A1 novosti
- Andrijano
- Mobil stručnjak
- Postovi: 968
- Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
- :: Iphone
- Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
- Kontakt:
E bas se slazem sa Vladom Zem,dok nije dosao telenor znali ste kakave su nam cene bile,kad je on dosao poboljsalo se malo,ali ovo od pre neki mesec je drasticno poboljsanje-znaci konkurencija.Briga mene za operatere ko bude najpovoljniji i imao najbolju uslugu,kvalitet mreze to je moj buduci operater.VIP dolazi krece od nule on mora dobro nesto da ponudi,pa sto bih ja menjao mrezu koju koristim 7-8 godina,ako je druga mreza skuplja,to sto kazes outsider_hr-najskuplja je u hrvatskoj,to ovde mogu slobodno da zaborave jer su ove dve mreze(telenor,mts) vec dobro uhodane.Evo jos se nisu ni poceli sa radom,a Telenor se uplasio pa smanjio cene pri-paida za preko 50%(svaki korisnik je njima bitan),zato nek vide oni sta nama treba,pa ce nesto i uraditi!!!
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data
Paravina, vodafon nije najveci...
1. Nippon tel. & tel----------100,545 milijardi $----------Japan
2. Deutsche telekom----------71,989 milijardi $----------Nemacka
3. Verzion communications---------71,565 milijardi $----------USA
4. Vodafone----------62,971 milijardi $----------V. Britanija
A, ako se gleda broj korisnika, ubedljivo je najveci CHINA MOBILE, koji ima oko 300 miliona korisnika...
1. Nippon tel. & tel----------100,545 milijardi $----------Japan
2. Deutsche telekom----------71,989 milijardi $----------Nemacka
3. Verzion communications---------71,565 milijardi $----------USA
4. Vodafone----------62,971 milijardi $----------V. Britanija
A, ako se gleda broj korisnika, ubedljivo je najveci CHINA MOBILE, koji ima oko 300 miliona korisnika...
iPhone + CX300
- MB maneken
- Banned
- Postovi: 619
- Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07
BIA STOPIRALA ŠPIJUNIRANJE IZ HRVATSKE
Standard, 01.06.2007; Strana: 26
Treći operater mobilnih telekomunikacija u Srbiji - Mobilkom Austrija zapao je u probleme kada su srpske bezbednosne službe dale negativno mišljenje na njihov zahtev da koriste postojeću opremu u Zagrebu i Beču zbog mogućnosti prisluškivanja klijenata u Srbiji
LICENCA Ugovorom je precizirano da treći operater mora da ima pokriveno signalom 20 odsto stanovništva (teritorije) i autoputeve od Beograda ka Zagrebu, Subotici i Nišu do decembra 2007.
FRKA, PANIKA Da se nešto nepredviđeno dešava u Mobilkomu, dokazuje i to da su službenici u sedištu Topneta u Omladinskih brigada 21 (Airport city) u opštem haosu i da među njima vlada totalna dezorganizacija
Treći mobilni operater u Srbiji Mobilkom Austrija zapao je u probleme kada su srpske bezbednosne službe dale negativno mišljenje Republičkoj agenciji za telekomunikacije o zahtevu Austrijanaca da koriste postojeću opremu u Zagrebu i Beču zbog mogućnosti prisluškivanja klijenata u Srbiji.
OBAVEZE Problemi s Mobilkom Austrija grupom počeli su kada su u Beogradu shvatili da ova kompanija sa sedištem u Beču većinu svoje opreme neće uneti u Srbiju, nego će delovati iz inostranstva, pre svega iz Bugarske, Hrvatske, Austrije i verovatno Makedonije, gde postavljaju sistem, uprkos tome što u ugovoru o licenci stoji drugačije. Republička agencija za telekomunikacije (Ratel), čiji je osnivač Republika Srbija, i u čijoj je nadležnosti davanje licenci za mobilne operatere, ali i praćenje obaveza iz ugovora, zahtevala je mišljenje od Bezbednosno-informativne agencije (BIA) da li takva mogućnost postoji, budući da telekomunikacije spadaju u deo koji se tretira kao pitanje od važnosti za nacionalnu bezbednost.
BIA nadležnima u Ratelu šalje negativno mišljenje, u kome stoji da, ukoliko je billing system (brojač poziva) u Beču, kako je bilo zamišljeno, Srbija neće moći da ima kontrolu nad prihodima Mobilkoma ostvarenim u Srbiji, čiji je poreski obveznik. Još zanimljivije je to što je u izveštaju BIA navedeno da, ukoliko srce sistema bude u inostranstvu, a pominje se i Zagreb, neće se moći izbegnuti mogućnost da se s tog mesta vrši prisluškivanje klijenata mreže.
Ratel je dao negativan odgovor Mobilkomu, posle čega je krenuo veliki pritisak na njega iz centrale u Beču. Niko ne veruje da će Mobilkom izgubiti licencu koju je platio 320 miliona i jedan evro, ali skandal je na pomolu.
NA MUCI Naša saznanja su potvrđena u VIPnetu, ćerki firmi Mobilkoma u Zagrebu. Njihova želja je bila da Mobilkomov kompletan hardver, osim baznih stanica i mediejšn servera drži u Zagrebu. Ratel je to naravno odbio i tražio da u Srbiji drže i opremu kao što je to i u drugim državama gde imaju licencu - na primer, u Bugarskoj. Mobilkom je s teškom mukom to prihvatio, a onda od Telekoma Srbije i Telenora zatražio da koristi njihovu infrastrukturu za nacionalni roming kako bi na vreme pustili makar signal.
Kako saznajemo, norveška kompanija Telenor ih je glatko odbila zbog malih resursa, ali im je Telekom Srbija izašao u susret u ponudio im na korišćenje opremu za 12 miliona evra do 1. decembra, kad bi trebalo najkasnije da instaliraju neophodnu opremu.
Mobilkom se u Srbiji našao i pred drugim problemom. Austrijanci nisu želeli da zakonski zatraže odlaganje od šest meseci na šta imaju pravo, i to zvanično uz dopis, već su hteli odlaganje na reč uz načelno obećanje da će sve regulisati naknadno. Nadležni u Ratelu nisu mogli to da prihvate, jer kasnije srpske vlasti ne bi imale mehanizam kojim bi ih naterao da postupe po ugovoru, jer bi sami u tom slučaju prekršili zakon.
S druge strane, da su se zvanično obratili Ratelu, cene akcija Mobilkoma na svetskim berzama bi pale zbog nesposobnosti da završe započeti i obećani posao. Problem je i taj što je Mobilkom još 1. februara znao da je njihovo tehničko rešenje odbijeno i kakve izmene moraju da urade.
ZID ĆUTANJA Aleksandra Stefanović, zadužena za informacije u Republičkoj agenciji za telekomunikacije, za Standard je kratko saopštila da je u toku postupak konsultacija Ratela i Topneta o prevazilaženju postojećih problema. Nažalost, ni izvršni direktor Milan Janković, ni predsednik UO Ratela Jovan Radunović, nisu bili voljni u ovom momentu da daju bilo kakvu konkretniju izjavu.
Ugovorom o izdavanju licence, koji su 1. decembra prošle godine potpisali predstavnici Ratela i Mobilkoma (odnosno Topneta), predviđeno je da u roku od šest meseci, tačnije 1. juna 2007. nova mreža pusti signal. Do isteka prve godine, 1. decembra 2007. godine, licencom je precizirano da treći operater mora da ima pokriveno signalom 20 odsto stanovništva i autoputeve od Beograda ka Zagrebu, Subotici i Nišu.
Ipak, na sajtu Ratela navodi se da je Mobilkom, tačnije Topnet, dozvolu dobio 10. novembra 2006. na 10 godina, a ne 1. decembra (tada je potpisan ugovor), tako da je moguće da pomenuta firma nije ispunila jedan od uslova u ugovoru da signal pusti do predviđenog roka.
