Xiaomi Mi 8

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Green »

Naravno da moze kad se hoce. Black Shark 2 sa obe strane ima dugacku led traku za razne stvari, a ostali ne mogu da nadju mesta za diodicu velicine glave ciode.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Joxy »

Slazem se, mada Black Shark je gamerski mob pa iz tog razloga i mora da izgleda atraktivno.
Ipak je najbolji primer Mix 3. [emoji4]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Green »

Da, jeste gejmerski, ali sam konkretno mislio na gabarite. Znaci, Black Shark 2 po gabaritima isti kao vecina danasnjih telefona, a naslo se mesta za dve duge led trakice, za kojima u principu i nije bilo neke potrebe. Da neko u neki flagship hoce da ugradi malu led trakicu dole na dnu... :roll:
Vivo ma neki model sa led trakom na ledjima telefona. Zanimljivo , ali neprakticno, jer vecina ne stavlja telefon s ekranom na podlogu

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Joxy »

Naravno, sa tim se slazem u potpunosti. [emoji4]
Od tih "sitnica" jedino nedostaje 3.5 mm jack, mada mi je on cak i manje bitan od led not, a i prisutan je u midrange segmentu.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Stigao novi apdejt s Martovskom zakrpom.
Meni najzanimljivije stvari su svakako
Full HD I 4k 60 FPS video kao i opcija da ostaneš na Lock screen-u posle prepoznavanja lica.
Priča se i da ovaj apdejt donosi Dark mode, ali izgleda da su ga sakrili.SlikaSlikaSlika

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Joxy »

Fino, fino. [emoji4]
Ti si na Global stable, nista nisi menjao?

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Da. Ovaj apdejt je na Beti prisutan već skoro pa mesec dana, ali iskreno nisam se cimao jer mi je telefon radio odlično.
Još jedna bitna stvar koju su sredili i napomenuli a ja sam mislio da tripujem: kada ti dolazeća notifikacija utiša muziku ili video koji gledaš ne možeš da vratiš zvuk na maksimum dok ne restartuješ telefon. Veoma veliki bag ustvari..
Sviđa mi se što su bukvalno napisali sve što su rešili + sve izmene.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Nemanja613
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 10. Apr 2019. 23:18
:: xiaomi Mi8lite
:: samsung s4

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Nemanja613 »

Pozdrav svima. Novi sam korisnik ovog odlicnog sajta. Mislim da sam na pravom mestu. Kupio sam nov xiaomi mi8lite telefon. Odlican telefon i za svojih 6.26 inch-a nije mnogo veliki i lepo stoji u ruci. Cackao sam telefon i izgubio mi se u podesavanju telefona u opciji prikaz na celom ekranu da sakrijem isecak. :cry: Kojom metodom moze da se vrati ova ista opcija? :unsure:
Unapred hvala. :)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Pozdrav. Pišeš u pogrešnoj temi, ali odgovoriću ti svakako.
Vrlo je moguće da ako si dobio neki apdejt softvera u međuvremenu (sa Android 8 na 9) da si jednostavno izgubio tu opciju tj da je Xiaomi ukinuo.
To se desilo i na Mi 8, ali su sa zadnjim apdejtom opet vratili.
Proveri svakako ovako: settings pa full screen display pa hide notch koja bi trebalo da bude prva opcija. Ako tu ne postoji nažalost ne možeš ništa da uradiš.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

damjanvr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 01. Apr 2019. 20:37
:: SAMSUNG S7 EDGE

Re: Xiaomi Mi 8

Post od damjanvr »

pozdrav ljudi, imam 2 pitanja :
1? kako se instalira GCam na xiaomi mi 8?
2) kako podesiti otključavanje licem? vidim po forumima da piše d amoram da menjam regiju , jel to istina?

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

1. Samo skineš aplikaciju sa sajta i instaliraš kao i svaku drugu koju bi instalirao van prodavnice. Ima par odličnih portova za Mi 8 koji rade bukvalno bez ijednog problema.
Preporuka za BGS Mi 8 V2e (celsoazavedo sajt).

2. Sledeći apdejt bi trebao da donese face unlock u svakom regionu, ali za sada ja koristim Italiju kao region i apsolutno mi ne smeta niti ima neke razlike u odnosu na to kad staviš Srbiju kao regiju. Od zadnjeg apdejta je tu i opcija da ostane na lock screen-u kad prepozna vlasnika, kao na iPhone-u.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi 8

Post od filip11314 »

Proveri da ti nije Dark mod u developers opcijama. Meni na xeu (9.3.21) se nalazi tamo (piše Night mode). Mada nije ništa bolje odrađen od Stock Black Mode teme. Npr kod Gmail obaveštenja se ne vidi subject jer je tamno sive boje.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Nema, proverio.
Ma ovaj apdejt su brzo povukli jer su mnoge stvari zeznuli, ali ja se zaleteo. Čekam sledeću betu pa prelazim na nju.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

damjanvr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 01. Apr 2019. 20:37
:: SAMSUNG S7 EDGE

