Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

miodrage napisao:više volim da mi ekran blješti, i da baterija kraće traje, nego da ne vidim dobro.
Ovo leto kad sam išao na more bio pun autobus ljudi koji su na telefonima tako držali osvetljenje. Ubili su me s time, mogao bi to da dodaš na listu modernih tehnika mučenja. :lol: I nikako mi nije jasno kako njima nisu poispadale oči... :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Apolo »

Evi, ne znam kakav si primerak ti imao moja L950 je mogla manuelno da se napanji da ti oci ispadnu. S tim sto ja uvek praktikujem automatiku cim izadjem iz kuće, a kada sam u zatvorenom prostoru duže vreme onda drzim manuelno podeseno osvetljenje.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Možda treba da uđe u Store, i da vidi ručno imali ažuriranja. Od tako da skine nadogradnju za te profile Al joj tu nešto fali. Ili da se to nađe u Storu, od preko linka sa se skine.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Nemam pojma, braćo, iskreno. Samo znam, ako je svakom primerku XL-a takav ekran, ja neću menjati 930. S druge strane, nije moj telefon, neću samoinicijativno da ga čačkam, a lik koji je vlasnik zadovoljan je ekranom - i celim telefonom - takvim kakav je. Jedino što sam mu obećao link ka zvaničnoj Mozoovoj stranici, da obuče telefon u neku finu kožu. ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od miodrage »

Evindzer, Ja standardno sve telefone drzim na nekih 65% osvetljenja. Sve je bez automatike, jer ovo mi je sasvim dovoljno u zatvorenom, u mraju je cak i malo jace, a na suncu je dovoljno da se vidi. Ako bas treba, uvek mogu da ga pojacam na 100%.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Da ne dužim mnogo, posle pola dana druženja sa XL-om, otprilike je onako kako je Miodrag već napisao: kamera je, bar u mračnim uslovima, za korak bolja od 930, rekao bih da više svetla dolazi do senzora, a i boje su za nijansu prijatnije oku i realnije, sistemske aplikacije otvara uglavnom neznatno brže od 930, a aplikacije preuzete sa Stora otvara brže, neke vidljivo a neke zanemarljivo brže. U svakom slučaju, prvi pravi utisak mi je pozitivan. Inače, telefon uopšte nije preogroman u odnosu na 930, mada sam navikao da skoro sve radim dvema rukama, uspešno sam se snašao i u upravljanju jednom rukom, što me je prijatno iznenadilo. U odnosu na dimenzije mog Asusa, on izgleda sasvim prosečno. Takođe, plastika na leđima je relativno tanka, tanja od plastike na 930, pri pritisku na sredinu leđa, više se oseća nego što se čuje škriputavi zvuk, ali telefon je pristojno tanak, a nije previše širok, tako da ga je iznenađujuće lako (i prijatno, dodao bih) držati u jednoj ruci. Softverski tasteri na dnu ekrana reaguju munjevito, i nisu mi zasmetali koliko sam mislio da hoće, pritom, iako su nešto manji nego kod mene na Asusu, nisu toliko sitni da bi to bilo problematično za rukovanje.
Eto, to je neki moj prvobitni utisak posle pola dana upoznavanja sa 950xl. Ono sa osvetljenjem ekrana ne znam da objasnim, a sve ostalo je ili zadovoljavajuće ili upečatljivo dobro, tako da sam sasvim siguran da ću ga uzeti jednog dana kad budem menjao 930. Znam da će mnogi pomisliti da je to bacanje para, posebno s obzirom na OS koji umire, ali računam da svako shvata da svoj novac mogu da trošim onako kako se meni najviše sviđa, što ja ne osporavam drugima.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »


Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Apolo »

Interfejs i dalje lepši od Androida ali brate koliko im treba da otvore pojedine aplikacije, vidi se da je OS i dalje hendikepiran.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Nema tu ničega čudnog. Tako se grade Potemkinova sela: spolja sjajno, a iznutra šuplje.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Nisu ni Potemkinova sela, sistem po svojoj ideji je sjajan. Jedino što mu Microsoft nije posvećen toliko koliko k*nja da jeste. Mislim, Potemkinova sela bi bila da se Microsoft trudi makar da prikaže taj sistem kao dobar ili lep, ali se ne trude ni toliko. :)

I i dalje smatram da, samo kad bi Microsoft pravio više telefona, situacija na w10m bi počela da se menja na bolje. Mogli bi čak i po Applovom sistemu - da objave identičan telefon sa boljim hardverom, ali ne rade ni to. Troškovi oko razvoja telefona bi im bili minimalni, imali bi kakvu takvu ali čistu zaradu.

A ovako ću i ja ljudima reći "beži od Lumije 950, za godinu dana će ti biti krivo"...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Apolo »

Kako bi se to menjala na bolje? Ljudi bi kupovali novi telefon sa istim hendikepiranim sistemom. Da bi se situacija promenila mora da se dotegne OS, Inače mogu izbacivati telefone koliko hoće kada sistem stagnira. Za razliku od njih Android i iOS rade na sistemu pa imaju na osnovu cega i da prave nove modele, onda ti je bn jasno zašto MS ne pravi nove već duuuze vreme.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Ali sistem stagnira, barem po pitanju aplikacija, upravo zbog toga što nema telefona.

Znači, više da izbacuju telefone, ali podrazumeva se da treba i da pripaze da servisi na tim telefonima rade kako treba, a ne da telefon ne sme da se resetuje kako se ne bi dogodilo da pločica kalendara prestane da se automatski osvežava, ili ovo sad što su preko noći mape postale osakaćene.

