Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Guru, nije ti loš ni taj plan, moram priznati. :)
Siguran sam da će gospođica biti razduševljena 930-icom, posebno posle promašaja od 535-ice.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Baraba »

On samo promašaje pravi :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od miodrage »

Zezao sam je da je unistila svoj uredjaj. Ona se ziva pojela.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »


filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od filip11314 »

Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Da, da, ta je informacija stara nekoliko dana, koliko ja znam. U objašnjenju su naveli da telefon ne odgovara datim specifikacijama, ili tako nešto - što bi verovatno trebalo da znači da je veliki broj kupaca imao pritužbe na rad (nekog aspekta) telefona, pa im je bilo isplativije da ga trenutno povuku iz ponude.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Baraba »

Od kako je VeNoM, napustio ovaj brend, sve je krenulo nizbrdo :D

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od cvoruga »

Baraba, MS čuo da miodrage neće da kupi 950,
pa ko vele kad ni on neće tek neće neko drugi i nema potrebe da ih prodajemo :) .

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Baraba »

Kao da im se vraća sve za Nokia ;-)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od miodrage »

Pa ja nikad i nisam hteo 950, vec 950xl. Ali sa svim problemima koje citam, malo cu da sacekam. Uzgred, juce se pojavio prvi jaci rumor o Surface Phone, za septembar 2016.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Demian »

evo je ovde kod nas u oglasima , pa ko ne moze da ceka zvanicno neka izvoli ! :wink:

Slika2015-12-27_04-00-00

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od miodrage »

To je sto se mene tice jos uvek preskupo, 450-500 kad bude ce razmislim. Nadam se istoj situaciji kao sa 920, kad je bila 580, a ja je ulovio za 450 :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od bata bogdan »

Mozda je vec neko postavio vest
http://news.softpedia.com/news/amazon-g ... 8058.shtml

Nije da hejtujem 950xl, vec info za buduće korisnike.
Što se tiče 950xl, na izgled mi se svideo fon kao i veličina, ali... Opet taj Windows i isti problemi, na žalost...koliko li im treba da izbace jedan uređaj da je u fullu i os i sve ostalo... Nov uređaj, nov os a i dalje prisutni problemi, šteta stvarno...
Huawei

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od sugarcoated_ass »

Ma u višem segmentu ne vredi uopšte razmatrati Win. Već sam par puta rekao, da imam para za 950XL, kupio bih iPhone. :uhuh:

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od rock9855 »

Pasce XL varijanta na 500€ ali ne pre leta bar ne u Srbiji. Tako da ce Miodrage da se naceka a tad ce da se zagreje za Surface W phone i tako u krug :-D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od miodrage »

Eve ga u Telenoru, cena je bubreg i jos po nesto :lol:
Salu na stranu, cena je 102960, sto je ekstremno puno. Ali, sada mogu da odem ozbiljnije da se poigram sa uredjajem, i da vidim neke od stvari koje sam citao da nisu naj naj (baterija, BT, Hello...)
Uz neki standardan paket od 1500-1600 din recimo onaj Duo, cena je 66k, sto je za 50-ak € nize nego na oglasima.
Mislim da mi se oglasi vise isplate, jer draga ima broj u telenoru, i zeli odavnod a smanji tarifu. Do sada joj nisam dozvoljavao, vidim da cu sada to uciniti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od miodrage »

