Xiaomi Mi A3

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Xiaomi Mi A3

Post od majkon80 »


majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Xiaomi Mi A3

Post od majkon80 »

Zoreli hteo sam da pitam za savet,posto ne svetli nista kada imas propusten poziv ili poruku,postoji li nacin dok to ne isprave ubdjetom da me telefon obavesto tj ekran da li imam poruku ili poziv?

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Xiaomi Mi A3

Post od majkon80 »

Stock

Slika48~04

Gcam
SlikaIMG_20200108_202656

Ova stock ako nije i bolja od Gcam,i to za cenu od 150 eura

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A3

Post od ZzHn »

Sinoc sam kupio a3/128 GB, crkao najzad prastari LG g2...
Prvi utisci fenomenalni! Malo me brinuo taj ekran ali rekoh sebi nisam zakeralo niti mnogo zahtjevan korisnik, bice to sve ok. I bi! Odlican ekran, dosta saturisan sa jako dubokim crnim, sto je bas bas gotivno (prvi put posjedujem telefon sa AMOLED ekranom). Rezolucija je za mene skroz ok, vise nego dovoljna. Izasao me 160 e sa zastitnim staklom , bas povoljno za ovu makinu.
Pisem svoje utiske kada prodje neko vrijeme...
Drago mi je sto sam odabrao ovaj model citajuci vase postove. Telefon mi je legao sjajno, posebno s obzirom da sam imao vec a2 model.
.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Xiaomi Mi A3

Post od pero0000 »

^Odličan izbor!
Za mene najbolji telefon do 250€.

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A3

Post od ZzHn »

Prvi utisci posle nekoliko dana koriscenja:

Plusevi:

-Standardno odlicna Xiaomi baterija
-Sasvim dobar audio preko slusalica + tu je i 3,5 mm za sve slusalice
-Duboke AMOLED crne, dobar kontrast - meni ni malo ne smeta manja rezolucija ekrana, ne primjecujem nikakve pixele
-Odlicna kamera
-Odlicna Selfi kamera takodje
-Fingerprint reader se ubrzao posle update-a
-Dobija se zastitna maska u pakovanju - po meni najbolja slim silikonska zastita, ne povecava gabarite telefona
-Izuzetna lakoca svakodnevnog koriscenja

Minusi:

-Fingerprint bi i dalje mogao biti brzi - Nadam se posle nadogradnje na Android 10
-Ekran je presaturisan - Uslovno receno, meni ne smeta jer svaku ozbiljniju obradu Fotografija itd vrsim na PC-ju
-Podrzava Fast charge ali brzi punjac ne dolazi u originalnom pakovanju (Mada se i ovako relativno brzo napuni)

pero0000, da :) Ovo je treci Xiaomi telefon koji kupujem i svaki put se iznenadim sta sve dobijem za smijesne novce :oops:
.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A3

Post od niko1a »

Ne znam koliko je na ovom modelu brzi ili spor fp, ali generalno ne treba da ocekujes da bude u rangu sa klasicnim fp, jednostavno svi ti ispod ekrana ce biti sporiji od klasicnih, bar za sada dok ne srede tehnologiju. Sto se tice saturacije, ne znam da li imas da podesavas to na AO, ali pogledaj u settingsu i potrazi da li moze da se bira, ako imas opciju moze da se smanji ili poveca, pa da podesis onako kako ti odgovara.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A3

Post od ZzHn »

niko1a, pazi, na proslim telefonima sam imao FP za zadnje strane, sto je po meni nezgodno, posebno kada telefon lezi na stolu na ledjima.. Cinjenica da A3 ima fp sa prednje strane je meni sjajna :) Neuporedivo je udobnije ovako! Ali ne mogu samo pluseve da dajem hehe, mora i neki minuscic :wink:
Ja sam generalno manje zahtjevan korisnik, tako da po meni nije spor fp, iako znam da ima brzih ovaj radi super ako mene pitas.
Sto se ekrana tice napisao sam gore "presaturisanost-uslovno receno", jer meni pomalo i prijaju te punchy jarke boje amoled ekrana. :)
Stavio sam Nova louncher ipak, prosto je nevjerovatno da nam google ne daje mogucnost da uklonimo At Glance i search bar... :disgust:
P.S. Ako neko ima predlog za dobru Remote (tv i audio) app neka napise, imam problem da nadjem neku kompatibilnu sa VOX tv-om...
.

