Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
ZacinC
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2012. 14:49
:: Xiaomi A2 Lite
:: Xiaomi Redmi 4 prime
Lokacija: Bor

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od ZacinC »

MedaMiska napisao:Hmm sad mi se cini da imam nov problem,cinimi se da mi kasne sms poruke i viber poruke, otlkucam telefon i hukvalno tada primim sms ili viber poruku, Iskljucio sam prilagodljivu bateriju i u podesavanjima sam sms aplikaciji i viber aplikaciji stavio bez optimizacije,jel zna neko sta je priblem.
Meni se to desavalo sa viberom samo ali sa nekim narednim update-om aplikacije to isprave.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Auu juce mi telefon opet poludeo i opet kada nesto preuzmem ili prebacim sa kompa to se ne vidi ni u galeiji ili u muzickom plejeru samo se vidi u fajl menageru a PROVALIO sam ko je krivac keiva je ova aplikacija koja kada se instalira sjebe telefon samo tako https://play.google.com/store/apps/deta ... screenshot ja sam sa jednog sajta skinuo pro verziju i ta aplikacija izgleda ima neki virus,takodje prvi put kada sam imao problem sa memorijom instalirao sam tu app, ali mi skroz bilo nelogicno da je zbog toga, danas opet ide hard reset pa sve od 0 i sad doobro pazim sta instaliram

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Dobro je da si pronašao krivca, držim palčeve da se sve to sredi ovaj put, i da nemaš više problema. [emoji4] A usput, dobro je što si napisao kako je došlo do problema, da i drugi znaju. Jedino ostaje pitanje da li se ima isti problem i sa Pro verzijom iz Stora, valjda su u toj verziji rešeni ti problemi... (Ako su problemi došli iz samu aplikaciju, a ne od onoga ko ju je krekovao.)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Ljudi jel zna neko kako da nadjem podesavanje za wi-fi da podesim da se konekcija ne iskljucuje kada telefon spava uvek mi se desi kad uzmem telefon otkljucam ga udjem u viber mesenger bas tada mi stigne poruka, nigde ne modu da nadjem to podesavanje na jednom starijem telefonu imam wi-fi dodatna podesavanja i tu ima jos neke opcije ovde ne mogu da ga nadjem

majka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sre, 31. Jul 2019. 09:44
:: Xiaomi A2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od majka »

I kod mene je tako, nema slika koje skinem sa neta samo u file manager app ih vidim, onda sam skontala da ih aplikacija sortira po vremenu, tj koliko je stara slika pa je zabaci negde nazad. Drugih problema nemam. Navikla sam na taj google wigdet koji me je u početku baš nervirao a sad mi baš koristi. Obećala sam slike pa ću da postavim u temi, meni je kamera baš dobra osim što još uvek bih volela da mi je noćna malo bolja ali možda se usudim da instaliram Gcam kad uzmem nov kompijuter.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od ZzHn »

Moj a2 lite je presao kod devojke jer je njen stari fon crkao...Ona je odusevljena telefonom! Nekako sam se snasao da instaliram Gcam i mogu vam reci da je night mod fenomenalan (u odnosu na stock cameru). Jedino sto su selfiji fotkani sa Gcam uzasno grainy,prakticno neupotrebljivi ne znam da li je i kod vas tako? :?
.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od niko1a »

To ti je do verzije Gcam koju si instalirao, moras samo naci odgovarajucu i sve ce raditi kako treba.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od niko1a »

https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-fu ... 259.0.html

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Pozdrav ljudi upravo je za nas stiglo azuriranje na andoid 10!!!! ja cu sacekati sa azuriranjem jer su zeznuli sa ma2 i mia 3

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od sugarcoated_ass »

Oh, for f*uck's sake..
The Android 10 update for the Xiaomi Mi A2 Lite appears to be bricking devices

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

I, nakon nekog vremena, stigao Android 10 i na ovaj telefon. [emoji16]

Međutim, ima ovo loših strana. Sad izgleda za SMS ni nema mogućnosti da se odabere tamna tema, a da u podešavanjima sistema bude odabrana svetla tema. Isto i za aplikaciju za pozive. Googlov vidžet na početnom ekranu postao crn. Može da se stavi samo da bude crno-beo, pa pretežno beo. Ono za podešavanje jačine zvona, nisu ostavili, ali je sadašnje rešenje ipak nešto bolje nego ranije - ali nedovoljno dobro za nekog ko bi hteo da smanji tom bez gledanja u telefon.

No dobro, šta je tu je. Sve je jasno, ako hoće neko nešto lepše, onda ne kupovati Android One, a ja mislim svakako da je i ovo ovako bolje za mene nego za druga alternativa. Samo moram da prokomentarišem kako su ovo bezveze napravili. No, ima i dobrih strana.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Evo i ja da podelim utiske,azurirao sam telefon na androdi 10 pre dva dana,od bagova sto sam primetio,je to da u podesavanjmina,ne moze da se ukloni opcija podesi svoj piksel,isto tako dodaj nov g mail akaunt,ne moze da se ukloni,ali to nije strasno,meni takodje pokreti sa dva dugmeta ne rade kad odaberem to i jednostavno nece da radi,dok je na androidu 9 radilo super,isto tako mi se desi da neka treba dva tri puta da se prevuce prstom preko ekrana da se on otkljuca,iskreno se nadam da ovo nije finalana verzija androida 10 jer ina jos par stvari da xiaomi popravi,generalno sam se razocarao u xiaomi i ovo je moj prvi i zadnji xiaomi tel,takodje me nerviarju jer se ponasaju kao da im je ovaj android one projekat nebitan,i sva azuriranja su puna bagova,isto su zeznuli m a2 pa cak i mi a3, takodje cu rzmisliti o kupovini bilo kog telefona sa android one programom,

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Ja sam do sad imao i neke ipak pozitivne utiske, neke sitnice, ali ne baš što je vredno pomena. Iako one zajedno čine da ovo sve bude kompletniji proizvod.

Ja se nadam da će i kod mene nestati to da prilagodim svoj Pixel...

Za double tap to wake. Njega ne vidim u podešavanjima, ali pošto očigledno nisu sređivali stvari sa proximity senzorom da se ne otključava u džepu, bolje mi da ta opcija i bude u ugašena. I za sad se meni ponaša kao da je to i slučaj. [emoji848] Ne vidim gde bi to i mogao da uključim, a ne otključava mi se ni na petrostruki tap.

A u podešavanjima, ovo sam uočio čim sam prešao na Android 10. Kako su napravili tako ružan pravougaonik za pretragu.Slika

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Druže reci mi dali si radio reset na fabricka podesavanja nakon apdejta,ja nisam, i kako te sluzi navigacija kroz sistem sa dva dugmeta,ja imam problem,znaci kad tapnem na home dugme,pokaze mi nedavno koriscene aplikacije u vidu kartica,to je ok ali kada prstom klizis levo ili desno po home dugmetu,kod mene telwfon baguje treperi mi ekran a trbalo bi da te vrati u kwdnu pabu drugu aplikaciju na androidu 9 je to radilo ok

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Reset nisam radio. Nadam se da neću morati da ga radim, barem ne ovih nedelja.

Ali mi radi to nekako lošije. Hoće da zatreperi kad brzo hoću s tim da pređem u tu "susednu" aplikaciju. (To ono bez ulaženja u multitasking da pređem iz aplikacije u aplikaciju.) Kad vučem laganije prstom, onda lepo radi. A to što mi treperi - kao da mi zatreperi za susedna aplikacije preko ove u kojoj sam.

I sad sam skontao. Zatreperi mi kad palcem krenem od donjeg desnog ćoška. A kad švićnem baš preko srednjeg dugmeta, pa makar i brzo, onda bude OK. Ali generalno, nije to to... Ni na Piti mi nije savršeno držao sve u multitaskingu, morao je da refreshuje, a sad je to izgleda izraženije - posebno ako koristim taj "brži prelazak" između aplikacija.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Skroz ali skroz je ista situacija i kod mene sto se tice navigacije sa dva dugmeta,smo me cudi sto kazes da i na piti ti nije to radilo kako treba,meni je radilo super ali nema veze,razmisljam dali bi fabricki reset pomogao sto se toga tice, dali koristis nov nacin pokreta koji koji je dosao sa androod 10 na zalost radi samo na fabrickom launceru,a ja koristim nova launcer,moracu uskoro da se vratim na fabricki koji mnogo mrzim,prvo zbog onog at galance widgeta,drugo sto bilo koji vidget da stavis ma ekran on ti zauzme pola ekrana pricam o widgetima 4x3 ili 4x2,

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Mislim da je to kod mene na Piti tako bilo jer sam nagurao dosta aplikacija. Ali izeš ga, nisam kupio telefon da ga gledam kako je brz bez aplikacija. [emoji16]

Ja koristim fabrički launcher inače. Nova mi deluje super, ali me uvek mrzelo da ga podešavam skroz da li bude po volji, a ovo mi relativno podnošljivo. Ali se slažem, jako loše iskorišćen prostor.

A ta nova navigacija, njoj još nisam dao šansu. Nekako mi to deluje bezveze, ali mogao bi bar da se poigram jednom.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Miška, uradio hard reset, i sad radi tačno kako bi i trebalo. Doduše, još nisam većinu aplikacija ponovo ispodešavao, ali ovo sad radi odlično.

A hard reset uz povlačenje punog backupa.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

majka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sre, 31. Jul 2019. 09:44
:: Xiaomi A2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od majka »

Dakle samo hard spasava ove bagove? Užasno je usporio telefon od kako sam apdejtovala na Android 10, kamo sreće da sam došl ovde da pročitam iskustva.
Meni je osetno usporio iako imam jaču verziju A2 lite, nekad neće isprve da se otključa, camera spora... Čak sam počela da razmišljam o zameni za A3.

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Gotovo je digao sam ruke od xiaomia ispade da je android one totalni promasaj,za xiaomi jer imaju problema sa mi a2 i mi a3 najvece razocarenje sto su na mi a2 lite ostavili ovako bagovit android 10 jednostavno posle apdejta sa androida 9 na android 10 to vise nije isti tel,resio sam da ga poklonim zeni,ja sam presao honor 10 lite.Xiaomi nikad vise

Odgovori