Potrebna pomic pri razvoju aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Potrebna pomic pri razvoju aplikacije

Post od christofer »

Pozdrav kolege,

Imam nekoliko pitanja u vezi razvoja apk za android/ios platforme. Nije moja oblast i slucajno bih tu uplivao pa bolje da pitam ljude koji su upuceniji u celu pricu od mene. :| Sve u svemu, imam neku ideju za komercijalnu apk koju bih voleo da neko razvije / dizajnira usluzno. Ne znam stanje stvari kod nas, tj da li postoje kvalitetne firme koje se bave ovim segmentom softverskog trzista? Apk bi bila zahtevnija (puno korisnika, upotreba mapa, baza podataka..) pa bih da je radi neko ko moze da razvije stabilnu pricu, a ne nesto sto crashuje svaka 2 min - to bi odmah u startu odbilo nove korisnike. Ja uglavnom neke firme koje i znam se bave drugim tipovima softvera, igricama....A o ovome znam slabo do nista pa mi treba pomoc:
1. Da li neko moze da preporuci firme / freelancere koji se ovim bave ozbiljno kod nas - ako je zabranjeno javno na forumu moze na private? Uopste freelance ili firma - sta su prednosti i mane?
2. Kako je moguce zastiti se od moguce kradje- tj ja dodjem kazem ideju kako bi dali ponudu, oni daju zumanutu cenu ili odbiju pa sami razviju? Mozda sam paranoican, ali ideja je uglavnom ono od cega se krene pa ne bih da ostanem bez osnovog asseta :roll: . Da li su neki confidentiality aggrements tipicni ili ne kod nas a i napolju?
3. Cena i tempo razvoja? Ovo ne znam da li je moguce uopste dati odgovor ali tipa od do?
4. Na cega jos treba da obratim paznju - kao sto rekoh nov sam u svemu ovome pa jos istrazujem o cemu treba da vodim racuna, koji su zahtevi mene kao klijenta, sta je tipicno sto se daje kao prizvod...itd
5. razvoj na multiple platformi? Da li samo ici na android kao najzastupljeniji kod nas (apk je namenjena za domace trziste) ili je neznatna razlika u razvoju za win ili ios aplikacije?

Hvala unapred

p.s. ako je tema na pogresnom mestu molim moderatore da premeste
screw u guys I'm going home

christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Re: Potrebna pomic pri razvoju aplikacije

Post od christofer »

Niko nema iskustva sa ovim? :| ...ili niko nije voljan da podeli :roll: ...u svakom slucaju ako bas niko ne odgovori u sledecih 24 h moze moderacija da izbrise thread...da ne stoji bezveze :dry:
screw u guys I'm going home

Odgovori