Jedno pitanje koje vecina vas zna

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
momir
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pet, 23. Feb 2007. 22:42

Jedno pitanje koje vecina vas zna

Post od momir »

Kratko i jasno:Sta su flash-ovi i koja je razlika izmedju njih i monsterpack-a(po meni monster pack sadrzi flash-ove i jos po nesto)?Da li ja mogu da preko bilo kojeg monster pack-a instaliram bilo koji flash(posto su znatno novijeg datuma od najnovijeg monstera kojeg sam nasao).
BTW jer probao neko pack R252211LD_U_85.9B.A1P_LP0039_DRM0001_VSTU_206_0C_JPIN_R25221GENERIC_03_USRAZRV3XT677EDR25221008_1FF_RDL0671,i koja poboljsanja donosi u odnosu na ovaj preporuceni koji i ja imam
R252211LD_U_85.99.50R_LP0039_DRM0001_JPRU_R25221GENERIC_03_USRAZRV3XRURXXR2522100A_1FF

Hvala!!!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

1)To još po nešto je obično LP (language pack)
2)Možeš ako je MP namenjen za boot loader "niži" ili jednak onom koji imaš
3)99.50R jesam probao i radi savršeno ovaj drugi nisam
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

momir
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pet, 23. Feb 2007. 22:42

Post od momir »

Cekaj ne razumem:
Npr.na ovaj monsterpack koji si ti probao da li moze da se instalira flash(mislio sam na reflash,mozda se oni razlikuju od fleshova,izgleda da nisam postavio lepo pitanje)npr.R252211LD_U_85.9B.E5P i koja poboljsanja donose ti reflashovi?
Pozdrav!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Flash ti je deo sw koji kontroliše tel.Njegovim update se sredjuju greške on obično sadrži LP a ne sadrži Flex i njegovom promenom ne menjaju se podešavanja telefona,slike i sl(to radi flex).Reflash=novi flash,flash preko starog flash-a,ponovni flash.
Flex sadrži u sebi tzv sistemske fajlove i Seem-ove.Sa njim dobijaš nove applikacije ali se i rešavamo onih dosadnih fiksiranih soft dugmića recimo(provajder menu).Što će reći u flex je zapisano sve ono što recimo Vodaphone stavlja u telefone da ih "brenduje"
Seem su pojedinačni delovi koji podešavaju ili ulepšavaju tel.Sa njima recimo može da se zabrani da se menjaju podešavanja GPRS,da li će telefon raditi ili ne kada se zatvori poklopac i sl.
LP (language pack) sadrži samo jezike npr Srpski,Engleski i njime se ništa drugo sem jezika ne menja.
Monster Pack je sve to zajedno :) tj flash,flex i LP
Za jednog početnika ipak je mnogo lakše i sigurnije da koristi proverene tj preporučene MP :)
Da ne zaboravim boot loader :)
Boot loader je mali-maleni programčić koji učitava operativni sistem u operativnu memoriju kada se tel podiže i startuje sam operativni sistem.

Sad zaključak na tvoje pitanje dolazi sam 8)

Ponoviću da ovaj drugi nisam ni video ni probao pa ne bih želeo da ti savetujem možda nešto pogrešno.Sačekaj malo pa će se neko javiti ko je probao.Ili surfni na neki specijalizovani forum za modding pa vidi utiske onih koji su probali ;)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Odgovori