E pa evo nekih preliminarnih zapazanja posle nekih 30-ak sati sa novim uredjajem.
U pitanju je beli telefon (jbg), ali sta je tu je. Kako sam zadnjih 10 godina proveo sa izuzetno cvrstim uredjajima, odnosno onima koji nemaju ledja na skidanje, 950XL mi deluje malkice labavo.
Porediti ga sa iPhone 3g, iPhone4, Lumiom 920 i 930, i E61 je malo i neumesno, jer ovi su svi zapecaceni, dok je E61 od legure Magnezijuma.
Da se razumemo, telefon je uradjen dobro, ali tu i tamo ume malo da se oseti neko skriputanje, na koje ja nisam navikao (odvikao se ustvari). Sa prednje strane dominira veliki ekran, gde su na gornjem delu su prednja kamera, proximity senzor, Iris scanner, i slusalica. Sa zadnje strane je veliko ispupcenje (kamera sa triple LED flashom), a ispod je Microsoftov logo (malo mofifikovan). Sa donje strane je USB port tip C, a sa gornje 3.5mm jack za sluske. Zvucnik se nalazi u gornjem delu vrlo blizu kamere, i samim tim zbog ispupcenja nece naleci ni na sta, i dobro se cuje u svim okolnostima. Zvuk je na moje veliko iznenadjenje vrlo glasan, daleko jaci od 930. U rangu je sa 920.
Sa desne strane uredjaja nalaze se 4 tastera, sledecim redom odozgo nanize (vol+, power, vol-, i nesto ispod je camera taster). Pomenuti deluju cvrsto, imaju dobar hod i cujan klik. S obzirom na velicinu, tasteri za zvuk se mozda za nijansu teze pritiskaju, ili se ja jos nisam navikao.
Ekran: meni deluje malo manje zasicen bojama od 930, mada iskreno, druga su mi podesavanja na 950XL, namerno sam tako postavio. Inace ekran je svetao i dobro citljiv na suncu. Ono sto sam primetio, a sto moze da bude do sistema, je nesto sporiji odziv u odnosu na prethodnike. Postoji mali lag od recimo 0.05-0.1 sec (ne uvek). S obzirom da sam perfekcionista, i da mi je to izuzetno vazno, ne mogu da ne primetim.
Iris scanner radi lepo i brzo, mada sporije od citaca prstiju. Otkljucavanje pogledom traje oko 2 sec. E sad, tu dosta veliku ulogu igra pozicija uredjaja, jer ga je potrebno pomeriti malo put levo (prednja kamera i iris scanner su na desnoj ivici, a treba da citaju oba oka, znaci treba da gledaju u koren nosa, i onda je otkljucavanje oko 1 sec - stvar navike)
WiFi, GPS, mobile data (LTE), sve radi kako je i predvidjeno.
BT konekcija ispitana u kolima, imao sam i nekoliko poziva, te izadji iz auta, vrni se nazad, ugasi upali auto, BT stabilan.
Baterija mi je jos uvek nepoznanica.
Juce sam imao oko 2h SoT (licna procena) uz instalaciju nekih 50-ak stavki, da bi sa 66% pala na 12%. Na punjenju mi je ponudio instalaciju .107 sto sam uradio. Danas oko 4.5h SoT uz gomilu podesavanja i svega ostalog sto sledi kod novog telefona (ne znam za vas ali ja za barem 30 ljudi u imeniku imam posebne melodije), i telefon je sa 100% spao na 36% posle nekih 7-8h od punjenja, kada sam ga dopunio do 61% (za nekih 17-18 min - Quickcharge je keva), i posle ga nisam preterano dirao i sada je na 22%. Ocekujem da ce baterija malo i da se poboljsa.
Sto se Win10Mobile tice, za sada nemam zamerki. Ima nekih stvari na koje cu morati da se naviknem, ali Boze moj.

Toliko sto se prvog dela tice. Dugujem jos neke slike i tako dalje, ali to cu za par dana. S obzirom da sam danas radio i da je bilo posla, dobro da sam i ovo uspeo da uradim. Ako sve bude po planu do kraja nedelje cu da ufotkam nesto cisto da se vidi kvalitet. Juce sam samo testa radi opalio jednu sliku i zadovoljan sam kvalitetom iste. Nisam strucnjak za to, pa cu negde da uploadujem, a sud cu da prepustim svima zainteresovanima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od iLuka »

3,5mm jack sa gornje strane??!! ...ccc... vracaj :lol:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

miodrage, na "prvu loptu" to sve zvuči vrlo lepo. Sa uživanjem očekujem nove impresije.
Pre toga, jedno pitanje: po tvom utisku, koji je bolji ekran - kod 930 ili 950xl? Pritom ne mislim na rezoluciju, nego na lični, (subjektivni) utisak prilikom korišćenja.
iLuka, hehe. :D
Što se mene tiče, džek za slušalice i treba da je gore, tako sam navikao, pa mi više prija za korišćenje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od miodrage »

Pa dole nose samo"pozadinci", ili neki nazadnjaci :D
Evindzer, za nijansu vise prija očima na 950xl, ali verovatno i oko mora da mi se navikne. Inače pa swype tastatura za srpski mi je sjajna
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori