Google Pixel i Pixel XL

Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od sugarcoated_ass »

A ja rekoh Huawei kopira Apple, kad ono Google skoro pa preslikao iPhone i još pokupio neke funkcije od Huaweija (fp gestures). :D

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Azimuth »

Sad je HTC 10 dobra kupovina. Maltene klot android i dobra podrska, stereo zvucnici, DAC, dobra kamera sa OIS...to je to.
Sto se Pixela tice, nekako imam podeljena misljenja. Sa jedne strane mi se svidjaju telefoni, a sa druge sam totalno ravnodusan. Svidja mi se sto streme ka tome da objedine sve sa tim asistentom, sto prave ono sto pravi i apple. Dobra kamera (opet bez OIS ali sa EIS), displej, metalno kuciste na fazon htc 10 ali sa malo stakla cisto da vidimo svoje otiske prstiju, brzo punjenje, kamera nije izbacena... Ali mi se cena nikako ne svidja, ne svidja mi se sto su ubili Nexus liniju totalno, ti nesrecni bazeli gore i dole koji su neiskoriscen prostor...jesam spomenuo cenu koja je previsoka? Samo 2 godine podrske? Pa to nude i drugi ne-google proizvodjaci tj brendovi. U softver i to da kad se napuni telefon google sam brise one najstarije fotke necu ni da ulazim jer ne zelim da pisem o onome sto nisam probao, ali u najavi mi se ne svidja.

Misljenja sam da su ovi telefoni morali da budu jeftiniji, ali ako vec nisu jeftiniji onda da ponude nesto vise. Nije dovoljno cloud skladiste da opravda toliku cenu. Morala je podrska da bude kao kod epla, morali su stereo zvucnike da ostave, neki IP sertifikat koji je danas manje vise standard.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Baraba »

Najbolji hardver košta, neće ovo koštati kao 5x, a da su zacepili, jesu vala. Ako košta isto kao iP kod operatera onda ok, to je to. Ne vidim razlog dok im je padne cena da menjam 6P, takođe za keš kupovinu mi note 7 bolje izgleda i da bih pre izabrao njega da nema problem sa baterijom, možda i htc 10. Kad se stabilizuje cena...

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Zile995 »

OS na Pixelu, nikada nije bio dalji od AOSP-a kao sada, u smislu skina, features-a itd.

Odlucili su da ga skinuju kao i ostali proizvodjaci, ali onako kako treba, na ispravan nacin. :)

Resili su se geek modela :)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=jzm3Wj14r-0
https://www.youtube.com/watch?v=f06oMFzTuPA
Barabin ortak iz kraja objšnjava nešto. ;)
----
https://www.youtube.com/watch?v=XGFQOZ_owtc
Svačiji omiljeni jutjubljanin ima šta da kaže. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Green »

Dobro je Evi, dobro je, imamo i mi YouTube. :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Baraba »

Evindzer, najotivniji je Flossy Carter, onda Marques Brownlee, ništa nisi zapamtio :lol:

Zile995, Pixel nije kao Nexus namenjen za development. Može se reći da je od početka to je i bio put, da izbace dobar skinovani android koji je prihvatljiv za šire mase, jer je klot android ogavan 99,9% ljudi kojima sam pokazao. Nisu oni blesavi što su ovo uradili.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od kvaka33 »

https://youtu.be/FynYKjfiG24

Nadam se da nije bilo

http://m.gsmarena.com/confirmed_googles ... -20903.php

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od NakaR »

Meni se cini da oni polako spremaju gasenje androida na ostalim ne google uredjajima i zatvaranje istog na sopstvene telefone.
Ovaj plavi pravo fino izgleda.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od kvaka33 »

Ma kakvi gasenje androida aahhaha
Da gase nesto gde zaradjuju milijarde ahahaha
Ovo je samo stepenik gore ,sada ce svi proizvodjaci malo da se zabrinu

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Evindzer »

Na prvi pogled zaista liči da streme tome da uskrate OS drugim firmama, ali isto tako zdravorazumski (čitaj: finansijski) razmišljajući, mislim da do toga neće doći u bliskoj budućnosti. Nije Gugl lud da puca sebi u nogu. :)
Pre će se desiti da će razviti liniju svojih proizvoda koju će suprostaviti Eplu (konkretno, Ajfonu) po pitanju optimizacije SW-HW i, kao što Kvaka reče, da malo zabrinu ostale proizvođače telefona na Androidu.

