OnePlus One

Odgovori
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus One

Post od El Laki »


Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: OnePlus One

Post od Azimuth »

Fotke su solidne, ali su boje jako isprane. Skroz neprirodne. Da bi izgledale pristojno moraju se dobrano doradjivati.
Sto se tice AnTuTu testa, on uopste nije merodavan. Ja ne znam niti jedan G2 ili Note 3 koji toliko malo baca. Oba idu na preko 35 odnosno 36 000. S5 i M8 prosto moraju vise od toga.
A nesto sasvim drugo je ono kako ce se pokazati u radu, svakodnevnom koriscenju. Najbolji primer za to je Nexus 5.
Dakle, koliko zavisi od hardvera, toliko je bitan i softver tj njegova optimizacija. Sta se nalazi u ovom OnePlus-u to ne znam, ali sumnjam da moze da parira nekom modelu od vodecih brendova.

Pozitivna stvar u celoj ovoj prici jeste najavljena cena sa takvim hardverom. Nadam se da ce oboriti cene drugih proizvodjaca, pa da i mi, krajnji korisnici, profitiramo :wink:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: OnePlus One

Post od Baraba »

Mada je meni još neverovatna ova cena sa ovim hardverom.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: OnePlus One

Post od Green »

Po toj ceni se sigurno nece prodavati, jer ce nabavka za sada biti moguca samo preko reseller-a, kao sto je to slucaj sa Oppo telefonima.
Sto se softvera tice, u njemu je Cyanogen, sto meni barem bas ne uliva neko preterano poverenje i pored popularnosti istog. No, videcemo kad krenu testovi...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus One

Post od El Laki »

S obzirom na silna varanja na benchmarku od strane Samsung i HTC pre svega, uopšte ne smatram merodavnim te testove, ali ako i u varanju uspeva da ih prebaci, onda nije slučajno. Što neko reče u stvarnosti G2 i N3 idu preko 35k, tačno, ali će isto tako i OnePlus One ići više tad. Svakako, mislim da je neumesno sada davati komentare dok još nije ni predstavljen telefon, ali svakako da skreće pažnju na sebe dosadašnjim marketingom.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: OnePlus One

Post od znemanja »

Meni lično benchmark testovi ne znače apsulutno ništa, i ne očekujme da ovaj model ima neke prevelike razultate u istim. Njegov glavni adut je povoljna cena sa sasvim solidnim hardverom i kao takav i treba da bude konkurentan model, a ne da parira Note 3, S5, G2 i sl, jer ko želi ekskluzivan model on je i spreman i da plati dosta više.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: OnePlus One

Post od Azimuth »

Pa sa tim hardverom bi i trebao da parira S4 i G2. Pogledaj šta su strpali u njega + ta baterija.
Što reče Green, Cyanogen nije što je nekad bio.
Videćemo kad se pojavi kako će sve to biti u praksi.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: OnePlus One

Post od znemanja »

Ali ne i cenom, cilj ovog telefona je da približi taj hardver srednjem cenovnom rangu.Ako bi cena OnePlus One kod nas, recimo, bila 400 evra, a za 20 evra više trenutno mogu da kupim Note 3, meni dileme ne bi bilo. No, ako bi cena bila oko 300-320e onda bih već razmislio.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: OnePlus One

Post od Azimuth »

Upravo tako. Samo što se ja nadam da će uz sve to oboriti i cene vodećih brendova.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: OnePlus One

Post od znemanja »

Nadam se i ja da će pojava ovakvih modela uzdrmati glavešine vodećih brendova i da ćemo imati nešto niže cene, ali ostaje nam samo da čekamo i vidimo kako će tržište prihvatiti ovaj model.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus One

Post od El Laki »

To je ono što svi očekujemo od ovog modela, svidjao nam se on ili ne - da obori cene. Ako bi bio 300e ili malo više a konkurencija G2, onda bi pravi izbor bio G2 koji će svakog trena pasti ispod 300, još dok dodju OnePlus, M8 i Apple, zaživi S5... G2 će biti bestboy u svom cenovnog rangu

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: OnePlus One

Post od Green »

Treba ljudima biti jasno da od obaranja cene modela vodecih proizvodjaca nema nista. OnePlus je potpuno novi igrac na terenu, nedokazan na sve i jednom polju, pa jos iz Kine. Na stranu odlicne specifikacije, marketinska baljezganja i zadirkivanja po blogovima i forumima.
Nikad Samsung i HTC, na primer, nece oboriti cene svojih top modela, ako to ne pocnu ciniti, recimo, Sony, LG, Motorola, Apple. Bole njih cosak za tamo neki OnePlus koji ce sad izbaciti povoljan i konkurentan model i ko zna kad. Moze ovaj da im bude prvi i poslednji...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus One

Post od El Laki »

Delimično se slažem oko toga da je OnePlus još anonimus i sve, ali mislim da će se osetiti njegova prisutnost na tržištu. No, to je samo moje mišljenje. Videćemo za koji mesec.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus One

Post od El Laki »

Evo u kojih 16 zemalja ce biti predstavljen za nesto manje od nedelju dana:

Slika

Davorin
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 27. Jan 2013. 21:18
:: galaxy s4

Re: OnePlus One

Post od Davorin »

Jedva čekam da vidim kako izgleda telefon, mada su izašle neke slike na net-u, ali i dalje čekam oficijalne.
Iskreno, za ove pare, nema bolji telefon.
Jedino je šteta što će kod nas biti skuplji, a i ko zna da li će biti dostupan.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: OnePlus One

Post od bata bogdan »

Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: OnePlus One

Post od Joxy »

Neverovatno kakvi su to majstori ja im se divim, samo da bude ta cena i zelim im mnogo uspeha u prodaji jer smatram da je ovo odlican potez pre svega sa cenom a i karakteristikama samog telefona... :wink: Ako im bude prodaja isla kako treba i ljudi budu kupovali masovno, mozda dodju i do nekih neverovatnih brojki... :)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: OnePlus One

Post od iKe »

Čudo od telefona

Slika

Slika

Slika


i to po ovim cenama :

Slika

Nadam se da će uskoro moći da se nabavi kod nas.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: OnePlus One

Post od toda81 »

Ovo je smesna cena za ovakav telefon
Note IV N9100 dual

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: OnePlus One

Post od Joxy »

Sada ima bas dosta manjih proizvodjaca sa full telefonima koji zele da se probiju na trziste i mislim da ce ovi pre svega cenom uspeti to, doduse ne znam koliko je Oppo Find 7 ali ne verujem da ima pribliznu cenu kao ovaj... :)

Odgovori