Vesti od Microsofta

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

Ja sam se ranije hvalio koliko sam ljudi ubedio da uzmu neku od Lumija i probaju Windows, svi su u medjuvremenu presli na Android, kao i ja sam. U ono vreme WP. 8.1 mi je licno bio top, međutim stvari su se promenile u međuvremenu. Sama činjenica da se neka aplikacija otvara po nekoliko sekundi dok na drugom sistemu za to vreme otvoris 2 ili 3, pa onda nestajanje pojedinih aplikacija iz Windows Store jer su ljudi digli ruke, sistem koji je de fakto stagnirao... Rekao bih dovoljno argumenata. Ali zaista steta jer se meni i dalje vise svidja taj minimalizam na WP Ali eto jbg.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Jeste... Stagnirao je, i u fazi je propadanja.

I ljudi koji su kupili X5X telefone s pravom mogu da se osećaju prevarenima od strane Microsofta. I to ne samo zbog raznoraznih aplikacija, nego možda i najpre zbog njihovih sopstvenih aplikacija i servisa koje upropaštavaju. I pamtiće im to ljudi... Vrlo malo ljudi će biti voljno da nekome preporuči Windows telefon nakon ovakvog zapostavljanja korisnika. Ako budu nešto opet pokušavali, jedino da ulože brdo para u marketing, pa da se hvataju za ljude koji se nisu opekli ranije.

Sent from mTalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti od Microsofta

Post od miodrage »

sugarcoated_ass, vidis, nisi u pravu. Ja koristim 950XL, moja supruga moj stari 930, moji roditelji oboje po 550, tetka takodje 550, tast zeninu staru 535, na poslu jedan kolega je na 640XL, drugi na 535, treci na 830, i jos jedan ima 930. Niko od njih nije do sada menjao, niti izrazio zelju za menjanjem telefona. Toliko.
Na poslu od ostalih kolega s amog odeljenjea, dvojica koriste jos neke prastare Nokie, jedan kolega ima neki Android (ne znam koji, mislimd a je neki LG), jedan ima iPhone i neki Huawei (opet pojma nemam koji) i jos jedan ima S5, razmislja se da li da uzme S8 ili iPhone.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od sugarcoated_ass »

Pa eto ti. Od 10oro, 6oro možeš otpisati sa liste. [emoji38]
Tebe, iz jasnih razloga, tvoju ženu, jer kontam da kad bi uzela Android pao bi razvod, a naveo si i 4oro starijih ljudi kojima čisto sumnjam da i treba nešto više od onoga što nudi WP/WM, isto kao i mojoj tašti. :)

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Apolo napisao: Sama činjenica da se neka aplikacija otvara po nekoliko sekundi dok na drugom sistemu za to vreme otvoris 2 ili 3 (...)
Meni najbitnija stvar. Da sam primoran da koristim samo jedan telefon, umesto dva, kao sad, naravno da se ne bih opredelio za W10M, ne toliko zbog manjka koliko upravo zbog brzine otvaranja i ukupne pouzdanosti svakodnevnih aplikacija.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Vesti od Microsofta

Post od fannY »

Cini mi se da smo poceli mnogo jedni druge da ubedjujemo sta je bolje, a sta ne. Na kraju dodje do ponavljanja, a nigde vesti od Microsofta. [emoji4][emoji1]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

fannY pa mora nesto da se pise, inace bi svi osedeli dok docekaju neku vest od MS :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

Može Microsoft da objavi sad šta hoće, utabao je stazu nepoverenja iz koje neće izaći u narednih 300 godina. Lepo je neko davno napisao da je Windows sistem za babe, dede, tetke, strine, tašte. A to se sad itekako i vidi. Svako ko ima makar trećinu mozga je odavno prešao na nešto bolje.

Sad kad Gary & Co. navali na tastature. Pa razni dodaci, pa smaranje o jeftinim win aparatima itd. itd.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

*Rat i mir o jeftinim telefonima* :D

Kako je Microsoft krenuo, Windows postaje, sve, samo ne OS za babe, dede, tetke, strine, i slično. Naprotiv, s obzirom na to kako se "glatko" odvijaju nadogradnje na Windows 10 kompjuterima, svi ti gore navedeni treba da beže od Windowsa 10 zbog svih problema koje treba povremeno rešavati. Samo ako se može Windows 8.1 ili Windows 7. (Nisam imao ozbiljnih problema sa nadogradnjama, ali kada bih putovao i treba da ostavim mojim roditeljima kompjutere koji će da im rade, ne bi se usudio da im na njima bude Windows 10.)

