Microsoft Lumia 940

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Zaključana tema
DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

1808 napisao: Koje činjenice,... pa ti čoveče još nisi shvatio ni da postoje različite arhitekture procesora (koja je od vitalnog značaja), niti praviš razliku među njima, a pričaš o nekim megahercima, jezgrima i sve to nazivaš činjenicama. Cirkus. :lol:
a sto se ti drzis procesora samo?
Ne bi da komentarises malo:
2gb rama nasuprot 3gb
400PPI nasuprot 560PPI
12mpx nasuprot 20mpx....itd

To je nebitno je l'?
araphel napisao: zamišlja da može da traži iste pare za svoje uređaje kao konkurencija sa daleko razvijenijim ekosistemom, od kojeg je teže pobeći.
kako iste pare majku mu?
Lumia 950 ce ici za oko 700eur, bar na nasem trzistu, a "jabuka" ima hardverski losije verzije za 1000+ eur...
Mislim, ako je tebi 300 i 0 eura ISTO, u redu.
Poslednja izmena od znemanja u Ned, 27. Sep 2015. 15:17, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni".

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

Niko neće kupiti Lumiju pre iPhonea za iste pare, nema to nikakve veze sa hardverom nego sa jačinom brenda.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

cvoruga Nisu iste pare... po 10i put.
Plus, nije tacno da niko nece kupiti iphone prije lumie. Imao sam priliku da se igram sa Iphone 5s, neka hvala. Uvijek cu za iste pare radije uzeti windows telefon ili EVENTUALNO android. iphone kad bih dobio, koji god da je, isao bi odmah na prodaju.
Poslednja izmena od znemanja u Ned, 27. Sep 2015. 15:32, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 940

Post od novak »

Ja gledam continuum kao najavljenu bum funkciju da bi sr privukla masa kupaca. Kad su ga najavljivali onda je bila ideja da se kao poslovnim korisnicima omoguci u dzepu da nose dokumente. Problem je sto tom korisniku treba masa periferije koju prti sa sobom. Lakse je ponijeti laptop.
Prvi put cujem da je namjena continuuma da ti umjesto laptopa kupis lumiu i da ona glumi laptop.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

novak Continuum jeste jednako pocket PC, sad za sta ces ti koristiti taj pocket PC je individualna stvar.
Licno mislim da sad za continuum nema dovoljno "mesa" da za gore navedenog prosjecnog korisnika u potpunosti zamijeni laptop. Iz tog razloga i stoji misljenje da 950ka nije bas onaj pravi flagship kakav se ocekuje od microsofta. Ali da je, tako ga nazovimo, continuum 1 uvod u sve sto sam naveo - jeste.
Potreban je jos samo mali napredak u razvoju ove vrste hardwera, da za prosjecnog korisnika u buducnosti laptop bude visak ulaganja.
Mislim da je upravo zbog ovakvog generalnog plana microsoft u letargicnoj situaciji u kakvoj danas jeste i zato su fanovi kivni, a i kriticari wintel/os-a. No continuum i okruzenje oko njega je nesto oko cega ce microsoft graditi ovaj segment, a trenutno i objektivno bez ikakve konkurencije.
Poslednja izmena od znemanja u Ned, 27. Sep 2015. 15:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

DamirBL, dobro, moja greška, ti bi uzeo WP, ali 97% ostalih bi uzeli iPhone.
Na kraju, tržište je pokazatelj uspeha, a ne samo hardver i pisanje po forumu.
Možeš da voliš i hvališ Lumiju do sutra, <3% tržišta zauzima, tačka.

Sačekajmo nove modele i nosi OS, pa ćemo videti bolju sliku.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Microsoft Lumia 940

Post od 1808 »

DamirBL napisao:......a sto se ti drzis procesora samo?
Ne bi da komentarises malo......
Kao što si za procesore pokazao da nemaš ni osnovnog predznanja, isto pokazuješ i o svemu ostalom što pišeš za hardver (čak i softver), a ja nemam baš nešto volje (ni vremena) za edukaciju takvih kao što si ti.
Poslednja izmena od 1808 u Ned, 27. Sep 2015. 15:37, izmenjeno 1 put ukupno.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

Cvoruga:
mislis 80% android, 15% iphone, 4% windows...
Iako, najcesce su ovi grafikoni radjeni pod uticajem americkog trzista. Win telefoni uzimaju npr. u Poljskoj vec 11% trzista. Da ne istrazujem sad pojedinacno, ali u mnogim zemljama je zastupljenost veca od 4%.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

DamirBL napisao: Uvijek cu za iste pare radije uzeti windows telefon ili EVENTUALNO android. iphone kad bih dobio, koji god da je, isao bi odmah na prodaju.
I ja isto - verovali, ili ne. :D :D

Jedino što ne bih odmah prodao dobijeni Ajfon, jer mi je želja da neki od novijih modela malo koristim u skorije vreme.

..
cvoruga napisao:DamirBL, dobro, moja greška, ti bi uzeo WP, ali 97% ostalih bi uzeli iPhone.
'Oćeš da kažeš da Damir predstavlja 3% svetskog tržišta? ;) :D :D :D
Poslednja izmena od Evindzer u Ned, 27. Sep 2015. 15:40, izmenjeno 1 put ukupno.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

1808 napisao: Kao što si za procesore pokazao da nemaš ni osnovnog predznanja, isto pokazuješ i o svemu ostalom što pišeš, a ja nemam baš nešto volje (ni vremena) za edukaciju takvih kao što si ti.
Aha dobro izvini. Nisam znao da je bolje imati 2gb rama nego 3gb. Ili bolja je 12mpx kamera od 20mpx, a pogotovo da je nizi PPI bolji. Ma moram uzeti neki low end telefon onda pa da mi rezolucija bude sto je moguce niza. Hvala na poducavanju.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Zile995 »

DamirBL napisao:a sto se ti drzis procesora samo?
Ne bi da komentarises malo:
2gb rama nasuprot 3gb
400PPI nasuprot 560PPI
12mpx nasuprot 20mpx....itd
Gledaj ga opet, mnogo si tvrdoglav.

Zar su ppi i mpx bitni toliko? Vazniji su tehnologija izrade ekrana, kvalitet i kakav je senzor. Vidim, vodis se tom politikom - sve sto je vece to je i bolje.

Je l' si video testove ip6s GPU-a i CPU-a?

2GB za iOS je i vise nego dovoljno. Mnogo gledas brojke brate..
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

1808 napisao: ja nemam baš nešto volje (ni vremena) za edukaciju takvih kao što si ti.
Ih, kakav si. :D
Pa, ne moraš da edukuješ njega, ako baš ne želiš, ali možeš nas ostale. ;)

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

Kako nece PPI biti bitan. Pa razlika na mom telefonu koji ima 316ppi, u odnosu na 290ak sto je kod mid range telefona standard je OCIGLEDNA. A to je svega indeks od nekih 20ak ppi. Zamisli razliku od 160? Haos.
Sto se tice rama, zavisi kako za kojeg korisnika i sta od aplikacija koristi. Ali poenta je da Lumia ima vise, a nisu u pitanju racunari pa da eto, ako ti zatreba mozes da ugradis jos koji gb. U tom smislu, bilo 2gb dovoljno ili ne, 3gb je prednost.

Za kameru necu ni da komentarisem. Kamere su na flagshipovima ionako vrhunske za segment mobilnih telefona, i ako neko nudi cak 8mpx vise, to je prednost nedvosmisleno.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Zile995 »

Naravno da je razlika velika jer ljudsko oko, konkretno u tvom primeru, moze da je opazi.

Kod flagship modela ta ppi brojka je veca. Hoces reci da ih samo PPI razlikuje? Ja ne znam uhvatio si se tog ppi kao da je najbitnija odlika bilo kog display-a... Jos da zakukas sto nema 4K display :D

Moze da bude i 500ppi, al' dzabe kad je display fail. Kapiras?

I sto uporedjujes midrange? Brate ne potcenjuj hardverski iphone nikako.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 940

Post od novak »

@damir
Slazemo se da je continuum dobra ideja, al se mora razviti u pravom smislu.
Sto se tice rama meni je najbitnije da telefon radi kako treba sto duze vremena. Vjeruj iP je sto se toga tice vrh vrhova.
Kamera? Ja koristim L830. Kamera super, ali konkretno iP brze hvata sliku i to je za obicne korisnike vrlo bitno.
I na kraju krajeva, wp nema mali udio na trzistu radi hardvera vec radi slabog sistema. Dzaba sve ako ja i dalje budem cekao 5-10 sec da se otvori program ili ako sam osakacen za opcije

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

ZILE: Ja nisam naveo samo ppi, nego ram, kameru... Pogledaj ti jos malo bolje specifikacije, pa ces vidjeti da lumia sije iphone po svim stavkama.
Takodje, kad vec si se ti uhvatio ekrana, sam napisao da licno preferiram oled u odnosu na ips LCD, no ogradio sam se od svadje na tu temu istaknuvsi da je to moje misljenje. No ako bih mogao birati izmedju dva ista telefona, nikad ne bih uzeo LCD.
novak napisao:@damir
Slazemo se da je continuum dobra ideja, al se mora razviti u pravom smislu.
Sto se tice rama meni je najbitnije da telefon radi kako treba sto duze vremena. Vjeruj iP je sto se toga tice vrh vrhova.
Kamera? Ja koristim L830. Kamera super, ali konkretno iP brze hvata sliku i to je za obicne korisnike vrlo bitno.
I na kraju krajeva, wp nema mali udio na trzistu radi hardvera vec radi slabog sistema. Dzaba sve ako ja i dalje budem cekao 5-10 sec da se otvori program ili ako sam osakacen za opcije
Samo moramo biti dosljedni i kad poredimo telefone onda porediti unutar iste klase:
Ako tebi bolje reaguje (kamera) neki mid range iphone nego odgovarajuci mid range android ili lumia (830), onda u redu.
Ali poredjenje Iphone6 sa lumiom 830, to nikako ne ide.
Poslednja izmena od znemanja u Ned, 27. Sep 2015. 16:09, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni".

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

'Aj' sad da i ja napišem nešto ozbiljno:

jeste da imam L930 i da mi se sviđa WP, ali bih sa zadovoljstvom koristio IP6. Bar neko vreme, bar dok upoznam sistem. Na papiru su kamera i ekran na strani Lumije, ali ekran na IP6 je odličan, a kamera (iako samo 8MP) stvarno oduševljava. Jesu li bolji od Lumije? Ne znam, kamera na 930 je izuzetna, a ekran (za mene, koji preferiram AMOLED) odličan je, i tu nemam žalbi, pa ni želje za drug(ačij)im hardverom.

Naravno, ne bih menjao 930 za IP6, ali to je do mog subjektivnog stava, a ne zbog slabih sposobnosti Ajfona. S druge strane, završna obrada kod 930 je ono što joj najviše zameram: ekran i zadnja maska imaju minimalni (mikroskopski) luft po ivicama sa metalnim ramom, pa se tu vrlo često skupljaju jako sitne čestice fine prašinice, koje je prilično teško odstraniti - takvu situaciju nisam zapazio na IP5s i IP6 koje sam držao u rukama. Ima li Ajfon svojih propusta po pitanju materijala i izrade - ima, pominjane su često ranije, pa ih neću ponavljati, ali mi ipak IP6 deluje bolje uklopljen (ali isto tako deluje mnogo krhkije od L930).

E sad, L950, kad izađe, biće ceo od plastike, pa vrlo verovatno neće imati problema sa prašinom kao kod mog 930...

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

Mogu li ja samo da navedem kako su mi softverske tipke 10x bolje rjesenje, evo samo nekoliko razloga:
- Iako ne igram pretjerano igre, znalo mi se desiti da na prethodnom telefonu zakacim "back, win, ili search" tipku.
- Jednom sam dao telefon nekome da nas par uslika, i 2 puta je slucajno dotakao neku od navedenih, pa sam se vracao da mu ponovo ukljucim kameru.
Dakle, lumia 950, softwerske tipke - way to go!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Green »

^ A sta kao sa softverskim tasterima je nemoguce pogresiti i kliknuti na njih pri radu s telefonom? :roll:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od znemanja »

Off je koliko-toliko obrisan, ima ovde još materijala za brisanje, ali za sada neka stoji. Držite se teme.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Zaključana tema