Re: Xiaomi Mi 8

Post od damjanvr »

ljudi, imam mali problem, nešto mi se baterija u zadnjih par dana mnooooogo brzo isprazni, baš lete procenti na niže...jel se dešava to nekome? ranije mi izdrži baterija lagano jedan ceo dan bez dopunjavanja, a sad jedva par sati i spusti mi 50%, ne znam šta da radim, telefon je uzet u ušću pre mesec dana

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Mi 8

Post od artifex »

Jesi pogledao da li ti neka konkretna aplikacija vuče bateriju ili pak guglovi servisi?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

damjanvr napisao:ljudi, imam mali problem, nešto mi se baterija u zadnjih par dana mnooooogo brzo isprazni, baš lete procenti na niže...jel se dešava to nekome? ranije mi izdrži baterija lagano jedan ceo dan bez dopunjavanja, a sad jedva par sati i spusti mi 50%, ne znam šta da radim, telefon je uzet u ušću pre mesec dana
Stigao je novi apdejt pre 3 dana koji je poboljšao bateriju.
Nikako nisam stigao da pišem o telefonu i samo sam ishvalio prethodni apdejt i na tome je ostalo.
Posle pohvale je usledio pakao: baterija se brže trošila, sam telefon je radio tromo (ne sporo, ali nekako nije to bilo to u odnosu na softver s kojim mi je došao, kao da nije u pitanju s845 i 6gb ram-a), dosta funkcija je imalo sitnih bug-ova i oni su dan kasnije povukli taj apdejt, ali je mene mrzelo da se vratim na staru verziju ( zahtevalo je wipe data).

Konačno je stigao novi apdejt (aprilski peč) i sredio je sledeće stvari:
Prekid poziva konačno traje kraće (imao je neki delay), mnoštvo bagova s lockscreenom i gluposti samo Xiaomi-ju poznate, tipa: imam uključen i face unlock i fingerprint, ako otključam telefon face unlockom (a imam opciju da ostane na lockscreenu) moram da povučem prstom a ne mogu fingerprintom da otključam.
Itd, da ne nabrajam, stvarno je prethodna verzija izgledala kao da je beta a ne stabilna verzija (čak mislim da su na xda pisali da negde u nazivu je i pisalo da je u pitanu beta verzija).

Novi apdejt je vratio stabilnost, baterija deluje bolje i konačno su uveli dark mode (ali ima neke nelogičnosti pa kontam da će ga tek u sledećoj verziji skroz ispeglati). Mislim da Xiaomi mora brže da radi, pogotovo što ima dva gotovo identična telefona (što se tiče specifikacija, Poco i Mi 8). Nekako su i više prebacili fokus na Poco zato što ima više korisnika, a mislim da to nije pametna opcija jer je Mi 8 flegšip.

Pisaću još ako bude nekih novosti, za sada se čini da su ispeglali 95% gluposti koje su sami napravili žureći s novim funkcijama. Jednostavno Xiaomi nije Apple i ima mnogo više uređaja na koje treba da se fokusira i žurbom ne dobijaju ništa, samo kvare iskustvo korisnika. Toliko za sada.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Evo malo o Gcam-u na ovom telefonu.
Koristio sam do pre nedelju dana modovanu verziju BSG V2e (zadnje verzije koju je ovaj developer radio, najstabilnija, apsolutno sve radi na njoj) koja je u sebi imala libs (XML fajl koji menja podešavanja gcam-a). Tu sam namestio XS V2 lib (podešavanja koja simuliraju Smart HDR kod iPhone XS-A).
Danju je stvarno pravio bolje fotografije što se tiče boja, retko kad je imao "problema" s hladnim bojama (kao sa običnom V2e ili kako je generalno kod pixela), noću sam malo gubio na oštrini, ali sam to nadoknađivao preko Snapseed-a vrlo lako.
Zašto ovo pričam?
Zato što sam hteo da slomim telefon pre par dana kada su mi nestale vrlo bitne fotografije (napravljene tada). Naime, prvo su fotografije i dalje tu u galeriji, možete da ih gledate, ne i da ih delite ili da ih editujete i čim napustite galeriju slikama se gubi svaki trag. Tako da jbg, BGS V2e ostaje jedini izbor ako hoćete Gcam koji vas nikad neće izneveriti (hladne boje možete srediti dodavanjem saturacije u podešavanjima Gcam-a delimično, ili naravno kasnije preko Snapseed-a).


Sent from my MI 8 using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi 8

Post od filip11314 »

Ja podesio po onom uputstvu sa benča, ali sa povećanom saturacijom. Slike su ekstra, mada opet su tamnije u odnosu na stock kameru. Ipak je V2e najbolja opcija trenutno.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Na koja podešavanja tačno misliš, može link u dm ili ss ovde?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi 8

Post od filip11314 »

Prvi post na temi Mi 8, Djilkosh objavio. Samo što ja stavio veću saturaciju i 2s dužu HDR ekspoziciju.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Odgovori