Symbian^3 programi

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

Vlada Zem, evo i ja sam ubacio app"extra buttons" i stvarno je ekstra aplikacija..Nego sto se tice preklapanja darkonda ja nemam to preklapanje u kameri,vec imam kada sam na pocetnom ekranu ili kada udjem "meni" i odem na "opcije,skroz desno dugme" i tada mi se pojave ova dva dodatna dugmeta..al je tako svima ili samo meni.. :?
I da jos nesto al postoji mogucnost da se aplikacija ugasi npr ako me smori.. :P

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Symbian^3 programi

Post od darkonda »

hm da, i meni se tu preklapa takodje! :) al nije strasno tu opciju ni ne koristim :D
ma mene to ne moze da smori nikako, aplikacija je kao fabricki namestena :D. pogotovo da zajlujcam telefon bez koricenja tastera sa strane.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Symbian^3 programi

Post od Vlada Zem »

acamatic, da ugasis udjes u app, opcije, exit.
Pa ne preklapaju se ni u opcijama direktno sa ''cancel'', samo su blizu. A i tap na slobodan deo ekrana je isto ''cancel'' tako da ne vidim problem.
darkonda, ako ti se ovo ne svidja ubaci neku ''lock'' app, kakvo crno ''dugme sa strane'', to je fizicki napor hehe.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

Vlada Zem, nisam se lepo izrazio...ni meni se ne preklapaju,vec samo su blizu sa podopcijom "cancel" tako da i ne postoji problem,nego samo pitam da li je to samo meni ili i ostalima..Aha evo kao sto si rekao ako odes na "exit" aplikacija se ugasi,hvala puno..

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Symbian^3 programi

Post od darkonda »

ma ne menjam ja ovu aplikaciju ni za jednu drugu :D bolja nece skoro da se pojavi

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Symbian^3 programi

Post od darkonda »

jel ima neki dobar šah da se skine, a da je free? Na oviju ima free, a level1 jacine, kao sa botom da igram :D

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

Ubacio sam aplikaciju "Battery monitor 3",i na prvi pogled sam se odusevio sa aplikacijom,sta prikazuje i kako to sve izgleda,jos kada se ubaci kao widget na HS stvarno je super..Ali nije sve tako savrseno kako izgleda,ili barem ja ne kapiram aplikaciju,izbacio sam je na hs i prikazuje da ima 4,5 days i 66% od baterije,ali ona glavna baterija u desnom delu ekrana pored sata,je skroz puna,cak kada gasim telefon pokazuje da ima 100% baterije..E pa sada mi nije jasno kom delu da verujem,ovoj aplikaciji ili "pravoj bateriji" kao i pre..Ako je neko koristio ovu aplikaciju ili zna u cemu je caka,bio bih mu veoma zahvalan da mi kaze..Ili pak da instaliram neku drugu aplikaciju umesto ove...
P.S. evo dok sam jos nesto cackao oko telefona,na pravoj bateriji je spala ona jedna mala crta,a na ovoj aplikaciji sada pise 58% i 4,2 days.. :wacko:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Symbian^3 programi

Post od Vlada Zem »

Uvek ce ti neka app prikazati realnije stanje od te u ''top bar'', recimo Baterry info daje 50% ili i manje kad u fabrickoj tek prva crta padne, sto i jeste istina. Ti ''dani'' sto ti pokazuje je verovatno standby stanje.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Symbian^3 programi

Post od janka_88 »

acamatic, taj program Battery Monitor 3 od nokie dosta brljavi na Belle i ne prikazuje bas kako treba. Moja preporuka ide za program Battery Info koji ti prikazuje stvarno stanje baterije. Mozda nema tako nekih detalja i vizuelno nije kao Battery Monitor ali sta znaci lijep izgled bez funkcionalnosti. 8)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

Hvala puno na brzim odgovorima...ma primetio sam da nesto nije u redu..ne moguce je da ne prikazuje "prava baterija" u odnosu na aplikaciju pravo stanje..Samo jos nesto janka_88 mislis na ovu aplikaciju KLIK

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Symbian^3 programi

Post od janka_88 »

acamatic, jeste pravo ta. Ja koristim zadnju verziju 1.06 i nemam nikakvih problema i dobro radi i uredno prikazuje i azurira stanje baterije. Pozz

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Symbian^3 programi

Post od cvoruga »

Ne preporuka za Battery Timer :uhuh: .
Probaću ovu što ste preporučili

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Re: Symbian^3 programi

Post od annaBG »

Koji program bi mi preporucili za gmail cetovanje,msn...?
Ebuddy mi se ne dopada,kako se pisu i salju poruke na E72,mozda je na drugim modelima bolje urdjeno.
Koristila sam Nimbuzz,ali slucajno obrisala i sada nema sanse da se instalira opet.Taj program mi se svidjao,pa neki poput njega...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

annaBG, nije mi jasno kako ne mozes da ga instaliras ponovo,al izbacuje neku gresku kada hoces ponovo da pokrenes ili je nesto sasvim drugo..

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Re: Symbian^3 programi

Post od annaBG »

kada preko mobilnog skidam preko Ovijane mogu da kliknem na download.Otisla sam onda na Nimbuzz sajt i pocelo je da se preuzima aplikacija,ali zatim pise "Unable to start operation.Installer already in use".A nigde u memoriji telefona ili kartice ja nemam tu aplikaciju...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

annaBG, cek a da ti posalju link ovi sa ovi-a na mobilni,pa da direktno skines..ako moze..Mada moze da izbaci isto to installer already in use..kao da je i dalje instaliran..si sigurna da si je potpuno obrisala..t.j. reinstalirala..

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Re: Symbian^3 programi

Post od annaBG »

meni se sacuvava u applications,pa sam odatle obrisala...gledam u memoriji te
lefona i memorijske,nigde nema te aplikacije...


Kad vec sam spomenula memoriju...ovo "memori ful" je nepodnosljivo!
Dobar telefon,poslovni,a ovakav problem da ima....Ne znam u cemu je fora,da li je mala radna memorija ...ali stvarno sramota za telefon ove klase,koji nije jeftin

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Symbian^3 programi

Post od janka_88 »

annaBG,mozda malo glupo zvuci ali jesi probala da restartujes telefon pa da probas instalirati nimbuzz? Znaci cim ga upalis da odma prvo taj program instaliras?

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Symbian^3 programi

Post od cvoruga »

annaBG imam ja instalaciju Nimbuzz-a na HDD-u, ako hoćeš poslaću ti na PP :oops: . Malo manji je od 2MB.

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Re: Symbian^3 programi

Post od annaBG »

Ne zvuci glupo,hvala na svakom predlogu :)
Hvala i tebi Cvoruga...
Vise puta sam recimo instalirala i brisala whatsapp,jer nikako da nadjem neki program koji ce privremeno da mi gasi whtasapp,da ne budem stalno dostupna,i nikakvih problema nije bilo...

Onda sam preko kompa preuzela aplikaciju,prebacim je na mob i nece da se instalira,jer opet pise ono,kao da je zapamtio da je bio ijnstaliran ili jos uvek postoje "tragovi" Nimbuzz-a negde na telefonu...

Odgovori