Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

teme, pozadinske slike, ikonice, melodije
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Apolo »

Slika

Slika

Slika



Sent from Xiaomi Mi5 using mTalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od гари »

Taj vidžet za kalendar dolazi sa launcherom, ili?

Lepo ti to izgleda, vidim da si i Bing pozadine poneo sa sobom na Android. 8)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Deksi »

Pa posle kazite da microsoft ne valja, koristio sam ga i ja ranije i bio je dobar.
гари napisao:Lepo ti to izgleda, vidim da si i Bing pozadine poneo sa sobom na Android. 8)
Nije to nego su to pozadine launcera.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od гари »

Mogu oni dobro da urade nešto kad hoće, ali koliko sam do sad ukapirao, oni na žalost lako umeju da izgube fokus. Razvijaju nešto, to bude odlično, onda ga zapostave, performanse se vremenom pogoršaju, konkurencija im taj proizvod prešiša, a onda kad se opet vrate na njega i opet mu posvete pažnju, onda niko ne veruje da je taj njihov proizvod opet dobar. Primer: Internet Explorer 11.

Jeste, sad sam video da u Play Storu da launcher ima mogućnost dnevnog ažuriranja Bing pozadine na telefon.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Apolo »

гари napisao:Taj vidžet za kalendar dolazi sa launcherom, ili?

Lepo ti to izgleda, vidim da si i Bing pozadine poneo sa sobom na Android. 8)

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Ne, to je widget koji sam dobio sa MIUI, e sad ovde mi nudi da bude transparentan moguce da je ta opcija vezana za Arrow, ili sam je ranije prevideo.

Naravno, nista bez Binga :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od bestboy »

TW Project Grace, ослобођен свега оног што га је држало на лошем гласу. :)
Слобода или смрт

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od woona »

Nova launcher nema premca. Naravno mislim na prime verziju.
U poredjenju sa njim svi drugi izgledaju kao nelegalno podignuta romska naselja.
Uz njega bih jos jedino Tsf Shell mogao da koristim, ali to ako sam u fazonu da mi je nabudzenost ispred funkcije.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od гари »

Sad tek vidim. U suštini, launcher menja samo početni ekran, meni sa aplikacijama, i verovatno zaključani ekran i nešto još slično, tipa kako izgledaju podešavanja. Za više od toga treba root i da se stavi neki rom? Mada i ono što launcher radi znači dosta naravno. Jel Nova radi dosta više od Arrow launchera?

Za Arrow launcher mi je baš dobro rešenje što su napravili da one prečice otvaraju odozdo, a ne odozgo kao u većini slučajeva. Nikako mi nije jasno ko bi to mogao da misli da je dobra ideja staviti da se taj akcioni centar otvara povlačenjem sa vrha ekrana od minimum 5 inča.

I koliko košta da se uzme taj Nova launcher premium? Ne vidim tu cenu u Play Storu, pretpostavljam da se to može videti tek kad bi ga instalirao.
[DODATAK: Sad vidim da je 500 dinara. Nije puno.]

U svakom slučaju, super je to sa launcherima. Da neko ne shvati ovu poruku pogrešno, nisam ja razočaran ili tako nešto, jeste i ovako to sve super. :)

DODATAK: Isprovaljivao sam to što sam pitao. U svakom slučaju, Arrow launcher mi se više sviđa i od Nove. Mada vratio sam sve na staro, opet je Xperia početni ekran, da ne zbunjujem mamu sa stalno nečim novim. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Deksi »

Launčer ko launčer, instaliraš u početku ti interesantno i posle nekog vremena se vrneš na fabrički pokretač. Tako je barem kod mene, a isprobao sam ih puno.
Tsf i arow bih ja izdvojio.
Ranije je Launčer i donosio neke prednosti koje fabrički nije imao ali to je bilo još na jili binu.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od srđan obradović »

Dok sam bio na droidu koristio sa NOVA i to samo zato što ICS u to vreme nije mogao da ima samo jedan start screen i neproziran meni. Čak sam posle root-a koristio i nova beta i bio super ali Sony tipo riknuo[emoji12]
Suština je koliko opterećuje RAM, jer će početi da buguje ako je preglomazan.