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Xiaomi Mi A3

Post od Mladen7 »

Pozdrav društvo.
Od juče imam A3 128 GB.
Malo je reći da sam pozitivno iznenađen.
Više utisaka ću pisati posle bar nedelju dana korišćenja.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A3

Post od гари »

Čestitam obojici na novim Android Ime uređajima. Mlađi sam već u teži za nove telefone, ali da čestitam i ZzHn-u na nasledniku A2 Lita.[emoji4]

Po pitanju fingerprint senzora, slažem se da je s te strane koju si naveo zgodnije da on bude napred. Ali me zanima da li onda sad preko fingerprint senzora ne možeš da "spustiš" action centar prevlačenjem preko fingerprint senzora? [emoji848]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Xiaomi Mi A3

Post od majkon80 »


niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A3

Post od niko1a »

Ne moze da se prevlaci vise preko fp kad je ispod ekrana sto je i logicno, nije fizicki odvojen kao pre pa da prepozna da si bas to hteo. Za vox, tesla, midea i slicno trazi neke kineske proizvodjace, kreni redom pa koji ubodes :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A3

Post od гари »

Slažem se da je logično...

Hmm, pomenuo si Mideu... Postoje Midea telefoni?[emoji16]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A3

Post od niko1a »

Ne, to je bilo vezano za koriscenje telefona kao daljinski, znaci midea klima ili sta vec, i ove ostale marke, nevezano koji su uredjai u pitanju, cesto ih ne prepoznaje pod markom koja je kod nas, al koliko se secam preporuka je bila da se u Mi remote ili kako se vec zove app pokusa sa kineskim proizvodjacima i neki ce biti kompatabilan, jer vecina su prepakovani kinezi samo kod nas imaju drugo ime.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A3

Post od ZzHn »

гари, hvala, odavno mi se neki fon nije toliko svidio na prvi pogled, a devojka odusevljena sa a2 :)
Sto se Remote aplikacija tice u pravu ste, moram da se nakanim veceras da isprobam kineske brendove na Mi app... jedna ce da se radi :)
Inace sinoc sam tek pogledao 2 klipa o novim Android 10 funkcijama... moram da kazem moj utisak je da je to slab upgrade, vise dodje kao znacajniji update?
Ono sto sam ja primjetio da se istice od novih funkcija je dark mode (sto je strava) i nova Gestures navigacija, sto je isto kul, ali sam ipak ocekivao malo vise ne znam zasto :unsure:
.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A3

Post od гари »

Hvala na pojašnjenju, Nikola. [emoji4]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

porquoi_monsieur
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 07. Sep 2018. 04:01
:: LG G2 Mini

Re: Xiaomi Mi A3

Post od porquoi_monsieur »

Zanima me ovaj telefon, trenutno imam Mi A2 Lite koji ima par nekih softverskih problema, jedan je i to da mi konstantno duplira kontakte osoba koje imaju Viber i WhatsApp. Da li se to desava i kod ovog modela?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A3

Post od гари »

Ja imam Mi A2 Lite, i to mi se ne dešava. Kapiram da problem može da se reši i bez kupovine novog telefona.[emoji16]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

porquoi_monsieur
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 07. Sep 2018. 04:01
:: LG G2 Mini

Re: Xiaomi Mi A3

Post od porquoi_monsieur »

Skinuo sam ja aplikaciju za taj problem, ne menjam telefon zbog toga ne brini :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A3

Post od гари »

Posle sam tek video. [emoji1]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Odgovori