Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od iamivan »

Možda ima neki specijalni punjač. [emoji1]

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk

Bogdan2015
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 11:00
:: Samsung Galaxy S7
:: Xiaomi Redmi N3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Bogdan2015 »

Znam da je adapter Xiaomijev :D .

Milcha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 391
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2014. 10:45
:: Galaxy S7 EDGE
:: iPhone 6

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Milcha »

Ma sprda se lik sa nama.[emoji3]

Bogdan2015
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 11:00
:: Samsung Galaxy S7
:: Xiaomi Redmi N3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Bogdan2015 »

Ne sprdam se bre,nego stvarno kad kazem bas brzo puni,izmericu neki put pa cu reci koliko je tacno(a i napisao sam otprilike).

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Coni »

Ja ti verujem, ne znam što te flejmuju...

Bogdan2015
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 11:00
:: Samsung Galaxy S7
:: Xiaomi Redmi N3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Bogdan2015 »

Jel zna neko u cemu je problem,naime,ukljucim wifi i tera ga lepo,posle nekog minuta ukljuci se hotspot i mi drop,i pukne mi konekcija i to moze da iznervira,posebno ako si u igrici. Posle ga lepo ukljucim wifi i automatski se gase i Midrop i hotspot
Nije veliki problem ali smeta.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od filip11314 »

Da li neko sem Bogdana ima ovaj telefon? Razmišljam da prodam G4 dok je vreme i kupim ovaj 3/32 za nekih 200e..
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Fize94
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 22:37
:: 0694448087

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Fize94 »

Imam ja, ali nikako ne stižem da ga sredim po meri pa da ispisem utiske. :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od iamivan »

Promenio 5X ili je ostao?

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk

Fize94
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 22:37
:: 0694448087

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Fize94 »

Promenio. Zeznuh se maksimalno, ali dobro :) jedino je baterija neverovatna.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Bogdan2015
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 11:00
:: Samsung Galaxy S7
:: Xiaomi Redmi N3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Bogdan2015 »

Samo da kazem da nemam vise problem onaj gore.Fize94, navedi sta se razlikuje,naravno sem kamere.Mislim za kameru znam da je Nexus bolji,kao i za fluidnost i podrsku,ali u samom radu,ipak Redmi ima 3 gb rama,a i mislim da je izrada bolja na Redmiju. Pitam zato sto me je i 5x zanimao.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od mazzy »

Evo razmisljam da kupim ovaj telefon umjesto sadasnjeg LG G3. Da li se isplati?

Internacionalna verzija kosta 200$. Narucim ga kod prijatelja u CRO da izbjegnem dodatne troskove.. Koliko se placa postarina?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Sava Savanović »

Da li se neko zezao sa menjanjem ROM-a?
Vidim da je tema mrtva,totalno.
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od filip11314 »

Ja baš planirao da ovih dana napišem neku detaljniju recenziju posle mesec dana korišćenja ali nikako da se nakanim.
Rom nisam menjao, za to treba otkuljučan bootloader.
mazzy, Ja sam prešao sa G4 i za sad mi ništa ne fali, čak ni bolja kamera. Telefon je best buy i nema dalje priče. Ne razmišljam da ga menjam bar godinu dana. Možda jednog dana počnem da se igram sa romovima ali za sad ne vidim nikakvu potrebu za tim. Dobićeš definitivno bolju bateriju sigurno za nekih 40%, bolji ekran, fluidniji telefon, kvalitet izrade da ne komentarišem, fingerprint i veoma sličnu kameru, možda čak u nekim uslovima i bolju i naravno daleko bolju podršku. :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od filip11314 »

Ajde da konačno napišem recenziju o ovom telefonu. Napomenuo bih da ovo neće biti klasična recenzija već i upoređivanje sa LG G4 i Meizu M2 Note...
Prva stvar: zašto sam prodao G4?
Zbog par stvari: kvaliteta izrade, nema fingerprint, JAKO OČAJNA AUTONOMIJA, LG UI...
Druga stvar: kako i zašto sam se uopšte odlučio za ovaj telefon?
- Pored ovoga u razmatranje su ušli i: Meizu M3 Note, Huawei Mate 7, Samsung J7. Odustao sam od M3 Note zbog kamere koja je ista kao i kod M2 Note a koja je prosek. Što se tiče J7 odustao sam jer je skuplji od ostalih a nema ništa toliko drastično bolje, plus je lošije izrade. Huawei Mate 7? Pa odustao sam prvenstveno zato što je precenjen za nekih 40-50e nov, pogotovo za telefon koji je odavno izašao... Dakle nov RN3 Pro je koštao 170e (2/16) sa godinu dana garancije. Više nego dobra cena...