Da se nešto nepredviđeno dešava, dokazuje je i to da su službenici u sedištu Topneta u Omladinskih brigada 21 (Airport city) u opštem haosu i da među njima vlada totalna dezorganizacija. Kako saznajemo, nedavno su počeli da nude i pretplatničke brojeve firmama, po principu poznanstava. Iako je Topnet naziv preduzeća, brend mreže će najverovatnije biti Novi operater, kako i piše na ulazu u sedište firme.
Antrfile:
Hvalospevi iz Mobilkoma
Reporteri Standarda uputili su pitanja Dubravki Jusić, direktorki korporativnih komunikacija u Mobilkom Austrija grupi, da im saopšti da li će treći operater moći da startuje od 1. juna 2007. godine, zbog novonastalih problema.
Na pitanja šta će se desiti ako Mobilkom ne krene s radom u Srbiji u navedenom periodu, da li može izgubiti licencu, šta ih sprečava da krenu s puštanjem signala i da li imaju problem s opremom, Standard je dobio sledeći odgovor:
- U Srbiji napredujemo prema planu i u skladu sa zahtevima licence. Zadovoljni smo s postignutom spremnošću u svim područjima. Više od 300 zaposlenih Novog operatera u Srbiji odlično izvršava posao, i to je ujedno i razlog što tako dobro napredujemo. Priprema za početak rada u Makedoniji se takođe odvija prema predviđenom planu.
Inače, Dubravka Jusić je ćerka poznatog hrvatskog kantautora Đela Jusića, koja se takođe oprobala u muzici s pesmom Marinero na Festivalu zabavne muzike u Splitu 1988. godine.
Zastarela oprema
Nacionalni roming je ruka spasa za Mobilkom da bi ispunili uslove iz licence u zadatom roku. Kako Standard saznaje, Mobilkom je u Srbiji do sada podigao 10 stubova s baznim stanicama. Zanimljivo je da su Austrijanci instalirali rashodovane i zastarele Alkatelove bazne stanice skinute negde u Rumuniji, i koje su u većini evropskih zemalja van funkcije. Mobilkom je za sada dobio mogućnost da svoje bazne stanice postavi i na 32 stuba Telekoma Srbije.
Loš kadar
Novi operater našao su u problemu i zbog malog broja stručnog kadra koji nije mogao da nađe u Srbiji. Tako su na rukovodeća mesta doveli ljude iz Hrvatske, a među njima je i Darko Parun, koji dolazi iz hrvatske firme Portus, najvećeg akcionara H1 Telekoma, mreže za fiksnu telefoniju. Poznavaoci stručnjaka u ovoj oblasti navode da je Mobilkom u Srbiju doveo drugorazredne menadžere, koji se neće moći pokazati u dobrom svetlu u Srbiji.
Obezbeđenje nasrnulo na fotoreportera
Fotoreportera Standarda, koji je za potrebe ovog teksta trebalo da fotografiše sedište Topneta u Omladinskih brigada 21, sprečilo je obezbeđenje koje je nasrnulo na njega i tražilo mu memorijsku karticu fotoaparata. Javnost upoznajemo da u okolini ne postoji znak za zabranjeno fotografisanje. Ipak, fotoreporter je uspeo da širokim objektivom iz daljine fotografiše sedište novog operatera.
Lep početak saradnje s medijima.
Autor: IVAN ČORBIĆ
Standard, 01.06.2007; Strana: 26
Treći operater mobilnih telekomunikacija u Srbiji - Mobilkom Austrija zapao je u probleme kada su srpske bezbednosne službe dale negativno mišljenje na njihov zahtev da koriste postojeću opremu u Zagrebu i Beču zbog mogućnosti prisluškivanja klijenata u Srbiji
LICENCA Ugovorom je precizirano da treći operater mora da ima pokriveno signalom 20 odsto stanovništva (teritorije) i autoputeve od Beograda ka Zagrebu, Subotici i Nišu do decembra 2007.
