Benq-Siemens EL71

pero1234
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 10. Nov 2006. 23:16

Firmware EL71

Post od pero1234 »

Moze mali savjet koji je od ovih firmware-a najnoviji za Siemens EL71:

A507 (vers. 31)
A508 (vers. 31)
A509 (vers. 31)
A510 (vers. 31)
A511 (vers. 31)
A512 (vers. 38)
A/S600 (vers. 41)
A601 (vers. 41)
A/S701 (vers. 41)
A702 (vers. 41)
A703 (vers. 41)
S706 (vers. 38)
S707 (vers. 38)
A/S910 (vers. 31)
A/S911 (vers. 31)
A912 (vers. 31)
A913 (vers. 31)
A973 (vers. 17)
A977 (vers. 31)

... malo me zbunjuje sto ih ima puno i pod drugim verzijama pa sad koji je
najnoviji za moj mob koji trenutno koristi varijantu A508

cookmanbgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 10. Feb 2007. 22:26

slusalice za Benq-Siemens EL 71 ??

Post od cookmanbgd »

Gde mogu u BGd-u i po kojoj ceni da se nabave stereo slusalice za EL 71..
Planiram da slusam muziku dok se vozim autobusom.. :lol:
Hvala unapred...
Ivan

cookmanbgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 10. Feb 2007. 22:26

Post od cookmanbgd »

Pa znaci treba ti firmware, drugi po redu na tvojoj listi A508 (version 31)..LOgicno,zar ne..
Pozdrav Ivan 8)

Pera_Kojot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 12. Feb 2007. 11:51

Benq-Siemens EL71

Post od Pera_Kojot »

Zanimaju me bugovi kod ovog telefona.Znaci usporeni software mi ne smeta, ali bih molio nekog ko ima ovaj telefon da mi kaze da li je istina da se iskljucuje sam od sebe(ako da koliko cesto)itd.Hvala unapred. ;)

cookmanbgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 10. Feb 2007. 22:26

Post od cookmanbgd »

Ja imam EL 71, i nije mi se uopste gasio.. mislim da je bitno gde i kakav si kupio telefon...a i najnoviji firmware imas na zvanicnom sajtu...

Pera_Kojot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 12. Feb 2007. 11:51

Post od Pera_Kojot »

Hvala puno.Zapravo tek treba da kupim telefon, ali sam na nekim sajtovima(uglavnom stranim) procitao neke stvari koje uopste ne idu u prilog ovom telefonu pa sam hteo da proverim.Narocito me je zbunjivalo to sto su svi komentari bili tipa "odlican cista desetka" ili pak "g...o od telefona" kao da ne govore o istom modelu.Jos jednom hvala za odgovor a ako neko misli da ima nesto sto bi trebalo da znam nek napise.
Bog je mrtav - Niche

Ne, Niche je mrtav - Bog

Pera_Kojot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 12. Feb 2007. 11:51

Post od Pera_Kojot »

Nisam iz BG-a tako da ne znam, ali mogu da ti kazem sledece:Kod mene u Nis mozes proci svim prodavnicama na najboljim lokacijama u gradu i neces naci cak ni BENQS telefone a kamoli opremu za njih.Medjutim ako svratis do auto pijace videces da je mnogo bolji izbor uz nize cene.Uz to ima i originalnih stvari. Moj savet ti je da malo vise obratis paznju na alternativna mesta kupovine i mozes pronaci to sto ti treba.Znam da ti nisam mnogo pomogao ali vidim da niko ne odgovara pa bolje ista nego nista.Poz!
Bog je mrtav - Niche

Ne, Niche je mrtav - Bog

max_power
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 02. Nov 2005. 15:20

Post od max_power »

Cuo sam da mu je slaba baterija. Jel istina to? ja sam planirao isto da kupim ali sam malo odlozio sada.

cookmanbgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 10. Feb 2007. 22:26

Post od cookmanbgd »

Da, baterija je oko 570 mAh i traje oko dva dana..nazalost....za sve ostalo..izgled,brzina,software,mp3 player..pohvale....

sloba76
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 31. Mar 2007. 07:42

Post od sloba76 »

pa ako se uzme u obzir da je to ultra tanak telefon sa bogatim opcijama necudi da mu baterija kratko traje. Ja sam imao slican problem sa Nokia 6101 i resio sam ga kad sam kupio neku bateriju MAXELL u zemunu kod R.kuce ,sad mi traje 3-4 dana a sa original baterijom je bilo po 2 dana max. A tel je kupljen u "elite" u Brankovoj. Sledece nedelje kupujem benq el71, imao sam ga u ruci i odusevio me, a za firmware i ostalo videcemo polako posle par dana kad se izigram. Ako neko ima jos nekih info o wl71 neka pise slobodno, a moze i na sloobaa@hotmail.com

sloba76
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 31. Mar 2007. 07:42

Post od sloba76 »

Ima li ko da zna kako da iskljucim meni sa strane koji mi skracuje ekran i nervira me mnogo, a inace sve pohvale za mob

