Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

E, jeste, to za šoferku je i Toša pominjao, mada vidim da se plaća. Ali videću neku akciju, ili kako već. Sport stvar.

A ovo drugo, i to sa kamerom deluje kao super stvar. Samo što mi se ovo sa šoferkom više sviđa. :)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Drafer »

ja to imam u mojoj verziji i isprobao sam sve, ali kada koristim navigaciju ni ne setim se toga.

To sa kamerom bi trebalo jače da troši bateriju i više odgovara kada je dan, a ono prvo je odlično ako nemaš držač za telefon pa možeš da ga staviš samo na neku krpu da se ne kliže i staviš da brojebi budu naopako i lepo se vidi, to više za noć odgovara jer ti smeta sunce da bi se ogledalo, inače može da se koristi i tako ali nemaš napisane sve informacije kao kada navigacija radi normalno
Android 12

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Bilo je malo sad i problema sa Sygic mapama. Namestim pitanju prethodno veče, i to za oba smera. Sutradan hoću da pokrenem vožnju po toj putanji, a ono, neće... Kaže, treba da skinem neke offline mape, a sva vožnja u Srbiji. Probam da skinem offline mape još i za Hrvatsku, kao idem blizu granice, ali svakako nema smisla, i ništa.

U suštini, morao sam ponovo da napravim tu rutu pred vožnju, i nahrani svinje i ništa me diraj. No sreća moja, nije mi ni trebala navigacija, ali sam hteo da je probam.

I usled reinstaliranja vidim da izgleda meni Sygic mape ne sinhronizuju lokacije i putanje. Evo vidim i sad - ne radi sinhronizaciju između aplikacije na Androidu, aplikacije na Windowsu 10, ni sa mapama na netu na maps.sygic.com. Ne znam još samo da li bi radio sinhronizaciju sa još nekim Android uređajem. Mada bi valjda trebalo da se sve sinhronizuje s jednim nalogom, i da bude dostupno odakle god, ali ovako - mogu dodavati u aplikaciju šta hoću, i ako treba da je reinstaliram - gubim sve.

Kako tebi radi sinhronizacija ruta i lokacija, Drafer?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Drafer »

гари,

Nisam nikad radio sinhronizaciju zato jer nisam platio taj program pa ne mogu, inače dobra je opcija slažem se jer volim da na kompu pregledam gde i kuda bi vozio auto kada idem u neki nepoznati grad.
Pokušao sam ovde:
https://maps.sygic.com/#/?map=13,50.1103,8.7147

Ali mi traži da se ulogujem i tada mi sve stane jer znaju da nisam platio, uloguj se tu pa probaj.
A te rute rekao sam ti da ja kada krenem stavim samo jednu tačku gde da me odvede, a kada mi zatreba tek onda stavim drugu tačku i tako...
Mape sam skuno tri iz okolnih mesta, to lako skidaš pa posle obrišeš kada ti ne trebaju
Android 12

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Ja se ulogujem, sve kao super, mada mi nudi da kupim Sygic Travel Premium, a ja imam Europe Lifetime licence. Mogu ja ovako na tom linku da označim gde živim i gde radim, ali nema sinhronizacije toga sa aplikacijom na telefonu. A neku drugačiju omiljenu lokaciju ne mogu da dodam. A za Travel Premium se pretplaćuje - na mesečnom ili godišnjem nivou. Šta bi s time dobio, a da već nemam, nije mi jasno - osim nekih nebitnih stvari. Možda bi ta sinhronizacija radila uz tu pretplatu, ali za to neka hvala. :)

U suštini, i meni je dovoljno to tako kao što ti kažeš - pred sam put da zadam rutu, i vozi. Ali me je kopalo - da li to nešto meni ne radi dobro, da li tu ima neki bag, i da li meni nešto promiče.

Ali izgleda da mi ništa ne promiče, i da je to to. Pisao sam njihovoj podršci vezano za te dve stvari koje sam ovde pominjao, pa ćemo videti šta će mi reći. :)

Ima aplikacija/servis tako nekih nedostataka, ali s druge strane - suština ove aplikacije je navigacija u vožnji, i u tome je odlična. Samo eto da znam da na nešto od nje ne mogu da računam. :)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Drafer »

Trebalo bi da može da se sinhronizuje, glupo bi bilo da ne može.
Nisam istraživao jer mi nije trebalo, sigurno negde piše na internetu da li može i ako može šta je onda problem kod tebe
Android 12

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Da, probao sam tu informaciju da pronađem, ali mi nije pošlo za rukom. Javljam čim nešto novo saznam, a nameravam da saznam. :)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

alex1974
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 143
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2007. 13:12
:: Galaxy S7 Edge

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od alex1974 »