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od NakaR »

Negde sam citao, da je Samsung poceo da investira velike kolicine novca u razvoj sopstvenog softvera za mobilne telefone. A u isto vrijeme stize info da ce Android 8 biti zatvoren sistem.
Mislim danas niko ne kupuje telefon zbog marke telefona, vec OSa koji mu pruza odredjene mogucnosti.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od гари »

NakaR napisao:Mislim danas niko ne kupuje telefon zbog marke telefona, vec OSa koji mu pruza odredjene mogucnosti.
S ovim se ne bih složio. Većini je dovoljno da im ostane nekoliko njima bitnih opcija. I da ga naprave zatvorenog, ljudi bi opet kupovali Android ako je svuda dostupan kao i danas, tj. ako je sve ostalo isto, i onda ako bi još i stali na put rutovanju, samo bi verovatno imali više para na kraju. Hipotetički govorim.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od NakaR »

Nisi ti mene razumeo. Niko ne kupuje Android uredjaj zbog Samsunga ili HTCa ili nekog drugog, vec ga kupuju zbog onog sto im Android pruza.
Takodje pomesao si pricu otvoren i zatvoren Android. Zatovren Android bi omogucio samo Googlu da ga podesava i optimizuje, i kao takvu celinu bi ga isporucivao (ako bude zeleo) proizvodjacima telefona po principu Hoces/Neces.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od гари »

Jeste, nisam te dobro razumeo. A i za sistem jeste, opet bi pre nego kupio i takav Samsung Android, nego to nešto novo od Samsunga, tj. Tizen, ako Tizen ne pruži dovoljno.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od kvaka33 »

NakaR napisao:Nisi ti mene razumeo. Niko ne kupuje Android uredjaj zbog Samsunga ili HTCa ili nekog drugog, vec ga kupuju zbog onog sto im Android pruza.
Takodje pomesao si pricu otvoren i zatvoren Android. Zatovren Android bi omogucio samo Googlu da ga podesava i optimizuje, i kao takvu celinu bi ga isporucivao (ako bude zeleo) proizvodjacima telefona po principu Hoces/Neces.
Mislim da gresis,jedan od razloga ovolike popularnosti androida su i brendovi poput samsunga ,htc itd narocito Samsunga
Ne zaboravi da Samsung za reklame daje milijarde ne milione i po tome je odmah iza apple koji je malkice bolji
Da li ce android vremenom postati zatvoren os to ne znam ali onemogucavanjem mogucnosti rutovanja telefona (tj gubljenja garancije )vec sami brendovi to rade a ne Google


Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Zile995 »

Ne mogu naglo da udji sa Tizenom na trziste, vec postepeno. Veoma tesko, pored Androida. A sto se tice androida 8, tj. tacnije Andromede, bice to i dalje open source sistem. :)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od гари »

Ali i posle rutovanja ti možeš lako sam da mu instaliraš originalni sistem, i ne verujem da bi neko znao da je sistem bio rutovan. Možda bi znali da je imao telefon reinstaliranje sistema, ali šta je bilo pre te instalacije - kako bi znali... Možda grešim...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od NakaR »

Ne kazem ja da proizvodjaci nisu razlog ovolike popularnosti Androida. Medjutim, Android je dostigao toliki nivo, da je postao bukvalno i srce i mozak svakog pametnog uradjaja i da on moze bez npr Samsunga, ali Samsung ne moze bez njega.
Ponavljam, pod zatvaranjem sistema, ne znaci samo onemoguciti rutovanje, vec zatovriti kod. Kao sto je iOS zatvoren.
Iz vise izvora stizu takve glasine, tako da ja prenosim ono sto sam procitao. Android je naime mnogo stvari povukao sa AOSP, u sustini mnogi nezavisni i besplatni programeri su omogucili da se dodje do nekog "savrsenstva".

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Baraba »

Google Pixel XL vs Nexus 6P First Look
https://www.youtube.com/watch?v=jSiRtYM ... e=youtu.be

Odgovori