Xiaomi Mi 4

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Xiaomi Mi 4

Post od fannY »

Koliko je kod nas?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi 4

Post od Apolo »

Kod nas u radnjama poput WinWin preko 40.000, a na KP 220-240e (ali ga je sve manje posto su sad izasli Mi5 i Mi4S).
Festina lente.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 4

Post od neogeo »

Ja poručio sa AE Mi 4 LTE 2/16 i koštao me je sve ukupno 120€ (bela boja naravno). Nisam platio ni porez ni carinu jer je stigao u CG ali još nmije kod mene.
Čim stigne, napisaću kratak revju pa koga bude interesovalo može pročitati...
Iacta Alea Est

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

neogeo, sa nestrpljenjem cekam tvoje utiske :)
Vidim da ti (jos ga cekas) i jos par forumasa (kinkel ...) koristite mi4 , citao sam neke njihove utiske,i cini mi se da su veoma zadovoljni njime. Posto cekam platu oko 15-20 og, planiram da castim sebe jednom takvom masinom.
Glavni razlog je mogucnost podizanja wp 10 i Androida. Koristio bi ga prvenstveno kao WP masinu, u slucaju da WP10 baguje ili microsoft batali citavu pricu oko wp sistema vratio bih se na android.
Posto nemam nekog velikog iskustva kupovinom preko aliexpressa, da li bi mogao da mi kazes na sta da obratim paznju prilikom kupovine? mozda neki link na pp :D
Pominju se FDD i WCDMA verzije,koliko sam procitao FDD je kineska, da li je bezbjedno naruciti bilo koju LTE verziju,moze li WP da radi na obe kod nas? Vecinom su 2 GB RAM / 16 GB verzije,i vrlo su povoljne (120-130 eur)
Meni je stvarno zapao za oko, zbog svega sto nudi cini mi se kao savrsen izbor da vrlo povoljan novac. 8)
.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 4

Post od neogeo »

Stigao fon pre neki dan kod mene (mesec dana čekao u CG kod drugara) :)
Ja sam svoj platio 120€ i .
U pitanju je Mi 4 LTE-CU 2GB/16GB verzja bele boje :dry:
Telefon je j...ki.
Vidi se da je perjanica model.
E, s'd', ovo sa 2G/16G su neke "karabudževine" sa protoboardom na kojoj je 1GB RAMa, izgleda, neispravan i isključen. Na pomenutim telefonima se nalazi reseller ROM (odakle reseller kada ga ne stavljaju reselleri nije bi baš najjasnije) koji, za sada, nema legalan apdejt i ima neku čudnu oznaku v7.00.55.xxxxx. Ja se malo igrao i odradio fleš na legalan Global ROM ali i on je, za sada, KK verzija. Tek sada su krenuli na MM ROM i Mi 4 će ga dobiti (LP je preskočen). W10M još nisam uflešovao jer me zeza nešto na kompu pa neće da prođe flešovanje (prijavi mi neku fatalnu grešku, trt-mrt i tu zabode) zarad čega sam se debelo uplašio zbog brikovanja ali IT'S A LIVE (većini njih se brikovao na tom delu)!!!
Generalno se "plašim" podizanja W10M jer je povratak na Android mukotrpan (windows formira EFI particiju na memoriji telefona i radi merge svih particija u 1nu pa...) mada sam ga isključivo zbog w10m i kupio.
Generalno ALL THE BEST što se telefona tiče a review će uslediti čim ga preflešujem na w10m i vratim na Android (da bih imao o čemu da pišem :D )
Verzija koju ja imam je CU (China Unicom mreža) a postoji i CT (China Telekom) ali ne znam da li valjano radi LTE na njemu. Kod mene CU/LTE fercera besprekorno.
Sada ima da se poruči (na GearBest-u) oversea Mi 4 LTE 3GB/16GB za 135€ (bilo pre neki dan) što je pravaq i puna verzija telefona a razlika je jako mala!