FRKA, PANIKA Da se nešto nepredviđeno dešava u Mobilkomu, dokazuje i to da su službenici u sedištu Topneta u Omladinskih brigada 21 (Airport city) u opštem haosu i da među njima vlada totalna dezorganizacija
Treći mobilni operater u Srbiji Mobilkom Austrija zapao je u probleme kada su srpske bezbednosne službe dale negativno mišljenje Republičkoj agenciji za telekomunikacije o zahtevu Austrijanaca da koriste postojeću opremu u Zagrebu i Beču zbog mogućnosti prisluškivanja klijenata u Srbiji.
OBAVEZE Problemi s Mobilkom Austrija grupom počeli su kada su u Beogradu shvatili da ova kompanija sa sedištem u Beču većinu svoje opreme neće uneti u Srbiju, nego će delovati iz inostranstva, pre svega iz Bugarske, Hrvatske, Austrije i verovatno Makedonije, gde postavljaju sistem, uprkos tome što u ugovoru o licenci stoji drugačije. Republička agencija za telekomunikacije (Ratel), čiji je osnivač Republika Srbija, i u čijoj je nadležnosti davanje licenci za mobilne operatere, ali i praćenje obaveza iz ugovora, zahtevala je mišljenje od Bezbednosno-informativne agencije (BIA) da li takva mogućnost postoji, budući da telekomunikacije spadaju u deo koji se tretira kao pitanje od važnosti za nacionalnu bezbednost.
BIA nadležnima u Ratelu šalje negativno mišljenje, u kome stoji da, ukoliko je billing system (brojač poziva) u Beču, kako je bilo zamišljeno, Srbija neće moći da ima kontrolu nad prihodima Mobilkoma ostvarenim u Srbiji, čiji je poreski obveznik. Još zanimljivije je to što je u izveštaju BIA navedeno da, ukoliko srce sistema bude u inostranstvu, a pominje se i Zagreb, neće se moći izbegnuti mogućnost da se s tog mesta vrši prisluškivanje klijenata mreže.
Ratel je dao negativan odgovor Mobilkomu, posle čega je krenuo veliki pritisak na njega iz centrale u Beču. Niko ne veruje da će Mobilkom izgubiti licencu koju je platio 320 miliona i jedan evro, ali skandal je na pomolu.
NA MUCI Naša saznanja su potvrđena u VIPnetu, ćerki firmi Mobilkoma u Zagrebu. Njihova želja je bila da Mobilkomov kompletan hardver, osim baznih stanica i mediejšn servera drži u Zagrebu. Ratel je to naravno odbio i tražio da u Srbiji drže i opremu kao što je to i u drugim državama gde imaju licencu - na primer, u Bugarskoj. Mobilkom je s teškom mukom to prihvatio, a onda od Telekoma Srbije i Telenora zatražio da koristi njihovu infrastrukturu za nacionalni roming kako bi na vreme pustili makar signal.
Kako saznajemo, norveška kompanija Telenor ih je glatko odbila zbog malih resursa, ali im je Telekom Srbija izašao u susret u ponudio im na korišćenje opremu za 12 miliona evra do 1. decembra, kad bi trebalo najkasnije da instaliraju neophodnu opremu.
Mobilkom se u Srbiji našao i pred drugim problemom. Austrijanci nisu želeli da zakonski zatraže odlaganje od šest meseci na šta imaju pravo, i to zvanično uz dopis, već su hteli odlaganje na reč uz načelno obećanje da će sve regulisati naknadno. Nadležni u Ratelu nisu mogli to da prihvate, jer kasnije srpske vlasti ne bi imale mehanizam kojim bi ih naterao da postupe po ugovoru, jer bi sami u tom slučaju prekršili zakon.
S druge strane, da su se zvanično obratili Ratelu, cene akcija Mobilkoma na svetskim berzama bi pale zbog nesposobnosti da završe započeti i obećani posao. Problem je i taj što je Mobilkom još 1. februara znao da je njihovo tehničko rešenje odbijeno i kakve izmene moraju da urade.
ZID ĆUTANJA Aleksandra Stefanović, zadužena za informacije u Republičkoj agenciji za telekomunikacije, za Standard je kratko saopštila da je u toku postupak konsultacija Ratela i Topneta o prevazilaženju postojećih problema. Nažalost, ni izvršni direktor Milan Janković, ni predsednik UO Ratela Jovan Radunović, nisu bili voljni u ovom momentu da daju bilo kakvu konkretniju izjavu.
Ugovorom o izdavanju licence, koji su 1. decembra prošle godine potpisali predstavnici Ratela i Mobilkoma (odnosno Topneta), predviđeno je da u roku od šest meseci, tačnije 1. juna 2007. nova mreža pusti signal. Do isteka prve godine, 1. decembra 2007. godine, licencom je precizirano da treći operater mora da ima pokriveno signalom 20 odsto stanovništva i autoputeve od Beograda ka Zagrebu, Subotici i Nišu.
Ipak, na sajtu Ratela navodi se da je Mobilkom, tačnije Topnet, dozvolu dobio 10. novembra 2006. na 10 godina, a ne 1. decembra (tada je potpisan ugovor), tako da je moguće da pomenuta firma nije ispunila jedan od uslova u ugovoru da signal pusti do predviđenog roka.
Da se nešto nepredviđeno dešava, dokazuje je i to da su službenici u sedištu Topneta u Omladinskih brigada 21 (Airport city) u opštem haosu i da među njima vlada totalna dezorganizacija. Kako saznajemo, nedavno su počeli da nude i pretplatničke brojeve firmama, po principu poznanstava. Iako je Topnet naziv preduzeća, brend mreže će najverovatnije biti Novi operater, kako i piše na ulazu u sedište firme.
Antrfile:
Hvalospevi iz Mobilkoma
Reporteri Standarda uputili su pitanja Dubravki Jusić, direktorki korporativnih komunikacija u Mobilkom Austrija grupi, da im saopšti da li će treći operater moći da startuje od 1. juna 2007. godine, zbog novonastalih problema.
Na pitanja šta će se desiti ako Mobilkom ne krene s radom u Srbiji u navedenom periodu, da li može izgubiti licencu, šta ih sprečava da krenu s puštanjem signala i da li imaju problem s opremom, Standard je dobio sledeći odgovor:
- U Srbiji napredujemo prema planu i u skladu sa zahtevima licence. Zadovoljni smo s postignutom spremnošću u svim područjima. Više od 300 zaposlenih Novog operatera u Srbiji odlično izvršava posao, i to je ujedno i razlog što tako dobro napredujemo. Priprema za početak rada u Makedoniji se takođe odvija prema predviđenom planu.
Inače, Dubravka Jusić je ćerka poznatog hrvatskog kantautora Đela Jusića, koja se takođe oprobala u muzici s pesmom Marinero na Festivalu zabavne muzike u Splitu 1988. godine.
Zastarela oprema
Nacionalni roming je ruka spasa za Mobilkom da bi ispunili uslove iz licence u zadatom roku. Kako Standard saznaje, Mobilkom je u Srbiji do sada podigao 10 stubova s baznim stanicama. Zanimljivo je da su Austrijanci instalirali rashodovane i zastarele Alkatelove bazne stanice skinute negde u Rumuniji, i koje su u većini evropskih zemalja van funkcije. Mobilkom je za sada dobio mogućnost da svoje bazne stanice postavi i na 32 stuba Telekoma Srbije.
Loš kadar
Novi operater našao su u problemu i zbog malog broja stručnog kadra koji nije mogao da nađe u Srbiji. Tako su na rukovodeća mesta doveli ljude iz Hrvatske, a među njima je i Darko Parun, koji dolazi iz hrvatske firme Portus, najvećeg akcionara H1 Telekoma, mreže za fiksnu telefoniju. Poznavaoci stručnjaka u ovoj oblasti navode da je Mobilkom u Srbiju doveo drugorazredne menadžere, koji se neće moći pokazati u dobrom svetlu u Srbiji.
Obezbeđenje nasrnulo na fotoreportera
Fotoreportera Standarda, koji je za potrebe ovog teksta trebalo da fotografiše sedište Topneta u Omladinskih brigada 21, sprečilo je obezbeđenje koje je nasrnulo na njega i tražilo mu memorijsku karticu fotoaparata. Javnost upoznajemo da u okolini ne postoji znak za zabranjeno fotografisanje. Ipak, fotoreporter je uspeo da širokim objektivom iz daljine fotografiše sedište novog operatera.
