Motorola RAZR XT910

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola RAZR XT910

Post od Green »

JoLoLo napisao:e ljudi gde mi se nalaze smesteni wallpaperi? Napr ako hocu ja sam da napravim wallpaper i da ga stavim kao pozadinu, gde mogu to da uradim? (hocu da ga napravim da bude tacne rezolucije i da se pomera kako ja vrtim ekrane...kao taj '3d efekat').
Nije valjda da moram da rutujem zbog toga?
Najbolje kreiraj novi folder na kartici, nazovi ga "Wallpapers" i sve pozadine koje napravis ili skines sa neta ubaci u taj folder, da su ipak sve na jednom mestu. Iz galerije im redovno pristupas, jer ce ih telefon automatski prepoznati kao slike.

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Motorola RAZR XT910

Post od JoLoLo »

Ljudi sta znaci ovo da je najavljen 4.1 ali samo US only:

http://www.androidpolice.com/2012/10/19 ... elly-bean/


Da li je moguce da ce taj update biti samo za americko trziste? Hocemo li mi moci to nekako da instaliramo?
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Motorola RAZR XT910

Post od JoLoLo »

Ljudi... ja sam pratio ovo tvoje upustvo za fastboot-ovanje na tu stariju verziju andoida, sve mi je proslo glatko i bez problema... ali kad se ceo proces zavrsio on mi ucitava onu startup animaciju vec nekih 5 minuta i pocinje da me plasi :cry:
Sve se zavrsilo veoma brzo, ali sad ovo ucitavanje...

U RSD Lite mi pise da je sve PASS i FINISHED, ali nece da mi pokrene izgleda sistem na telefonu

Edit: Ucitava mi stalno startup animaciju iznova i iznova... svaki put se restartuje telefon.

Ne znam sta da radim... isao sam recovery pa factory reset i opet isto. Evo pokrenuo sam ponovo fastbootovanje onih tvojih fajlova. Sve opet ide glatko, nadam se da ce uspeti :((((((

Ako ne uspe... kako da vratim na moju staru verziju? Ili kako da nadjem neku drugu?!?!
Odakle skidate fajlove sa verzijama koji se ucitavaju u onaj RSD Lite?
Poslednja izmena od McLaren F1 u Sub, 03. Nov 2012. 11:00, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Zabranjeno je uzastopno postovanje, koristi opciju "Izmeni".
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Motorola RAZR XT910

Post od bachika »

Hmmm, možda nešto nisi uradio baš kako treba... Ne znam kako ide procedura kod motorole...
Obrisi sve što možeš u rekaveriju osim kartice. Znači ako imaš keš i dalvick cash obavezno uradi wipe!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Motorola RAZR XT910

Post od JoLoLo »

Pratio sam ovo @psyhound upustvo sa druge stranice ove teme. Mislim proverio sam i neke video klipove uz to, sve je kao sto je on napisao i sve je trebalo biti uredu... samo mi zabo kod startup animacije nece da otvori.

Evo sad sam opet ponovio ceo proces. Zavrsi on meni to vrlo brzo, za nekih 5-7 minuta.

Sta je wipe?

EVO USPEO JE DA GA POKRENE SADA!!!!!!!

Cek da vidim da li je sve dobro...
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

Samo opusteno... Prvi boot ume da traje i do 10 minuta, ali najcesce bude 3 - 5. Aj' javi onda da li ima promena u odnosu na tvoju prethodnu verziju. :)
A kao sto sam ti vec rekao, ako negde zabode kreni iz pocetka jer u 99% gresaka u pitanju je ljudski faktor, u prevodu - nesto si za*eb'o. :D

Wipe obavezno odradi posle instalacije novog ROMa, a to uradis tako sto izaberes Recovery pa kad se pojavi izvrnuti android stisnes Vol+ i - u isto vreme. Pa onda iz Recovery odradis Wipe svega ponudjenog. :)

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Motorola RAZR XT910

Post od JoLoLo »

Uh pokrenuo mi je sistem... i ok, verzija je ona koja bi trebala biti: 672.180.33.xt910.retail.enEU

Cudno mi je sto mi je prikazao pozadinu onaj suncokret, to nije default pozadina... nego pozadina koju sam poslednju imao na telefonu. Da li to znaci da je on u nekoj cashed memoriji sacuvao to? Da li sam trebao pod onim recovery izabrati i wipe cache memory ?

Ono sto je cudno da kada mi se pokrenuo... setio sam se opet onog factory reseta na tvom upustvu i ugasio sam tel, uradio factory reset i... opet mi je zabagovala startup animacija! Ali pri samom restartovanju mi ga je upalio ponovo normalno. Evo jos jednom sam ga restartovao i normalno je. Uh al sam se presekao bre :/

Videcu u narednim danima da li je sve ok kao sto bi trebalo...
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

JoLoLo, provery da ti ne bekapuje mozda account na google-tu i podesavanja na uredjaju... Verovatno ti je zbog toga vratio wallpaper i sl. stvarcice. To inace ne volim da radim jer nikad ne znam sta ce sacuvati i kakve gluposti ce mi nabaciti na svez sistem.

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Motorola RAZR XT910

Post od JoLoLo »

Da backup-uje mi... ali to sam izabrao da mi kontakte sinhronizuje :?

Joooooj... sad mi na racunaru whireless ruter zabaguje kad god se telefon prikaci za wireless i pokusa da povuce nesto!!!!! Aaaa poludecu! >:(

KOji mu je sad ruteru? Ima li ovo veze sa mobom?
Postoji li mogucnost da mi nesto sa telefona blokira wireless?
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

Ma ne mislim to, nego ima opcija da ti sacuvava browser bookmarks, wireless passwords i sl. To te pita pri postavljanju account-a.
Ne bi trebalo da ti ruter pravi problem zbog telefona. Ova moja kanta od TP-Link-a radi odlicno.

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Motorola RAZR XT910

Post od JoLoLo »

Uh konacno sam sve povratio u normalu... sem mog wireless rutera :disgust:

Nego sad mi stalno svetli ono malo svetlo... led jel se tako zove?
Stalno mi svetli crveno 2 puta i onda jednom roze... sta je sad pa to? :smutny:
Ima li to mozda neke veze sa onom aplikacijom Light Flow Lite?

I imate li neke dobre live wallpapere da preporucite?
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

Najverovatnije je zbog nje. Meni je znala da zabaguje pa mi stalno blinka zeleno. Zato sam je ubio i tada sam skontso da mi LED radi skroz normalno bez ikakvih problema. :)
Za live wppr me ne pitaj nista posto ih ne koristim, ali znam da ima na Gplay-u live Droid Eye wppr. :)

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Motorola RAZR XT910

Post od JoLoLo »

O Boze.... ostavim telefon preko noci da mi radi calibration test na Battery HD aplikaciji i jutros ustajem nema mrezu!

Znaci ne moze da uhvati ni jednu mrezu, emergency calls only! Restartujem ga i nista :(((((((

O Boze sta jos meni nece da se desi... imate li neku ideju kako ovo da resim?
Samo mi fabricki reset pada na pamet... a ne bi ga sad restartovao kad sam konacno ga sredio kako mi odgovara.
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Motorola RAZR XT910

Post od JoLoLo »

Ona prodavacica u radnji mi je pogresno iskasapila sim karticu pa su mi zbog toga bug-ovale sms poruke. Sad sam uzeo orginal micro sim karticu i sve radi ok.

A domet nisam imao jer tog dana 3g nije radio kod mts nekoliko sati :)
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

Danas sam bio kod jednog lika u NS pothodniku kod kog redovno pazarim da zamenim foliju na ekranu i covek me je upoznao sa postojanjem ovih stvarcica...

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1812751

http://www.nyx.hk/Back-up_Battery/XT910-68-27.html

Deluju mi veoma zanimljivo, a i korisno. :) E sad, u radnji nije imao kejs za RAZR ali mi je rekao da moze da nabavi. Video sam da za SGS3 sa baterijom od 3000mAh kosta 3500din sto uopste nije velika cena. :)
Sta mislite o ovim cudima?

Dulee
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Sub, 15. Sep 2012. 08:48
:: Samsung Galaxy Note
:: II Titanium Gray

Re: Motorola RAZR XT910

Post od Dulee »

Mislim da ce ti baterija trajati nedelju dana :lol: kao na nokii 3110 :lol:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

Pa dobro... ne verujem bas da ce toliko, ali 3 dana mu ne gine! :D

milosh_lion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 23. Okt 2009. 21:50

Re: Motorola RAZR XT910

Post od milosh_lion »

psyhound@ druze, posto vidim da vec neko vreme posedujes xt910, hteo da pitam koliko ti sada drzi baterija pri nekoj normalnoj upotrebi...recimo 10-15 min poziva, 20-ak sms poruka, 1 - 1.5h surfovanja na netu...???
Meni se svidja ovaj fon, a maxx verzija mi skupa... :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

milosh_lion, kod mene je tesko da moze da radi tim tempom posto stalno nesto cackam na njemu. Ali eto, juce sam bio nesto nezniji i sa full sinhronizacijom i ukljucenim 3G i WiFi je izgurao oko 17h. Naravno, ekran je radio svega nekih 2 i po sata, ali sam jos slusao muziku pored ostalog koriscenja.

milosh_lion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 23. Okt 2009. 21:50

Re: Motorola RAZR XT910

Post od milosh_lion »

eee, bas si brz... hvala ti na odgovoru... ja mislim da bi onda meni trebao lagano da izgura 24h...
a slusao si muziku na sluske ili na zvucnik...?? posto ovo na zvucnik znatno vise jede bateriju...

Odgovori