Enjoy!
I'll be back (ili što bi TV Vranje rekla "Će se vrnem" :D )
Iacta Alea Est

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

neogeo, hahaha al sam se nasmijao sam sebi sada :)) Trebalo mi je vremena da skapiram skracenice KK,LP i MM :) Ipak nisam nesto upucen za Android, i to je donekle razumljivo - preskocio sam direktno sa symbiana (e71) na stari wp8 :oops: :)
neogeo napisao: E, s'd', ovo sa 2G/16G su neke "karabudževine" sa protoboardom na kojoj je 1GB RAMa, izgleda, neispravan i isključen. Na pomenutim telefonima se nalazi reseller ROM (odakle reseller kada ga ne stavljaju reselleri nije bi baš najjasnije) koji, za sada, nema legalan apdejt i ima neku čudnu oznaku v7.00.55.xxxxx.
Protoboardom,1GB RAM-a? Ovo mi iskreno nije bas najjasnije :roll: , mislio sam da Xiaomi ima nekoliko verzija ovog modela u zavisnosti od mreze (LTE ili ne) ,memorije (16/64GB) i RAM memorije (3GB i 2GB).. Kapirao sam da ako wp10 Telefoni rade OK na 1GB rama,da nikako ne moze losije sa njegovih 2GB,da ne pominjem 3..
Hvala na brzom odgovoru ;) Bas mi je drago sto ti se dopada telefon,tu smo da cujemo dalje utiske! :D
.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 4

Post od neogeo »

Pa ni ja ne pratim Android pa su me mučile ove skraćenice :D kao i tebe :D
2GB "nije" ozvaničena verzija.
Proverio sam da je proizvod original Xiaomi ali nema ga po serijskom broju. J L zbunjenog :D
Iacta Alea Est

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

I ja sam pazario Xiaomi Mi4 preko Aliexpress-a pre nekih 50 dana, pa da upisem svoje utiske.

Moj je 3GB ram, 64GB rom, beli LTE. 130 eura plus zastitno staklo od 2.5mm i providni silikon 3-4 eura. Nasa carina ga je carinila na 80 dolara, pa me je carina i postarina izasla 2970 din :) uglavnom kada su velike guzve , a bila je velika guzva ( 15 dana je stajao na carini) kineske telefone ( telefone koji imaju kineska slova po sebi) carine na 80 dolara kako bi ubrzali postupak i izbegli evenutualne zalbe!

Utisci po menei:
Telefon nije za svakoga. Ko ga kupi mora da bude spreman da ga nosi u dobroj silikonskoj futroli i zastitinim staklo, ako mu to smeta neka zaobidje Mi 4 jer ce mu gotovo sigurno u nekom trenutku puci staklo od ekrana i telefon se dosta ishabati. Dosta sam proveravao pre kupovine najveca zamerka je bas to sto sam naveo jer nema gorila glas i apsolutno nikakvu zastitu ekrana. Bela varijanta telefona je dosta jeftinija od crne, jer se vishe haba ali je i pravljena u vise primeraka.

Sto se tice svega ostalog imam vrlo pozitivne utiske.
Veliki plus je sto na Mi 4 pored androida i miui OS moze legalno da se ubaci i Windows 10 mobile OS.
Ja za sada necu prelaziti na Windows jer sam pre Mi 4 imao Lumiju 928, pa mi je windows dosadio, ali kad izbace godisnji update za windows 10 napravio bih neki dula boot ako je moguc ali otom potom.