Dizajn
: 9/10. Ništa spektakularno, klasičan dizajn koji mi sasvim odgovara. LG G4 bolje leži u ruci jer je savijen, ali ovaj bolje leži na stolu jer se ne klacka kao G4 i može normalno da se koristi. Jako je sličan dizajn M3 Note. Senzor otiska prsta na po meni najboljem mestu, komande za zvuk/isključivanje takođe na dobrom mestu. Prednja kamera je sa desne strane što mi više odgovara nego kod G4. Konačno da nema dugmiće na ekranu (meni veliki plus). Osvetljeni su nekom žućkastom bojom, ali ne svetle nešto preterano jako. Mane po meni su to što je 3.5mm ulaz gore umesto dole i što ulaz za punjač nije na sredini već sa donje leve strane. Zašto to sunce vam kinesko? Zadnji zvučnik hmmm gde znam i dobro je mesto i nije...
Kvalitet izrade: 9/10. Po meni daleko ispred G4 i M2 Note. G4 da nema kožna leđa pomislio bi čovek da ne košta nov više od 150e...Nema nikakvog krckanja, škripanja, i nema lufta kod dugmića za zvuk kao kod M2 Note. Konačno taj hladan aluminijum..vraća me u one dane kad sam imao Wave. :) Telefon nosim bez ikakve zaštite, nema ništa na ekranu niti je u silikonu i do sad nema ni najmanju ogrebotinu. Daleko kvalitetniji telefon od G4 i M2 Note.
Displej: 10/10. 1080p mi je na 5,5" i više nego dovoljno. Nisam primetio nikakvu razliku između ovog ekrana i onog na G4, čak mi je ovaj i svetliji dosta. Osvetljenje mi je uvek na 50% ručno i odlično se vidi, dok je na G4 bilo na nekih 70%. Uglovi vidljivosti odlični, prikaz na suncu dosta dobar, nema refleksije. Osetljivost odlična. Brzina odaziva takođe. Ne znam da li ima neki premaz preko ekrana ali prst samo klizi. Meni lično odličan ekran.
Fingerprint: 10/10. Radi odlično. Sad tu ima jedna caka...Mogu samo 5 prsta da se podese. Ja sam to uradio ovako: 3x sam očitao kažiprst desne ruke i 2x kažiprst leve ruke i nema šanse da ne otključa iz prve bilo kako da postavim prst. Otključava dosta brzo. Kad je uključen ekran otključavanje je trenutno. Jako sam prijatno iznenađen. G4 to uopšte nije ni imao što je po meni apsolutno nerazumljivo da flagship nema fingerprint....Da li mi je to nedostajalo na G4? Definitivno jeste.
Baterija: 10/10. Odlična baterija! Bolja za nekih 20% od one u M2 Note, ili za oko 50% od one u G4. Mogu da izguram dan lagano bez ikakve brige da li će mi se ugasiti u toku dana. Meni npr. baterija drži između 30 i 40h i uz to ostvarim između 4 i 5h sot-a, često i peko 5h. Možda ne zvuči kao nešto ekstra ali jeste. A zašto? G4 sam često punio i 3x dnevno i nikad nisam uspeo da ostvarim više od 3h sot-a na 20h rada. NIKAD! Očajna autonomija. Nisam smeo da izađem iz kuće sa kapacitetom baterije ispod 70%. Tipa krenem u 9h na faks sa 100%, vratim se kući u 2h i baterija već ispod 50% uz sat i po sot-a. To je bez igrica jer igricu nisam ni smeo da pokrenem koliko jede bateriju.
Računica je ovakva na RN3 Pro: 1h sot-a =15% baterije.
Problem je punjač koji je 2A dok je baterija 4. Tako da je od 0-100 potrebno tačno 2h punjenja. Ja punim telefon između 10 i 20% i u proseku ga napuni za 1h 38min. Stvarno sam se preporodio što se autonomije tiče. Da nisam prodao G4 sigurno bih kupio još 2 baterije.
Performanse: 9/10. MIUI je jako jako dobro optimizovan moram priznati. Detaljnije u delu o softveru. Telefon ispunjava sve moje potrebe. Performanse su identične kao kod G4, čini mi se da je u nekim situacijama i brži od G4. 2gb rama možda deluje malo ali nije. Nisam osetio nikakvu razliku između G4 i RN3 Pro. AnTuTu skor u balanced modu (ako je nekome bitno) je 73590 i iznad je LG V10 i A9 Pro. Uvek je u balanced modu, ne veruje da ima neke drastične razlike u performance modu. 16gb memorije mi je dovoljno koliko vidim, plus uz sd karticu i par cloud-a je i više nego dovoljno za moje potrebe. Ne fale mi uopšte 32gb kod G4. Probao sam Traffic Rider i radi odlično. Multitasking: MIUI ima par podešavanja i za to (više u delu za softver): Može se podesiti da gasi neke procese za koje on misli da treba. Zadovoljan sam MT. Čak ne koristim MT opciju nego uvek tražim ikonicu pa preko nje se vratim.
Kamera: za cenovni rang 10/10, u odnosu na G4 7/10. Da pojasnim. Kamera je dosta bolja od one u M2 Note, ali je i lošija od one kod G4. Autofokus je brz i tačan, balans bele dobar, brzina okidanja dobra. HDR ima ali je sporiji malo, a s obzirom da nema OIS morate imati mirnu ruku. Nije spor spor ali nije kao kod G4. Video nisam probao. Manuelna podešavanja kao i da nema. Sama aplikacija kamere je dobra, ima dosta filtera i modova, rezolucija je 16mpx i 16:9 što mi je jako bitno. Treba zakonom zabraniti 4:3 format slike. Pa majku mu godine su prošle od kako je 16:9 postao standard a mnogi i dalje guraju 4:3....Kamera je za moje potrebe odlična moram priznati. Da li mi nedostaje kamera kod G4? Ne, ni najmanje iz prostog razloga što sam ručna podešavanja koristio 10ak puta i ne igraju mi neku veliku ulogu. Mogu slobodno da kažem da meni lično kamera nije downgrade u odnosu na G4. Jeste malo lošija ali ne preterano loša. Blic je vidljivo slabiji u odnosu na G4. Vidi se kad se koristi baterijska lampa. Prednja kamera pravi dobre slike, nema toliko jaku obradu i blur kao kod G4. Nedostatak u odnosu na G4 je što nema onaj kao blic - beli ekran.
Softver: 10/10!. MIUI 8 je odličan. Čak sam posle 2 nedelje dobio i neki mini update. Volim kineske proizvođače!. :D Xiaomi, Meizu, Lenovo, Huawei odličan posao rade. Ne verujem da ću u budućnosti preći na neki telefon tipa Samsung, HTC, LG, Sony...Ovo je za mene sam vrh optimizacije i personalizacije. Sve je dostupno korisniku, do sitnijih detalja. Krenuo bih prvo od tema. Dakle telefon podržava KOMPLETNE teme (gledaj i plači LG). Moguće je i mixovati teme isto kao kod M2 Note. Dakle posebna tema za lockscreen, ikonice, notifikacioni panel, poruke, podešavanja, imenik. Prodavnica tema je odlična stvarno, ne baguje kao kod M2 Note. O LG Smart World aplikaciji da ne pričam kako radi. Ono je užas živi stvarno. Plus ne menja skoro ništa. Menja samo ikonice. Sad su se malo opametili koliko vidim (V20) ali opet ne radi prodavnica kako treba. To mi je falilo na G4. Druga stvar je Security aplikacija (kao kod M2 Note). Dakle možete podesiti sve i svašta što nema ni kod LG ni kod Samsunga. Meni je najbitniji rad aplikacija u pozadini. Tj kad je telefon u stanju mirovanja ograničavanje rada aplikacija. Neće meni više FB da radi šta hoće i kad hoće!. :D Druga stvar su dozvole aplikacija (uvedeno kod svih telefona sa MM). Imalo je i kod G4 ali ovde je lakše za podešavanje. Ima još dosta drugih podešavanja ali da ne pišem previše, znate kako je kod drugih kineskih telefona. MIUI battery saver korisna opcija. Telefon u zavisnosti od načina korišćenja ograničava rad aplikacija u pozadini, tipa keširanje. Korisno je jer nikad ne možete ostati bez dovoljno ram memorije. Dual apps/second space jako korisna aplikacija kada nekome hoćete da date telefon ali nećete da vam detaljno čačka po njemu. To je nešto kao da imate 2 telefona u jednom. MI account nemojte da koristite, dešava se da vam potroši neke pare, tipa 10-20 dinara. I isključite obavezno mi messages. Telefon je jako fluidan, nema nikakvih lagova prilikom skrolovanja u browser-u ili po podešavanjima, početnom ekranu. Po meni neki nedostaci su: nema 5x5 grid što meni trenutno ne smeta ali za ovoliki ekran je šteta...neke nepotrebne mi aplikacije, fingerprint nema funkcije kao kod huawei telefona npr, nema ono tap2lock, nema dual window (i jeste i nije mana, živim i bez toga). Ne smeta mi ni najmanje što je na 5.1.1. Ne vidim ni neku potrebu za update-om na 6/7. Samo neka upgrade-uju MIUI i baš me briga koja je verzija androida. Opet je 2 svetlosne godine ispred LG UI i tu nema priče. Još jedna zamerka je zaključan bootloader. WTF? WHY? Nedostaje mi ona opcija za rut kao kod M2 Note. Napraviš nalog, uključiš rut privilegiju i zabava počinje. Za sad ništa neću da diram, možda nakon isteka garancije. A i zašto bih dirao kad radi odlično?

