Motorola DEFY

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Odgovori
Greg Oden
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2011. 18:20

Post od Greg Oden »

da ja imam taj problem..ne mogu da unesem APN od kako sam updatovao na 2.3.6 verziju...i tako je svima ostalima koji su to uradili...

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Ja sam mislio samo nemaš pa treba da ga uneseš! :wacko:
Možda bi uspeo da probaš sa nekim od apn programa (za backup i restore). Znači neko ti pošalje fajl koji je bekapovao tim programom a ti posle uradiš restore :dry: inače stvarno ne znam koje bi bilo rešenje....
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Greg Oden
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2011. 18:20

zzz

Post od Greg Oden »

maa hvala ali
to sam vec uradio i ne pomaze! a vidim da niko ovde ne pise o tome pa ne znam sta se desava.......

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Pa očigledno da nema korisnika ovog modela, barem nema aktivnih na forumu :uhuh:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

QRencoded
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 26. Jun 2008. 18:41

Post od QRencoded »

Ja sam pre izvesnog vremena odradio update na 2.3.6 i nemam problema sa apn-ovima niti sa mobile netom.

Greg Oden
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2011. 18:20

Post od Greg Oden »

pozdrav! jel imas motoroly defy+ ?? koja si mreza? jel ti kartica podrzava pin?
mozes da napises system vesion build number, kernel version...

vatrogasac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 15:32

Post od vatrogasac »

Pozdrav!Hteo bih da kupim ovaj telefon pa mi recite da li ima neke mane i kako se do sada pokazao.Ako moze neko da mi kaze gde bi u Novom Sadu mogao da kupim ovaj telefon a da mi ne uvale nekog kineza,mislim da je sigurica da je ok.Hvala

QRencoded
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 26. Jun 2008. 18:41

Post od QRencoded »

@Greg Oden Da, telefon je defy+, mreza je mts 064 postpaid, kartica podrzava pin.
System ver. 45.0.1390.MB526.Vodafone.en.DE
Kernal ver. 2.6.32.9
Build # 4.5.1-134_DFP-139

vatrogasac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 15:32

Post od vatrogasac »

Kako da iskljucim internet na ovom telefonu.Sam mi nabija racun i do momacki.Stoji mi neko slovo H pored pokazivaca stanja baterije?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Settings>wireless and networks>mobile network>data enabled (ili mobile data, ne znam kako pise) odstikliraj. Nadji neki widget na marketu za gasenje data konekcije i izbaci na ekran da ne moras svaki put da ulazis ovako.

vatrogasac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 15:32

Post od vatrogasac »

Skinuo sam neki Data Enabler i stavio na ekran.On me direktno ukljucuje u mobile network.E sad kad idem tim redosledom Settings>wireless and networks>mobile network> dalje nemam taj "data enabled" ili "mobile data" imam ovako: Internet tethering,Select network,Operator selection,Access point names i SMSC settings.Sta god sam tu pokusavao on i dalje drzi slovo H ili slovo E sa dve strelice (gore-dole) i nakucava racun.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

vatrogasac, vidi jedan korak nazad da li možda postoji neka opcija da otkačiš! Dakle: Settings>wireless and networks> pa tu negde....
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

vatrogasac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 15:32

Post od vatrogasac »

Ima neki disable all wireless connections ali njega kad cekiram ukljuci se neki Flight mode?Takodje ima CellBroadCast,Wi-fi,Wi-fi settings,Bluetooth,Bluetooth settings,VPN settings i na kraju taj mobile networks

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

A ovo? Settings>data manager>data delivery>data enabled :|

vatrogasac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 15:32

Post od vatrogasac »

Uredu je.Zvao sam telenor da mi za sad iskljuce internet skroz a od sledeceg meseca cu ukljuciti telenor click pa nece moci na nakucava racun.Hvala svima
@E takav redosled vec imam druze.Tu kad sve razcekiram pojave se dve crvene strelice (gore-dole)

Firul
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2012. 09:24

Post od Firul »

Meni je posle par meseci crko zvucnik, verovatno od vode, mislim da se u rupici zvucnika pojavila rdja. Jel zna neko gde mogu da njadjem zvucnik za njega, koj god servis da pozovem niko nema?

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

@Firul, nije ti od vode sigurno crkao zvucnik budi uveren. Voda da je usla otislo bi ti i neko integrisano kolo pre nego zvucnik, nego je u pitanju verovatno serija motorole defy sa serijskim problemom zvucnika koji nakon nekog vremena crkavaju, a vec je bilo reci o tome. Imas li garanciju? trebali bi to oni da zamene :?

Firul
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2012. 09:24

Post od Firul »

Moguce. Nemam garanciju, istekla mi. Nije meni problem da ga sam zamenim, ali nemogu nigde da nadjem da ga narucim?
Samsung S7 Edge

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

Firul, jesi probao u motorolinim ovlascenim servisima? ja iskreno ne znam koji su, ali posto planiram uzeti defy+ trebao bih se o tom malo raspitati zbog servisne podrske :dry:

Firul
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2012. 09:24

Post od Firul »

Poslacu sutra mail firmama JUGOTRADE I AMIDO mozda imaju oni. Ja sam pitao prvih 5-6 servisa koje mi izbacio google
Samsung S7 Edge

Odgovori