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

telefon nije sasvim ok. ja sam ga pre par meseci pazario i kada sam mu formirao bateriju mogla je maximum da izdrzi pola dana, blagi uzas. ovi sto pricaju o dva dana sigurno misle na standbuy vreme. pustite mp3 i ugasice se za sat vremena. bruka. nokia i se rade po 4 sata. a i da je ok ne bi bio 85 evra u radnjama sa garancijom. razmislite. bice polovnjaka za po 40e i tada ce se isplatiti da se kupi. jedino sto je ok kod njega to je zvucnik za muziku
A N D R O I D

Villain
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 05:08

Post od Villain »

Ja sam ovaj tel dobio iz Swiss-a!
Vrlo je primamljivog i lepog dizajna opcinjava pogotovu kada se cuje zvuk preko zvucnika koji ima, koji je jako glasan i donekle stabilan jer zna da krci ako mu melodija ne odgovara!
Ali baterija je uzas drzi ona u standbuy 2 dana ali ako drndate mp3 5h ce biti neki maksimum.Ima takodje prezube sto se tice softvera, koji se gasi kad kad itd...sve u svemu ako tel bude tu nekih 80 e moze da se prezale te neke ''sitne mane''

max_power
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 02. Nov 2005. 15:20

Post od max_power »

tema je mrtva totalno ali mozda nekom pomogne. Ja sam skinuo firmware 45 za EL71 nekkih 30-ak MB ali posto je tel skinut sa orange-ove mreze potrebno je skinuti to orange-ovo njesra pre nego sto krenete se update-om. Za to postoji poseban software koji ja trenutno trazim a li slabo mi ide. Verovatno i vas (cije tel skinut sa mreze) nervira onaj podmeni na levoj strani ekrana. Dakle ukoliko ne mozete update-ovati firmware morate pre toga ukloniti branded firmware da bi ste nastavili proces. Mozda ste znali ali ne skodi.

Meelosh NS
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 31. Jan 2007. 19:53
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od Meelosh NS »

Ajde molim detaljno uputstvo za update firmware-a - koji se program koristi, da li treba USB kabl, ako da, koja je oznaka i gde se kupuje. Da li će mi firmware ubrzati telefon i otkloniti bugove i gašenja.

Moj je sa T-Mobile mreže

max_power
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 02. Nov 2005. 15:20

Post od max_power »

Tacno ime softvera ne znam sada, ali ja sam ga skinuo sa nekog poljskog sajta. Postojala je tada na oficijalnom sajtu verzija 42 koja je isto dobra kao i ova ali ja skunuo ovu, ajde kao novija. Mislim da je oficijalni sada ugasen. Treba ti USB ja nisam dobio uz tel jer sam dobio sluske. USB sam pozajmio od druga iz servisa i nismo gledali nikakvu oznaku. Bio je univerzalni i odgovarao je za sve benq-siemens telefone. Inace ovako je oko 10 evra da kupis. Instaliraj onaj soft sto ti dodje na CD-u uz tel. Update zapocinjes prostim klikom na setup i samo pratis instrukcije. Odaberes na kom ti je COM-u tel i sve ide kako treba. Updateom t.j. zamenom firmware-a otklanjas sve probleme. Zakucavanja, povremenu sporost kucanja poruka i gasenje, mada meni se nije resetovao.... Ja moj jos nisam odradio jer me kako napomenuh koci ova orange-ova glupost, ali sam imao prilike da koristim tel sa firmware 45 i to je drugi tel. Mozda bi taj firmware mogao da se prepravi u hex editoru pa da ne uzima u obzir to sto mu nije originalan firmware ali ja nisam nesto strucan po tom pitanju.

luka78
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 02. Avg 2007. 16:45

Post od luka78 »

Ok, i ja nabavljam ovaj tel ne za sebe vec brata pa me interesuje samo jedna stvar. Nemam kabl, i ne znam da li u kompletu dolazi, drug ima martech box tako da ga nije problem spojiti. Interesuje me samo zadnji firmware gdje mogu skinuti, na oficijelnom sajtu nema nista. Dakle, sta mi treba od software-a da skinem i gdje, ali da radi link :) :wink:

Hvala vam svima puno

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

luka78, Pogledaj na sledecem linku: http://www.honzahavana.com/flashessiemens.htm. Medjutim ja bih preskocio ovaj telefon. Od Benq-Siemens telefona bolji ti je izbor EF81. EL71 koristi DCA-110 kabl koji ne dolazi u kompletu i prakticno ga je nemoguce pronaci kod nas.
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Čet, 15. Nov 2007. 04:09, izmenjeno 1 put ukupno.

luka78
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 02. Avg 2007. 16:45

Post od luka78 »

Kao sto rekoh, kolega ima martech box pa mi ga nije problem spojiti na comp, a mogu kupiti za njega:

DCA-100 ili DCA-140

pa koji je efikasniji kabl ili koji se bolje pokazao da tako kazem?

Hvala za preporuku ali burazz nadjorio na ovaj pa eto. I ovaj ti link ne otvara nista, nema te stranice?!

Hvala jos jednom

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

luka78, DCA-140 je bolji po pitanju prenosa podataka i povezivanja sa Mobile Phone Manager-om. Medjutim za bilo kakve izmene firmvera, osim standardog update-a, moras imati DCA-100 ili (bolje) DCA-110.

Inace link je ok nego je se prilepila tacka na link. Probaj sada
http://www.honzahavana.com/flashessiemens.htm

Odgovori