Telefon je stigao sa miui 7 OS koji je baziran na androidu. Imao je u sebi tu i tamo neku "glupu" app kao Clean Master i Svift tasaturu koje ne mozote obrisati. Odlicna stvar je sto nije potrebno rutovanje i gubljenje garancije vec sam potpuo legalno presao na miui 7 developer rom koji je otkljucan i pobrisao sve nepotrebne aplikacije koje su bile u telefonu, tako da sam sad dobio potpuno slobodan OS bez "glupih" aplikacija koje trose bateriju u pozadini. Sam OS je potpuno osvezenje u odnosu sa Windows 10, sve je vrlo prosto, brzo i jednostavno i logicno. Po meni neki balanas izmedju Androida i iOS-a.
Miui 7 GLOBAL dolzi sa standardnim paketom googlovih aplikacija ukljucujuci i play store ( i to je jedini store u telefonu).

Ostale karakteristike su opste poznate. Snazan procesor, mnogo rama, mnogo roma. Dobar zvuk, dobar ekran. Lep dizajn. Snazna baterija. Nema tu mnogo filozofije.

Baterija traje dugo. Od ranog jutra nekih 6 do ponoci padne 50% Ne greje se dok se puni!

Nema NFC!

Ostaje samo kamera. Dobra prednja od 8mp, prave se lepi selfiji. Odlicna zadnja od 13mp (rekao bih da je sonijeva optika). Poceo sam vec da kacim u temi za fotografije fotke sa svog Mi 4, za sada dnevne. I opet nema mnogo filozofije, prvi odlicne fotke po dnevnim uslovima. Video snimanje je dobro, snima u FullHD, moze da fokusira i fotka dok snima.
Ostaje mi da probam nocne fotke i nocni video snimak, pa cu okaciti.
Ceo dozivljaj slikanja i snimanja je odlicna zato sto mu bukvalno treba milisekunda da slika ili sacuva video snimak.

Inace i ceo telefon je ekstremno brz, nista mi nigde nije ucitavao sve otvara u milisekundi od klika 8)

Za sad tolko!

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 4

Post od neogeo »

Daj link gde si na Aliju kupio Mi 4 LTE 3/64 za 130€ ?!
Ja se ubih tražeći ali NE MA :(
Iacta Alea Est

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Bilo bi sjajno da nam kazes gdje si ga kupio, i ja sam gledao na Aliju ali nema te verzije po toj cijeni :)
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

A pa niste iskusni kupci, ja sam uhvatio popust u FANTACY TECHNOLOGY prodavnici :) Aliexpres cesti ima dnevne popuste, treba pratiti i biti spreman na kupovinu. To je bilo pre 50 dana, nema vise konkretni model, ima 3GB FDD 16GB ram al je on 200 eura. Znaci to je potpuno druga serija...

Inace,

Da dodam na opis i da je navigacija odlicna. Ubacio sam Here i sasvim fino radi i hvata satelit bez gubljena signala po BG u toku voznje.

Pandawill i Aliexpres cesto daju popuste pa pratite... Meni je malo falilo da uzmem Mi5, bio je 20 eura skuplji tada. u toj prodavnici.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 4

Post od neogeo »

Telefon sa 3/64 ne može se naći na celom Aliju a sada ću poslati upit Fntacy store da li su i kada imali pomenuti model za te pare a pride i Mi 5 za 150€ :lol:
Javiću/prekopirati odgovor od vlasnika prodavnice ili screenshot.
Iacta Alea Est

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Zanimljiv test 3gb vs 2gb mi4 , razlika je minorna,oba takoreci "lete" sudeci po ovom klipu 8)

https://www.youtube.com/watch?v=WYLEMbW_LaQ
.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 4

Post od neogeo »

Xiaomi Mi 4 LTE-CU 2GB/16GB Review:

Nakon mesec dana čekanja konačno je stigao (Vožd je stigao :d) Xiaomi Mi 4 LTE-CU 2GB/16GB White.
Originalno Xiaomi Recycled Box pakovanje sa svim stikerima za proveru originalnosti na poleđini kutije...
Unutar pakovanja minimalizam. China Quick Charger sa dodatkom za Europe punjenje, knjigica od par listića, SIM Slot Opening Too, mUSB kablić... i sve to upakovano u originalne vakum kesice.
Sve uobičajeno.
A sada Mi 4 lično. Prvi utisak: EX TRA. Zaista ekstra. Prava, za oko, lepotinja.
Po obimu telefona masivna Al lajsna u mat verziji koja iznutra prožima Al predvojnu ploču telefona. Ekran je glare verzija FHD zasićen bojama do bola (ne prezasićen). SIM slot prima mSIM kartice i nema mesta za memorijsko proširenje. Bočno se nalazi WolUp+WolDown dugme i Power dugme.
Na poleđini četvrtasta izvedba 13Mpix kamere, blic i mikrofon za suzbijanje buke. Sa donje strane u uglu mUSB konektor za punjenje i komunikaciju, sa desne strane zvučnik (rupice u Al lajsni) i odozgo 3.5mm rupica za sluške i iR senzor.
Na licu ekrana telefona u gornjoj zoni je mrežica zvučnika, sa leve strane proximity senzor i sa desne strane front kamera 8Mpix FHD.
Tehničke karakteristike telefona su, manje više, svima poznate ali ’ajd neki kratak rezime:
- cpu Qualcomm 2,5GHz Qcore, 2GB install RAM, 16GB user RAM, gpu Adreno 330 Qcore, glavna/sporedna kamera 13/8Mpix sve u FHD, BT, iR, IPS FHD ekran 441ppi gustine što mu obezbeđuje fantastičan prikaz 16M boja... mreže GSM / CDMA/ HSPA/ LTE…
Da, možda, razrešimo misteriju 2GB RAMa.
Naime, fon dolazi sa 2GB RAMa i verzijom MIUIa 7 v7.00.55.xxx koju nigde nisam mogao da pronađem (ni zvanično ni nezvanično). Čeprkajući, nađoh podatak da telefon nosi neku “proto board” sa osakaćenim RAMom od 1GB (jer puna verzija telefona poseduje 3GB RAMa) koji je zaključan I sveden na 2GB pa su ga s’ toga napunili nekim, Boga pitaj kojim, ROMom (kažu da je to reseller ROM??? otkud I otkad reselleri pune telefone ROMovima???). No, eto, razrešismo (valjda) dilemu. U pitanju je, neka, karabudževina, pa daj da se proda. Snižena cena, i ostalo sve isto kao original (stariji brat).
Sam MIUI je neki polutan iOSa+CMa koji, bukvalno, perfektno radi svoj posao a koji razvija sama Xiaomi kompanija.
Da ne bih objašnjavao funkcije samog sistema, koji morate lično da doživite, preći ću na flešovanje istog jer to je ono što većinu nas zanima.
Postoji više opcija što se same verzije sistema tiče kao I načina flešovanja istog, pa da počnemo
Neki telefoni dozvoljavaju da budu uflešovani fabričkim MIUI recovery-jem dok je na druge potrebno preinstalirati TWRP ili CWM da bi flešovanje bilo moguće (ove 2GB verzje se neće automatski apdejtovati dok se ne preflešuju).
Prvo moje flešovanje bilo je vezano za Officiall Global ROM sa zvaničnog apdejta.
Kao prvo i pre svega, na memroiji telefona napravite “downloaded_rom” folder. U njega ćete stavljati ROMove za apdejt i taj apdejt je moguće odraditi iz Mi Updater aplikacije sa samog telefona.

Pa da krenemo:
All of the following procedures for use only on own responsibility properly introduced a risk of phone bricking!
1. Your phone need to be recognized by your pc, if it is not recognized please install Xiaomi USB drivers (usually included in Mi PC Suite download here).
2. Download Android ADB and Fastboot from here and install it.
3. Download cancro twrp from here
4. Rename your *.img file in recovery.img and move it to ADB folder (usually on C: drive).
5. Boot your phone into fastboot mode pressing and holding volume down + power key till show some cartoon picture with FASTBOOT letters
6. Connect your Xiaomi phone to your PC with the USB cable and wait for recognition from a PC.
7. Navigate to Your ADB folder on C: disk, point mouse pointer to a white folder space pres shift+right mouse button then click on Open Terminal Window here
8. Type fastboot devices and press Enter just to be sure your device is correctly recognized.
9. Type fastboot flash recovery recovery.img and press Enter to flash the recovery (Warning: this is permanent and will replace your Mi Recovery and you'll lose your warranty) or type fastboot boot recovery.img and press Enter if you want to use the recovery without flashing it.
10. Type fastboot reboot and press Enter to reboot your device after the flash is complete.
11.  Now download desired ROM from Officiall Global site or from cancro MIUI v7.3 and rename it (after download) to update.zip, copy dowloaded and renamed ROM to a Root of phone storage.
12. boot in Recovery Mode using Updater > tap 3 points icon top right corner > select reboot to recovery mode
13. or boot in Recovery (use vol +/- button to scroll up and down and the power button to select)
14. Select menu wipe > wipe any user data (wait until the process is complete)
15. Back then select wipe again > wipe cache (wait until the process is complete)
16. Back then select Install update.zip to the system (wait until the process is complete)
17. Back then select wipe > wipe cache (wait until the process is complete)
18. Back then select the option to reboot > reboot system > select system 1 > done
19. Congratulations ROM upgrade process is completed ... wait until it enters the home screen (be a patient ... loading process is rather long)
After that, if You want to legal update Your flashed Global ROM, must write back officiall MIUI recovery. Download it from here and replace in ADB folder, so here we are again from step 4. to 10.”

Sve ovo sam pisao za xiaomi.eu sajt pa da ne gubim vreme na prevođenje kopirao sam deo svog teksta.
Original možete pogledati ovde

Da bi se uflešvao MM ROM moraju se spojiti particije u telefonu (koje su pod KK I LP razdvojene).
Da spojite particije uflešujte ovaj ROM 2 puta (u stvari, to i nije rom već neka poveća skripta koja spaja particije i priprema teren za MM). Dobro ste pročitali, 2x. ROM prebacite “downloaded_rom” folder iz Update aplikacije izaberite flash from folder i navedite fon na pomenuti ROM. Izaberite ROM i pokrenuće se fleš istog koji gura do nekih 40tak % if on se restartuje. Kada se sistem podigne ponovite istu procedure još 1nom i eto rešeeenjaaa Particije su spojene. Sada možemo flešnuti željeni MM ROM koji skidate iz ovog foldera, ali mora biti By cancro!!! U ovom folderu su Stable verzije ROMova (koje ja preferiram). Sve je na vama.
Evo linka odakle birate, ili Stable ili Nightly.
NAPOMENA: Sve ove cancro bildove (cancro isključivo za Mi 4) flešujete kroz “downloaded_rom” folder i stok MIUI recovery.

UŽIVAJTE!!!

P.S. Da bi se razdvojile particije i preflešovao neki “niži” ROM (KK ili LP) postoji posebna procedura koju iščeprkajte sami na ovom Xiaomi.eu sajtu ili zvaničnom Xiaomi-u.
Windows10Mobile za sada neću flešovati jer ne radi dt2w funkcija, nema glance i dr. a treba da se zezam sa rastavljanjem particija, što me u načelu mrzi, tako da do daljeg ostaje MM ROM by cancro sve dok ne izađe MIUI v8 sa oficijelnim MM.
Navukao sam mu Nillkin Frosted gaćice i zalepio mat foliju na ekran (koja je blagi užas) koju ne bih nikome preporučio već samo i isključivo glare foliju (mat mu je toliko naružila kvalitet ekrana da nemam reči)!!!

Evo sample slika: LINK
Poslednja izmena od neogeo u Sub, 11. Jun 2016. 05:55, izmenjeno 2 puta ukupno.
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 4

Post od neogeo »

Fantacy Store vlasnik se nije javio/ogovorio na mejl :(
Ali, cena Mi 5 je sada oko 350€ pa nema sumnje da nikada nije bila 150-160€ čak ni na akciji :)
Iacta Alea Est

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

neogeo, bas ti je fensi kuhinja :D pisi jos utisaka kad se malo slegnu prvi utisci, sigurno ima i po koju manu, valja sve to cuti i saznati ;)
.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 4

Post od neogeo »

To nije moja kuhinja :D Samo je uslikana sa Mi 4 :) (mada sam joj ja udahnuo život).

Negooo, mislim da ovaj MM troši brže bateriju od regularnog KK Global ROMa. Vratiću se na regularni KK Global pa ću opisati proceduru unmerging particija jer bez toga nema povratka na KK.
Htedoh da probam CM13 ali sam odustao jer nema LTE podršku (max WCDMA)...

Sent from my Mi 4 LTE using Tapatalk
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 4

Post od neogeo »

UNMERGING PARTITIONS, majka Mara za sve što budete radili na Šaomiju.
U stvari je ovo i UNBRICK procedura zato hajmo u napad:
Podrazmeva se da Vam je na kompu, prethodno, ostao ADB folder, ŠaoMi PC Svita zbog drajvera kao i sećanje na rad sa ADB komandama…

1. Da bi se odradio UNBRICK ili UNMERGING i reverting na KK ili LP ROM potrebno je da skinete fajl sa ovog LINKa. Raspakujte ga u jedan folder iz njega instalirajte MiFlash20150601.exe flešer. Sve što Vas bude pitao tokom instalacije, a bude upozoravajućeg karaktera (ili ne), potvrdite kako bi se flešer instalirao kao i potrebni drajveri… Pokrenite flešer, nakon instalacije, kao Admin i preko Browse taba dovedite ga putanjom do foldera gde je raspakovan fleš ROM sa nazivom “cancro_global_images_V7.1.2.0.KXDMICK_20160125.0000.13_4.4_global” jer će odatle flešer pokupiti potrebne mu podatke. Da napomenem da je poželjan x64 WIN novijeg datuma (WIN7 ili WIN10) zbog adresiranja dugačkih brojeva. Na donjim izbornim kružićima kliknite Flash all
2. Dovedite fon u Fast Boot mod držeći Power+VolDown sve dok ne dospe tamo gde treba. Nakon toga ga spojite na komp (fon) i kliknite na Refresh tab kako bi flešer prepoznao fon (prethodno uključite Developer Mode/USB Debugging opciju kako bi sve ovo radilo i fon bio prepoznat kao debugging uređaj). Fast Boot možete postići tako što ćete kucati sledeće “C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\Google\Android\” (za x64 win) i odatle pokrenuti CMD kao Admin. Nakon toga kucate adb devices da vam ADB pokaže Vaš debugging uređaj (Vaš telefon) pa potom adb reboot fastboot i tu smo, u FAST BOOT modu.
3. Kada Vam flešer prikaže fon (neke brojke i slova, a prethodno ste sve ovo odradili (1 i 2) kliknite na Flash tab i sačekajte 3-4min da flešer odradi svoj deo posla. Na kraju će se pojaviti neko prozorče koje nas obaveštava o uspešnom flešovanju, a fon će se sam restartovati i podići system za 4-5min.
4. To je UNBRICK ali i UNMERGING PARTITIONS i nakon ovoga ponovo može bilo koji fleš (čak i w10m :d)

