Motorola MPx200

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Odgovori
dejangex
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 00:28
Kontakt:

Motorola MPx200

Post od dejangex »

Otvoricu ovaj forum sa mojim misljenjem o Windows Mobile 2005:

Za sve vas koji razmisljate da predjete na Windows Mobile 5 evo vam kljucne informacije:

1. Pre svega, pomenuto je da morate imati mem. karticu od minimalno 32 MB. Neko bi reko: WM5 ne moze da stane na memoriju telefona...Ja mislim da to nije tacno(ispravite me ako gresim). Moze on da stane nego je samo defektan. Spojice vasu karticu sa IPSM folderom(nesto kao RAID za komp) i imacete samo jednu particiju koja je velicine zbira velicine kartice i memorije telefona. Tu memorijsku karticu cete morati drzati u telefonu jer se na njoj sadrze neki bitni windowsovi podaci(znaci nema na zivo karticu).

2.Primetio sam da tasteri nekad ne sijaju u odredjenoj situaciji(vi mozda i necete primetiti)

3. Nakon flashovanja sa WM5 nisam imao ni jedan kontakt u listi kontakata, iako ih je na kartici bilo preko 80 a i opcija "Show SIM Contacts" je bila ukljucena. Kada me je neko zvao mogao sam da vidim njegovo ime i broj ali od liste ni traga. Ovo se resava tako sto se u listu kontakata doda 1 sim kontakt(bilo kakav). Posle toga ce vam se lista kontakata popuniti. Vi setajte malo listom gore dole i izgledace kao da malo (vise) baguje tj. kontakti nestaju i pojavljuju se. Pole malo vise setanja gore dole sve ce lepo raditi :->. Samo obrisite onaj 1 dodati kontakt.

4. Ne pokusavajte da koristite "Home key" da udjete u "Quick list" jer ce vam telefon zakucati na odredjeno vreme. Za "Quick list" samo pritisnite dugme za paljenje/gasenje i to vam je to.

5. Graficki interfejs se odnosi kao (WM2002 : WM2005 = WIN95 : WINXP). Uglavnom, prebudzen

6. WM2005 podrzava nativni c kod i .NET kod tako da bi teoretski svi programi trebali raditi koji su vam i radili. Preporucujem Motorola Task Manger - besplatan i Smart Explorer 2.0.2. NE preporucujem SmartPhone Task Manager 1.0.3 jer mnogo tripuje i zakucava telefon(radio je lepo na 2002)

7. Windows media player 10.1 - Samo cu reci da je masterski i 10.1 puta bolji od onog na 2002.

8. Ugradjena podrska za gledanje slika i njihovo editovanje

9. Dve igre u WM5 - Solitare i Bubble Breaker

10. Pocket MSN program

11. Novi internet explorer.

12. MP3 kao zvono(isprobano)

*Problemi navedeni gore ne odnose na sve telefone. Mozda se vama nece desiti ovi problemi

Zaljucak: Sam WM5 je mozda sporiji od WM2 zato sto je robustniji ali sami programi na njemu rade mnogo brze npr Windows Media Player koji je barem 3 puta brzi od njegovog prethodnika. Svi bagovi se mogu zaobici. Bateriju jos nisam testirao, a signal je prilicno dobar. Opet nista od JAVA podrske. Ako sam nesto zaboravio slobodno me dopunite, a ako imate nekih pitanja pitajte...
Poslednja izmena od dejangex u Sre, 28. Dec 2005. 00:15, izmenjeno 1 put ukupno.

Dzoni45
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 107
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 22:44
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Dzoni45 »

Pozdrav dejangex, da li si mozda "provalio" gde se nalazi opcija "flip answer" na wm5, je rme malo nervira, pa bi zelio da je isklucim?
MPx200 WM2005

dilindaratrade
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 18. Okt 2005. 15:35

Post od dilindaratrade »

Imas li link sa koga mogu da skinem WM5. Nisam uspeo nigde da ga nadjem vec duze vreme hvala svima koji zele da pomognu!!!

cheya
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 18. Feb 2005. 15:00

Post od cheya »

Koliko sam ja video, nestao je čitav deo menija za podešavanje samog telefona.
Ne mogu da isključim "flip answer", a ni da promenim prikaz na spoljnjem displeju. Kad smo već kod njega, on i ne radi kako treba, nemam identifikaciju poziva, prikazuje se samo broj, a sličica koja treba da prikaže jačinu signala pokazuje da signala nema.

dejangex
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 00:28
Kontakt:

Post od dejangex »

@DZONI45: Nisam nasao opciju za flip-answer, a mislim da je nema. Ako je neko nesto pronadje neka javi! Jedino mozez da prekines zvono pomerajuci tockic, ili ga dva puta pritisnuti da odbijes poziv.

@dilindaratrade: Link za Windows Mobile 2005 - Trenutno ga isprobavam Downloaduj Windows Mobile 2005
Poslednja izmena od dejangex u Uto, 06. Feb 2007. 23:21, izmenjeno 1 put ukupno.

dejangex
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 00:28
Kontakt:

Fleshovanje na WM5

Post od dejangex »

Fleshovanje na Windows Mobile 5 na srpski :-)

Napomena: Za WM5 Vam treba SD ili MMC kartica od najmanje 32 MB(pogledajte 1. post, pod 1) Takodje ce Vam trebati i Motorola Upgrade Wizard. Taj fajl potice sa ovog sajta.

*Pod prikljuciti telefon podrazumeva se da je telefon ugasen i da se pri ukljucivanju USB-a u telefon drzi dugme za LEVO.

*Master Reset se radi tako sto dok je telefon ugasen pritisnete i drzite plavo dugme, i ne pustajuci ga ukljucite telefon. Pojavljuje se pitanje "Master Reset?" i vi odgovarate sa "Yes" (Na WM5 ovo nije slucaj - potpuno je drugaciji meni za Master Reset)

*Pre svega iskljucite telefon i napunite bateriju do kraja.

*Baterija je puna kad mobilni zavibrira 3 puta(kad je ugasen).

1. Izvaditi SD and SIM karticu i prikljuciti telefon.
2. Flashovati sa fajlom "part1.img".
3. Iskljuciti telefon sa USB-a i izvaditi bateriju.
4. Vratiti bateriju. (Preporucujem da ovde napunite bateriju do kraja radi njenih maksimalnih performansi)

5. Uraditi Master Reset.
6. Nakon reseta ce se pokrenuti Windows i prijaviti vam da na vasem telefonu ne mozete koristiti ovaj windows jer niste clan microsoftovog osoblja. Ugasite telefon.
7. Izvadite bateriju i vratite je nazad.
8. Ubacite memorijsku karticu i prikljucite telefon.(Upozorenje: svi podaci sa kartice bice izgubljeni)
9. Flashovati sa fajlom "part2.img".

*Moze vam se desiti da Mobile Upgrade wizard nece da pronadje vas telefon. Diskonektujte ga, izvadite i vratite bateriju pa ga opet konektujete.

10. Flashovati sa fajlom "part3.img".
11. Diskonektujte telefon, izvadite bateriju, stavite SIM i vratite bateriju. (Preporucujem da ovde napunite bateriju do kraja radi njenih maksimalnih performansi)

12. Krenite da radite Master Reset ali ce se pojaviti drugacije opcije. Koristeci gore/dole i plavo dugme ukljucite drugu i trecu opciju (2. Clean Reg Hive 3. Format Storage).
13. Nakon izvrsenog reseta budite strpljivi jer moze da potraje prvo paljenje telefona.

Srecno!
Poslednja izmena od dejangex u Uto, 27. Jun 2006. 17:39, izmenjeno 5 puta ukupno.

dilindaratrade
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 18. Okt 2005. 15:35

Post od dilindaratrade »

Flesovao sam WM5 Nesto nece da mi funkcionise kako treba! Naime active sync 3.8 nece da mi prepozna telefon. Ne mogu da ubacim bilo kakav explorer da bih mogao da pristupim instaliranju programa. Help!!!