Ali neki još ne shvataju da nama puca uvo za Microsoftom. Nama se dopada w10m, ne Microsoft. Neki izgleda ne umeju da razdvoje ta dva koncepta u glavi, ili namerno ignorišu kako bi eto nešto pisali. Rekao bih da neko ko ima bar trećinu mozga može da shvati taj koncept. :? A neko ko ima makar trećinu mozga sigurno ne bi kupovao novi telefon iako mu stari radi, a samo zbog nekih principa.

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Nema potrebe ubeđivati bilo koga, W10M nije za preporuku, čak i da nisu odustali od njega. Oni koji ga i dalje koriste ili nemaju potrebu za nečim boljim ili su ljubitelji sistema, i meni je to OK.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Kratko i jasno.

Mada da nisu odustali od njega (tj. da stavljaju pouzdanost na prvo mesto), verovatno bi i sistem bio mnogo pouzdaniji nego što je danas.

Sent from mTalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti od Microsofta

Post od Baraba »

Zašto Evija u ovoj temi kulurate? Primetio sam da čovek pita i sam odgovara, niko sa njim da diskutuje :D
Poslednja izmena od Baraba u Sub, 21. Okt 2017. 19:40, izmenjeno 1 put ukupno.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti od Microsofta

Post od 1808 »

miodrage napisao:......Ja koristim 950XL, moja supruga moj stari 930, moji roditelji oboje po 550, tetka takodje 550, tast zeninu staru 535, na poslu jedan kolega je na 640XL, drugi na 535, treci na 830, i jos jedan ima 930......
E još samo pokojnu babu nisi pomenuo,... nju si zaboravio izgleda. :lol:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Baraba napisao:Zašto Evija u ovoj temi kulurate? Primetio sam da čovek puta i sam odgovara, niko sa njim da diskutuje :D
Zato što ja znam odgovor na svako pitanje. :D

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Vesti od Microsofta

Post od brankisha »

Ovo je bilo ispod pojasa

@1808 : baba nosi 925 [emoji23]

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

Ma da, puca vam uvo za Microsoftom, a krenete sa izlivima ljubavi prema istom svaki put posle neke jadne objave da nešto rade. Prvo su budale, nesposobni magarci, ali ipak nešto traljavo rade, mada ko zna, možda će to biti super. Mada, ko zna, s obzirom da su budale možda neće biti ništa od toga.
Mada, ko zna šta će biti u budućnosti, na nečem novom sigurno rade, ostaje nam da čekamo. Mada, ne znamo još sa sigurnošću, jer to su budale nesposobne.

DODATAK: ma to će sigurno biti sve ok, velika su oni kompanija da bi se tek tako igrali. Mada, ko zna, budale su to.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Evo, ja ću ti odgovoriti:
MS su budale, nesposobni magarci, ali ipak nešto traljavo rade, mada, ko zna, možda će to biti super. Mada, ko zna, s obzirom da su budale možda neće biti ništa od toga.
Mada, ko zna šta će biti u budućnosti, na nečem novom sigurno rade, ostaje nam da čekamo. Mada, ne znamo još sa sigurnošću, jer to su budale nesposobne. I na kraju, to će sigurno biti sve ok, velika su oni kompanija da bi se tek tako igrali. Mada, ko zna, budale su to. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od sugarcoated_ass »

Mislim da se ipak se koliko toliko trude, ali sve je to traljavo. No, možda se opamete i urade nešto, ali ipak su konji jedni nesposobni (TM) i teško da će im doći iz dupeta u glavu. Svakako, svaka novost je dobrodošla i ukazuje da nisu digli ruke od svega, ali ipak je to MS i ne očekujem ništa pametno. Naravno, takva kompanija neće sebi dozvoliti da potpuno izneveri korisnike, ali već su pokazali koliki umeju da budu neodgovorni.

I da, MS dizgori.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Sa ovakvim vođstvom kakvo sad imaju ih skroz na skroz baš briga za korisnike. Ako to uopšte ima veze sa vođstvom. Rade šta im se radi, a povratne informacije ignorišu. Jedno vreme nisu bili baš takvi. Nisu ovo ni samo korisnike izneverili, nego i te malobrojne proizvođače telefona, a pogotovo developere koji su radili na UWP aplikacijama. Barem na onim koje su upotrebljive više na telefonu nego na kompjuteru.

Generalno od početka te Windows 10 priče više zavrću korisnike. I to kako ne mogu da se isključe automatska ažuriranja, a i to razvrstavanje korisnika na različite verzije OS-a... I još dosta toga.

Sent from mTalk
Poslednja izmena od гари u Ned, 22. Okt 2017. 12:08, izmenjeno 2 puta ukupno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od sugarcoated_ass »

#Danas nam je divan dan....# [emoji38]
https://www.windowslatest.com/2017/10/2 ... ago-today/

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Odgovori