Lep početak saradnje s medijima.
Autor: IVAN ČORBIĆ
- Lobachewsky
- Gatekeeper
- Postovi: 3758
- Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
- :: Huawei P20 lite DS
- Lokacija: Dunavska obala
@MB maneken, pre nego sto iskopiras neku vest, pogledaj njen izvor. Jel' vidis na sta lici ovaj tekst? Stil pisanja? Cak i da je sve tacno, nije to toliko strasno kao sto su ga napisali... Treba i novinari da jedu hleb, ali to ne znaci da treba da se primimo na sve sto pisu. Za'ebi te kurire, pressove, standarde, nacionale...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim
- MB maneken
- Banned
- Postovi: 619
- Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07
Lobachewsky, albumag, i da je 10% istina, opet...
.... ali stvarno, ne bi me čudilo ni da je 100% istina, s obzirom da većina "stranih" firmi kod nas tako i posluje: kao kupe fabriku deterdženta, a onda ga uvoze iz Bugarske itd... ljudi se prime, kao: dolaze strane kompanije, a ustvari dođe najobičnije smeće...
Paravina, a šta je to "ekstra" kod Telenora?
pozdrav...
.... ali stvarno, ne bi me čudilo ni da je 100% istina, s obzirom da većina "stranih" firmi kod nas tako i posluje: kao kupe fabriku deterdženta, a onda ga uvoze iz Bugarske itd... ljudi se prime, kao: dolaze strane kompanije, a ustvari dođe najobičnije smeće...
Paravina, a šta je to "ekstra" kod Telenora?
pozdrav...
- Lobachewsky
- Gatekeeper
- Postovi: 3758
- Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
- :: Huawei P20 lite DS
- Lokacija: Dunavska obala
Nema veze da li je ovo 100% tacno ili su sve izmislili... nego stvar je u tome kako je taj tekst pisan:
Hrvati, presluskivanje iz Hrvatske, cak se i BIA umesala... Iako su to sve maltene uobicajene procedure, klasika, oni su napravili od toga okupaciju srbije... evo, pazi sta su napisali- delovace iz hrvatske, austrije, bugarske, makedonije. zavera nema sta Clanak za lozenje prosecnog srbina, nista znacajn
Hrvati, presluskivanje iz Hrvatske, cak se i BIA umesala... Iako su to sve maltene uobicajene procedure, klasika, oni su napravili od toga okupaciju srbije... evo, pazi sta su napisali- delovace iz hrvatske, austrije, bugarske, makedonije. zavera nema sta Clanak za lozenje prosecnog srbina, nista znacajn
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim
Neznam ali ovo sto je je izaslo u POLITICI od nedelje je malo ozbiljnije i mislim da je vrlo istinito http://www.politika.co.yu/detaljno_arhi ... 07&m=6&d=3
procitajte sami pa vidite ,ovaj teks gore je takav kakv jeste ali mislim da je politika ipak politika i da su informacije vrlo realne i osnovane a i istinite
procitajte sami pa vidite ,ovaj teks gore je takav kakv jeste ali mislim da je politika ipak politika i da su informacije vrlo realne i osnovane a i istinite
- loki13
- Expert
- Postovi: 3053
- Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
- :: Htc Desire 500 dual
- :: Nokia E71
- Lokacija: Novi Sad
Mozda u pre paidu,ali post paidAlien napisao: i telenor je u svemu malo jeftiniji...
Sa kojim paketom mozes u telenoru da pricas 80 min ka maticnoj mrezi + 20 ka ostalim mrezama + 100 sms za 650 din (bel 100)
Po pretplati to odgovara telenorovom vise price 500 paketu,a u njemu mozes 100 min ka maticnim mrezama ili 55 min ka ostalim ili 250 sms-ova (samo jedno od ovih),a kada bi se iskombinovalo po mt:s-ovom principu kranji trosak bi bio 360 za 80 min ka maticnoj mrezi + 160 din ka ostalim + 170 din za sms-ove i na kraju + pdv = oko 850 din..........