Na s3 neo sam imao opciju u alarmu za glasovno iskljucivanje alarma.
Sada na s7 edge toga nema.
Da li znate neku aplikaciju za alarme koja podrzava glasovne komande?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

@Drafer
Vidim sad i da ima backup da se pravi na Dropboxu. Tako da onda sigurno nema sinhronizacije, bar ne za nas "običnije" korisnike. Što bi inače pravili opciju za backup.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Drafer »

гари,

backup služi da štelovanje od navigacije pošalješ u taj dropbox pa da ih vratiš ako obrišeš navigaciju ili nešto pobrljaviš u opcijama, zato se zove backup
Android 12

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Ali piše ispod "Upload your Favorites, Routes & History to Dropbox". Mada bi bilo dobro da backupuje i to što ti kažeš, jeste da nema čuo stvari da se podešava, ali ipak.Slika

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Drafer, brzo mi je odgovorila njihova podrška.

Primetio sam da se greška koja mi kaže da skinem mape (a koje već imam zapravo) biva nakon što preimenujem svoju pripremljenu rutu. To sam im i napisao u odgovoru, a što se mene tiče - neću samo menjati nazive pripremljenih ruta, a neću se ni oslanjati na pripremljene rute.

A maps.sygic.com se sinhronizuje sa Sygic Travel aplikacijom, a ne sa navigacijom.

Toliko o Sygicu. :D

A opšti utisak. Da li im je to sve vredno novca... Pitanje je. Za skoro svakog, pa i od onih koji koriste navigaciju na telefonu, čini mi se da je Sygic nepotreban trošak, a trude se svaku sitnicu da naplate.

@alex
Ne znam za takvu aplikaciju, ali zvuči kao super stvar.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od knezevic76 »

Gari, ne slažem se sa tim da je nepotreban trošak. Za 10€ koliko bude na sniženju, ovo je navigacija za automobil, saobraćaj napravljena namenski. Za razliku od gmaps. Čak i Here, koje mi je bila favorit nije namenska za čist saobraćaj. Kad je budeš duže testirao videćeš bitne razlike.
Dodaci kao dodaci ko hoće može a i ne mora.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Slažem se ja, za tu namenu je vrh, to sam se i uverio. I ja svojih 10€ uopšte ne žalim. Barem sad nakon razjašnjenja šta je bio problem, i kako šta treba da funkcioniše. Jedino što kad bi nekom svom poznaniku opisao kompletno iskustvo - nisam ubeđen da bi on došao do zaključka da mu to baš treba, i da mu je bolje da plati Sygic nego recimo besplatne HERE ili Google mape. Hoću reći, mnogi ne dele naš entuzijazam, :D i ove dve besplatne ih super služe.

I videću neki put možda da ugrabim i navigaciju na šoferci - kad bude na sniženju ili za dž. :)

Još jedna stvar koja barem deluje super: vidim da imaju aplikaciju koja se poveže s ugrađenim displejom u autu preko USB kabela, pa da se na taj način ima navigacija - mada se kod ovoga licenca posebno plaća.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

alex1974
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 143
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2007. 13:12
:: Galaxy S7 Edge

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od alex1974 »

Na s3 neo sam imao opciju u alarmu za glasovno iskljucivanje alarma.
Sada na s7 edge toga nema.
Da li znate neku aplikaciju za alarme koja podrzava glasovne komande?

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od knezevic76 »

Gari, ako si platio Sygic, trebao si dobiti vrlo brzo mail sa kodom za popust od 15%. Taj kod daš nekom da ga upotrebi a ti dobijaš besplatno head up display.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Green »

alex1974, ne budi dosadan. Da je neko znao odgovor vec bi ti davno napisao.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Jeste, dobio sam kod za popust, ali nekako nisam siguran da li bi neko ovde hteo da ga iskoristi.

No, da probam - ako bi neko želeo Sygic da pazari s 15%, i pri tom meni da učini, evo mu šansa. :D

REF5872GNJFSW4945

A Green u svom elementu. :D

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Green »

Pa ne, vec je mogao x puta naci nesto na Google, dodje opet i samo prekopira isti tekst. Kao da smo mi u nekoj obavezi da odgovorimo. :dry:

A Sygic sam mislio kupiti pre, ali ipak nisam, jer HERE i dalje obavlja maestralan posao.

maskerox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2012. 22:48
:: Alcatel Idol X

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od maskerox »

Pozdrav, da li neko koristi Yandex browser? Ja imam problema da mi se od pre par nedelja ne učitavaju više oni source-vi koje sam imao podešeno da svakog dana u okviru browsera dobijam vesti sa tih izabranih sajtova. Samo mi kaže "Could not load feed". Da li ima neki drugi android browser koji ovo podržava ili je to do nekog podešavanja?

Poslato sa MHA-L29 pomoću Tapatoka

Odgovori