Xiaomi Mi 8

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Joxy »

Najmanje sto bi trebalo da te brine to je baterija. Pominjao sam vise puta, to je stavka koja me je mozda i najvise odusevila kod Mi8. Odlicna baterija.
Ja sam batalio pracenje SOT-a odavno. Evo sada vec sa sigurnoscu mogu da kazem da mi je autonomija na OP identicna onoj na Mi8. Dakle uz full koriscenje dan bez problema. Za mene je to merilo dobre baterije.
Kinezi sve rade sa planom. Da Mi8/9/Mix 3 imaju 4100/4200 mAh kao S10+ i M20P ne bi imali konkurenciju na tom polju, ali sta bi onda ostavili za naredne modele? [emoji6]
Doduse nova 5G verzija Mix 3 ima 3800 mAh. To je top prica. [emoji4]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Sale_M napisao:Koliko izvuces sot procecno ako ne igras igrice,znaci kamera,net,pozivi,drustvene mreze?
6 i po do 7h, ali iskren da budem desilo se jednom od kad ga imam da ga nisam koristio za igrice ili da ga nisam dopunio, jer realno zašto ne bi koristio opciju brzog punjenja kad je već imam a nikad ne znam da li ću se zadržati negde duže nego obično i biti van dometa punjača. Baterija apsolutno nije slaba tačka ovog telefona, to bi bio zvučnik po meni.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Sale_M »

Dobra recenzija.

https://www.youtube.com/watch?v=Yo1iPVmN0Xo

On kaze da je izvlacio i 8h Sot.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Evo recenzije od mene:
Da počnem ovako, ovo je moj prvi flegšip uređaj, osim ako se ne računa Motorola Razr XT910, ali to je bilo poprilično davno. Dolazim s Xiaomi Mi A1 koji je dosta jeftin a opet za te pare nudi dosta. Ovo stavljam čisto da se zna da ću možda za nešto previše biti oduševljen.

Prvu stavku koju bi spomenuo: ekran. Šta reći za Amoled panel? Odličan. Odlične boje, prelepe, ma milina je samo gledati u ekran ovog telefona. Jedina zamerka je što bi na suncu mogao da bude za nijansu svetliji, ali to bi bio samo plus, a i ovako je sve čitljivo.

Za performanse stvarno ne želim da trošim reči, sve jednostavno leti, PUBG mobile radi podjednako dobro kao na iPhone 8-ici (iPhone X). Snapdragon 845 je stvarno još uvek neiskorišćen procesor, nisam našao zadatak koji ga je oznojio do sad.

Što se softvera tiče, jeste da MIUI nije stock I da ima nekih nelogičnosti, ali s druge strane ima pregršt opcija i neke od njih su stvarno korisne + što na Mi 8 to sve leti. Najveća zamerka u vezi softvera (kažem softver jer sam i pre ovoga imao Xiaomi samo s Android One): srče internet kao blesav! Instagram i Spotify mi troše duplo više interneta na 3gu nego što je Mi A1 na 4gu. Stvarno sam nemoćan po tom pitanju. Sve ostalo je ok i jedino još fali opcija da se izbrišu ili bar onemoguće neke aplikacije.

Što se tiče zvučnika, mislim da je to najslabija karika ovog telefona. Jednostavno nije dovoljno glasan, ima dovoljno dubine za jedan zvučnik, ali fali glasnoće.
Zvuk preko slušalica je ok, tu nemam zamerke.

Izrada je po meni vrhunska, a telefon u plavoj boji je jedan od lepših (ali da podseća na iPhone X(r), podseća).

Došli smo i do omiljenog dela na ovom telefonu, bar meni. Kamera:
Telefon ima isti senzor pozadi kao Pixel 3, a developeri su posebno za ovaj telefon napravili potpuno funkcionalan Gcam. Je l dovoljno da to kažem? Šalu na stranu, pravi neverovatno dobre fotografije što ste mogli da vidite i do sad, a biće ih još. Oštrina, boje, sve je odlično (nekad zna da vuče ka hladnijim bojama jedino). Stock kameru sam samo probao, ali realno je u 99% slučajeva Gcam bolja, a bukvalno samo skinete i instalirate aplikaciju, nema gluoosti, rutovanja, abd itd. Prednja kamera je uz Gcam slobodno mogu da kažem na vrhu što se tiče Androida (možda S10 može da priđe) i iznad nje je jedino Pixel, a s druge strane je tu iPhone koji danju može da parira jer ima dosta lepe boje i ne izoštri previše lice pa izgleda prirodnije, ali to se da srediti na Mi 8. Staviću i primer prednje kamere. Što se videa tiče, tu je stock kamera ipak bolja jer je tu OIS. Video je ništa specijalno, možda u rangu s Mate 20 pro, ali opet ispod S8/S9/S10 i svakog iPhone-a počev od 7 pa naviše.

Baterija: gotovo svaki dan igram PUBG pa stvarno ne mogu najbolju procenu da pravim, ali baterija drži sigurno bolje nego na Mi A1, iPhone 8, P20 Lite. Izvukao sam 8h screen on time jednom, ali zaboravio da slikam. Sve u svemu mislim da lagano može da izvuče dan a tu je i brzo punjenje kome treba nekih 1h i 15 minuta da napuni telefon.

Verovatno sam nešto zaboravio, ako se budem setio dodajem, ali ljudi ja sam stvarno prezadovoljan i mislim da vredi dodati 50e koliko je ovaj skuplji od Poco-a na kupujem prodajem i uzeti ga.
Stvarno je Xiaomi uradio odličan posao s ovim telefonom i mislim da će ovo biti uređaj koji će ostati dugo kod mene jer ne vidim da ni jedan telefon nudi nešto spektakularno u odnosu na njega. Ako neko ima nešto da pita, tu sam.[emoji16]


[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201903 ... a3ce73.jpg[/img]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Green »

Xiaomi je zaista dobro prodrmao trziste u poslednjih par godina. Svaki flagship im je i vise nego izuzetan. Ozbiljno razmisljam o Mi 9, mada ima tu jos pregrst lepih modela koje sam stavio na listu. OnePlus 6t, Vivo NEX, Vivo iQ00, Black Shark 2, Meizu 16th Plus ili mozda cak Huawei Mate 20. Cvrsto sam ubedjen da ce moj sledeci telefon biti kinezara...

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Realno više ni nije uvreda reći Kinez, bukvalno s ovim telefonom mogu bilo kome da stanem na crtu i trenutno stvarno ga ni ne bi menjao za bilo koji drugi. Mi 9 me nije impresionirao jer ima manju bateriju i nema OIS.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Joxy »

Mi9 ima bolju autonomiju od Mi8, bez obzira na neznatno manji kapacitet. Tu S855 igra najvecu ulogu jer je dodatno stedljiviji u odnosu na S845. [emoji4]
Inace, ne znam kako mi je promaklo da ne napisem i ja koju u vezi ovog modela. Na drugom forumu sam pisao utiske ali ocigledno da sam ovde preskocio da napisem bilo sta, iz kog razloga pojma nemam. [emoji3]
Ako uspem da nadjem prekopiracu. Inace se slazem sa utiscima kolege ~Arkan~a . [emoji16]

Edit: Uspeh da nadjem neke inicijalne utiske koje sam pisao. [emoji4]
[spoiler][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201903 ... 7fc4d2.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201903 ... 26bbfd.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201903 ... 251a10.jpg[/img][/spoiler]

Evo i za GCam, apk: https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera ... I8_V2e.apk

Podesavanja: https://www.dropbox.com/sh/p0zn1gwnpvqi ... g73ja?dl=0

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Koliko sam video nema bolju nego istu. Konkurencija po tom pitanju sve bolja i bolja a oni se igraju. Svakako ostatak hardvera je impresivan za tu cenu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Joxy »

Za nijansu je bolja na Mi9. [emoji4]
Baterija je na Mi8 odlicna. Dzabe 4k+ mAh uz Exynos ili Kirin. Da Xiaomi stavi 4200 mAh uz S855 ostali bi mogli da se pakuju. To naravno nije cilj, ide sve na kasicicu.
Eno Mix 3 5G sa 3800 mAh i S855 kome je potrebna zver od baterije. [emoji4]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Ma dobro to.. Nego ništa mi nisi rekao sa potrošnju mobilnog interneta, kao što rekoh Mi 8 mi srče mnogo više od Mi A1, stvarno sam očajan što se toga tiče i ne znam kako da smanjim..

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Joxy »

Za to nemam objasnjenje. [emoji3]
Verovatno je do samog telefona, ne vuce svaki mob isto neta. Mislim pretpostavljam samo, pojma nemam. Nisam nikada uporedjivao potrosnju. [emoji23]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

E onda ovako: ako neko ima višak UniFi account molim vas da mi pustite podatke u inbox. Hvala unapred!

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Joxy »

Kralju! [emoji23]
Pa zasto kuburis sa netom, u kojoj si mrezi, koji paket, koliko mb?

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Xiaomi Mi 8

Post od PetarVetar »

~Arkan~ napisao:Ma dobro to.. Nego ništa mi nisi rekao sa potrošnju mobilnog interneta, kao što rekoh Mi 8 mi srče mnogo više od Mi A1, stvarno sam očajan što se toga tiče i ne znam kako da smanjim..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Što se Spotify-a tiče, uključi data saver. Biće ti kvalitet pesama niži kad koristiš mobilni internet, i samim tim će ti skidati i manje megabajta. Meni je uvek na "Normal", to je oko 10mb po pesmi. [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201903 ... 0bb989.jpg[/img]

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Azimuth »

~Arkan~ napisao:Najveća zamerka u vezi softvera (kažem softver jer sam i pre ovoga imao Xiaomi samo s Android One): srče internet kao blesav! Instagram i Spotify mi troše duplo više interneta na 3gu nego što je Mi A1 na 4gu. Stvarno sam nemoćan po tom pitanju.
Ne može više interneta da ti pojede 4G od 3G. Razlika je samo u brzini kojom će neka količina podataka da se skine ili podigne na net. Dakle, rešenje tvog problema je da nađeš paket koji ti odgovara.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Xiaomi Mi 8

Post od bestboy »

Како ради гпс? Је л' тачно да дупли гпс не ради ван територије Кине?
Слобода или смрт

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

GPS je odličan, u momentu mi pronađe lokaciju.
Opet ponavljam, siguran sam da ovaj telefon troši više mobilnog interneta od Mi A1, primetno više.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Seki31
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 03. Jan 2018. 00:08
:: J7
:: C5

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Seki31 »

Jel ima ovaj mob ir blaster da mogu tv i klimu regulisat? I zanima me jel ima ovaj tel problem kao predhodni kinezi da nece da stizu obavestenja kad stigne poruka na whatsapp viber i itd? I dal su resili problem sa tonom pri video snimanju? Mislim jel i dalje ono los ton piskav kad se snimi nesto.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Nema IR blaster. Notifikacije stižu, ali su malo čudnije odrađene nego na Android One-u. Tipa stigne notifikacija dok nešto radiš na telefonu i ne otvoriš je. Zaključaš telefon i notifikacije nema na lock screen-u. Otključaš i tu je. To je jedan od primera meni jako čudnih.
Ovo za video ne znam kako je bilo pre, ali skroz je okej i pisao sam u recenziji da sam zadovoljan. Nije na nivou nijednog od novijih iPhone-a, ali je pristojan i kvalitet zvuka a i samog videa.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Joxy »

Zanimljiva stvar je to da su vratili IR blaster na Mi9, odlican potez.
Jos jedan, svakako neverovatno dobar potez je i ostavljanje led not i pored smanjenja notch-a. To i ne cudi s obzirom na to da su led not uspeli da ubace cak i na Mix 3. Dokaz da se sve moze kad se hoce. Kapa dole jos jednom za Xiaomi! [emoji4]

Odgovori