Xiaomi Mi5

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi5

Post od гари »

brankisha napisao:Samo me zanima kako prebaciti podatke sa Lumie. Ne mislim na slike vec za podesavanje aplikacija tipa vacap i viber. Nisu mi preuzeli kompletnu istoriju. Instalirao OneDrive ali jok.
Čisto sumnjam da je ikako moguće prebaciti podatke sa jednog na drugi. Za Viber sam siguran, a moguće i za WhatsApp. Treba videti sa nekim iskusnim androidašem ovde gde WhatsApp backupuje na Androidu... Verovatno samo preko Google Driva. U tom slučaju, ako može da se prekopira backup sa OneDriva na Google Drive... I držati palčeve da se na obe platforme istorija arhivira na isti način.

Sent from mTalk on Windows phone

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi5

Post od Sale_M »

Brankisha,viber ne moze da sinhronizuje,a wacap ako nisi dobio restore poruka to je sto je,mislim da nema nacina da to namestis.Mozes jedino kontakte preko maila da namestis,ali i t je nesto.
Cekamo Miui 9,trebalo bi da stigne ovih dana...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Mi5

Post od Baraba »

Kako bre ne može? Ili mislite na WP ne može [emoji14]
SlikaSlika

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi5

Post od Sale_M »

Barabo,covek je koristio do sad windumbfon,tih opcija tamo nema,sa ce progledati na Mi5 :P 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi5

Post od гари »

Au, koja prozivka. :D

Ima i na "windumbphone", ali na njemu radi preko OneDrive, a na Androidu preko Google Driva - što se vidi i sa Barabinog screenshota. WhatsApp radi sve u svojoj aplikaciji, a Viber - i Viber sačuva konverzacije ako napraviš backup celog sistema, pa onda taj backup povučeš nakon hard reseta. Sve ti se vrati.

Problem je samo prilikom prelaska sa platforme na platformu, a to bih rekao da ne radi ni u slučaju prelaska sa iOS na Android, a ni obrnuto. Jer verovatno na iPhonu pravi backup na iCloudu.

U svakom slučaju, za to što hoćete ovde je jedino dobar servis poput Skypa, jer oni drže sve na serveru. Ajde ovo probajte. Instalirajte WhatsApp na desktopu, ulogujte se na kompu na taj svoj WhatsApp nalog, ugasite net na telefonu, i probajte da pošaljete nešto sa kompjutera. :P Nećete uspeti jer taj se desktop WhatsApp oslanja sve vreme na taj jedan telefon kao na most prema serveru.

Sent from mTalk on Windows PC

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi5

Post od Apolo »

Baraba napisao:Kako bre ne može? Ili mislite na WP ne može [emoji14]
SlikaSlika
Sinhronizaciju u pravom smislu reci ima Telegram, gde god se ulogujes poruke su tu. Ovo je klasično pravljenje backup, ako ne uradis a promenis telefon, cao zdravo. Sto znaci manuelni posao.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi5

Post od Sale_M »

Da,jedino Telegram je full sync :)

Prava stvar na Miui za sve aplikacije za koje zelite notifikacije je ako se slucajno desi da kasne,samo lockujete app u recent tasks i stizu instant,ovako instant notifikacije nisam imao ni na Z5 za recimo gmail,tapatalk,flickr,bukvalno instant :)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi5

Post od Apolo »

MIUI je top, funkcionalan i nudi dosta podesavanja. Cini mi se da sam na njemu podesio i da mi Telegram notifikacije upale ekran kada stignu, kao npr. sto je slucaj sa Viber po defaultu, dok to na drugim Androidima nisam mogao.
Festina lente.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi5

Post od Sale_M »

Videcu da probam to da namestim mada sam slabije koristio Telegram u zadnje vreme..jbs ga viber je skoro pa nacionalna stvar :lol:

Izasao je Miui 9 za Mi5s,ovih dana bi trebalo i za nasu peticu.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi5

Post od Evindzer »

Sale_M napisao:(...) jbs ga viber je skoro pa nacionalna stvar :lol:
Vajber dizgori! :D :D :D

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Xiaomi Mi5

Post od brankisha »

Ajd malo da razbijem dilemu. Kad se koristi nfc za prebacivanje lumiu browser prebacuje na play store, a xiaomia na win store sto je apsurd. Tako je i sa whats app-om.
Naravno instalirao sam one drive na androidu ali mogu samo da skinem slike, muziku i dokumente koji su na drajvu.
Prvi put mi se desava da pri reinstalaciji whatsappa i vibera ne bude preuzeta istorija. Tj nemam sav chat nego su samo grupe ostale.

