Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od MedaMiska »

Pozdrav ljudi, imam jedan problem, bukvalno nikada nisam imao takav problem, koristim huawei p9 lite, i pretio sam da mi se ponekda (jednom mozda i dva puta u toku dana) upali ekran dok ne koristim tel uopste znaci upali se i posle par sekundi se ugasi a nikakva notifikacija mi me stigne. Zanima me jel ima neka app koja moze da vidi zbog cega se to desava! Napomena tel nije rootovan, da bar mogu da ga rutujem ehhh.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od majkon80 »

Ima li neko da mi preporuci android kameru koja daje lepe slike,bar kao stock,jer moja kamera mui izbacje can conect error kada slikam,pa mi treba aplikacija koja moze da zameni stock?

geza
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 548
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2005. 11:24
:: Moto G5
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od geza »

Da li još uvek imaš Motorolu G5 Plus? Koliko sam čitao na Redditu, problemi sa kamerom su popravljeni sa Oreom. Kao backup kameru koristim Manual camera pro 1.3D. Za link googlaj. :)

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od majkon80 »

KOristim xiaomi a2 ali ova aplikacija ne znam kod tebe kod mene je uzas kvalitet u odnosu na stock,jesi ti skinuo pro verziju?bas se vidi da su slike losije nego sa stock

geza
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 548
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2005. 11:24
:: Moto G5
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od geza »

Pro verzija, samo što kod mene na Motoroli nema problema, dobre su fotke.

alex1974
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 143
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2007. 13:12
:: Galaxy S7 Edge

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od alex1974 »

Da li postoji neka aplikacija koja daje speed dial firefox-u?
Za tu svrhu sam koristio EverSync ali od skoro mi stalno izbacuje"unfortunately,EverSync has stopped."

svilaj1
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Pet, 01. Feb 2013. 09:09
:: samsung

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od svilaj1 »

Koja je najbolja i najednostavnija aplikacija za sopcast... Slušanje radijskih naknadno.. Hvala

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od bacom »

Koja je apk najbolja za proveru stanja baterije.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od znemanja »

^AccuBattery je dosta dobra app.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od bacom »

Ovaj system monitor je dobar, ima svašta
https://goo.gl/7cu56g

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Dakle At A Glance je teško s**nje. Prikazuje sat, a događaje samo onda kad za njega iskoči obaveštenje. Što nije smisleno uvek da bude ceo dan ranije.

Neko je na Redditu to bolje opisao.
PSA regarding the "At a Glance" calendar events
This seems to have bothered a handful of people with no easily found explanation, so here's my attempt at one.

For a calendar event to show up in the At a Glance widget, it must:

Be a Google Calendar event. Note: this means an event in a GOOGLE calendar, not an imported Outlook calendar or similar. This is bizarre and crap; I can only hope it'll be updated to work with any calendar managed by the calendar app in the future.
Have had a calendar notification displayed. This notification appears to be what kicks the event into the widget's display. If your alert is scheduled to fire 1 hour before the event, the event will appear in the widget 1 hour before the event. Equally, the notification actually has to fire - setting the notification to a time before "now" won't work.
Hope this helps a few Redditors and Googlers looking to explain this issue.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Nešto imam utisak da je neko ovde pominjao aplikaciju DigiCal, i to više vas? Da ste je hvalili? Ili je to bila neka druga aplikacija za kalendar? U svakom slučaju, super aplikacija, najbolja za kalendar od svih koje sam video. Još malo da liči na Outlook Calendar na Windowsu, bila bi savršena. :D Ali ima znatno više opcija nego Outlook na Windowsu.

Pored toga bih pohvalio i TV Show Tracker, odlična aplikacija za Trakt.tv. U svakoj drugoj mi je nešto falilo.

I naravno DailyPic za Bing pozadine. 8)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Evindzer »


гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Jeste. Ima aplikaciju za Windows 10 (telefon i kompjuter), a napravio je i ovu za Android.

Jel imate predlog za aplikaciju za praćenje potrošnje podataka? Voleo bih da imam mogućnost da mi prikazuje graf koliko sam kog dana trošio neta - tipa u poslednjih 7 dana, u tekućem mesecu... Po mogućstvu da mi to prikazuje u "bar chart"-u, tj. onako u linijama/stubovima. Do sad mi je najbolji koji sam pronašao My Data Manager.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od dejan87dex »

Da ali za android je puna reklama, ova je daleko bolja i odlično radi.

https://play.google.com/store/apps/deta ... .wallpaper

Za W10 je zakon Dynamic theme, imaš Bing i Spotlight pozadine , apdateuje lockscreen i wallpaper bez greške ;)
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od znemanja »

@Gari, probaj Internet Speed Meter, postoji lite verzija koja je besplatna.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Ja sam Dejo platio da se sklone reklame, to je 250 dinara. A inače je bio samo jedan reklamni baner na dnu ekrana, ne bih rekao da je puna reklama. No u svakom slučaju, isti developer, Timo Partl, sad vidim da ima i aplikaciju za iOS. Lepo on to radi, a ovo je aplikacija koju ja prilično koristim, tako da mislim da je u redu da mu nešto stavim u kasicu kad već ne traži previše. :) Hvala na predlogu!

Hvala za predlog Znemanja. Daću njoj šansu. Mogla bi aplikacija biti malo preglednija, da videću - ova My Data Manager mi smrdi kao da ne pokazuje tačno podatke. Džaba sva šminka ako aplikacija "laže", pa onda bolje i ovo što ti predlažeš.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Drafer »

Zašto ne koristite AdGuard Pro?
Nađe se lako na netu a i da se ne nađe jeftinije je samo njega kupiti pa će vam otklanjati banere na svim programima nego recimo da kupite desetak programa da ne bi imali banere u njima.
Ko ne može da nađe neka mi se obrati pa ću ga dalje uputiti, ili probajte Blokadu, ona je besplatna ali je ne bih preporučio jer AdGuard Pro ima mnogo više mogućnosti i manje troši bateriju, ali možete je onako samo isprobati kako radi.

Ja sam AdGuard Pro probao pre nekoliko godina i tada je trošio bateriju, a sada evo od početka ove godine ga koristim i radi neopaženo, stavio sam ga i kod keve u tablet, tamo tek blokira na tone banera.
I još plus program ima ugrađen firewall, mogu mu se ubacivati filteri od ublock origin, prihvata sve živo, jedino vpn sam isključio jer mislim da bi on trošio bateriju
Android 12

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Meni se ne sviđa ideja da mi sav saobraćaj radi reklama ide preko nekog VPN-a. Da me reklame više nerviraju, išao bi na iPhone. (Ima ih i tamo, znam, ali bi na njemu to lakše podneo.)

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od dejan87dex »

гари napisao:Meni se ne sviđa ideja da mi sav saobraćaj radi reklama ide preko nekog VPN-a. Da me reklame više nerviraju, išao bi na iPhone. (Ima ih i tamo, znam, ali bi na njemu to lakše podneo.)
+1
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Odgovori