Veza Motorole v3x i računara

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
vladica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 09. Nov 2006. 15:26

Veza Motorole v3x i računara

Post od vladica »

Instalirao sam drajver na računaru koji je došao sa motorolom. Prilikom poveyivanja USB kabla sa telefonom i aktiviranju programa Motorola Phone Tools ne dobijam nikakvu komunikaciju između telefona i komjutera. Pre toga program mi je tražio da instaliram model telefona koji se posle pojavljuje na ekranu monitora računara.
Dakle gde bi mogao da bude uzrok ne komunikacije telefona i kompjutera ? Da li i telefon mora posebno da se setuje da bi se ostvarila ta veza ?

Damjanic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 09:57

Re: Veza Motorole v3x i računara

Post od Damjanic »

Ovako druze, imas u podesavanjima tamo gdje ti je i bluetooth imas usb streaming tj, usb podesavanja... ako imas memorijsku karticu onda prebaci na nju tako da ce ti se telefon ponasati kao USB stick ili mp3 pleyer (naravno ukoliko ti je XP na racunaru). A ako nemas memorijske onda to sve kad instaliras moras ici desnim tasterom na my computer pa na properties, zatim ides na setings pa na device menager i tu pogledaj na kojem ti je portu data kabal i taj port odaberes na programu koji pokreces za v3x. mora raditi sigurno. pozdrav

vladica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 09. Nov 2006. 15:26

Re: Veza Motorole v3x i računara

Post od vladica »

Hvala na odgovoru.E ovako, imam karticu i prebacio sam setovanje USB porta na memorijsku karticu. Ništa se ne dešava osim što sada ovaj USB kabal sada imitira punjač, preko kompjutera. Druže da li sada treba nešto drugo podesiti ?

Damjanic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 09:57

Post od Damjanic »

Ne trebas, sada kad ukljucis to ako je XP na racunaru moras ga imati kao Lokalni Disk ... nema sanse da ga nema... ako ga nema onda nesto ti nije u redu ili sa kablom ili kompom, probaj restartovati i kompjuter i telefon... mora ici.

vladica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 09. Nov 2006. 15:26

Post od vladica »

Dobijam sledećeu poruku na mobilnom -Connected as - Files on memory card are not available while. A kada povežem mobilni sa računarom primećujem da se USB port čas prikazuje čas gubi. Očigledno da je problem u portu. Inače na računaru je XP.

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

Koliko sam shvatio ti zelis da ti motorola phone tools prepozna telefon.....Pa u konekcije stavi pod usb settings data connection. Prethodno izbrisi iz control panela modeme (samo motoroline) i ponovo prikljuci telefon pa pri instalaciji drajvera pokazi gdje si raspakovao P2k Commander drajvere (skini ih ovdje
http://rapidshare.de/users/OCUBAD P2k com je inace koristan program) i
motorola phone tools bi trebalo da prepozna tvoj phone ....

vladica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 09. Nov 2006. 15:26

Post od vladica »

Nema sanse. Pokusao sam sve,dobijam poruku na racunaru da nema konekcije izmedju racunara i telefona. Zadnje sto cu pokusati da nabavim blututa. Neznam da li ima veze sto memoriji telefona ima samo jos 900 kb ?

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

Je li ti xp sa sp1 ili sp2 tu bi mogao da bude problem 8)
  • ______________________________________________________________
    izmenio b_udder:: razlog: nije dozvoljeno kopiranje teksta o 100 karaktera...

vladica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 09. Nov 2006. 15:26

Post od vladica »

SP 2 !!!!!???
  • izmenio b_udder:: - popunjavanje prostora do 100 karaktera tačkicama nije dozvoljeno, pogotovo ovako kako si ti uradio jer si potpuno poremetio format stranice...

Damjanic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 09:57

Post od Damjanic »

meni na SP2 radi savrseno.... bice da je do XP, vjerovatno da se kosi sa nekim bivsim instalacijama, npr. meni na racunaru rade svi kablovi (posto sam u mobil shopu pa je sve instalirano) ali nece DKU5 nikako... pa poslije formata racunara ce sve raditi 100 odsto.... vjerovatno da je to... ili pokusaj da nesto od tih stvari iz telefona prebacis ili obrises jer mozda zaista nece da radi sa samo 900 kb od ukupno 64 MB... sve je moguce... puno uspijeha...

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

b_udder sorry, bas imas posla

Pokusaj da instaliras ovaj patch za windows i ponovi postupak sa brisanjem modema itd.....

8)

vladica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 09. Nov 2006. 15:26

Post od vladica »

Eh, sta sve nisam pokusao ! Ovako jedino sigurno sto primecujem je da mi racunar stalno zvucnim signalom daje obavestenje da je novi usb cas prisutan cas se izgubi. Da naponenem da imam i nokiu n73 i da njen software koristim uspesno. Ipak necu odustati da povezem Motorolu sa kompom.

Ajde da razmotrim i ovo. Na ekranu mobilnog vidim sledece : u levom gornjem uglu je skala jacine mreze, odmah do nje kvadratic u kome su kao neki zraci. E bas me to zanima da li ova druga ikona mozda ometa vezu sa kompom ?
  • ______________
    spojio b_udder:: , nemoj slati novi post odmah ispod svog, već koristi opciju "izmeni"

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

vladica, ne to je oznaka za prisutnost GPRS
Malo mi je sumnjivo sto komp malo vidi malo ne tvoj telefon.To mi kaže da se ili sudaraju neki drajveri ili da kabl gubi kontakt.
Moj savet:reinstaliraj MPT,proveri kabl kod nekoga ko ima Motorolu(ako možeš).
Ja tipujem na problem u računaru.Tj drajverima.
Solucija (krajnja) je ručno brisanje dajvera ili nov Win.
Ovi drajveri su ok (ja ih koristim) http://rapidshare.de/files/10205653/p2k ... 9.rar.html

:)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

lud
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Čet, 28. Sep 2006. 14:57
Lokacija: Zemun

Post od lud »

E ja jos nisam otisao u servis. Stvarno sam stoka. Idem u pon. obecavam. Nego da vas pitam nesto. Posto sam imao onaj problem oko instaliranja rsdlite-a resili ste mi problem onim update-om za win. E sad ja ga jos nisam instalirao (update) i nisam instalirao drajvere. Kako onda normalno radim sa MPT?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

lud,
To bi bilo narodski rečeno ¨babe i žabe¨ RSDL traži 2.9 a MPT radi super i sa 2.2
:wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

lud
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Čet, 28. Sep 2006. 14:57
Lokacija: Zemun

Post od lud »

aaaaa razbiram... :lol: :lol: :lol: to me je bunilo. sad znam.

Izmenila Ninolina:: zabranjeno je komentarisanje pravila o 100 karaktera

Odgovori