St.Iv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 19:31
Kontakt:

Post od St.Iv »

Baterija, ah ta baterija, isto kao na 2003, mrsavo, da mrsavije ne moze biti. Prosecno baterija drzi 38 sati uz razumno koriscenje. Ovo podrazumeva nekoriscenje mp3 player-a i video player-a. Tako da 2002-jko eto mene opet. A za sinhronizaciju sa racunarom koristi se ActiveSync 4.1 ,a ne 3.8

pozz

dejangex
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 00:28
Kontakt:

Post od dejangex »

Da, ActiveSync 4.1 podrzava WM5 ali ima malo problema...

Da li neko zna kako flashovati fon sa .rom falovima? Hocu da isprobam sve windowse koje imam a neki su .rom fajlovi. Prosli put sam pokusao sa Motorola Upgrade Wizardom ali je samo stojalo na 1% i nije se pomeralo.

vazquez
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 17. Avg 2005. 23:11

Post od vazquez »

I ja sam hteo da to isprobam, ali dzaba.. Samo sam na par stranih foruma nasao da se za flesovanje fajlova sa .rom extenzijom koristi program LM_mpx200.exe, ali njega nisam uspeo da pronadjem na netu... Takodje, mislim da nema logike da postoji neki konverter tipa .rom -> .img, tako da jedina varijanta ostaje pronaci NEGDE gorepomenuti flasher...

dejangex
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 00:28
Kontakt:

Post od dejangex »

Pronasao sam flesher ovde. Samo skini program pod imenom MPx200 Flasher. Sad cu da isprobam zadnji rom Ben-6-1000-034.rom zato sto drugi broj oznacava verziju (1000) sto znaci da bi trebalo da je bolji od svih ostalih. Ovi ostali su sve neke bete pa cak i onaj genericki i original rom. Uglavnom ako nekom trebaju romovi evo linka.

Uskoro se cujemo na forumu, jer sam nasao odlican java emulator i sve igre koje sam probao su radile pa cu da ga objavim kad ga istestiram. Pozz
Poslednja izmena od dejangex u Sre, 04. Jan 2006. 20:09, izmenjeno 1 put ukupno.

nick007
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 26. Jul 2005. 19:53

wm5 home screen

Post od nick007 »

Kako instalirati home screen i gde pronaci na netu za wm5 mpx200?Kako se podesava na telefonu da prikazuje na ekranu lokaciju?

dejangex
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 00:28
Kontakt:

Post od dejangex »

Link za WM5 imas gore u mom postu a ostalo ti ne mogu odgovoriti jer sam trenutno izbrisao WM5 i stavio 2002-ku.

Java emulator mozete naci na www.coolsmartphone.com(prvo se morate ulogovati). Idite u downloads/utils, i nadjite fajl jdelta. Emulator pokrece sve ali (barem meni) ne rade brojevi, znaci samo dzjojstik i plavo dumbe i to je to.

Jel neko uspeo da pokrene nesto sa IBM MIDP 2.0 javom??? Kako uopste da instaliram igre, sta god upisem on prijavljuje gresku.

Mara
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 30. Dec 2005. 21:00

Post od Mara »

samo da pitam nesto: jel' ste vi svesni da 2005 overcloackuje procesor, sto naravno radi i 2003, ali u nekoj razumnoj meri, a ako se uzme u obzir da procesor nema hladjenje i da se nalazi ispod baterije koja se greje, koliko je pametno stavljati 2005?

dejangex
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 00:28
Kontakt:

Post od dejangex »

Kliko je pametno? Ne znam. A na koliko ga clockuje ako se sme znati? Ako nije nesto puno onda i ne smeta. Da li bi neko objavio na koliko radi WM5 MHz? (MHz se mogu videti u TCMP...sta god playeru u helpu)

Novost: Otkrio sam da razliciti biosi nista ne znace osim nekih sitnih bagova koje ispravljaju. Uvek se javlja problem sa nedostupnoscu(barem meni). Samo da napomenem da se meni nikad nije pojavio SIM error ali se desava da sam nedostupan. Kad instaliram novi windows i upalim telefon, ukucam *121#(provera kredita) i onda mi prikaze stanje, i nakon toga sam potpuno nedostupan. Nema zvanja(ne cuje se cak ni tu tu), niko ne moze da me zove, i ne mogu da proverim kredit. Kad restartujem fon ili ukljucim pa iskljucim aeroplane mode postanem ponovo dostupan, i to samo za jedan poziv/sms/provera kredita. nako bilo koji od ova tri ponovo postajem nedostupan. Testirano na 3 windowsa. E bio je jedan windows na kojem se ovo nije desavalo. Mislio sam da je do toga ali sad kad sam njega posle WM5 instalirao i on pravi iste probleme. Zakljucak: Windows treba instalirati toliko puta don ne "legne" kako treba i onda samo njega krljati ni ne dirati vise nista. Secam se dana sa Win98. 20 puta sam ga dnevno reinstalirao dok ne "legne" kako treba. Stupid Microsoft...

spvmpx200
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:47
Kontakt:

Post od spvmpx200 »

Stupid Microsoft...

Koristio sam WM2005, nece neki programi da mi rade, pa sam se vratio na provereni MPxLand2003. Maler, 2005 izgleda do jaja...

Poz

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

W2005 radi na 120mhz-znaci isto kao i W2002 :) mada bi vise voleo da radi na 133mhz-kaoW2003 :cry:
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

dejangex
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 00:28
Kontakt:

Post od dejangex »

Pre svega, srcna svima Nova godina! Sto se tice clocka radi na 120 MHz sto sam licno proverio, sto znaci nema preteranog grejanja. :D

Novost: Resio sam problem nedostupnosti(brem je uspelo na mom fonu). Hocu da napomenem da se meni nikada nije pojavio "SIM Error". Imam Mobtelovu karticu od 16K i Windows Mobile 5. Takodje ovo ne znaci da ce raditi na svim vasim telefonima ali vredi pokusati. Nakon paljenja telefona udjete u Settings/Phone/Networks. Videcete trenutno koja vam je mreza aktivna i tu nista ne dirajte. Pritisnite desni Soft Key tj. Menu i odaberite 2. opciju "Select a network". Kad vam se pojave dve mreze Mobtel i Telekom Srbija vi odaberite suprotnu od vase mreze sa levim Softom tj. "Select"(ja odabiram Telekom Srbija zato sto sam 063). Nakon toga ce vam prijaviti gresku na koju vi odgovarate sa ok. Vratice vas na prethodni ekran i u polju "Current Network" ce pisati "No Service". Idite 3 puta done da se vratite na glavni meni telefona. Izadjite iz menija i primeticete da nemate uopste mreze. Pritisnite (nemojte drzati) dugme za paljenje/gasenje telefona. Pojavice se meni "Quick List". Odaberite 2. opciju "Flight Mode". Ponovo udjite u "Quick List" meni i odaberite 2. opciju "Flight Mode off". Mobilni ce pronaci mrezu i sve ce lepo funkcionisati dok ne restartujete windows. Nakon restarta je potrebno ponoviti sve korake :disgust: Srecno!

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

Od kad imam win2005 primetio sam da nema sim errora :roll: Dali se vama pojavljuje na w2005? Nadam se da ne :)
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

Dzoni45
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 107
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 22:44
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Dzoni45 »

win2005 je savrsen sto se tice rada sa mrezom, porukama i gprs-om, otkad ga koristim nijednom mi nije izgubio mrezu, ali fazon je u tome sto za njega postoji jako mali broj programa koji su kompatibilni.Pre neki dan kad sam instalirao program caller2picture pri sinhronizaciji je poceo da se gusi i ostao je usporen skoro ceo dan.Verovatno na netu postoji neki drugi wm2005 koji radi savrseno.Nama samo preostaje da googlamo!
MPx200 WM2005

Odgovori