Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Dream Weaver, evo za galeriju, Obscura, >link za info & free trial v.<
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Hvala Vlada Zem, :)
Reci mi jel sam trial ili??
and justice for all...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ne znam, nisam ni tražio. Sad probah ovu trial, 2 puta "smrzavanje" ekrana i 2 puta neučitavanje cele galerije...dovoljno. :wink:
edit
iGO amigo attacks the Android market soon >>phonearena<<.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Planiram da kupim Hero ili Tattoo pa me interesuje da li postoji mogućnost menjanja fonta i da li postoji neki program u kom je moguće praviti teme za Androide?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

ninolina,kod tattoo-a i hero-a imas opciju pravljenja scena a to mu dodje slicno kao teme...izaberes pozadinu i precice za aplikacije i widget-e tako da mozes da prilagodis telefon prema svojim potrebama
Samsung S10+ red

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

godja, hvala na odgovoru:) a jel postoji mogućnost menjanja ikonica? Da li se tim scenama može i to menjati?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ninolina, za pravljenje tema ima tutorijal na xda (izgleda da im je sajt trenutno "skrcan" :? ).
edit: proradio, sorry, mislio sam da je jednostavnije pošto sam samo video naslov ;) , >LINK<
Ikonice se mogu menjati, sistemske i 3rd, barem po nekim skrinšatovima koje sam video, ubacivanjem .png fajlova (recimo tvoja slika iznad "Browser"). Tačnu "how to" proceduru ne videh. Ako neko nađe neka postavi, najbolje u novu temu :) .
Alarming 2.1.0, app za alarme, isti interfejs kao "fabrički" (barem na htc magic), dodato dosta opcija: shake to snooze :) , neka opcija da kucaš po ekranu i "uveriš se da si stvarno budan" :lol: , bed clock - sat preko celog ekrana, itd...
Slika
MemoryUp Professional 2.70, "It is a handy memory optimizer tool that will keep your smartphone running faster and efficiently. It increases your cell phone performance by making more memory available for both your applications and the mobile system." Zvuči ok ali kod mene jako sporo radi pa sam ga se rešio, možda nekom i bude korisno.
Slika
App za profile na Androidu (valjda) postoji ali je još nisam pronašao...
Slika
Ndrive je kod mene još uvek "na ledu" zbog glupavog Rapida :wink: edit: "poskidao" sam sve, ali sam se jednostavno "zaglavio" na poslednjem koraku... :?
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

E, ljudi? Niko mi nije odgovorio na pitanje o mogućnostima menjanja fontova:( jel postoji to kod Androida? :)još samo to da saznam... i verovatno sutra kupujem Tattoo:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Moze ;) ( http://karuppuswamy.com/wordpress/2009/ ... n-android/ )
Zasto Tattoo? Ima mali ekran i rezistivni je. a za istu cenu [skoro,u nekim tarifama potpuno] dobijes Magic. Veci ekran, kvalitetniji... A tek preko oglasa je skuplji Tattoo.Da ne napominjem da mozes da ubacis Hero ROM u Magic :)
iPhone 4.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Marko_NS, hvala ti na odgovoru:) a i jesam bila u dilemi, ali dilema je bila Tattoo ili Hero. Meni zbog noktiju vise i odgovara rezistivni ekran. A Magic mi je ružan:) Tattoo će ionako služiti kao drugi tel, da mi malo približi Android OS, jer mi je jako interesantan:) a šta taj Hero ROM dodatno omogućava?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Pa sense UI zbog koga se Tattoo najvise i prodaje-donosi Hero dozivljaj u dosta jevtiniji telefon. A tatto nije tako jevtin u Srbiji kada se uporedi sa Magicom koji je svakako mnogo jaci telefon. :dry:
Ali, ako ubadas noktima, svakako je bolji rezistvni ekran kao na n97 ;)
iPhone 4.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Marko_NS, možda ću ipak još jednom preispitam svoj izbor :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ninolina, samo imaj u vidu da ako strpaš Hero ROM u Magic, zaboravi na garanciju..... :wink:

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

araphel, ne i ako saceka official ROM with Sense UI od HTCa i za evropu, vec je za Hong Kong izasao :) Samo je pitanje vremena :wink:
iPhone 4.

drgrabez
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Dec 2006. 16:06

Post od drgrabez »

samo Hero!
inema mu premca.ko ga uzme nece se pokajati.
http://htcpedia.com/news/android-21-is- ... -hero.html
uredjaj ima buducnost,gomila aplikacija na market-u.dok je Magic stavljen u drugi plan sa razvojem daljeg os-a.
live long and prosper

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Ne verujem. Jer su Hero i Magic identicni telefoni. Isti RAM, ROM, procesor, ekran. razlika je u 5mpx kameri. :wink:
iPhone 4.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

NetCounter,
Slika
Mail app, "fabrička" (ne Gmail) je odlična (barem na Magic), jednostavna kao i sam Google, efikasna, pregledna, 5+ :) Add attach za dosta ekstenzija, naravno može se i svaki fajl poslati promenom u, recimo, .pdf.
tCallBlocking 1.0.0, slika sve govori, minus - nema opciju za uklanjanje pojedinačnih brojeva sa liste (samo cela), verovatno u sledećoj v.
Slika
Scanlife v.2.0, QR i UN code čitač (ko ne zna a zanima ga - wikiQR), nema opciju za "browser" izbor, koristi samo "fabrički".
Slika
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Izv.na duplom postu (zašto se još neko ne uključi u temu :) )
Elem, dugo me mučio fabrički "calendar widget", nikako nisam uspeo da namestim (meni jako bitnu stvar) da mi prikazuje dnevne stavke na ekranu, tj.današnje, uvek prikaže sledeću koja dolazi. Evo rešenja:
PureCalendar widget, mislim da je poslednja v.1.5.6, nije "calendar" app već samo widget koji radi pod fabričkim, gomila opcija za šta/kako prikazati :) i sam izgled na ekranu :). Must have.
pozz
edit:
evo jedne nove igre ovde, čisto zbog pravca u kom se Android (nadam se) kreće :)
QUAKE, fajl je težak 202MB (naravno ne odlazi sve na igru), deluje ludački...
SlikaSlikaSlikaSlika
"Deklarisano" radi samo na platformi 1.6>, ali kod mene na 1.5 (zasad, kratko sam probao) ide, zvuk je perverzija, kontrola je malo teža bez HW tastature, i da, "jede" RAM :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ima li neki dobar podsetnik sa To-do listom, ali da ima i alarm za obaveze koje ubacim? I naravno da obavezno ima i snooze opciju?
Takodje me interesuje da li ima neki call recorder i da nema beep signal pri snimanju?
Hvala unapred na odgovorima:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ninolina, Ultimate Voice Recorder v2.34, već pomenut, sa opcijama da automatski snima sve pozive ili samo sa liste, slanje na mail itd. Malo tih pošto snima sve, ne samo razgovor.
Nisam sebi još odabrao neku "to do"/"note" app, ali koliko sam gledao ne primetih "snooze" opciju (alarme da). Mada ludo brzo se izbacuju nove verzije sa dodatim opcijama pa...
eRay - real task manager (+ widget), 2.0, State of memory, phone storage,sdcard and battery, Clean cache and memory, Switch to running apps, Terminate apps and processes, CPU usage history, chart cpu usage in status bar, Net Bandwidth Monitor, All useful switch, Widget show all usage of system, 10 styles for widget
SlikaSlika
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori