Lenovo LePhone

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OS
cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Lenovo LePhone

Post od cale »

Lenovo LePhone
Slika
Slika
Slika
Demo
""A few days ago Lenovo announced their second Android smartphone at CES. It runs on Android 2.1 and today we have a lot of official pictures for you to enjoy. But don't hurry falling in love with it - for now it's only China-bound.
Surely, the LePhone looks like every other touchscreen device out there, especially on the live photos and its demo video. But it turns out it hides more originality than meets the eye.
The first thing you need to know is that the LePhone packs a 1GHz Snapdragon CPU, a 3.7" AMOLED capacitive touchscreen with WVGA resolution, special gesture area just bellow the display, a 3 megapixel main camera with a VGA one for video calls, Wi-Fi, GPS and Bluetooth. Sound almost like Nexus One, doesn't it?
The LePhone supports 3G connectivity, but it's unclear if the LePhone will be CDMA or GSM oriented device. Perhaps they are keeping their options open.
Lenovo LePhone
LePhone's size is impressive - it is 60mm wide and only 12mm thin. Lenovo promised to deliver a whole new experience thanks to the unique attachable keyboard, which looks more like a docking station.""
IZVOR
Gospodo forumasi,sta Vi misliti o ovom Android 2.1 "cudu"?
Slika

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Video ne mogu pogledati posto mi je internet konekcija krs, ali prvo sta mi je zapalo za oko je to sto pise da je namenjen samo sa kinesko trziste i da se ne zna da li ce biti dostupan na ostalim trzistima.
Ima zanimljivu specifikaciju na papiru, a verovatno ce se uskoro videti i u nekom testu kako se ponasa u praksi. Svidja mi se ovaj koncept sa ovakvom "lego" tastaturom. Kada ti treba prikacis je, a kada ne jednostavno je skines i ne vukljacis kompletnu "skalameriju".
Jedno je sigurno, a to je da Android zestoko napada trziste sa atraktivnim modelima i ostvarice neverovatan uspeh u narednom periodu!

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

:o Kakva azdaja koju bih tako rado posedovao ! :) Samo veliko je pitanje da li ce ovo cudo ikada stici u nase krajeve... :dry:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Lepo.Mislim da ima sanse ako se pojavi kod nas.Ne bih rekao da bi bio bum,ali mislim da bi imao neku solidnu prodaju.Zanimljiv koncept.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Na videu kažu da je ta verzija WCDMA - to valjda znači za čitav svijet, ne samo za Kinu? Mada ne mora da znači da će ga prodavati van Kine. Moj predlog: angažujte prodavce iz lokalnih kineskih "butika" da prilikom iduće nabavke donesu i ovaj telefon :)
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

He he he Vincent.
Niko ne kaze da je telefon namenjen kineskom trzistu,vec da ce se u kini prvo pojaviti.
Iz kog razloga-ne znam.
Ali s'obzirom da je Lenovo relativno "nepoznata" firma po pitanju mobilne telefonije,sumnjam da ce imati neki uspeh na svetskom trzistu.
Slika

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

cale, pa njavise ima zutih :D :D
sve ce zavisiti od cene,a kvalitet samog telefona je neizostavan ipak je to Lenovo. ako bude povoljna cena imace i dobar prolaz na trzistu ali ovo i ne podseca vise na telefon. Ovakav hardver je, po meni i previse za jedan telefon jer je u rangu sa netbook-ovima.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Леново је кинески бренд.Логично да ће се тамо појавити.
Лепа вест је да немају никакве везе више са ИБМ-ом.
Нпр. Idea Pad S10 је одличан а јако јефтин нетбук,можда ће цена бити таква и за овај моб.
Слобода или смрт

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ljudi mozda je ovo kopija kineskog telefona :D Ono tipa dual sim i slicno...Ne bih ja bio siguran,jer Kina je Kina :D

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Ivan Cirkovic, pa pogledaj oko sebe barem 70% tecnicke roe je odatle, a o stvarima da ne pricamo. Pa u Kini se proizvodi najveci broj apple telefona.
Predstavljanje kao Lenovo i tu barem po meni nema greske, izgleda fenomenalno, a za ostalo cemo videti vremenom.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ivan Cirkovic napisao:Ono tipa dual sim i slicno...
Izvini,ali ovo apsolutno nije tacno.
Kinezi imaju proizvodne linije kopija,ali je ovo originalni primerak firme Lenovo.
Kao sto rece bestboy,
Леново је кинески бренд.

Tako da to nije kopija icega,vec originalni proizvod.
Bez obzira sto je China u pitanju.
Slika

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

ljudi mešaju dve stvari. tačno je da se skoro sve pravi u kini, ali postoje brendovi i kineski proizvodi. iza brenda stoji neka kontrola kvaliteta, a iza kineskog proizvoda ( bilo da je original kinez ili kopija nekog brenda) stoji uglavnom niska cena i ništa više.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ne mogu bas najbolje da vidim posto " gledam" sa moba, ovo sto je IDzO rekao o "montirajucoj" tastaturi je tako? Skidanje/ppstavljanje po potrebi? Kako? Meni se iskreno ne svidja, osim te opcije.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Vlada Zem, Fora je sledeća: sam fon je monoblok touchscreen, ali mu se dodaje tastatura koja je praktično kao školjka, gornja polovina je providna plastika u koju se tačno uglavi i klikne telefon, i onda izgleda ovako kao na slikama gore. Tastatura koliko sam shvatio ide preko BT. Čitao sam negde prilično opširan članak o ovom modelu pre jedno mesec dana, ali ne mogu sad da ga nađem.

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Engadget je lepo to pokrio u vestima sa CESa ovde, a ovde ima lep pisani review iz tog perioda.
Vrlo interesantan koncept. Na zalost, izgleda da je tastatura fizicki povezana sa uredjajem. Bice dobro ako u medjuvremenu dodaju i neki bezicni nacin komunikacije i eventualno akcelerometar. To bi otvorilo puno mogucnosti za razvoj igara, a tastatura bi mogla da posluzi i kao BT/Radio remote (ova tastatura mi je odmah zalicila na diNovo Mini). Odlicno je to sto je tastatura ujedno i rezervna baterija, pa se makar za sav dodatni gabarit dobije nesto znacajno. To sa baterijom je ujedno i prednost fizickog linka. Interfejs deluje vrlo interesantno, polje za gesture jos jedna odlicna ideja. Sve u svemu dizajnerski odlicno resenje, samo tome u Evropi ne treba da se nadamo jer su oni svesni da ne mogu da ostvare bilo kakvu znacajnu prodaju u poredjenju sa drugim Androidima jer ce aplikacija za ovo cudo biti malo.

Odgovori