Motorola DEFY

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Odgovori
Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

Hvala Bestboy nazvacu ih u ponedeljak.. Samo mi je cudno odakle njima telefon kad ga motorola jos nije predstavila xD Ko ce mu ga znati, mozda i obican DEFY uvaljuju govoreci da je DEFY Plus

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Uzeo defy, uglavnom nisu losi utisci...Samo ne mogu da aktiviram organizer i gmail account :| bez interneta. Da li neko moze da mi posalje na PM internet podesavanja za mts?
Motorola Moto G

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Па гукни коју голубе! :P :wink:
Како ти се чини телефон, који ром користиш, општи утисак?

Slika
Слику сам позајмио са једног форума, шифра је 064.
Слобода или смрт

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Pa, ovako: Izuzetno je brz, ekran odlican, uglovi gledanja savsrseni, odziv dobar, nije bas za debele prste, ali moze :wink: . Kameru ne koristim, plejer muzicki je OK, zvuk dobar i glasan mada nije na nivou Storma 2, naravno mnogo bolji od nekih starijih Nokija koje sam koristio (N95 8gb, N82). Ono sto mi je interesantno je da PDF i Excel fajlove otvara jako brzo, brze od Storma...nisam ranije koristio Android, mozda je stvar u OS a mozda i u Motorolinom procesoru. Baterija oko 2-2,5 dana. Motoblur je zanimljiv, direktno sinhronizuje kontakte sa Gmail-om tako da nisam morao da ubacujem rucno. ubacio sam Operumini tako da ne korisim motolin browser za net. Eto toliko za sada, dvoumio sam se izmedju Atrixa i Defy, ali mi u radnji nisu dali da ukljucim Atrix pa se odlucih za Defy. Sve u svemu Ok za sada videcu kako ce biti kad ga napunim programima...
Motorola Moto G

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

nick6, kojom madjijom uspevas da ga odrzis zivim 2-2,5 dana? :O Moj jedva 24h izvuce u mojim rukama (Defy +)... Inace sa moje strane su utisci fenomenalni, ekran preteran, zvucnik solidan ali na sluske je extra (mada se za muziku koristim slusalicama od iPoda posto su one u paketu cisti shit!) Internet preko Opere mi brzi nego na kompu, procesor brz, nisam imao nikakvih crashova I nekakvih zajebancija (da kucnem u drvo) ali cini mi se da sam malo sjebao zvucnik kada sam potopio telefon I nazvao ga xD Srecom ziv je ostao... Nisam ga rootovao ni fleshovao delom zato sto nisam upucen u android toliko pa mi treba malo vremena da ga skontam I da vidim dal se isplati da to radim.. Cujem pominjete neke romove I svasta ponesto al ja na to gledam ko tele u sarena vrata :D mogo bi mi neko malo pojasniti to na PP ako nije frka?

iz0t0p
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2011. 20:56

Post od iz0t0p »

dakle,
flashovao sam ga na CM 7.1 ali posto nisam imao google apps na kartici, krenem da ga ponovo stavim u recovery mod i da instaliram samo google apps i tu mi se zabode i nece da makne sa pocetne CM slike gde pose google... ulazi na boot meny ali RSD_lite nece da mi instalira rom, javi gresku da ne moze da dobije initialization values from INI (0x7029)... moze neko da mi kaze kojim sistemom bih mogao da ga ozivim?
hvala

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

iz0t0p Pokusaj da uradis wipe cache u recovery-ju. To ume da pomogne ponekad
:wink:
auuui pa samo to treba da napisem
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

iz0t0p
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2011. 20:56

Post od iz0t0p »

nece da mi udje u recovery, samo do bootloadera dodje ali rsd nece da ga flashuje... tj javlja de ne moze da nadje pocetne vrednosti od INI...

iz0t0p
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2011. 20:56

Post od iz0t0p »

posto mi je i baterija otisla, moracu u servis da ga nosim... posto mi je garancija ocigledno ne vazeca, jako bih cenio ako bi mi neko preporucio na pm servis gde se ljudi razumeju u androide...
molim vas pomozite poceo sam da ludim :smutny:

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

prijatelju, nemam motorolu ali sam imao slican prob sa galaxy...kako ti je otisla baterija crkla ili se ispraznila? jel kod tebe ne radi ni punjenje? kod mene je radilo...otidji na xda forum i rjesices..da ti ja sada ne trazim sam citas i tako ces nesto nauciti, ne znam da li motorola ima down mod sa one tri tipke? citaj malo pre servisa
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

Da li zna neko kako da mi slovo I ne bude veliko slovo kad samo stoji u recenici? Jako me iritira to ne znam kako da ga se resim... I ne zelim nikakvu novu tastaturu posto mi je ova swipe savrsena

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

Ja sam kupio moj u telekoplusu, defy + je sigurno posto je baterija 1700mAh I android verzija 2.3.4.. I stigao je u kutiji defy + I imei broj se poklapa tako da ne sumljam da su me zajebali...

Butters
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 06:36

Post od Butters »

Pa vidite model u settings/about phone - običan defy je mb525, a defy+ je čini mi se mb526. A i softver što je rečeno u prethodnom postu.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

koliku evropsku sar vrednost ima defy +?

obični je imao jako visoku sar vrednost, mislim negde preko 1.55.

Greg Oden
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2011. 18:20

Post od Greg Oden »

To je za americko trziste sar... Defy za evropsko je 1.05 sar...

moze li neko da napise ko ima DEfy+ u phone settings sta mu pise

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

Greg Oden, a gde si to pročitao?

na svakom sajtu na kojem sam čitao piše da mu je sar vrednost 1.52/53, ne praveći razliku među tržištima.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

ljudi, imam jedan problem.. kada sam na netu preko opere, odjednom mi pukne konekcija sa internetom i stiskam retry milion puta, nece da se uspostavi veza a signala imam jedino sto mi fali je ono E u notification baru.. juce sam izpizdeo zbog toga ali sam nasao neko privremeno resenje, u podesavanjima stavim vrstu mreze na 3g only pa posle minut izgubim signal, posto hvala Bogu 3g mreze nema tu gde stanujem, i onda vratim na automatsko i pojavi mi se to E i vrati mi se net.. jel zna neko sta se desava i kako da resim taj problem

Marsupilamy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 01:25

Post od Marsupilamy »

Pre oko dve godine sam kupio Samsung B2100 explorer i od onda sam se zarekao da cim izadje "pametni" telefon koji je takodje otporan na vodu i udarce da cu da ga uzimam... Motorola DEFY+ mi se cini kao prava stvar...

Zanima me sledece:

1. Da li je 512mb ram ok posto vidim da ima onih i sa 1gb pa me zanima da li je to minus?

2. Da li mu je kamera u nocnim uslovima, zatvorenim prostorijama sa losim osvetljenjem dobra tj. da li mu je blic ok posto je led a ne xenon?

3. Da li podrzava onaj android market ili kako li se vec zove?

Moram da naglasim da telefon ne uzimam za igrice nego za brzo i pregledno koriscenje neta, da imam gps i normalnu kamericu kada mi zatreba. Znaci da mi nece kociti pri tome i otvaranju nekih dokumenata i sl.

Greg Oden
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2011. 18:20

Post od Greg Oden »

Moze li neko da mi odgovori ko ima Defy + posle zvanicnog updatea na 2.3.6 ima bug da ne radi data conection i apn's! da li je iko uspeo da resi to i da li se ikome to pojavilo!!!!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Greg Oden, ti imaš taj problem?! Nemaš unet APN ili nešto drugo je u pitanju, nisam baš razumeo!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Odgovori