WINDOWS 10 MOBILE flešovanje:
1. Dovedite fon u Fast Boot mod držeći Power+VolDown sve dok ne dospe tamo gde treba. Nakon toga ga spojite na komp (fon) i kliknite na Refresh tab kako bi flešer prepoznao fon (prethodno uključite Developer Mode/USB Debugging opciju kako bi sve ovo radilo if on bio prepoznat kao debugging uređaj). Fast Boot možete postići tako što ćete kucati sledeće “C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\Google\Android\” (za x64 win) i odatle pokrenuti CMD kao Admin. Nakon toga kucate adb devices da vam ADB pokaže Vaš debugging uređaj (Vaš telefon) pa potom adb reboot edl. Fon će se restartovati i dovesti se u “edl” mod (šta god to bilo) a ekran će pocrneti i ostati bez ikakvog prikaza.
2. Prethodno UnZipujte mi4w10m folder skinut sa ovo LINKa (unutra se nalazi ROM folder i Flešer (za svaki slučaj). Startujte već instalirani flešer i povežite fon kablom da ga Flešer prepozna (biće neki COMxx port ako ga valjano prepozna) pa onda na Refresh tab odradiće prepoznavanj. Nakon toga kroz Browse opciju dovedite ga do “10586.1102.3063.Retail” foldera pa opet Refrsh tab. Kada sve to odradite kliknite na crnu strelicu pored Browse taba i potom na Advanced. Tu ćete morati da ručno zadate putanje potrebnih nam fajlova za fleš (kao sa prikazane slike – ono u sredini su moje putanje)
Slika
3. Preostaje nam samo da kliknemo na Flash tab i da uživamo u flešovanju. Kada Flešer završi ispisaće nam poruku o dobro uflešovanom ROMu.
4. Otkačite fon sa kabla i držite poduže Power dugme sve dok se ne startuje fon. Nakon toga sledi WINDOWS 10 MOBILE JOURNEY!!!

ČESTITAM i zaboravih da napomenem: ODRIČEM SE SVAKE ODGOVORNOSTI OD EVENTUALNE ŠTETE NASTALE FLEŠOVANJEM TELEFONA JER SVE OVO NAPISANO KORISTITE ISKLJUČIVO NA SOPSTVENU ODGOVORNOST!!!
W10M se podiže malo duže (kao i pravi WP) i nakon starta pojaviće Vam se izbor jezika za dalji rad (Kineski, Kineski, Kineski it u je negde USA English :d).
Izaberite USA i naštelujte fon kako Vam odgovara. Sve ostalo prepuštam Vašoj mašti na volju.

NEDOSTACI WM na ŠaoMi (po meni):
- Nema Glance, nema dt2w i dt2s opcije, pod Extras nema Touch opcije kako bi se isključila vibracija donjih tastera, nema opcija show/hide tastera jer ŠaoMi ima sopstvene,i raspored je kao što je na Androidu (reverse od WP uređaja), zvono telefona podešeno na 10ku po meni je tiše nego li na prirodnom WP uređaju (za sada toliko)

- Sve ostalo radi PER-FEKT-NO. Sistem klizi (UI), aplikacije odlično rade/prirodno (igrice ne igram).
Nakon podizanja i naleganja sistema krenuo je apdejt aplikacija kroz Store. Disejblovao sam Auto apdejt pa sam prvo Store apdejtovao i onda sve osatale aplikacije.
U međuvremenu, fon je pokupio .318, regularni, apdejt i uspešno se apdejtovao. Nikakav Hard Reset nisam radio. Samo sam nastavio da ga koristim.

Ja sam prezadovoljan (kečap i majonez, zajedno u jednoj tubi :d)!

P.S. Evo LINKa originalnog fleš uputstva kojim ja nikako nisam bio zadovoljan jer nisam uspevao da flešujem fon aliii, ima sličica koje prate i moj tekst kao i odgovora ako nešto zapne!
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 4

Post od neogeo »

Evo odrađenog apdejta:
Slika i Slika i Slika
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 4

Post od neogeo »

Samo da javnem da je beii ŠaoMi Mi 4 LTE-CT na Fantacy-u 110€!!!
Iacta Alea Est

Odgovori