Toliko o jeftinoci!
Izvinjavam se na off-u
D500&E71
Loki 13! U više priče ti ne ulaze sms poruke! Ja mislim da je i telenor post-paid još uvek ok i ne nešto drastično skuplji od konkurencije! Ja na tarifi više priče 500 i sms dodatak 400,plaćam mesečno oko 900 dinara,šta ti je slično prethodnoj računici! Ja više razgovaram sa 063,meni je još uvek isplativo!
Pustite druge operatere...
VIP definitivno ima neke probleme (a to nisu ni Srbi, Hrvati, Eskimi...ni bia, cia, ozna...)
Rok za 80% pokrivenosti + autoput je koliki...?
btw, reklame su im blagi očaj (radio/bilbordi )
Nisam baš neki skeptik, ali mi je sve ovo Čudno (kako smo ga samo s radošću očekivali...)
VIP definitivno ima neke probleme (a to nisu ni Srbi, Hrvati, Eskimi...ni bia, cia, ozna...)
Rok za 80% pokrivenosti + autoput je koliki...?
btw, reklame su im blagi očaj (radio/bilbordi )
Nisam baš neki skeptik, ali mi je sve ovo Čudno (kako smo ga samo s radošću očekivali...)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm
Alien, ja "volim" mts?!? ..... je l ti "voliš" telenor? ... ne volim ja ni telenor ni mts, niti bilo koga ko mi uzima pare ... pogotovo ako ih uzima za loše usluge.... a zašto mislim da je telenor loš? imaju loš signal (a ne živim u nekoj zabiti), lošu tehničku podršku koja jedino ume da kaže, na moje pitanje zašto mms-ovi nisu stigli, a naplaćeni su?, je: "možda je preopterećen server, probajte kasnije" .... a tu istu teh. podršu naplaćuju čak i kad ti prekinu vezu .... da ne govorim kako su me prijatno iznenadili time što su povećali cenu rominga dok sam bio van zemlje, a to javili kao da je u pitanju sniženje (možda je negde i bilo, ali tamo gde sam ja bio, roming je drastično poskupeo) .... mislim da kao njihov korisnik mogu da kažem da su jadni .... ali šareno im je pakovanje... leeepo ...... je l i postpaid pojeftinio?
... i da post ne bi bio potpuni offtopic: stvarno mislim da će vip biti lošiji od mts i telenora, ali videćemo...
pozdrav...
... i da post ne bi bio potpuni offtopic: stvarno mislim da će vip biti lošiji od mts i telenora, ali videćemo...
pozdrav...
b_udder, loki13, potrazite u nekoj od tema, lepo sam rekao da je Lobachewsky pravio racunicu, i da je telenor jeftiniji.
b_udder, pazi, to zaista nisam primetio... Ako je signal toliko los, i ako im je korisnicki servis takav, onda ok. Ali, meni je super signal, a kada zovem kor. servis, ocito da su prema meni drugaciji, ne znam zasto, mozda kada pogledaju na koga se vodi broj, i kada vide da je velika kompanija budu malo drugaciji, jel ako naprimer vlasnika zaje*bu, ode hiljadu ljudi na mts, tako da je mozda zbog toga...
Nista, onda je bio mali nesporazum...
A sto se tice vip-a, ne ocekujem nista od njih, pokazali su kakvi su...
b_udder, pazi, to zaista nisam primetio... Ako je signal toliko los, i ako im je korisnicki servis takav, onda ok. Ali, meni je super signal, a kada zovem kor. servis, ocito da su prema meni drugaciji, ne znam zasto, mozda kada pogledaju na koga se vodi broj, i kada vide da je velika kompanija budu malo drugaciji, jel ako naprimer vlasnika zaje*bu, ode hiljadu ljudi na mts, tako da je mozda zbog toga...
Nista, onda je bio mali nesporazum...
A sto se tice vip-a, ne ocekujem nista od njih, pokazali su kakvi su...
iPhone + CX300