Sent from mTalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od woona »

Deksi napisao:Launčer ko launčer, instaliraš u početku ti interesantno i posle nekog vremena se vrneš na fabrički pokretač. Tako je barem kod mene, a isprobao sam ih puno.
Tsf i arow bih ja izdvojio.
Ranije je Launčer i donosio neke prednosti koje fabrički nije imao ali to je bilo još na jili binu.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
Nije bas da ne znaci launcer. Recimo Nova, kad kliknem i zadržim na ikonicu izbaci mi meni gde mogu odmah da uninstaliram aplikaciju. Pa onda kad svajpujem na ikonicu ka gore izbaci mi skriveni meni aplikacija. Npr. stavim ikonicu b92 i kad kliknem na nju otvara b92, a svajp na gore otvara meni gde su mi Mondo, Blic itd. Time stedim na prostora, nemam klasican folder nego ovako sto je elegantnije. Pa onda svajp sa dna na gore koji otvara app drawer, pa milion podesavanja, lako menjanje icon packova itd.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od гари »

Da, a slične neke pogodnosti i Arrow launcher daje. Doduše, nisam ih dovoljno poredio da bih znao koji donosi više pogodnosti. Pretpostavljam da je po tom pitanju Nova bolji, ipak ga dosta vas ovde hvali. :)

Sent from mTalk

Dejan69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 01. Jan 2011. 22:07

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Dejan69 »

Huaweijev pokretač isto briše aplikaciju ako se pomeri na gore, folderi se mogu praviti i tako. Probaću novu ponovo možda je sad poboljšana. Ranije je imala samo tri načina promene ekrana a meni se ni jedan nije svideo.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Ljudi imam nova launcher odavno i to prime kada je bio na sniženju uzeo sam za smešne pare. Treba mi par saveta da li uopšte furati njega na LG G5 SE android 6, ne sedmica koji ni u ludilu ne bih instalirao i ako ima teme da se skidaju... :) Telefon nisam gasio 23 dana, samo se dopunjuje. Nema kočenja, nije se restartovao i slično... Radi brzo, a kažu da launcher ubrzava telefon i ne opterećuje ga toliko. Nova launcher prime + custom widget kombinacija bi dobro dosla.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Green »

Kupio si Novu, nikad je nisi isprobao i sad trazis savet da li isprobati ili ne? :?
Je l' tebi 12 godina? :roll:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Deksi »

Teme za nova launčer nema. Instaliraj ga i isprobaj dali ti odgovara, ja isprobao na p8l i video da ništa ne dobijam i obrisao.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Batak »

Verovatno je mislio na icon pack. Da, imas gomilu njih. Inace Nova je fantastican launcher sa gomilom mogucnosti i svakako vredi. Ne mogu da zamislim koriscenje bez njega (samo double tap to lock vredi).

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od woona »

Deksi napisao:Teme za nova launčer nema. Instaliraj ga i isprobaj dali ti odgovara, ja isprobao na p8l i video da ništa ne dobijam i obrisao.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
Ne razumem kako nista ne dobijas. Ja sam skoro odradio factory reset na mom Huawei mate s i reko' hajde malo da furam stock. Nisam izdržao ni dan, jednostavno toliko je opcija na Novi, od double tap to lock preko foldera na svajp, menjanja ikon pakova u sekundi, gestura, app drawera koji sam uređujem, veličine ikonica itd itd.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od гари »

Batak napisao:Ne mogu da zamislim koriscenje bez njega (samo double tap to lock vredi).

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Double tap to lock na Soniju tu fabrički. 8)

A jel ima nekako tako jednostavno i bez ruta da se dobije i double tap to wake?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Pa, krenuo da podesavam jos pre i nisam imao zivaca. Sada hocu da uradim neki minimal fazon i da je podesim. Nego sam trazio savet da li njega da furam posto imam premium ili da skidam neki drugi? Imam lg g5 se i fabricki radi dobro, ali dzaba dok sam ne mozes sve da sminkas i uredjujes. :D :D

Odgovori