KUPI
ISTRAŽI
RAZMENI
PREUZMI
BRZA PRETRAGA
Model telefona
Pravila foruma
Firefox OS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.

Započni novu temu  Index boarda » Operativni sistemi » Ostali operativni sistemi » Firefox OS Strana 1, 2, 3  » 
Autoru Poruka
 miodrage OnLine WP_guru - Čet, 24. Jan 2013. 15:23
Korisnikov avatar
Kompanija Mozilla je u saradnji sa nama malo poznatom spanskom firmom koja proizvodi mobilne telefone odlucila da predstavi 2 svoja nova modela: Keon i Peak.
O samim uredjajima, mozete da se informisete na sajtu proizvodjaca, a videcemo sta ce ovo da donese novoga u svetu mobilnih komunikacija.

A sada malo o samom OS-u - bice potpuno otvoren za developere, isto kao Mozillin pretrazivac Firefox. Sami korisnici ce moci da ga nadogradjuju kako zele. Ovo je korak vise u odnosu na Android koji je poluotvoren, jer za ozbiljnije zahvate, treba rootovati uredjaj.
Uz samo Firefox, i Ubuntu je najavio izbacivanje svog uredjaja, kao i jos neke potpuno nepoznate firme, ali je sasvim izvesno da ce mnogi sistemi da propadnu jer tesko da ce moci paralelno da postoji 5-6 raznih OS-ova.
Ja iskreno zelim Firefoxu da razvali Googlu guzicu, i da Android zavrsi svoje postojanje :D
10952 poruka od Pon, 13. Mar 2006. 23:35
• Subotica : • Microsoft Lumia950XL
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!
 Freyr OffLine Mobil fan - Čet, 24. Jan 2013. 18:27
Korisnikov avatar
http://www.youtube.com/watch?v=mcj1a1bx2ZU

:D sve uradjeno u html.css,javascript... raj za one koji vole da mod-uju i dev-uju telefon. Meni se svidza
457 poruka od Sub, 14. Avg 2004. 09:57
• Zemun 88 : • iphone 4
12 godina na forumu!
 tomas.hokenberi OffLine Moderator - Čet, 24. Jan 2013. 19:03
Korisnikov avatar
Gledajuci dizajn ovih telefona, ocekujem da Apple-ovi advokati vec pripremaju tuzbe.
4742 poruka od Pon, 03. Sep 2007. 18:02
• Beograd : • Samsung Galaxy S7 : • Samsung Galaxy S4
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora - Ne odgovaram na pitanja postavljena na PP!!!
Samsung SM-G930F Galaxy S7 + Transcend 64GB cl10
Samsung I9506 Galaxy S4 LTE-A 16 GB + Transcend 16GB cl10
 Layne_Staley OffLine Mobil manijak - Čet, 24. Jan 2013. 19:04
Korisnikov avatar
Ako je sve uradjeno u pomenutim tehnologijama, onda mogu da napravim pakao od telefona..
Pitanje je koliko je to stabilno
1768 poruka od Čet, 16. Feb 2006. 18:41
• Beograd : • iPhone 6 64gb SG
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --
 miodrage OnLine WP_guru - Čet, 24. Jan 2013. 20:53
Korisnikov avatar
tomas.hokenberi, ako me secanje dobro sluzi, sud je utvrdio da Apple ne moze da poseduje pravo na patent pravouganika sa zaobljenim coskovima. Sa druge strane, ovi telefoni iako podsecaju malo na iPhone, ipak se dovoljno razlikuju. Na kraju krajeva, od izlaska prvog iPhone-a svi telefoni sa TS lice jedan na drugi, razlike u dizajnu su minimalne!
 Green OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Čet, 24. Jan 2013. 22:16
Korisnikov avatar
Pored toliko dobrih operativnih sistema koji su ugaseni, zasto neki misle da bi Firefox OS mogao da zazivi? Ljigavi Apple ce kao da zazmuri na ovo... :roll:
Od ove "ljubavi" nista, kao sto nece nista biti i od one Jolla-e. Mozda u nekoj ekstremno ogranicenoj developer only seriji, ali tesko.
4086 poruka od Pon, 05. Jul 2004. 18:20
• Melbourne - Apatin : • Xiaomi Mi Note 2 : • Asus ZenPad S 8.0
★ Xiaomi Mi Note 2, 64GB Black, MIUI 8 Stable ★
 Butters OffLine Entuzijasta - Sub, 26. Jan 2013. 00:42
Korisnikov avatar
Freyr je napisao:
:D sve uradjeno u html.css,javascript... raj za one koji vole da mod-uju i dev-uju telefon. Meni se svidza

