Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Probao i nece na taj nacin da se obrise.U svakom slucaju hvala.Ako nista ne uradim obrisacu program go sms i ostacu na fabrickom.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

bojke1, postavi pitanje u temi za Galaxy S, tamo ces sigurno dobiti odgovor. :wink: :D
Samo nek se rolaju....sarme.

misadjole
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sub, 13. Feb 2010. 19:15
:: samsung ace plus
Lokacija: Srbija-provincijalac
Kontakt:

Post od misadjole »

Jedno pitanje, nov sam na androidu-presao sa WM... E sad tamo je organizacija start menija, foldera i precica bila mnogo bolja-morate da priznate. Instalirao sam na primer neki SH program i zelim da uklonim njegovu precicu iz starta-launchera a da mogu da ga pokrenem preko nekog file explorera tamo gde je instaliran, npr neka seksi igrica, malo koriscen program isl... Koliko vidim to ne moze nikako da se izvede, kao i neka kustomizacija launchera i ikona, osim ako ne promenis ceo launcher, veliki minus od mene.
android ili wp8 ?

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Па једноставно инсталираш други launcher и сакријеш апликацију. Go Launcher i LauncherPro подржавају скривање апликација, а Go подржава и прављење фолдера.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Tek sam amlopre probao app za fb i ne mogu da verujem da tako dobro funkcionise :D
Note IV N9100 dual

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

And Wobble 2. Probajte obavezno ! Ja sam se smejao do suza :D :D
ex ivan87

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

toda81, ovo je verovatno prvo pozitivno iskustvo za FB aplikaciju :?
ne znam da li je toliko tesko napraviti nesto sto na iPhone-u i BBu vec toliko savrseno dobro funkcionise + uzevsi u obzir frekvenciju upotrebe i popularnost FB-a, izgleda je potreban Android-Mark Zuckerberg da razresi misteriju kreshovanja i nefunkcionalnosti FB aplikacije.
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Ова нова ФБ апликација ради сасвим добро. Чак ни чат поруке не касне, као што се то често дешава у другим апликацијама које се "каче" на ФБ.
Ја сам сасвим задовољан, мада и даље тај сајт посјећујем преко browsera :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ja sam FB aplikaciju skinuo preko marketa tako da je verovatno najnovija verzija i svidelo mi se to sto sam video da postoji opcija za dopisivanje online kao na kompu i sto poruke stizu istog sekunda i kada ih saljem i kada ih primam.Licno sam gledao kod mene na kompu ovo.Imao sam FB app u rom-u,ali sam ja to odstranio iz rom-a i pre same instalacije rom-a,ali sam je ipak posle skinuo da je isprobam cito za pocetak zbog znatizelje.
N-tchbl, mozes li da mi kazes koje su lose strane ove FB aplikacije na androidu jer ih ja mozda nisam uocio,a zeli da znam?
Note IV N9100 dual

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

N-tchbl, poslednja verzija zaista odlično radi, ni ja nisam primetio nikakve probleme, i baš je rado koristim, i to veoma često. prethodne verzije su bile đubre, to je istina, ali se sa svakim apdejtom po nešto poboljšavalo.

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

araphel, mozda sam ja izrod, ne znam, mada i ljudi oko mene (kao i ja) radije koriste facebook mobile preko browsera, tu stvarno nema nikakvih problema i sve radi najnormalnije kao i na PCu, chat ne koristim ni na kompu tako da me ta inovacija na Android aplikaciji nekako ne dotice :)

toda81, lose strane:
- Force Close u bar 5 od 10 pokusaja rucnog refresh-a home stranice a sve to od zadnjeg update-a, toliko je iritantno da ga u naletu besa obrisah;
- Notifikacije - ili stizu selektivno ili kasne sto godina, nije da umirem za notifikacijama nisu mi bitne zapravo previse ali - prosto, ne rade, videh na iPhone-u i BBu da to radi instant kao i sms kao i sto bi trebalo da radi;
- Refresh interval - ono sto je meni jedino bitno kod FBa jeste Inbox jer ga koristim iz poslovnih razloga i neophodan mi je pristup porukama sto cesce, najkraci refresh interval na FB for Android aplikaciji je 30min, opet, nije od zivotnog znacaja ali je glupo, to je bar prosto popraviti.

Cini mi se kao da mogu sve ovo da poprave i preprave jer je, za razliku od pre, aplikacija pocela da lici na nesto samo nije u potpunosti funkcionalna. Sta ih sprecava - ne znam, jer svi jako dobro znamo koliko je popularna i trazena.
Sve u svemu, bookmark u Operi ka m.facebook - prajsles,
Kad vec moram rucno da refreshujem bolje cu to raditi tamo gde je sve pod konac :)
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

N-tchbl, kod mene se nista od toga sto si pobrojao ne desava i sada definitivno mogu da kazem da kod mene sve funkcionise besprekorno dobro.Nije mi jasno zasto ti imas probleme,posto vidim da je i araphel zadovoljan,tj i kod njega dobro radi
Note IV N9100 dual

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

toda81, bice da me hejtuje aplikacija jer koristim web verziju :)
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Hehehe,dobar si :wink:
Note IV N9100 dual

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

VEVO

SlikaSlika

The wait is over!! The #1 online destination for music videos is now on your Android device. VEVO’s free high-quality music & entertainment programming experience is now available within a gorgeous new Android App.

Discover, watch & share your favorite music videos wherever you want, whenever you want. Use voice-activated search to find your favorite artist or song, be the first to see exclusive new video premieres and watch live streaming concerts.

Features:
• Access VEVO’s entire music video catalog – 25,000 videos from more than 7,500 of your favorite artists
• Features include: exclusive videos, premieres, top charts, top playlists, artists on tour & VEVO original music programming
• Share any video easily with friends via Twitter & Email
• Purchase your favorite music from Amazon
• Use Voice Control to search your favorite artist and/or song
• Have fun with music trivia before watching each video
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

ozazi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 22:06

Post od ozazi »

problem sa Vevo-m je sto ne radi za nasu zemlju. medjutim, instalirate market enabler, postavite za sim neku od ponudjenih opcija, i radi. :)
HTC Legend

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

E da to sam zaboravio, mada koliko vidim sada i preko youtube aplikacije mogu da se nađu video spotovi (dok pre ništa od zvaničnih nije nalazio).
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

Battery Status Bar (AD Free) v1.3.9
Requirements: Android
Overview: Displays your current battery percentage in the status bar. can handle as low as 1% changes(but that depends on your phone).

You can select your own battery icon.

Slika Slika

**AUTO START FEATURE WILL NOT WORK IF THE APP IS STORED ON THE SD CARD**

Recent changes:
1.3.9:
*Bug Fixes
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

wucinac, jesi li probao ovu app gore jel menja originalnu ikonu za bateriju u status baru ili samo dodaje jos jednu sa leve strane status bara ? :unsure:
>> N7100 <<

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Demian, dodaje jos jednu nazalost,
sto se i vidi na desnom skrinu.
Ovo lici na Gauge battery widget sa Marketa, samo ima malo vise ikonica.
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

Odgovori