo jedan zanimljiv test kakav odziv imaju ekrani na dodir na modelima iz "visokih klasa" -> KLIK

Slika

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

IDzO, video sam ovo pre neki dan i baš sam se začudio da Motorola nije to bolje odradila. Može da predstavlja veliki problem kod "nabadanja" sitnih opcija. Doduše, sa jačim pritiskom se situacija malo popravlja, ali onda već dolazimo do načina na koji reaguje rezistivni ekran...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Da, i ja sam se iznenadio kakvi su rezultati. Ipak je to losa reklama za Motorolu, jer pokusavaju se izvuci iz krize, a ovo im je spasilacki model. Bas u ovom video klipu lik govori da bi ovolika nepreciznost kod Motorole mogla negativno uticati na koriscenje sw tastature ili kao sto si ti vec rekao ubadanja sitnica.
Steta sto na testu nije bio HTC HD2 ili TP2.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Hmm, ne znam drugari, ali meni se ipak cini da su to vec neke finese, nemam bas iskustva sa ovakvim modelima. Sumnjam da bi Moto dozvolila da kretanje prsta po ekranu bude lose odradjeno...kontam da ce to na neki nacin biti korigovano kako vreme bude odmicalo, ako se korisnici budu bas cesce zalili.

Gledao sam nekoliko snimaka na YT i cinilo se sve super sto se tice kretanja po meniju, bas sam bio iznenadjen, a jedino je zoom in/zoom out (Pinch efekat) funkcija malo losije odradjena...'bem li ga, neam pojma, da sacekam jos koji mesec...!? :)

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Green, pa ako ti nije hitna menjaza onda sacekaj jos malo, taman da se vide koje su softverske "decije bolesti" od kojih "boluje" pa da se one nekim buducim apdejtom sw-a promene. Takodje bice jos nekih testova gde ce se moci procitati utisci o kvalitetu izrade, odzivu ekrana... Ipak nije 500e mala para da se "baci" na telefon pa da covek bude nezadovoljan. (pouceni iskustvom korinika N97 ;) )

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

IDzO, ma da brate, tako je, jos necu da zurim, nemam ni kintu jos spremnu za nesto novo...nikad nisam zurio sa kupovinom nekog novog modela ma koliko me zainteresovao, sto ce biti slucaj i ovoga puta.

Ima jos nekoliko modela na koje obracam paznju, tako da kad se svi utisci sumiraju i izbor svede na ono, meni, najpovoljnije, pusticu "zmiju" iz novcanika :)

motorolaMNE
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 25. Okt 2009. 22:22
Kontakt:

Post od motorolaMNE »

Motorola Milestone se moze naruciti u Crnoj Gori ,a cijena se krece od 425 do 470 eura,sve zavisi kod koga se kupuje.

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

motorolaMNE, jel znas jel to evropska varijanta ili prekookeanska? Izgleda da nije razlika samo u podrsci za multitouch, vec je i kuciste kvaltetnije.

motorolaMNE
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 25. Okt 2009. 22:22
Kontakt:

Post od motorolaMNE »

Mislim da je u pitanju evropska varijanta,jer se narucuju direktno iz Njemacke,tako mi rece ovaj prodavac.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Jel se zna kad ce izaci Motorola Shadow? Mnogo mi se svidja telefon :D
Opet me uhvatilo ludilo, a ne bih milestone da uzimam, nek se malo uhodaju...
Nokia E71... Elegant, but deadly

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ne znam, al meni srce zaigra svaki put kad pogledam nesto o Milestonu :D
Jos kad sam video kakvih odlicnih igara ima za Android, a testiranih bas na Milestonu...hmmm

kapoerista90, mislim da ce se na Shadow jos maaalo pricekati...vise mi izgleda kao neka impresija umetnika radjena u Photoshopu nego kao model telefona spreman za skori izlazak na trziste.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Green, taaaman da skupim pare i da jos malo volim ovaj E71 :D Prelep je shadow... Stvarno sam odusevljen izgledom, a i ostalim stvarcicama koje nudi :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Sta znam, nekako mi Shadow izgleda cisto pozerski kao model, mada ako se specifikacija pokaze kao odlicna... :roll:
Ce sacekamo jos malkice na nesto drugo :)

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Jel postoji neka firma kod nas u Srbiji koja uvozi i prodaje Motoroline mobilne telefone?
Video sam da ima "Mileta" u oglasima ali nekako je sigurnije kupiti u prodavnici.

glume
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 23. Jan 2010. 20:43

Post od glume »

IDzO, imas na telekoplus.com, cena 570e, nisu zvanicni uvoznici naravno, ali imaju veliku ponudu motorola...

vlady
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:27

Post od vlady »

jel kupio neko ovaj telefon da napise review ? bilo bi lepo da se vidi neki utisak od krajnjeg korisnika..

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Da ne otvaram novu temu, hteo bih samo vase misljenje u vezi modela Motoroi XT720. Negde ga predstavljaju i kao Milestone XT701, potpuno istog dizajna, ali sa Androidom 2.1 i kamerom od "samo" 5Mpix, dok XT720 ima 8Mpix i Andro 2.0.

Imam odlicnu priliku za nabavku preko interneta, potpuno nov model, otkljucan. Koliko se isplati Android 2.0 sa samo TFT ekranom u ovom momentu, sta se konkretno vise dobija sa 2.1? Telefon nema bas jak procesor, ali ostala specifikacija mu je manje-vise impresivna, pored same ekskluzivnosti, jer nije nasiroko dostupan.

Koga zanima specifikacija, evo i linka: http://www.gsmarena.com/motorola_xt720_motoroi-3090.php

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

ja kolko skontah o motoroi-u, to su modeli koji su samo za azijsko trziste, tako da ne znam dal bih se upustao u tu varijantu. Mada kombinacija androida i dobre kamere (xenon blic) zvuci primamljivo

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

hibiskus napisao:ja kolko skontah o motoroi-u, to su modeli koji su samo za azijsko trziste
hibiskus, Motoroi je prvobitno bio model samo za korejsko trziste, ali sam citavsi dalje nasao podatak da su ga pre neki mesec dobili i Amerikanci, pa i Englezi. Za ostala trzista nisam uspeo nista naci, mada ako ga jos negde ima, verovatno je to ipak samo u Aziji.

Pitao sam na jednom sajtu koji ga ima u ponudi, da li je telefon sto posto otkljucan, kazu da jeste...

Hektor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Ned, 04. Feb 2007. 13:46

Post od Hektor »

I dalje niko od korisnika da baci kakav review :unsure: ... Meni Milestone izgleda extra ponajvise radi hardwerske tastature ...
HTC M8Q HTC 10

Odgovori