Nisam se mnogo udubljivao u pricu o ovim telefonima, ali ako je ovo istina, ima i deca da ga razvijaju :D
Ako treba i PHP, XML, malo je ozbiljnija prica, ali opet mnogo ljudi se ovim bavi pa mozda i zazivi sistem ako to ukomponuju lepo.
202 poruka od Čet, 20. Mar 2008. 06:36
 fannY OffLine Expert - Sub, 26. Jan 2013. 01:20
Korisnikov avatar
Bilo bi super da uspe, sto vise sistema, to bolje. ;)
2390 poruka od Pon, 01. Jun 2009. 21:31
: • S7 edge
 Zligor OffLine Mobil stručnjak - Sub, 26. Jan 2013. 01:53
Ovo izgleda bolje od asha i jeftinih androida, ali ipak bez popularnih aplikacija nece uspeti.
712 poruka od Pet, 24. Apr 2009. 17:52
• Niš : • LG Nexus 5X
 lesa0208 OffLine Supreme Themer - Sub, 26. Jan 2013. 08:02
Korisnikov avatar
Ja kapiram da ovo nece zaziveti, pritom specifikacija uredjaja za danasnje pojmove je smesna...
1980 poruka od Ned, 14. Feb 2010. 22:33
• Beograd
Nexus 4
http://www.flickr.com/photos/adjudic
 miodrage OnLine WP_guru - Sub, 26. Jan 2013. 10:08
Korisnikov avatar
Ja mislim da gresite, i iskreno se nadam da gresite, jer neko treba da stane na put Androidu, cisto za dobrobit svih nas. Elem, ima jako puno developera za FF, a samim tim, ne bi trebalo da bude neki problem da krenu da pisu aplikacije i za telefon. E sad, ako uredjaji u startu budu dobro prihvaceni, i krenu da se sire, samim tim bice i novijih i jacih uredjaja.
Da podsetim, nije bitno da li je neki uredjaj hardverski najjaci, nego kako radi sa svojim sistemom. To se vec vise puta pokazalo i dokazalo da Androidi imaju sirovu snagu, ali sistem nije do kraja optimizovan za njih. Isto tako niti su WP8 uredjaji najjaci, niti je to iPhone5, ali sistem na njima radi glatko i fluidno, bez stucanja, bez bugova. To se opet placa zatvorenoscu sistema, ali svako nadje sta voli.
Iskreno zelim Firefoxu da se probije, pridobije korisnike i zgazi Android!
 antec OffLine Mobil manijak - Sub, 26. Jan 2013. 10:35
Korisnikov avatar
Ja sam mišljenja da će se probiti nekako a da zgazi android nema teoretske šanse, bar ne u neko dogledno vreme a verovatno i nikada. Zanimljivo deluju uređaji i što je veoma bitno nisu preterano skupi, doduše ni hardver nije tip-top ali što kažeš videćemo koliko će optimizovani da budu. Ja sam recimo spreman da dam novac za ovo kao i za sailfish pošto je krenuo android da ide na živce zbog neoptimizovanosti i lošeg upravljanja memorijom.
1315 poruka od Pet, 11. Jul 2008. 03:32
: • LG G Flex 2
 sugarcoated_ass OffLine Sertifikovani Trol - Sub, 26. Jan 2013. 11:33
Korisnikov avatar
Ja ipak imam veca ocekivanja od Ubuntu-a... samo da vec jednom izadje.
Sto se tice ovih aparata, meni je specifikacija ovog jaceg skroz OK, ali me nervira onih 512MB RAM. Ne verujem da ce biti dovoljno za pravi multitasking.
6096 poruka od Pet, 05. Nov 2010. 08:36
• Novi Sad : • HONOR 8 lite : • HUAWEI P9 lite
HONOR 8 lite [black] | HUAWEI P9 lite [black]
1808 wrote: ... propao WP kao muda kroz pocepane gaće
 antec OffLine Mobil manijak - Ned, 27. Jan 2013. 00:39
Korisnikov avatar
Pa sa ubuntu-om će se smanjiti potreba za desktop mašinama, uzmeš lepo poslednji nexus i gotovo. Naravno pričam za manje zahtevne operacije.