Sta mu dodje taj telegram?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi5

Post od Sale_M »

Nem pojma,ne pamtim da sam skoro pokusao da sinhronizujem ili kopiram ono sto sam vec pisao na viberu/wacapu :)

A Telegram je isto chat program kao viber i wa koji radi sinhronizaciju preko broja,i koji sam pamti kompletnu tvoju istoriju caskanja...nema sta da se cimas da sinhronizujes i kopiras.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Xiaomi Mi5

Post od brankisha »

Joj da. To su rusi. Sad se setih.

Jel koristi neko onaj Mi accaunt za bekap?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Mi5

Post od Baraba »

Apolo, da ovo je backup, i nema poente da radi onaj kome je bitna enkripcija, kao ni druga strana sa kojom se dopisujete. Kako funkcioniše na telegramu?

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi5

Post od Apolo »

Na telegramu nema opcije za backup, samo se ulogujes na laptop, mobilni, tablet i sve je tu. Cak imas i mogućnost da sam sebi saljes poruke, a to ti je zapravo cloud.... Npr sve linkove i tako neke stvari koje su mi bitne posaljem sam sebi i tu kasnije pristupim ako hoću nesto da pogledam.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Mi5

Post od Baraba »

Rekao bih onda da i tu nema poente enkripcija, kome je bitna.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi5

Post od Sale_M »

Brankisha, ja ugasio sinhronizaciju sa mi cloud.


Sto se tice Telegrama,prolem sto nije ispred vibera i wacapa je samo zato sto puno ljudi i dan danas ne zna za njega i ne koristi ga, a kar ljudi bi znali za njega, koje opcije ima mislim da bi bio popuaran kao i ova dva.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Mi5

Post od Baraba »

Koje to opcije ima telegram da je po njima ispred i toliko bitne? Ozbiljno pitam, ne zezam, kada sam ga davno probao, možda i prvi ovde, mislim da sam čak i otvorio temu za njega, niko nije koristio, probao još jednom kasnije ista priča.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi5

Post od Apolo »

Od samog pocetka Telegram je imao sinhronizaciju u pravom smislu te reci, sve se sinhronizuje preko uredjaja, cak i kada pocnes poruku da pises pojavi se kao draft i gde god se ulogujes to vidis. Slanje svih vrsta fajlova, ne samo slika, sto je WA tek nedavno omogucio. Imas svoj Cloud u okviru aplikacije, takoreci kada saljes poruke sam sebi, gde mozes sve odloziti sto ces kasniej procitati, pogledati, poslusati itd. Odmah na startu ili par meseci nakon toga su izbacili desktop aplikaciju, koja se moze dodati i u deo "Send to" kada se salju neki fajlovi. Web aplikacija koja nije ogranicena kao sto je ili je bila na Whatsapp da moze samo u jednom pretrazivacu, imas i za operu extenziju da dok surfujes mozes iz samog pretrazivaca slati poruke. I nesto sto je manje bitno, stikeri koji su top i svi su besplatni.

Sale, da li koristis i kako ti radi One Drive? Ja sam imao neki mini bug dok sam imao Mi5, a to je kada sam slikao kamerom opcija da se slike automatski kace na One Drive je malo nesrecno radila. Slike su se uploadovale tek kada udjem u One Drive, iako sam se ubio u podesavanjima da omogucim da do toga ne dodje.



Sent from Windows 10 using mTalk
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Mi5

Post od Baraba »

Trenutno mu ne vidim prednost, telegramu, ne Mi 5, da ne bude zabune :) Viber šalje fajlove, može da šalje i celu sliku (ne samo umanjenu), ima app za PC koju ne koristim, niti želim da imam na više mesta viber, sinhronizacija kao što sam rekao nema poente kome je bitna e2e. Stikere ne moraš da plaćaš ni na viberu ako ih koristiš pretragom, a znaš šta tražiš. Problem je što nije popularan, mene eto malo smara viber, ali završava posao, a ne želim milion app za komunikaciju, viber i signal su mi favoriti za dopisivanje, duo za razgovore.

Odgovori