Nešto kao zaključak: Da li se kajem što sam prodao G4 i kupio ovaj telefon? Ni najmanje. Dobio sam sigurno best buy telefon koji je čak i bolji (po meni) od G4. Samo što ima lošiju kameru od G4. I nižu rezoluciju ekrana (to je zaluđivanje ali ajde). Takođe bih napomenuo da ima i malo slabiji zadnji zvučnik od G4 ali se sasvim dobro čuje. Da li je upgrade u odnosu na M2 Note? Jeste i to veći upgrade, što preko kvaliteta izrade, kamere, optimizacije, što zbog boljeg hardvera i fingerprinta-a. Što se tiče kvaliteta poziva i signala za sad nisam imao nikakvih problema. Sve radi kako treba, nema nekog šuma, prekida veze. 4G u BG-u radi odlično i brzo. Zadovoljan sam i jačiom signala. G4 je retko kad imao pun signal, dok RN3 Pro retko kad ima ispod 3 crte. Najčešće je pun. Da li kupiti M3 Note ili RN3 Pro? Definitivno RN3 Pro. Da li vredi dodati 70-80e za polovan G4 ili kupiti RN3 Pro? Ne vredi. Jedino ako je nekome baš baš baš bitna kamera na telefonu. I manuelna podešavanja. Da li kupiti Huawei Mate 7? Ako vam je potreban veći ekran i za nijansu bolja baterija onda okej. Ali opet bih pre kupio RN3 Pro jer je dosta jeftiniji, a opet mlađi telefon sa nešto boljim karakteristikama i većom šansom za prodaju. Toliko od mene za sad. Ako nekoga nešto interesuje neka pita slobodno, stojim na raspolaganju. :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Roda92 »

Ja samo da ti cestitam na reviewu, lepo si sve objasnio Da covek prosto pozeli da ga kupi kada je vec pristupacan za te pare. Jos jednom svaka cast, detaljno nema sta.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od kvaka33 »

A sto ne uze 3/32 zar je tolika razlika u ceni ?

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od filip11314 »

Roda92, Hvala, trudim se da objasnim što više i što bolje jer je telefon stvarno dobar i ne vidim neki razlog da bi se izbegavao.
kvaka33, On je bio oko 210e. Gledao sam dosta testova između 2/16 i 3/32 i nema apsolutno nikakve razlike u mt ili u bilo kakvom radu. Možda 3/32 učitava neke igrice za sekundu brže ali to je to. Isto kešira, isti mt, sve isto. 32gb memorije mi ne treba tako da mi je to bacanje para. Možda bi ovaj 3/32 bio brži kada bi se isključio MIUI battery saver ali ne mogu ništa sa sigurnošću da tvrdim. Sve u svemu jako je lepo optimizovan telefon tako da mu je i 2gb rama dovoljno.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od iKe »

Svaka čast za opis. Vidim da si baš zadovoljan telefonom. Kaži mi da li ima neke posebne mane? Uglavnom se žale na softver, vidim da si ti baš zadovoljan. Da li kasne neke notifikacije? Da li možeš da brišeš nepotrebne aplikacije?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od filip11314 »

Hvala. :) Ja se sećam i da su se mnogi žalili na flyme dok sam koristio M2 Note a meni je baš lepo legao. MIUI je ipak za nijansu bolji od flyme. Od mana jedino što je telefon jako klizav i što se kod belog i zlatnog vidi crni okvir oko displeja. Nemam nikakvih zamerki na rad telefona. Stvarno sve leti, nema laži nema prevare. Ne znam na šta se to žale. Mi remote mi je npr dota bolji nego kod G4. Notifikacije ne kasne uopšte. Ni Viber ni WhatsApp, ni Instagram ni Messenger. Fejsu sam zabranio rad u pozadini tako da notifikacije ne stižu dok ne uđem u aplikaciju. Što se tiče brisanja ne znam, Mi aplikacije ne mogu, kao ni preinstalirane Google. Ovo koliko sam video nije OTA rom već neki Stable i nema bloat-a skoro uopšte, nema kineskih aplikacija, booster-a, kineske prodavnice itd itd. Ali rom može da se menja bez ruta i otključavanja bootloadera. Kad ograničiš rad u pozadini Mi i određenih Google aplikacija onda kao da ih uopšte i nemaš. :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Odgovori