Nego kada li će ovo kod nas?
1315 poruka od Pet, 11. Jul 2008. 03:32
: • LG G Flex 2
 Ensiferum OffLine Mobil poznavalac - Pon, 25. Feb 2013. 08:43
Korisnikov avatar
Upravo su Alcatel i ZTE obelodanili prve Firefox OS mobilne telefone! Pa da vidim šta mislite, ima li Firefox šanse!?

http://www.mobilnisvet.com/forum/viewtopic.php?f=37&t=26467

http://www.mobilnisvet.com/forum/viewtopic.php?f=50&t=26465
625 poruka od Pet, 07. Nov 2008. 21:13
• Stepa Stepanovic, Voždovac : • Huawei P8 Lite : • Nokia X2
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami
 toda81 OffLine Prijatelj foruma - Pon, 25. Feb 2013. 09:53
Korisnikov avatar
Bilo bi lepo da se pojavi prava konkurencija trenutnom lideru, tj androidu
8575 poruka od Ned, 11. Nov 2007. 17:35
• Požarevac : • Note III : • Nokia N82; Nokia E71
Note III N9006 ; Phronesis v6.5 Lollipop 5.1.1
 Zligor OffLine Mobil stručnjak - Pon, 25. Feb 2013. 12:23
http://www.livetv.rs/Blog/10133/Mozilla-predstavila-Firefox-operativni-sistem-i.shtml
712 poruka od Pet, 24. Apr 2009. 17:52
• Niš : • LG Nexus 5X
 lesa0208 OffLine Supreme Themer - Pon, 25. Feb 2013. 17:37
Korisnikov avatar
Mislim da ce se sa njime desiti isto sto se desilo sa web OS-om i badom bice kao prisutan godinu dve i onda ce da nestane :/
1980 poruka od Ned, 14. Feb 2010. 22:33
• Beograd
Nexus 4
http://www.flickr.com/photos/adjudic
 iKe OnLine Mobil manijak - Pon, 25. Feb 2013. 21:59
Korisnikov avatar
Sony developing Firefox OS hardware, hopes to release first product in 2014

I Sony najavljuje telefon sa Firefox OS-om.

I ja ne verujem da će biti naročito uspešan. Jednostavno, mislim da je Android toliko dominantan da će prosto progutati ove manje OS-eve i uzeti ono što im je potrebno da naprave još bolji i stabilniji sistem. Verujem da je sledeći deo razvoja Androida usmeren na neku vrstu integracije sa desktop OS-om(Ubuntu, Chrome OS).

Ali naravno da je zdrava konkurencija dobra i da će biti zanimljivo videti kako se razvija ovaj OS.
1228 poruka od Čet, 18. Mar 2010. 20:57
• Sokobanja : • S6 edge : • Nexus 7 2013
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime
 znemanja OnLine Moderator - Pon, 25. Feb 2013. 22:21
Korisnikov avatar
Bez obzira da li će ovaj OS uspeti ili ne, on je pozitivan samom činjenicom da je najavljen i da se radi na njemu.Zdrava konkurencija je uvek dobrodošla na tržištu i za nas krajnje kupce može samo da bude dobra stvara.
6914 poruka od Pon, 07. Jul 2008. 22:16
• Beograd : • Galaxy S7 edge : • Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8, Galaxy S7 edge, Galaxy J7 (2016), Galaxy Tab 4 7.0 LTE
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Strana 1, 2, 3  » 

Index boarda » Operativni sistemi » Ostali operativni sistemi » Firefox OS