Kako unbrandovati V3?

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Mark_Renton
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 14. Sep 2006. 00:08

Kako unbrandovati V3?

Post od Mark_Renton »

Cao!

Nedavno sam uzeo motorolu V3 skinutu sa T-mobile. Lepo radi, ali me nerviraju par stvari koje bih da sklonim. Kad udjem u WebAccess, prva opcija mi je t-zones (umesto Home, pretpostavljam), i kad kliknem na to on ide na home page. Takodje me nervira u Web Sessions sto osim podesavanja koja sam ja ubacio imam i T-Mobile MMS, t-zones, t-zones business koje ne mogu da obrisem jer imaju katanac pored. Isto tako u multimedia imam par zakljucanih slika i jedan video snimak.
Mogu li ovo da obrisem nekako bez flashovanja? Imam Bluetooth, nemam kabl?
Ili je ipak jedino resenje flashovanje nebrendiranim softverom, i kad vec to radim da uzmem najnoviji softver (moj je R374_G_0E.40.79R) koji podrzava i snimanje video-a?
Ako nema druge do flashovanja, da li da ja kupim kabl i da se sam zezam tim (skinuo sam brdo programa) ili da odnesem u servis i platim da oni to urade? Koliko kosta flashovanje?
Ili da ne "cackam mecku" i budem zadovoljan sto telefon radi brzo i bez problema, jer koliko sam skapirao dosta motorola "vrljavo" radi? A moze i da se desi da je taj flash los pa da ne radi kako treba, e onda moram da nadjem drugi pa da probam njega itd...

Moze li bluetooth-om da se u ovaj telefon ubace neki skinovi? I koji mi program za to treba?

I jos nesto, mozda nekom zatreba. Telefon sam dobio vrlo povoljno jer je imao manu da svaki put prilikom unosa bilo kakvog teksta (pisanje poruke, novog unosa u imenik, unosa u kalendar, bilo kakvog teksta), telefon jednostavno blokira i dok ne izvadim bateriju nema spasa.
Pozovem druga koji radi u servis i on mi kaze da obrisem sve iz telefona i ako opet ne bude hteo da radi da ga odnesem njemu. Ja nadjem opciju za brisanje kompletene memorije, ukucam security code (000000), telefon obrise sve slike i zvuke i video snimke, resetuje se i na moje ogromno zaprepascenje pocne normalno da radi!!! Kako? Kakve veze ima memorija sa pisanjem teksta? Aj'd da razumem da je bila prepuna pa i nekako, al' nije, imao sam sigurno 2MB slobodno. Citao sam na par foruma o ovome i dosta ljudi nije znalo za ovo jednostavno resenje nego su menjali ceo softver.
Izvinte na opsirnosti, al' morao sam. Pozdrav!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Da ga flešuješ treba ti par stvari:
1)Kabl (tzv mini USB koji koriste većina foto aparata i čitača kartica) Slika kabla
2)Da pročitaš FAQ Motorola
3)Da pronadješ odgovarajući MP recimo:R374_G_0E.42.10R LINK ZA MP
I to je sve :wink:
To što je blokirao dešava se i na većini p2k modela a ne samo na v3 kada se u imeniku nadju 2 ista unosa telefona :wink:
Skinovi?
I to imaš obradjeno u FAQ Motorola thx to megatron
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Odgovori