Još ako bi Microsoft sa onoliko kapitala napravio svoju Facebook aplikaciju i možda još po koju, odmah bi sistem postao mnogo zaniljiviji široj masi.

E sad, ako pričamo o najskupljim telefonima, tu se moram složiti sa tobom, tu bi morali još više da se trude, ali je Windows i dalje OS koji može bolje od Androida da radi na jeftinijim telefonima.

Sad je problem broj jedan taj što nema novih telefona, i samim tim ako neki third party OEM i napravi po koji novi telefon, mi ćemo biti nepoverljivi. Posebno ako ti telefoni nisu globalno dostupni. Premalo ili ni malo telefona -> i ovi preostali developeri dužu ruke.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od 1808 »

гари napisao:......ali je Windows i dalje OS koji može bolje od Androida da radi na jeftinijim telefonima.
Slika

Slika

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Ja samo kažem ono što jeste, ali to ne menja činjenicu da će najverovatnije ovako izgledati moj odlazak sa Windowsa. :lol:

https://m.youtube.com/watch?v=mnXQdMRi63E

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Vlada Zem »

Aj sad, trebaju mi konkretni odgovori :)
Vratio bih se i pored svega na WM, 950 ili XL. Da li je u medjuvremenu MS uspeo da pokvari i ono osnovno sto je OK radilo, zanima me kamera, mejl, Edge + 3rd part Browsers, Calendar i te neke osnovne stvari i apps. Any issue :)
Pitam bas za ova 2 modela jer sam vidjao na telefonima koji nisu originalno izasli sa wm10 razne probleme, tipa pucanja Galerije, restarte itd.
pozzz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Mislim da samo Miodrag ima 950xl, ostali odavde su se odavno razveli od svojih primeraka, tako da ti ostaje da čekaš da se on javi sa konkretnim odgovorima.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

^ Mada na njegova pitanja i mi ostali možemo da odgovorimo jer se zapravo odnose ma Windows 10 mobile.
Vlada Zem napisao:Aj sad, trebaju mi konkretni odgovori :)
Vratio bih se i pored svega na WM, 950 ili XL. Da li je u medjuvremenu MS uspeo da pokvari i ono osnovno sto je OK radilo, zanima me kamera, mejl, Edge + 3rd part Browsers, Calendar i te neke osnovne stvari i apps. Any issue :)
Pitam bas za ova 2 modela jer sam vidjao na telefonima koji nisu originalno izasli sa wm10 razne probleme, tipa pucanja Galerije, restarte itd.
pozzz
Za kameru, to bi zaista trebao Miodrag da kaže.

Mejl radi super, Edge ok, glavna moja zamerka ne ta što još nema data saving, a third party browsera i nema, a da su vredni pomena. Ja koristim Operu Mini za štednju podataka, ali i ona je uklonjena iz Stora, samo što ja mogu da je povučem iz Library-ja jer sam je koristio ranije. S tim što je nisam nešto mnogo koristio od kako imam 600MB uz pretplatu, ali mi to mi ne bi baš bilo dovoljno da svakodnevno moram preko Edga mesto da gledam. Kalendar isto radi. FM Radio aplikaciju su uklonili pa moraš da koristiš third party aplikacije. Radio FM Phone je ok recimo, ali ne kao taj što su uklonili.

Sad, možda zvuči kao da je loše, ali i nije toliko. I ja ovu Lumiju 730 koristim i zadovoljan sam. Ali, na putu su da možda upropaste neke stvari. Mape trenutno lošije rade kad si skroz offline, a i inače lošije maršute nalazi pri navigaciji. Valjda će ispraviti.

Mada bi se ja suzdržao od kupovine Windows telefona jer nema trenutno novih Windows telefona ni u najavi. Već se to odražava na stanje sa aplikacijama. Ja više nemam recimo mbanking aplikaciju. Societe Generale banka je napravila nove aplikacije za Android i iOS, a Windows je izvisio... Ima entuzijasta koji razvijaju aplikacije, ali developeri koji gledaju na situaciji oko Windowsa pragmatično odustaju od Windowsa (jer nema naznaka da će platforma uskoro videti nove korisnike). Upropasti Microsoft tako dobar sistem...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Vlada Zem »

Ok, hvala, nesto sam u tripu da wm10 ne radi bas isto na razlicitim modelima pa zato sve ovo ovde hehe...
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Svakako bi na Lumiji 950/XL bolje radio nego na mojoj Lumiji 730 koja je inače izašla sa wp8.1. :)

U svakom slučaju, glavni razlog zašto da se ne zalećeš u kupovinu Windows telefona bi bio upravo taj nedostatak novih telefona, što povlači lošiju podršku developera. Poslednji globalno dostupan Windows mobile flagship objavljen je pre godinu i po dana, a poslednji makar kakav globalno dostupan telefon je objavljen pre malo više od godinu dana (Lumia 650). HP Elite X3 može da se kupi u Srbiji, ali je preskup.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od miodrage »

Sto kamere na 950XL tice, ona je kao i na 930, znaci odlicna. Ostavio sam neke slikice ovde na forumu, i ja sam zadovoljan kako to radi. ili da kazedm radilo (u mom slucaju). Naime, imao sam peh, ispao mi telefon, i nesto se desilo, izgubio sam mogucnost fokusa na kameri, sada fiksira samo blizu, sve drugo je mutno. Nisam radio hard reset, razmisljam da li da ga nosim u servis, jer mislim da mi jos vazi garancija... Ali tesko da se tu nesto moze uraditi.
S obzirom da ja kameru jedva i koristim, ne osecam neki veliki hendikep zbog ovoga, ali bi trebalo da je sredim. Najveci problem je sto me mrzi!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori