Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Evindzer »

Tako vam i treba kad kupujete velike telefone. [emoji12]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od znemanja »

@Evindzer, a šta ti ono beše koristiš :) :)

Pa ako nema default te opcije, rešenje je neki launcher, Nova je tu najbolja, masa gestures-a može da se setuje preko Nove.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od sugarcoated_ass »

Nema toga ni u launcherima jer je vezano za ceo sistem, a ne samo za home screen. [emoji846]
Na WP je fora da spusti ceo ekran na dole i bukvalno ti gornja ivica ekrana bude na polovini, a na EMUI se napravi mini verzija ekrana u levom ili desnom donjem ćošku, taman tolika da sve dohvatiš palcem. [emoji846]

EMUI:
Slika

Windows:
Slika

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Ili barem šabani od developera ne stavljaju važnu dugmad na vrh interfejsa.

Evi, baš nešto i nema manjih. Možda za nijansu. Dobro, da, ako se nema notch, a telefon iste dužine, ali interfejs ipak niže stoji, što pomaže.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od znemanja »

@sugarcoated_ass, aha, ti misliš na one-haned mode. Ja sam mislio na opciji da prevlačenjem prsta na dole, bilo gde na ekranu, spušta roletnu sa obaveštenjima.To može u Novi, ali one-handed mod ne može, to mora da bude podržano preko UI proizvođača.

Inače, one-handed mod je jako zgodna opcija za telefone sa 6 i više inča. Bukvalno, bez tog moda nema šanse da rukujem uređajem samo sa jednom rukom.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Mislio je i na prevlačenje prsta na dole za otvaranje akcionog centra, ili "roletne". Nova ne omogućava da se roletna spusti dok si u nekoj levoj aplikaciji, ali se slažem da i Nova tu pomaže - lako je skočiti i na početni ekran ako treba. Slično kao što je moguće "povući ceo ekran na dole" uz one-handed mode, pa onda spustiti roletnu.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Green »

Previse je to gimnastike za jednu ruku. Moracete da se pomirite sa cinjenicom da malih telefona jednostavno nema, niti ce ih biti. Pa cak se i Apple vodi tom filozofijom.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Sale_M »

Jedino da furate neke stare modele. Evo ovaj moj P10, bas je kompaktan. [emoji851]

Poslato sa Huawei P10 uz pomoć Tapatoka
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Biće opet malih telefona, pitanje je vremena. 8)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od znemanja »

@Gari, nažalost više malih telefona neće biti. Ono što će biti u budućnosti jeste više modela sa dijagonalom od 5.6 - 5.8 inča sa odnosom stranica 18.5 :9 ali sa krajnje minimalnim gornjim i donjim bezelim što će uciniti takve modele dosta kompaktnim. Ali gotova je era telefona od 5 inča, jedino kupiti neki stariji model.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od sugarcoated_ass »

Ma dobro je sada što su telefoni sa sve manjim bezelima. Pisao sam da sam poredio moj A1 i S9 i ono je baš malo naspram ovog mog. [emoji846]
Još bolje je što se taj trend polako širi i na mid segment tako da uskoro očekujem i tu minimalne bezele. Tu bih bez (većih) problema vozio 6 - 6.2". [emoji16]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Evindzer »

Trebalo je da pogledate Soni XA2 ako ste hteli poslednji mali model. Jeste da je star oko 10 meseci, ali je mali, lagan (plastičan, meni je to plus), brz za svoju klasu i ima vrlo dobar ekran. Rado bih njega uzeo kad penzionišem Lumiju, uz Nout 8 ne treba mi bolje, a i mrzilo bi me da vučem dve cigle. [emoji4]

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Sale_M »

Lepo je imati jedan mali, a jedan Big. [emoji23]

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Ne možete baš znati šta će biti aktuelno za dve godine. Da li bi recimo iko od vas predvideo notch? Ne bi. Tim Cook se nakaki, masa se naloži, ostali proizvođači vrše istraživanje tržišta, i op, eto šta imamo da vidimo.

Ja kapiram da su sad telefoni ovoliki jer oni ne mogu da upakuju to što treba sve u jedno manje kućište. Jedino da telefon bude deblji (deblji, ne širi). Ali moderan telefon treba bože moj da bude tanak.

Jeste, Sony Xperia XA2 je značajno manji, a i nema obrvu. Mogao bi biti lakši za jednu ruku. Nisam njega zapazio recimo.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Evindzer »

^ U Gigatronu i dalje košta oko 35000, tako da bi njime možda prebacio planirani budžet...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

To svakako, a i nije Android One. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Evindzer »

Mislim da je AO precenjen, nisam ga nikad koristio, pa možda imam pogrešno gledište, ali ne vidim da je doneo neke izuzetne prednosti u odnosu na regularnu varijantu - koju, istini za volju, proizvođači često skinuju do besvesti, što ne mora obavezno da bude i loše: meni, recimo, na ovom Noutu Samsungov pristup sasvim odgovara, i uz mogućnost vizuelnog podešavanja iz Samsungove prodavnice, ubačeni dodaci poput Edža (menija sa strane, ne zakrivljenog stakla) vrlo su mi zabavna i korisna opcija.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od sugarcoated_ass »

Veruj mi da mnogo znači, naročito na jeftinijim uređajima. Jbg, ti imaš nasviran flegšip koji može svašta da podnese, ali u nižem segmentu se baš oseti razlika kada imaš šminke i bloata ili potpuno čist sistem. Osim toga većina može da im pozavidi sa apdejtovima i na flegšipima, a o nižim segmentima da ne pričam. [emoji16]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Baš ovo što Sugar kaže. S tim da ja nisam imao direktnog iskustva sa raznim skinovima, pa ne mogu o tome nešto da govorim, ali i apdejti mi znače. Ovako dobijem manje mogućnosti u startu, ali to što bude dolazilo, dolazi i meni, neću biti minimum dve godine zarobljen na istom jer "ko mi je kriv što nisam kupio flagship". I dodatno, osećaj da mi sistem nije neki mutant Googla i Samsunga recimo, pa da ja to ovako ili onako krpim. (A to što je mutant se oseti i u performansama, a taj simptom se ne leči.)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Green »

Pa recimo, Xiaomi modeli nizeg ranga fino rade i pored teskog MIUI skina i bloata koji dodje s telefonima. Ljudi i ovde na forumu to cesto potvrdjuju.
S druge strane, OnePlus je odlican primer kako ponuditi maltene cist android, a sa mnostvom raznih funkcija i podesavanja, karakteristicnih za zestoko skinovane uredjaje.

Odgovori